Bursa Muş Uçak Bileti

Bursa - Muş Uçuş Bilgileri

1014,92 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1080 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Muş Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 18ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 16ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 33ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 30ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Bursa - Muş Uçak Biletleri

AnadoluJet
Bursa
Bursa Yenişehir Havalimanı
Muş
TL1.015

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Muş arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Bursa Muş karşılıklı uçuşlarınızı Bursa Yenişehir Havalimanı ve Muş Sultan Alparslan Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Bursa Muş en ucuz uçak bileti 1014,92 TL’den başlamaktadır.
Bursa Muş arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Ulaşım
Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Muş’ta Gezilecek Yerler
Muş’ta Ne Yenir?

Tarihsel süreçte, bünyesinde yüzlerce medeniyeti barındıran ve her birinden farklı kültürel ögeleri toplayan Muş, yerli ve yabancı bütün tarih severlerin dikkatini çekmektedir. Nüfusu çok kalabalık olmayan ve bundan kaynaklı ziyaretçilerine daha sakin bir gezi imkânı sunan şehir, hem tarihi hem doğası ile adeta büyüleyici bir oluşum. Yine turizm bakımından son derece aktif olan Bursalı yolcularımız, Muş’a gelerek yine kültürel bir sermaye içinde kendilerini bulmaktalar. 

Mula gitmek isteyenler en uygun Bursa Muş uçak bileti satın alırken Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu fırsatlar ve kampanyalar ile uygun fiyatlı uçak bileti konusunda kullanıcılarına yardımcı olmaya devam ediyor. Muş’ta tarihsel doku içinde kültürel tatil yapmak isteyenler için Muş rehberi sunan Bilet Dükkanı’ndan ucuz Bursa- Muş uçak bileti satın alabilir, Muş’ta gezilip görülmesi gereken yerleri tadılacak yemekler ve alışveriş mekanları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Ulaşım


Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan Bursa, yılın her dönemi yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamasından kaynaklı olarak işlek bir havalimanına sahiptir. Bursa Yenişehir Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım; taksi, otobüs veya özel transfer ile ulaşım sağlanır. 

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


80 no’lu otobüsler ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak en uygun fiyatlı ulaşım yolları arasında. Bu otobüslerin kalkış saatleri, uçak seferlerine göre hazırlanmakta olup yine de yolcularımız tarafından kontrol edilmelidir.

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Servis ile Ulaşım


Yenişehir Koop ve İnegöl Koop ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım, halk otobüslerine göre daha konforlu bir seçim. Yine uygun fiyatlı olması ile de yolcularımız tarafından sıkça tercih edilir. Bursa Muş uçak bileti olan yolcular genelde servis ulaşımını tercih eder. 

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Şehir merkezinden günün her saati hizmet veren taksiler ile havalimanına hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün. Fiyat konusunda yolcularımızın taksi şoförleri ile önceden anlaşmasını öneririz. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım trafik yoğunluğuna bağlı olarak 45 dakika sürmektedir. Bursa Muş uçak bileti olan yolcular konforlu olmasından dolayı taksi kullanır. 

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Özel Transfer ile Ulaşım


Özellikle yüklü bagajı olan misafirlerimiz için son derece konforlu, hızlı ve güvenli bir seçim olan özel transfer şirketleri mantıklı bir seçim. Özellikle kalabalık seyahat edecek olan yolcularımız transfer şirketleri ile uygun fiyata yolculuk yapabilirler.

