Ankara - Kars Otobüs Bileti

Ankara - Kars Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1100 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.074 KM Mesafe
Kars Kalesi Popüler Firma
12 Saat 25 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Kars Otobüs Biletleri

Ankara
Kars
TL1.100
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Kars arası otobüs yolculuğu 12 ila 14 saat arası değişiklik gösterir.
Ankara Kars otobüs bileti fiyatları ortalama 1.100 TL'dir.
En ucuz Ankara Kars otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Ankara'dan Kars'a giderken; Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Erzincan ve Erzurum'dan geçilir.

Avantajlı Ankara Kars Otobüs Bileti


El değmemiş doğası ve ülkemizin geri kalanından oldukça farklı tarihi güzellikleriyle Kars keşfedilmeyi bekliyor. Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyata Ankara Kars otobüs bileti aldıktan sonra Kars otelleri rezervasyonunu tamamlayabilir ve Kars hakkında hazırladığımız rehber niteliğindeki yazılara göz atabilirsin.

Ankara'dan Kars otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Kars otelleri ve Kars araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Kars'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Kars Hakkında


Türkiye’nin rakımı en yüksek şehir merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Kars Doğu Anadolu Bölgesi’nin, Erzurum – Kars Bölümü'nde yer alır. Kuzeyinde; Susuz, Arpaçay ve Akyaka’yla, doğusunda; Ermenistan’la, güneyinde; Digor ve Kağızman’la, batısında ise Selim ve Erzurum ile çevrilidir.

Rus mimarisinin etkisindeki şehir merkezi oldukça farklı; şehirde tadına bakılması gereken lezzetler ise Hıngel, Kesme Aşı, Kars Böreği, Piti, Tandırda Kaz Eti, Kars Ketesi ve meşhur Kars Kaşarı.

Ankara Otogar'a Ulaşım


Ülkemizin en işlek şehirlerarası otobüs terminallerinden biri olan AŞTİ Ankara Otogar’a ulaşım için pek çok farklı ulaşım seçeneği mevcut. AŞTİ Otogar Ankara şehir merkezinde, Balgat semtinde Konya Yolu üzerinde yer almaktadır. En rahat ve hızlı şekilde Ankara AŞTİ Otogar’a gitmek için taksiye binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Ankara araç kiralama ve transfer araç işlemlerinden beklentilerine uygun olan için rezervasyon yapabilirsin.

Valizin fazla ya da yükün ağır değilse Ankara Otogar’a ulaşım için toplu taşıma seçenekleri gayet kullanışlı olacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen EGO belediye otobüslerinden 104 – 2 ve 157 – 3 numaralı otobüsler Gölbaşı – Akköprü – Ulus hattında; 442 – 3 numaralı otobüsler Güvenpark ve Pursaklar hattında; 479 Uyanış – Beştepe, 419-5 Aktepe – Yüzüncü Yıl ve 158 Aşti – Haymana numaralı hatlar şehrin farklı yerlerinden kalkarak AŞTİ Otogar’da yolcularını indiriyor.

Otobüslerin yanı sıra, Ankara’nın banliyö tren hattı Ankaray’ın AŞTİ’de de durağı bulunuyor, şehrin kalbi Kızılay’dan Ankaray’a binerek AŞTİ’ye kolaylıkla ulaşabilirsin. Kızılay’a geçiş yapmak için Kızılay metrosundan Ankaray’a doğrudan aktarma yapılabildiğini de hatırlatalım.

Ankara Kars otobüs bileti satışı yapan hiçbir firmanın Ankara şehir merkezi ve Ankara AŞTİ Otogarı arasında hizmet veren servisi bulunmamaktadır.

Kars Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alan Kars Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yol otogar taksilerine binmektir. Kars tarihi olduğu kadar şehir merkezinin dışında çevrelenen doğal güzellikleriyle de ünlü bir şehrimiz. Ankara Kars otobüs bileti aldıysan ve seyahatini şehir merkeziyle sınırlı bırakmak istemiyorsan araç kiralamayı değerlendirmeni tavsiye ederiz.

Kars Otogarı araç kiralama ve Kars Otogarı transfer araç seçenekleri için Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden önceden rezervasyon yapabilirsin. Bu sayede hem otogar ve şehir merkezi arası ulaşımını sağlayabilir, hem de ulaşım sıkıntısı yaşamadan Kars’ın dört bir yanını özgürce gezebilirsin.

Kars Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için toplu taşımayı tercih edeceksen otogardan kalkarak şehir merkezi ve Kars’ın diğer ilçelerine giden dolmuşlara binebilirsin.

Ankara Kars otobüs bileti satın aldığın firmanın Kars Otogarı ve Kars şehir merkezi arasında Ring olarak hizmet veren ücretsiz yolcu servislerine binebilirsin. Her firmanın böyle bir hizmeti olmadığını hatırlatalım. Bu sebeple önceden firmayla iletişime geçmemeni tavsiye ederiz.

Otobüs Ankara Kars Kaç Saat? 


İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara’dan ülkenin en doğusundaki Kars’a kara yoluyla ulaşım oldukça uzun sürüyor. Ancak günümüzde yerel ve ulusal otobüs firmalarının filoları oldukça yenilenmiş ve konforludur. Ankara’dan Kars’a yapılan otobüs yolculuklarının süresi 16 saat 30 dakika 18 saat arasında, firmadan firmaya göre değişmektedir. Yolculuk süresini etkileyen faktörler arasında gidilen güzergah, verilen mola süreleri ve yol üzerinde durulan otogar sayısı etkili olmaktadır. 

Ankara Kars otobüs bileti satışı yapan firmalardan bazıları Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat, Kars Kalesi Turizm, Turgutreis Turizm ve Öz Doğu Kars. Bilet Dükkanı’ndan Ankara Kars otobüs bileti araması yaparkan bu firmaların fiyatlarını aynı sayfa üzerinde karşılaştırarak beklentine en uygun olan sefer için biletini güvenli bir şekilde satın alabilirsin.

Ankara Kars Otobüs Saatleri


Ankara’dan Kars’a gün içinde genellikle 5 – 6 otobüs seferi düzenleniyor. Ankara Kars otobüs saatleri genelde 16:00’dan başlayarak 22.30’a kadar düzenlenmektedir.

Kars'a Ne Zaman Gezmeye Gidilir?


Kars’a gezmeye gitmek için en uygun zamanlar genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. İlkbahar (Nisan-Mayıs) ve sonbahar (Eylül-Ekim) ayları, daha ılıman bir iklim sunarak ziyaretçiler için daha uygun bir seyahat deneyimi sağlar. Kars, kışları oldukça soğuk ve kar yağışlı olduğu için, kış aylarında seyahat etmek isteyenlerin hazırlıklı olmaları gerek.

İlkbahar aylarında yeşillenen dağ ve yaylaları, sonbaharda dökülen yapraklarıyla etrafın büründüğü renk ve serin hava Kars’a gitmeyi kolaylaştırıyor.
Ancak Kars’a kışın gitmek isteyenler, - özellikle kış sporları tutkunları – için, Sarıkamış Kayak Merkezi gibi kayak alanları ve buz pateni pistleri son dönemde popüler hale geldi. Bu dönemde Ankara Kars otobüs bileti satın alanlar için, sıcak giysiler ve gerekli ekipmanların hazır olması önemlidir.