Bursa - Samsun Uçuş Bilgileri

1535,78 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
635 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Samsun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 17ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 24ºC
Güneşli

En Ucuz Bursa - Samsun Uçak Biletleri

AnadoluJet
Bursa
Bursa Yenişehir Havalimanı
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
TL1.536
Sıkça Sorulan Sorular
Bursa Samsun arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Bursa Samsun karşılıklı uçuşlarınızı Bursa Yenişehir Havalimanı ve Samsun Çarşamba Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Bursa Samsun en ucuz uçak bileti 1535,78 TL’den başlamaktadır.
Bursa Samsun arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Bursa Yenişehir Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Samsun’da Gezilecek Tarihi Yerler
Samsun’da Gezilecek Doğal Yerler

Tarihi M.Ö. 60.000 yıllarına kadar uzanan Samsun dünyada en eski sekizinci yerleşim birimidir. Tarihi boyunca Kaşkalar, Hititler, Persler, Makedonyalılar, Pontuslular, Romalılar, Bizanslılar, Danişmendliler ve Osmanlılılar tarafından yönetilen Samsun, ülkemizin yemyeşil bölgesi Karadeniz’in en gelişmiş şehri olarak ön plana çıkmaktadır. 17 ilçesi olan Samsun bir büyükşehir olup aynı zamanda Orta Karadeniz’de yer almaktadır. Kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Amasya ve Tokat, doğusunda Ordu, batısında ise Çorum ve Sinop’un bulunduğu Samsun, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Türkiye’yi kurmak için ilk adımı attığı şehirdir, bu tarihte Atatürk Samsun’a ayak basar ve kurtuluş mücadelesi başlar. Bandırma Gemisinin Samsun’a vardığı gün olan 19 Mayıs tarihi, günümüzde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaktadır ve Samsun hakkında “Atatürk Şehri”, “Güneşin Doğduğu Şehir” isimleriyle de bahsedilmektedir. 
Kızılırmak ve Yeşilırmak Nehirlerinin oluşturduğu delta bölgeleri tarım için oldukça verimlidir, bu yüzden Samsun’da eğitim, sağlık, ticaret ve sanayi dışında tarım da gelişmiştir. Şehrin neredeyse yarısı dağlarla kaplıdır. Samsun’da Karadeniz iklimi hakimdir; yıl boyunca yağışlı ve nemli bir hava görülmektedir. 
Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Bursa’dan, bir de Karadeniz’in doğal güzelliklerini görelim diyerek Samsun’a gitmek istiyorsanız aktarmalı olarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her gün Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan (YEI) Samsun Çarşamba Havalimanı’na (SZF) aktarmalı uçuş seferleri gerçekleştirilmekte olup, uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın aracılığıyla istediğiniz hava yolu şirketinden Bursa Samsun uçak bileti alabilir, biletinizi satın alırken Bilet Dükkanı’nın sağladığı olanak ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Cumhuriyetin 20. yılında askeri üs olarak açılan Bursa Yenişehir Havalimanı (YEI) 2000 yılında sivil havacılık faaliyetlerine başlamıştır. Şehir merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanı, Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunuyor. Bursa Samsun uçak bileti almış yolcular, seyahatlerine başlarken Bursa şehir merkezinden havalimanına nasıl gidebileceklerini merak etmektedirler. Şehir merkezinden havalimanına aktarmasız olarak gidebileceğiniz belediye otobüsleri BURULAŞ, minibüs, araç kiralama, özel transfer ve taksi olanaklarından size en uygununu seçebilirsiniz. Bursa Samsun uçak bileti sahibi yolcular için Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşım yöntemlerini detaylarıyla anlattık.

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Bursa Belediyesinin işlettiği BURULAŞ belediye otobüsleriyle havalimanına yaklaşık 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. İç hatlar gidiş uçuşlarına göre düzenlenen otobüs sefer saatlerinin güzergahı Kent Meydanı, Darmstad Caddesi, Merinos İstasyonu, Arabayatağı İstasyonu, Gürsu İstasyonu, Kestel İstasyonu ve Ankara Yolu durakları olup, son durak olan Yenişehir Havalimanı durağında yolcularını indirmektedir. Bursakart sahibi olan yolcular, 80 numaralı bu belediye otobüsüne binebilirler, eğer Bursakart’ınız yoksa 24 saat boyunca kullanabileceğiniz kartlardan satın alarak Yenişehir Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. 

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Minibüs ile Ulaşım


Bursa şehir merkezi, Yenişehir ilçe merkezi ve Bursa Doğu Garajı’ndan kalkan minibüslerle direkt olarak Bursa Yenişehir Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Minibüs sefer saatlerini öğrenmek için 0224 773 36 20 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Bursa şehir merkezinden Yenişehir Havalimanı’na taksiyle gelmeyi tercih edecekseniz bu en hızlı seçeneklerden biri olacaktır. Ancak taksinin seçenekleriniz arasında en pahalı ulaşım olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer çok valiziniz yoksa ve 3 – 4 kişiyseniz taksiyi tercih etmeniz mantıklı olacaktır. 

