Bursa - Trabzon Uçuş Bilgileri

811,12 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
905 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 25 Dakika Uçuş Süresi

Trabzon Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
22 Şubat 2024 Perşembe
Min: 5ºC
Maks: 9ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
23 Şubat 2024 Cuma
Min: 6ºC
Maks: 9ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Şubat 2024 Cumartesi
Min: 6ºC
Maks: 11ºC
Güneşli
25 Şubat 2024 Pazar
Min: 6ºC
Maks: 11ºC
Güneşli
26 Şubat 2024 Pazartesi
Min: 6ºC
Maks: 12ºC
Güneşli

En Ucuz Bursa - Trabzon Uçak Biletleri

AnadoluJet
Bursa
Bursa Yenişehir Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL811
Sıkça Sorulan Sorular
Bursa Trabzon arası hava yolu ile 1 saat 15 dakika sürmektedir.
Bursa Trabzon karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Bursa Trabzon en ucuz uçak bileti 811,12 TL’den başlamaktadır.
Bursa Trabzon arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Trabzon’da Gezilecek Yerler
Trabzon’da Ne Yenir?

Karadeniz’in Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Trabzon, Samsun’dan sonra bölgedeki en büyük şehirdir. Köklü tarihi ve muhteşem doğal güzellikleri ile sene boyunca yerli ve yabancı turistleri adeta büyülemektedir. Bursa’dan Trabzon’a seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde Bursa Trabzon uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Bursa Trabzon uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.

Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İç ve dış hatlar olmak üzere iki terminal binası ile yolculularına hizmet vermekte olan Bursa Yenişehir Havalimanı, içinde yer alan restoranlar, barlar ve alışveriş yapmaya olanak tanıyacak mağazalar ile misafirlere uçaklarını bekledikleri süre dahilinde keyifli bir vakit geçirmeleri için ortam hazırlamaktadır. Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta konumlanan havalimanına Bursa Trabzon uçak bileti alarak gitmek isteyen yolcuların farklı ulaşım imkanları mevcuttur. 

Bursa Havalimanı şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta olmasına istinaden ulaşım ağı olarak geniş ve rahat bir imkan sunar. Belediye otobüsü, özel transfer, taksi ve araç kiralama gibi birçok alternatif arasından tercih yapılarak Bursa Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım sağlanabilir.

Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Servis Otobüsleri ile Ulaşım


Şehir merkezi ile Bursa Yenişehir Havalimanı arasında sefer yapmakta olan Yenişehir ve İnegöl minibüslerini kullanarak isterseniz şehir meydanından, isterseniz de Bursa Otogarı’ndan Bursa Yenişehir Havalimanı’na uygun fiyatlı ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Yolculukların ücretlerine ve hareket saatlerine dair bilgilere ise Yenişehir ve İnegöl Minibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi  resmi sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcular genelde rahat olması açısından servis otobüsleri tercih eder. 

Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Burulaş’ın bünyesinde hizmet vermekte olan belediye otobüslerini kullanarak şehir merkezindeki farklı noktalardan Bursa Yenişehir Havalimanı’na dilediğiniz gibi ulaşabilirsiniz. 80 numaralı otobüs hattını kullanarak uygun fiyatlı ve rahat bir şekilde havalimanına erişiminizi sağlayabilirsiniz. Bu hattın sefer saatleri uçuşların kalkış ve iniş saatlerine göre belirlendiği için güncel hareket saatlerine, iptal ya da ek sefer bilgilerinin hepsine Burulaş’ın resmi sitesine bakarak öğrenebilirsiniz.

Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Bursa Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına şehir merkezinden erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Bursa Şehir Merkezinden Yenişehir Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Bursa Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Bursa Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım sağlayıp, havalimanında bulunan araç kiralama ofislerine aracınızı teslim edebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Trabzon Havalimanı, bölgeye verdiği hizmet bakımından da çevre şehirler adına da ulaşım üssü niteliğindedir. Bursa Trabzon uçak bileti alan yolcuların şehir merkezine havalimanından ulaşmaları için çeşitli ulaşım yolları mevcuttur. Belediye otobüsü, Havaş, taksi ve araç kiralama yollarını kullanarak rahatlıkla şehir merkezine havalimanından ulaşım sağlanmaktadır.

