Ankara - Ağrı Uçuş Bilgileri

662,35 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
870 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 35 Dakika Uçuş Süresi

Ağrı Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
13 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 4ºC
Maks: 17ºC
Güneşli
14 Nisan 2024 Pazar
Min: 6ºC
Maks: 16ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
15 Nisan 2024 Pazartesi
Min: 6ºC
Maks: 16ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
16 Nisan 2024 Salı
Min: 5ºC
Maks: 18ºC
Güneşli
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 8ºC
Maks: 20ºC
Güneşli

En Ucuz Ankara - Ağrı Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Ani Havalimanı
TL662
Türk Hava Yolları
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
TL2.047
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Ağrı arası hava yolu ile 1 saat 55 dakika sürmektedir.
Ankara Ağrı karşılıklı uçuşlarınızı Ağrı Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Ağrı en ucuz uçak bileti 662,35 TL’den başlamaktadır.
Ankara Ağrı arası yaygın olarak AnadoluJet hava yolu hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ağrı’da Gezilecek Yerler
Ağrı’da Ne Yenir?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’ne yer alan, hem tarihi hem doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen Ağrı, kültürel bir cümbüş olmakla birlikte meşhur Ağrı Dağı ile ziyaretçilerinin dikkatini çekiyor. Kayak merkezleri, gezilecek yüzlerce doğal ve tarihi mekanı ile Ağrı, yıl içinde yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmakta. Ankara’dan Ağrı’ya seyahat etmek isteyen yolcularımız, en uygun Ankara Ağrı uçak bileti satın alırken Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu imkanlar ve kampanyalar ile uygun fiyatlı uçak bileti konusunda yolcularına yardımcı olmaya devam ediyor. 

Ağrı’nın tarihsel ve doğa ile iç içe olan dokusu içinde kültürel doygunluğa ulaşmak isteyen yolcular için Ağrı rehberi sunan Bilet Dükkanı’ndan ucuz Ankara Ağrı uçak bileti satın alabilir, Ağrı’da gezilip görülmesi gereken yerleri tadılacak leziz yemekleri ve spor merkezleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?


1955 yılında açılmış Esenboğa Havalimanı, 20 milyon yolcu kapasitesi ile 2006 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Şehir merkezine 27 kilometre uzakta olan havalimanı, Ankara’nın Çubuk ilçesi Esenboğa bölgesinde yer alarak dünyanın her yerine uçuş hizmeti sunmakta olan havalimanı yılda 12 milyon ve daha fazla yerli-yabancı turiste hizmet sunmaktadır. Mükemmel bir işleyişle yolcularına hizmet veren havalimanına şehir merkezinden ulaşım da bir o kadar kolay ve çeşitlidir. 

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama & Özel Transfer ile Ulaşım


Eğer iş dünyasındaysanız veya doğrudan iş merkezi veya otelinize ulaşım sağmak istiyorsanız, özel transfer şirketleri yardımınıza koşuyor. Yine araç kiralama şirketleri havalimanı bünyesinde sizlere kiralama hizmeti sunuyor.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Tüm bunların yanında şehir merkezinden belediye otobüsü ile havalimanına ulaşım da bir tercih. Yine AŞTİ ve Kızılay bölgesinden Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen otobüsler ile de havalimanına ulaşım sağlanabilir. 7 gün 24 saat boyunca otobüsler iç ve dış hatlar gelen yolcu katının çıkışından belirli saatlerde kalkar. 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


1997 senesinde hizmete açılmış olan Ağrı Havalimanı, İstanbul Havalimanı (İGA) ve Ankara Esenboğa Havalimanı arasında hizmet vermekte olup her sene yolcularını bu iki destinasyon noktalarına ulaştırmaktadır.

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında sürmekte olup havalimanı ile merkez arası mesafe yaklaşık 8,5 kilometredir.

Şehir merkezine ulaşımı havalimanı servisleri ile sağlayabileceğiniz gibi taksileri, araç kiralama şirketlerini ve özel transfer hizmetlerini de kullanabilirsiniz.  

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havalimanı Servisi ile Ulaşım


Toplu taşıma ile havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcularımız için tek seçenek bu özel servislerdir.  Fiyatları taksiye kıyasla çok daha uygun olan bu servislerin kalkış saatleri uçuş seferlerine göre düzenlenmekte olup Ağrı Havalimanı’na inen yolcularımızı doğrudan şehir merkezine götürmektedir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Hem hızlı hem konforlu bir seçim olan taksiler ile yolcularımız, havalimanından şehir merkezine kolayca ulaşabilirler.  Taksiler, günün her saati hizmet vermekte olup yolcularımızı yaklaşık 15 dakikada şehir merkezine ulaştırmaktadırlar. 

Yolcularımız havalimanına indiklerinde taksi şoförleri ile görüşerek şehir merkezine gitmek için fiyat almalıdırlar. Ankara Ağrı uçak bileti olan yolcular genelde bu seçeneği tercih eder.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama Şirketleri ile Ulaşım


Özellikle tatillerine araba ile gezerek daha konforlu bir seyahat yaşamak isteyen yolcularımız tarafından tercih edilen araç kiralama şirketleri ile erken rezervasyon yaparak anlaşabilir ve bütçelerine uygun bir araba kiralayarak hem havalimanından şehir merkezine son derece konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. 

