Ankara - Sorgun Otobüs Bileti Genel Bilgileri

350 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
253 KM Mesafe
Van Gölü Turizm Popüler Firma
2 Saat 57 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Sorgun Otobüs Biletleri

Ankara
Sorgun
TL350
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Sorgun arası otobüs yolculuğu 2 ila 4 saat arası değişiklik gösterir.
Ankara Sorgun otobüs bileti fiyatları ortalama 350 TL'dir.
En ucuz Ankara Sorgun otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Ankara'dan Sorgun'a giderken Kırıkkale'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Sorgun Otobüs Seyahati Hakkında


Bilet Dükkanı platformu, Ankara'dan Sorgun'a olan otobüs seferleri için yapılan aramalarda, bu rotada sefer düzenleyen firmaların verilerini toplayarak kullanıcılara doğrudan karşılaştırma imkanı sunar.

Böylece kullanıcılar aradıkları tarih için farklı firmaların Ankara Sorgun otobüs bileti seferlerini aynı ekranda görebilir ve en uygun otobüs biletini kolayca satın alabilirler. Ankara'dan Yozgat otobüs bileti ya da Sorgun otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden Sorgun otelleri, Yozgat otelleri ve Yozgat araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ankara Sorgun Otobüs Bileti Fiyatları


Ankara Sorgun otobüs bileti fiyatları, farklı firmalara ve yılın çeşitli dönemlerine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılının Mart ayında Ankara Sorgun otobüs bileti fiyatları 200 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

AŞTİ Otogar'a Nasıl Gidilir?

 • EGO Belediye Otobüsleri: Ankara Sorgun otobüs bileti ile seayahatiniz öncesinde şehrin farklı noktalarından AŞTİ’ye ulaşmak için şu hatları tercih edebilirsiniz: 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511.
 • Ankaray: Ankaray istasyonlarından herhangi birinden AŞTİ yönüne giden metro hatlarına binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankaray hizmet saatleri 06.00 ile 24.00 arasındadır.
 • Yolcu Servisleri: Otobüs firmalarının ücretsiz servislerinden yararlanabilirsiniz.
 • Minibüs: Mevlana Bulvarı'nda indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.
 • Havalimanından Terminale Ulaşım: Havalimanı çıkış kapısının önünde bulunan HAVAŞ servisleri veya belediye otobüsleriyle yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla terminale ulaşabilirsiniz.


Sorgun Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Sorgun'un merkezini bölen Atatürk Caddesi üzerinde konumlanan otobüs terminalinden Ankara Sorgun otobüs bileti ile yapacağınız seyahat her saat bulabileceğiniz ulaşım araçlarıyla ilçe merkezine ve çevresindeki tabiat parklarına, antik kentlere ve kaplıcalara kolayca gidebilirsiniz.

 • Belediye Otobüsleri: Kadir Çetin Caddesi, Çeterek Caddesi ve Atatürk Caddesi'nden her yarım saatte bir kalkan belediye otobüsleri, Sorgun'un tüm mahallelerine uğrar. Ayrıca her saat Yozgat merkezine giden belediye otobüsleri de mevcuttur.
 • Minibüsler: Otobüs terminalinden Üçtepeler Tabiat Parkı, Kerkenes Harabeleri ve Sorgun'un kaplıcalarına ulaşmak için minibüsleri tercih edebilirsiniz. Terminal çevresinde ve içerisinde minibüs bulmak oldukça kolaydır. Ayrıca Çidemli, Çalatlı, Akdağmadeni ve Alaca gibi birçok ilçeye ve köye doğrudan ulaşım sağlayan minibüsler mevcuttur.
 • Taksi: Sivas Caddesi üzerinde bulunan Terminal Taksi, yolculara 7/24 hizmet sunmaktadır. Özellikle terminalden kaplıcalara ve turistik merkezlere gitmek için taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Sorgun'da Piknik Yapılacak Yerler

 • Yozgat Fatih Tabiat Parkı

  Çamlık Milli Parkı'na yakın olan bu alanda, peyzaj düzenlemeleri, ormanlık alanlar, göl ve muhteşem manzaralar bulunmaktadır. Ziyaretçilere bisiklet parkuru, yürüyüş yolları, piknik için yeşil alanlar ve spor aletleri gibi imkanlar sunulmaktadır.

