Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
18ºC
35ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Sal
18ºC
33ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Çar
18ºC
35ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Ağrı Ahmed-i Hani'na; otobüs, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, Hamur ilçesinde yer alır.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na; Türk Hava Yolları ve AJet başta olmak üzere çok sayıda hava yolu hizmet verir.

Hızlı Erişim

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?
Ağrı Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Ağrı Havalimanı İletişim Bilgileri
Ağrı’da Gezilecek Doğal Yerler

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Hakkında


2009 yılında havalimanında yapılan çalışmaların sonucunda apron, pist ve taksi yolları genişletilmiş olup kapasitesi 2 uçaktan 5 uçağa kadar yükseltilmiştir. Ağrı uçak bileti alarak bu şehrin tarihi birikimini, doğal güzelliklerini ve lezzetli yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Ağrı’da gezilecek yerleri tanımak ve Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti için Bilet Dükkanı web sitesini ya da mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?


8 Ocak 1997 tarihinden beri İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı olarak hava yolu ulaşımı konusunda hizmet veren Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı şehir merkezine 8,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır sizler için anlattık.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Ağrı Belediyesi tarafından işletilen belediye otobüsleriyle Ağrı ahmed-i hani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı en ekonomik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından uçak iniş saatlerine göre hareket eden belediye otobüslerine binmek için kent kart kullanmanız ya da binerken şoföre ödeme yapmanız gerekmektedir. Belediye otobüsleri dışında Pinaşya Turizm araçlarına binerek Pantos ve Malazgirt’e, Mefser Turizm araçlarına binerek de Doğubeyazıt’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda bekleyen taksilere binerek şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezinden çok uzakta yer almadığı için taksi ile ulaşım çok pahalı da tutmayacaktır.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ağrı’da geçireceğiniz süre boyunca şehir içi ulaşımda toplu taşıma saatleri ve güzergahları ile kısıtlı kalmamak ve şehir merkezinden uzakta yer alan gezilecek yerlere de konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız araç kiralamak sizin için en ideal yol olacaktır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek size en uygun olan aracı seçebilir ya da Ağrı uçağınızdan önce Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlarda araç kiralama rezervasyonu yaparak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ağrı Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra başka hangi şehirlere kolay bir şekilde geçiş yapılabilir diye merak ediyorsanız Ağrı Havalimanı hangi şehirlere yakın diye soruyor olabilirsiniz. Havalimanından rahatlıkla geçebileceğiniz şehirleri görmek için Ağrı’nın komşu olduğu şehirlere bakmak yeterli olacaktır. Ağrı batıda Erzurum, kuzeyde Kars ve Iğdır, güneyde Bitlis ve Van, güneybatıda Muş illeri ile komşu bulunmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Ağrı Havalimanı uçak bileti alarak Ağrı’nın doğal ve tarihi güzelliklerini gezmek istiyorsanız uçak bileti fiyatları ile ilgili bilgi edinmeniz faydalı olacaktır. Ağrı Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu, uçuş sırasında yararlanmak istediğiniz hizmetler, uçacağınız tarihin yoğunluğu ve hangi şehirden yola çıkacağınız gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak ve en uygun fiyatlı uçak biletini satın almak için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ağrı Havalimanı uçak bileti fiyatları 1.200 TL’den başlayarak 2.400 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Ağrı Havalimanı İletişim Bilgileri


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndaki uçuşlar, verilen hizmetler ya da başka herhangi bir konu ile ilgili soru ve sorunlarınız varsa bunları direkt olarak yetkili kişilerle görüşerek en etkili şekilde çözebilirsiniz. Yetkililere ulaşabilmek için aşağıda yer alan Ağrı Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Adres: 100. Yıl Mahallesi, 04000, Yolluyazı Köyü, Merkez/Ağrı
Telefon: 0472 216 04 02
Faks: 0472 216 04 01
E-posta: [email protected] 

Ağrı’da Gezilecek Doğal Yerler


Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki önemli turistik yerlerden biri olan Ağrı çok eskilere dayanan tarihi ve eşsiz doğa harikalarıyla bizlere gezilip görülecek pek çok yer sunmaktadır. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Ağrı’da gezilecek doğal yerleri sizler için tanıttık.

Ağrı Dağı Milli Parkı

Türkiye’nin en yüksek dağı olma özelliğine sahip olan Ağrı Dağı tabi ki listemizin başında yer alıyor. Şehir merkezinden 15 km uzakta yer alan Ağrı Dağı’na özel araç ya da otobüslerle kolay bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. Çok geniş bir alana yayılan Ağrı Dağı Milli Parkı içerisinde birbirinden farklı pek çok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Doğa ile iç içe olacağınız parkta kamp, piknik, yamaç paraşütü ve yürüyüşler yapabilirsiniz. Her gün açık olan Ağrı Dağı Milli Parkı’nı saat 08.00 ve 18.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Meya Mağaraları

Ağrı’da turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biri olan Meya Mağaraları barınma ve ibadethane gibi odaları bulunan Meya Mağaraları yaklaşık olarak 1 km uzunluğundadır ve oldukça soğuk bir yer olduğu bilinmektedir. Tarih öncesi çağları çok yakınınızda hissedeceğiniz Meya Mağaralarını dilediğiniz vakitte gezebilirsiniz.

Meteor Çukuru

İlginç doğal güzelliklere sahip olan Ağrı’da dikkatleri üstüne toplayan bir başka yer de Meteor Çukurudur. Yaklaşık yüz yıl önce meydana gelmiş olan bu çukurun derinliği 60 metre ve çapı ise 35 metredir. Geniş ve boş bir tarla üzerinde yer alan meteor çukurunu ziyaret etmek için bir saat ya da gün kısıtlaması yoktur.

Buz Mağarası

Oldukça sessiz ve sakin bir yerde bulunan Buz Mağarası, Küçük Ağrı Dağı’nın eteklerinde konumlanmaktadır. Led ışıklarla güzel bir şekilde aydınlatılmış olan Buz Mağarası’nda yaklaşık olarak 1 km boyunca mağarayı yürüyerek gezebilirsiniz. İçerisinde dar geçitlerin ve tünellerin olması nedeniyle mağara içinde çoğu zaman merdivenler ile yürümeniz gerekebilir. Buz Mağarasını yılın her dönemi istediğiniz saatlerde ziyaret edebilirsiniz.

Diyadin Kaplıcaları

Ağrı için önemli su kaynaklarından olan Diyadin Kaplıcaları, şifalı termal sulara sahip olması nedeniyle yıl boyunca pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Suları 30 derecenin üzerinde olan Diyadin Kaplıcalarında cilt, eklem, kemik ve akciğer rahatsızlıklarınızı iyileştirebilir, rahatsızlık semptomlarınızı hafifletebilirsiniz.

Balık Gölü

Ağrı Dağı’na yakın bir konumda ve yüksek rakımda yer alan Balık Gölü sunduğu sakin ortamla ön plana çıkmaktadır. Saatler boyunca doğa ile iç içe bir yerde huzurlu vakit geçirebileceğiniz Balık Gölü’nde kamp ve piknik gibi faaliyetler yapmanız da mümkündür. Ağrı’da günübirlik geziler için popüler bir destinasyon olan bu gölü yılın her dönemi istediğiniz saatlerde ziyaret edebilirsiniz.