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan belediye otobüslerini kullanarak havalimanından uygun fiyatlı bir seyahat ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 121, 122, 125, 139, 426, 476 ve 501 numaralı otobüsler ile şehir merkezindeki farklı noktalara erişebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Havaş servislerini kullanarak da şehir merkezine havalimanından ulaşmak konforlu ve hızlı yollardan biridir. Şehrin çeşitli yerlerine Havaş servislerini kullanarak Trabzon Havalimanı’ndan ulaşabilirsiniz. Havaş servislerinin şehir içindeki güzergahı ise şu şekildedir: Havalimanı – Tanjant Yolu – Tanjant Erdoğdu Kavşağı – Yavuz Selim Bulvarı – Uzunkum – Beşirli. Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcular genelde Havaş kullanır. 

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanından şehir merkezine erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Trabzon Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Trabzon Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Araç kiralama şirketlerinin şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayıp, şehir merkezi içinde yer alan araç kiralama acentelerine aracınızı teslim edebilirsiniz.

Trabzon’da Gezilecek Yerler


Benzersiz doğası ve tertemiz havası ile Karadeniz’in en bilinen şehirlerinin başında gelen Trabzon, aynı zamanda ‘’şehzadeler şehri’’ olarak da bilinmektedir. Yaklaşık 4000 yıllık bir geçmişe ev sahipliği yapan bu şehirde görülmeye değer fazlasıyla yer bulunmaktadır. Bursa Trabzon uçak bileti alan ziyaretçilerin görmesi gereken yerleri listemizde şu şekilde sıraladık:

Trabzon Kalesi: Araklı ilçesinde bulunan ve Trabzon’un simgesel yapılarından olan Trabzon Kalesi, günümüze kadar korunarak gelen nadide yapılardandır. Deniz seviyesinden Trabzon’un tepelerine kadar uzanan bu tarihi kaleyi ziyaret ederek geçmişe yolculuk yapabilirsiniz.

Sümela Manastırı: Maçka ilçesine bağlı Altındere Vadisi’nde kayalıklar üzerine inşa edilmiş Sümela Manastırı, denizden 1500 ve vadiden de 300 metre yükseklikte bulunmaktadır. Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksi olan bu yapı, halk arasında Meryem Ana olarak anılmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin de büyük ilgisini çeken bu akıllara durgunluk verecek tarihi ve ulvi mekanı şehre geldiğinizde deneyimleyebilirsiniz. Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerin başındadır. 

Atatürk Köşkü Müzesi: 1890 yılında yazlık bir köşk olarak inşa ettirilen bu yapı, Trabzon’a hakim bir manzara sunan konumda yer almaktadır. Atatürk’ün Trabzon’u ilk ziyaret ettiğinde konaklamış olduğu bu tarihi köşk, günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Trabzon Ayasofya Müzesi: 1250-1260 yılları arasında manastır kilisesi olarak yaptırılan Ayasofya, Osmanlı döneminde camiye çevrilmiştir. 1964 yılında restore edilerek tekrar müzeye dönüştürülen Ayasofya, 2013 yılından itibaren de tekrar ibadete açılmış olsa da halen müze olarak da ziyaretçileri kabul etmektedir.

Trabzon’da Ne Yenir?


Zengin mutfağı ile yöreye özgü materyallerin kullanılmasıyla ortaya çıkan yemekleri, Karadeniz’in incisi diyebileceğimiz Trabzon’un kendine has bir şehir olduğunu gözler önüne sermektedir. Bursa Trabzon uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçilerin tatması gereken lezzetleri şöyle sıraladık:

Akçaabat Köftesi: Lezzetini içine konulan sarımsaktan alan Akçaabat Köftesi, sadece Türkiye’de değil, namını tüm dünyaya duyurmuş bir yemektir. Bu yöresel köfteyi mutlaka tatmalısınız.

Peynirli Trabzon Pidesi: Mayalı hamura yöreye has köy peyniri eklendikten sonra pişirilen bu pideye, isteğe göre yumurta ve tereyağı da eklenmektedir.

Kuymak: Mısır unu, kolot peyniri ve tereyağı ile hazırlanan bu yemek, özellikle kahvaltılarda fazlasıyla tercih edilen bir lezzettir.

Kaygana: Omlet ile börek arasında bir yere ait diyebileceğimiz Kaygana yemeğinin hazırlanmasında mısır unu, nane ve pazı rol oynamaktadır. Bursa Trabzon uçak bileti olan yolcuların mutlaka denemesi gereken lezzetler arasındadır. 

Hamsi Tava: Karadeniz bölgesinde sıklıkla tüketilen hamsi, adeta Trabzon’un simgesi haline gelmiştir. Balıklar unlandıktan sonra kızgın yağda kızartılıp sofraya gelmektedir.

Laz Böreği: Baklava yufkalarının arasına kıvamlı muhallebinin eklenmesi ile fırına verilen bu lezzet, piştikten sonra üzerine pudra şekeri ilave edilmesiyle servis edilmektedir.