 • Saray Belediyesi Piknik Alanı

  Yozgat'a 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu alan, meyve ağaçları, yollar, piknik masaları, çardaklar ve otopark gibi olanaklarla donatılmıştır. Yozgat'ın çok yönlü mesire yerlerinden biri olduğu için Ankara Sorgun otobüs bileti ile seyahat sonrasında vaktinizi sakin geçirmek istiyorsanız burası doğru adreslerden biri olacaktır.

 • Kaynarpınar Mesire Alanı

  Aileler için keyifli bir gün geçirmek için ideal olan bu mesire alanı, çocuk oyun parkı, geniş yollar, manzaralı gölet, spor alanı, çardaklar ve mescit gibi imkanlar sunmaktadır.


Sorgun'da Gezilecek 5 Yer

 1. Alişar Höyüğü

  Alişar Köyü'nde bulunan Alişar Höyüğü, yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta olup M.Ö. 4000 ila M.Ö. 1000 yılları arasında yerleşim yerlerine ev sahipliği yapmıştır. Bölgedeki kazılar, M.Ö. 3000 yılında surlarla çevrili bir kent olduğunu ortaya koymuştur.

 2. Kerkenes Harabeleri

  Şahmuratlı Köyü'nde bulunan Kerkenes Harabeleri, Sorgun merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alır. 1988'de keşfedilen harabeler, "Kayıp Şehir" olarak bilinmektedir.

 3. Sorgun Kaplıcaları

  Sorgun Kaplıcaları'nın şifalı suları, yöre halkı tarafından birçok hastalığa iyi geldiği kabul edilir. Sıcaklıkları 50 ila 61 derece arasında değişmekte olan kaplıcalar, romatizma ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

 4. Çadırhöyük

  Peyniryemez Köyü'ne yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan Çadırhöyük, 1926'da keşfedilmiştir. 32 metre yüksekliğe ve 220 metre çapa sahiptir.

 5. Karakız ve Kazankaya Hitit Heykel Atölyeleri

  Karakızan Beldesi'nde bulunan bu atölyeler, Hitit Dönemi'nden kalan eserleri barındırır. Aslan heykeli ve oyuk su sarnıcı gibi önemli kalıntıları Ankara Sorgun otobüs bileti ile şehre geldikten sonra burada görmeniz mümkündür.


Sorgun'da Ne Yenir?

 • Bulama Çorbası: Yozgat yöresine özgü olan bulama çorbası içinde yarma (dövme) vardır ve yumurta, nane ve patlıcan gibi malzemelerle zenginleştirilir. Yoğun kıvama sahip olan çorbanın yapımı zaman ve emek gerektirir çünkü yarmayı uzun süre suda bekletmek gereklidir.
 • Arabaşı: Yozgat'ın en meşhur yemeği olan arabaşı, geniş aileleri bir araya getiren bir lezzettir. Çorba ve hamur ayrı ayrı hazırlanır. Hamur büyük bir tepsiye yerleştirilir ve baklava dilimleri şeklinde kesilir.
 • Testi Kebabı: Yine Yozgat'a özgü olan testi kebabı, kuşbaşı kuzu etiyle yapılan lezzetli bir kebap çeşididir. Testi kebabının bir özelliği de resmi davetlerde testiyi kıracak olan kişinin kırmadan önce çevresindekilerle bir anlaşma yapması gerektiğidir.

  Bu gelenek, testi kebabını daha da özel kılmaktadır. Yerel restoranlarda Ankara Sorgun otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde rezervasyon yaptırarak bu lezzeti deneyebilirsiniz.