Havalimanı terminalinde bulunan araç kiralama şirketlerinden arabalarını teslim alan yolcularımız rahatlıkla şehir merkezine gidebilirler.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer Şirketleri ile Ulaşım


Taksilere kıyasla daha güvenli olan özel transfer şirketleri ile anlaşarak şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkün. Özellikle fazla miktarda bagajı olan yolcularımız için pratik bir çözüm olan özel transfer şirketleri, havalimanına inen yolcularımızı terminal çıkışında bekleyerek doğrudan istedikleri yere götürmektedir. 

Ağrı’da Gezilecek Yerler

 

Karasal iklime sahip olan Ağrı’yı gezmek isteyen misafirlerimiz için en uygun tarih bahar ayları olmakla birlikte kayak merkezlerinin varlığı ile spor severleri de ağırlayan Ağrı, kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile büyülemeye devam etmekte.  Ankara Ağrı uçak bileti almış olan yolcularımız için işte gezip görmeleri gereken yerler:

Ağrı Dağı: Volkanik bir dağ olan Ağrı Dağı, Türkiye’nin en büyük dağı olma özelliğini taşımaktadır. Üzerinde kayak ve tırmanma aktivitelerinin de yapıldığı dağ, Ağrı için bir sembol haline gelmiştir. 

Meteor Çukuru: Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde yer alan dünyanın en büyük 2. Meteor çukuru olarak bilinen Meteor Çukuru, Ağrı’ya gelmişken gezilip görülmesi gereken bir bölge!

Nuh’un Gemisi:  Her sene binlerce yerli ve yabancı misafiri ağırlayan bölge, Ağrı Dağı’nın güney kısmında yer almakta olup gemi siluetinde olan bölge olarak anılır. Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nda olduğunu düşünülmekte olup bugün hala araştırmalar sürmektedir. 

Hamur Kümbeti: İbrahim Paşa Kümbeti olarak da bilinen bu kümbet, Ağrı’nın sembolleri arasında yer almakta olup Türk-İslam türbelerinden farklı bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmektedir. Şehir merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta olan kümbete ulaşım toplu taşıma ile yaklaşık 15 dakika sürmektedir. 

Diyadin Kaplıcaları: Ağı’nın Diyadin ilçesinde bulunan bu kaplıca, ilçe merkezine yakın olup çeşitli hastalıklara iyi gelmesinden kaynaklı Ağrı’ya gelen misafirlerimiz tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Dileyen misafirlerimiz termal otellerde konaklayabilir veya günübirlik gidebilirler.

Eleşkirt Güneykaya Kayak Merkezi: Kayak severlerin Ağrı’ya gelip uğramadan gitmemesi gereken bir yer olan Kayak Merkezi, Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yer almaktadır. Ağrı şehir merkezine uzak olsa da mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyoruz!

Küpkıran Kayak Merkezi: Ağrı şehir merkezine yakın olmasından kaynaklı yine güzel bir tercih olan Küpkıran Kayak Merkezi, uygun fiyatları ve keyifli aktiviteleri ile yine kış turizmin önemli bir parçası.

Balık Gölü: Türkiye’deki en yüksek göllerden biri olan Balık Gölü, eş zamanlı olarak kadife ördek türünün de kuluçka alanına ev sahipliği yapmasından  kaynaklı olarak son derece önemli bir turizm noktasıdır. 

Ağrı’da Ne Yenir?


Kültürel zenginliği sonucu son derece sağlıklı ve zengin bir mutfağa sahip olan Ağrı, Ankara Ağrı uçak bileti alan misafirlerimize enfes lezzetler sunmakta!

Abdigor Köftesi: Ağrı’nın ünlü lezzetlerinden olan bu köfte, özellikle Doğubeyazıt ilçesinde hazırlanmakta ve tüketilmektedir. Pide ile servis edilmesi ise lezzetine lezzet katmakta olup misafirlerimizin mutlaka tatması gereken bir yemektir.

Gösteberg Et: Özellikle kuzu veya oğlak eti ile kavurarak hazırlanan bu yemek, akşam yemekleri için harika ve bir o kadar da sağlıklı bir seçim! Ankara Ağrı uçak bileti olanlar mutlaka denemelidir. 

Haşıl: Ara yemek olan tüketilen ve yarmadan hazırlanan haşıl, tereyağı, yoğurt ve sarımsak ile servis edilmektedir. 

Erişte: Doyurucu ve lezzetli olmasından kaynaklı Ramazan aylarında Müslümanlar tarafından da sıkça tercih edilen bir lezzet olan erişte, yabancı turistler tarafından da çok beğenilmektedir.

Kuymak: Ağrı’ya özel peynirlerle hazırlanan kuymak, kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında olup ziyaretçiler tarafından mutlaka denenmelidir.

Ciriş Ketesi: Yine kahvaltılarda tüketilen buğday unundan hazırlanan kete, çiriş bitkisi ile sıra dışı bir lezzete kavuşmaktadır.

Halise: Tavşan eti, yağ, tuz ve buğday ile hazırlanan bu enteresan yemek, yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği bir lezzettir. 

Pişi Erdek: Maya ile hazırlanan pişi erdek, peynirli, patatesli ve et severler için kıymalı olarak servis edilmektedir. 

Hengel: Yoğurt ve sos ile servis edilen ve buğday unu ile hazırlanan hengel, akşam yemeklerinde tercih edilen doyurucu bir yemektir.