Şehir Merkezinden Bursa Yenişehir Havalimanı’na Araç Kiralama Şirketleri ile Ulaşım


Yolcularımız, Bursa şehir merkezinde bulunan bir araç kiralama şirketi ile anlaşarak bütçelerine uygun bir araba kiralayarak havalimanına ulaşım sağlayabilirler. Yine konforlu ve hızlı bir ulaşım yolu olan araç kiralama şirketleri özellikle yüklü bagajı olan veya kalabalık seyahat edecek olan yolcularımız için hem daha uygun fiyata gelmekte hem de bagaj kaybolma riskine karşın daha güvenli bir seçim.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta olan Muş Havalimanı, yurt içi ve yurt dışı olarak ziyaretçilerine hizmet sunmaktadır. Sivil ve askeri alanda hizmet veren Muş Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım; dolmuşlar, taksi, araç kiralama şirketleri veya HAVAŞ otobüsleri ile sağlanır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Muş Havalimanı’na inen yolcularımız, günün her saati hizmet veren taksileri kullanarak Muş şehir merkezine son derece konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. Taksiler, havalimanının iç hatlar terminalinde yolcu çıkışı önünde bulunmaktadır. Yaklaşık 20 dakika süren yolculuk için müşterilerimizin taksi şoförleri ile görüşerek fiyat almasını öneririz. Bursa Muş uçak bileti yolcular rahat olmasından dolayı taksi ile yapılır. 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama Şirketleri ile Ulaşım


Misafirlerimize bütçelerine uygun olarak araba kiralama hizmeti veren bu şirketlerle anlaşarak Muş şehir merkezine gitmek son derece güvenli ve konforlu. Özellikle tatillerinin devamında da ulaşımı rahat ve hızlı yapmak isteyen misafirlerimiz için araba kiralama şirketleri son derece mantıklı bir seçim olacaktır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ Otobüsleri ile Ulaşım


Havalimanı’ndan şehir merkezine giden HAVAŞ otobüsleri taksi veya araç kiralamaya göre daha uygun fiyatlı olduğundan yolcular tarafından sıklıkla tercih edilen bir seçimdir. Otobüslerin kalkış saatleri uçakların kalkış ve iniş saatin göre ayarlanmakta olup yolcularımız tarafından kontrol edilmesini öneririz. Bursa Muş uçak bileti olan yolcuların tercihi Havaş otobüsleri ile yapılır. 

Muş’ta Gezilecek Yerler


Tarihsel geçmişi Urartular ile başlayan Muş, günümüze kadar birçok kültürel sermayeyi bünyesinde biriktirmiş olup bugün turizme sunmaktadır. Muş’u baştan aşağı dolu dolu gezmek isteyen misafirlerimizin, Muş gezilerine 2-3 gün ayırmaları gerekmektedir. Diğer Doğu Anadolu Bölgesi illeri gibi karasal iklime sahip olmasından kaynaklı olarak Muş’un en uygun gezi tarihi ilk bahar aylarıdır. Bursa Muş uçak bileti olan yolcuların görmeden gitmemesi gereken yerler…

Bingöl Dağları: Sönmüş volkanik dağ olan Bingöl Dağları, üzerindeki buzullar ve yüksek yapıları ile son derece dikkat çekici olup manzarası ile ziyaretçilerini büyülemektedir. 

Bilican Dağları: Yılın neredeyse tamamında karlarla kaplı olan ve bu görüntüsü ile misafirlerini büyüleyen Bilican Dağları Muş’un Liz ve Bulanık Ovalararası’nda yer almaktadır. Muş'ta gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. 

Hamurpet Gölü: Akdoğan ölü olarak da bilinen Hamurpet Gölü, volkanik oluşumlu olup büyük ve küçük Hamurpet olmak üzere aslen iki göldür. Kış aylarında genellikle donmuş olan bu göl yaz aylarında kenarında piknik yapmak ve doğa gezileri yapmak için ziyaret edilen noktalar arasında bulunmaktadır. 

Haçlı Gölü: Yine Muş’un Bulanık ilçesinde konumlanan Haçlı Gölü, volkanik kayaçlarla çevrili ve içinde barındırdığı alabalık ve aynalısazan balık türleri ile görülmeye değer bir göldür. 