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Araç Kiralayarak veya Transfer ile Ulaşım


Bursa Samsun uçak bileti alan yolcular Bursa’daki araç kiralama acenteleriyle anlaşarak araç kiralayabilir ya da Bilet Dükkanı internet sitesinden geniş araç filosuna sahip araç kiralama firmalarının fiyatlarını karşılaştırarak rezervasyon yapabilirler.
Araç kiralama dışında yolcular için özel transfer hizmeti de sağlayan Bilet Dükkanı’ndaki kampanyaları incelemeyi unutmayın.
Eğer kalabalıksanız ve valiz sayınız fazlaysa araç kiralama ya da transfer sizin için daha kolay olacaktır. Yaklaşık 45 dakikada Bursa şehir merkezinden Yenişehir Havalimanı’na varabilirsiniz.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Bursa Samsun uçak bileti almış olan yolcular Samsun Çarşamba Havalimanı’na (SZF) indiklerinde, şehir merkezine nasıl gideceklerini merak etmektedir. Havaş ile Çarşamba ilçe merkezine, Bafaş otobüsleriyle Samsun şehir merkezi ve diğer ilçelere, 7/24 hizmet veren havalimanı taksileriyle, transferle ya da araç kiralayarak Samsun’da dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezi 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine kalkan Havaş otobüsleri geçici bir süreyle durdurulmuştur, ancak dilerseniz halen devam eden Havaş seferleriyle Çarşamba ilçe merkezine varabilirsiniz. Havaş resmi internet sitesinden seferleri kontrol etmeniz tavsiye edilir. Yolculuk 25 dakika sürmekte olup bilet fiyatları 45 TL’dir.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Bafaş ile Ulaşım


Samsun’da havalimanı ile şehrin bazı noktaları arasında yolcu taşımacılığı yapan otobüs firması Bafaş, Bursa Samsun uçak bileti alan yolcuların havalimanından Samsun şehir merkezine gitmek için sıklıkla kullandığı alternatiflerden biridir. Bafaş otobüsleri şehir merkezi dışında Bafra, Atakum, Çarşamba, Alaçam, Yakakent ve Terme ilçelerinde de yolcu indirmektedir. Havalimanından Samsun şehir merkezi yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bafaş otobüs seferleri, Çarşamba Havalimanı’nın iç hatlar gelen yolcu uçuş saatlerine göre ayarlanmaktadır.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Transfer ile Ulaşım


Bursa Samsun uçak bileti alan yolculardan bazıları, Çarşamba Havalimanı’nda indikten sonra şehir merkezine olan yolculuklarına konforlu bir şekilde devam etmek için özel transfer ayarlamaktadır. Bilet Dükkanı’nın transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralayarak Ulaşım


Samsun Çarşamba Havalimanı’ndaki araç kiralama acentelerinden ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden araç kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Samsun seyahatinizi ulaşım sorunu olmadan planlamak isterseniz aracınızı konaklayacağınız süre kadar da kiralayabilirsiniz. 

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Çarşamba Havalimanı’nda 7/24 hizmet veren havalimanı taksileriyle Samsun’un istediğiniz bölgesine taksiyle konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz ancak bu, diğer seçeneklere göre daha pahalı olacaktır.

Samsun’da Gezilecek Tarihi Yerler


19 Mayıs 1919’ta Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı nokta olan Samsun’da gezilecek tarihi yerleri merak ediyorsanız, Bursa Samsun uçak bileti almadan önce yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Gazi Müzesi: Samsun şehir merkezinde yer alan Gazi Müzesi, Atatürk’ün 1920 yılında bir süreliğine konakladığı bir bina olup burada kendisinin kişisel eşyaları sergilenmektedir. Pazartesi günleri kapalı olan müze diğer günler 08.00 – 17.00 arasında ziyarete açıktır.

Asarkale ve Kaya Mezarları: Helenistik Dönemde yapılan kale, şehri dışarıdan gelecek tehlikelere karşı korumak için inşa edilmiştir. Dilediğiniz zaman ve ücretsiz olarak görebileceğiniz kale ve mezarlıklar Antik Yunan mimarisi çizgisindedir. 

Çarşamba Tarihi Köprü: 1890 yılında Yeşilırmak üzerine yapılan köprü güçsüz kaldığı için Atatürk’ün talimatıyla 1931 yılında yeniden inşa edilen köprü, Türkiye’deki en uzun köprüdür.

Samsun’da Gezilecek Doğal Yerler


Tarihi yerleri gezdikten sonra bir de Karadeniz’in tertemiz havasını solumak isterseniz Samsun’daki en popüler doğal yerleri aşağıda bulabilirsiniz.

Kabaceviz Şelaleleri: Çarşamba ilçesindeki Kabaceviz Şelaleleri turistlerin serinlemek için ziyaret ettiği destinasyonlardan biri. Girişler ücretsiz olup burada kamp ve dağ yürüyüşü yapabilirsiniz.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Ücretsiz olarak girebileceğiniz Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde doğanın tadını çıkarırken buraya göç eden birbirinden farklı kuş türlerini izleyerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 

OMÜ Göleti: 19 Mayıs Üniversitesi’ne bağlı gölete girişler ücretsiz olup etrafında piknik ve yürüyüş yapabilir, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.