Muş Ovası: Türkiye’nin en büyük ovaları arasına giren ova dağlarla çevrili olması ile de ziyaret edenleri kendine hayran bırakmaktadır. İlk bahar döneminde ovada açan gelincikler zaten güzel olan manzarayı daha da etkileyici yapmaktadır. 

Murat Irmağı: Muş’un Liz bölgesinde bulunan bu Irmak, yaklaşık 600 kilometre uzunluğunda olup ihtişamı ile Muş’a gelen misafirlerimizin görmesi gereken yerler arasında! 

Muş Kalesi: Şehir merkezinde bulunan Muş kalesi, konumu gereği kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir eser olup Muş’un bilinen en eski yerleşim yeridir. Kale civarında Selçuklular, Osmanlı ve Arap uygarlıklarına ait çok sayıda mezar bulunmaktadır. 

Yıldızlı Han: Yine şehir merkezinde olan Yıldızlı Han, Selçuklu mimarisinde inşa edilmiş olup İpek Yolu üzerinde olmasından kaynaklı olarak önemli bir konaklama noktası olarak hizmet vermiştir. Bursa Muş uçak bileti olan yolcularun gözdesidir.

Arak Manastırı: Muş şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta olan manastır, Roma dönemi özellikleri taşımaktadır. 

Malazgirt Kalesi: Şehir merkezine uzak konumlanış Malazgirt Kalesi, horasan harcı ve siyah taşlardan inşa edilmiş olup Malazgirt Zaferi sonrası bu ismi kazanmıştır. Çok eski dönemlerden günümüzü kadar sağlam bir şekilde ulaşmış olan kale, Muş’a gelen misafirlerimiz tarafından mutlaka görülmesi gereken bir eser.

Muş’ta Ne Yenir?


Hayvancılık ve tarımın gelişmiş olduğu bu şehirde, mutfak kültürü de bundan fazlasıyla etkilenmiştir. Kuru sebzeler, etler ve hayvansal yağlar hâkim olan Muş mutfağındaki enfes yiyecekler tadan misafirlerimizi kendine hayran bırakır. Bursa Muş uçak bileti olan yolcuların denemesi Muş yemekleri…

Hez Dolması: Lahana dolmasının Muş yorumu diyebileceğimiz bu lezzet, kuşbaşı et ile yapılmakta olup lezzeti ile farkını ortaya koymaktadır. 

Çorti: Yine lahana ve çeşitli baharatlarla hazırlanan çorti, aslında bir turşu çeşidi olmasına rağmen içerisinde sirke barındırmaz. Yazın hazırlanan bu turşu ancak kışa hazır olur. Sonrasında bulgurlu köftelerin soğan ve reyhan ile birlikte kaynatılması ile hem sağlıklı hem de lezzetli olan bu yemek misafirlerimize sunulmakta! 

Muş Böreği: Her öğün yenen Muş böreğinin içerisinde tabi ki kıyma var! Üzerine tereyağı dökülerek servis edilen bu böreği et ve hamur işi sever misafirlerimizin mutlaka denemesine öneririz! 

Muş Köftesi: Muş’un yöresel lezzeti olan Muş köftesi, bulgurlu ve etli hamurun hazırlanarak harçla doldurulması ve ardından haşlanması ile hazırlanır. 

Keşkek: Buğday ve etin bir arada pişirilmesi ile oluşan bu enfes lezzet Türkiye’nin birçok noktasında özel günlerin vazgeçilmez yemekleri arasındadır. Muş’a ziyarete gelen misafirlerimiz bu yöresel yemeğin Muş versiyonunu da mutlaka denemeli! Bursa Muş uçak bileti olanların severek denediği yemekler arasında yer alır. 

Teter Helvası: Ekmek, pekmez ve cevizle hazırlanan bu enfes helva, Muş’un ünlü tatlılarından! Kaymak ile servis edilen bu tatlıyı Muş’a gitmişken mutlaka deneyin!