Düsseldorf - Ankara Uçuş Bilgileri

2.181 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
2.369 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
2 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
03 Aralık 2023 Pazar
Min: 7ºC
Maks: 15ºC
Overcast
04 Aralık 2023 Pazartesi
Min: 6ºC
Maks: 14ºC
Sunny
05 Aralık 2023 Salı
Min: 5ºC
Maks: 12ºC
Partly cloudy
06 Aralık 2023 Çarşamba
Min: 4ºC
Maks: 11ºC
Patchy rain possible
07 Aralık 2023 Perşembe
Min: 6ºC
Maks: 11ºC
Patchy rain possible

En Ucuz Düsseldorf - Ankara Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Düsseldorf
Düsseldorf Uluslararası Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL2.181
SunExpress
Düsseldorf
Ankara Esenboğa Havalimanı
Ankara
Düsseldorf Uluslararası Havalimanı
TL2.773
Sıkça Sorulan Sorular
Düsseldorf Ankara arası hava yolu ile 2 saat 50 dakika sürmektedir.
Düsseldorf Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Düsseldorf Ankara en ucuz uçak bileti 2.181 TL’den başlamaktadır.
Düsseldorf Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Düsselforf'un En Çok Kullanılan Havalimanı
Düsseldorf Havalimanı'na En Hızlı Ulaşım
Düsseldorf Ankara Uçak Bileti Fiyatları
Ankara Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Metro Var Mı?
Ankara'da Gezilecek 3 Yer
Anıtkabir Ziyaret Saatleri
Ankara Haritasını İnceleyin

Ankara Hakkında


Türkiye'nin başkenti olan Ankara, Türkiye’nin coğrafi merkezinde stratejik bir konuma sahiptir. Bu büyük şehir, kuzeyde Batı Karadeniz'e komşu olan Bolu ve Çankırı illeri, doğuda Kırıkkale ve Kırşehir ile çevrilidir. Güneyde ise Konya ile sınırını paylaşır. Ankara, 5.503.985 nüfusuyla Türkiye'nin ikinci en kalabalık şehridir ve 25.632 kilometrekarelik geniş yüzölçümüyle Türkiye'nin üçüncü en büyük ili konumundadır. Ankara'nın iklimi, kuzey kısımlarında Karadeniz ikliminin etkisi altında olsa da genel olarak karasal bir iklimle karakterizedir.

Ankara'nın sembollerinden biri olan Ankara Kalesi, tarihi mirası ve 4000 yıllık geçmişiyle büyüleyici bir yapıdır. Ayrıca Anıtkabir, Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan ve ziyaretçilerine tarihi bir yolculuk sunan bir mekandır. Ankara’nın sunduğu güzellikleri keşfetmek için Düsseldorf Ankara uçak bileti ile mükemmel bir tatil planı yapabilirsiniz. Bunun yanında konforlu bir konaklam için Ankara otellerine de göz atabilirsiniz.

Düsselforf'un En Çok Kullanılan Havalimanı


Düsseldorf, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin bir parçasıdır ve önemli bir ulaşım merkezidir. Şehirdeki en çok kullanılan havalimanı Düsseldorf Havalimanı'dır. Aynı zamanda Almanya'nın en büyük üçüncü havalimanı olan bu merkezden Düsseldorf Ankara uçak bileti ile ve benzeri hatlarla direkt uçuşlar sağlanmaktadır.

Düsseldorf Havalimanı, şehir merkezinin sadece yaklaşık 8 kilometre doğusunda yer almaktadır. Bu nedenle Düsseldorf ve çevresindeki bölgelere hızlı bir ulaşım imkânı sunar. Düsseldorf Havalimanı, iç hatlar ve uluslararası uçuşlar için kullanılır. Birçok havayolu şirketi tarafından hizmet verilmektedir.

Düsseldorf Havalimanı'na En Hızlı Ulaşım


Düsseldorf Havalimanı, şehir merkezi ve çevresine hızlı tren bağlantılarına sahiptir. Havalimanı tren istasyonu, havalimanı terminallerine yakın bir konumda bulunur ve Düsseldorf'un ana tren istasyonuna (Düsseldorf Hauptbahnhof) veya diğer önemli şehirlerdeki tren hatlarına kolayca bağlanmanıza olanak tanır. Böylece şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Düsseldorf - Otobüs


Havalimanı terminallerinin önünde taksi durakları bulunur ve bu da taksiyle hızlı bir şekilde şehir merkezine veya diğer destinasyonlara ulaşmanızı sağlar. Ancak taksi ile diğer seçeneklere göre genellikle daha pahalı bir yolculuk yapacağınız için Düsseldorf Ankara uçak bileti ile seyahatiniz sonrasında bütçe dostu olan diğer seçenekleri de düşünebilirsiniz.

Özellikle büyük gruplar veya fazla bagajla seyahat edenler için özel transfer hizmetleri de mevcuttur. Bu hizmetlerle konforlu ve özelleştirilmiş bir ulaşım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Düsseldorf Ankara Uçak Bileti Fiyatları


Düsseldorf Ankara uçak bileti fiyatlarını öğrenmek için güvenilir bir seyahat web sitesi olan Bilet Dükkanı platformunu güvenle kullanabilirsiniz. Seyahat tarihlerinizi ve tercihlerinizi girerek size en iyi fiyatları sunacak olan Bilet Dükkanı sitesinden size uygun olan bilet için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ankara Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Metro Var Mı?


Ankara Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için havaalanı servisleri, otobüsler, taksi, araç kiralama veya özel transfer hizmetleri gibi diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Havaalanı içerisinde ve çevresinde ulaşım seçeneklerini bulabileceğiniz bilgi panoları veya havalimanı personeli size yardımcı olacaktır. Henüz Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine metro ile gitme imkanı bulunmasa da Düsseldorf Ankara uçak bileti ile yolculuğunuz sonrasında mevcut olan diğer alternatifleri kullanarak da rahat bir şekilde dilediğiniz yere erişebilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için araç kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara'da Gezilecek 3 Yer


Ankara uçak bileti olan yolcuların gitmeden önce mutlaka gezmesi gereken Ankara’da gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık:

  1. Anıtkabir

    Türkiye'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün anısını yaşatan bu anıt mezar, Ankara'nın en önemli mekanlarının başında gelmektedir. Büyük bir anıt kompleksi olan Anıtkabir, büyük bir anıt mezarın yanı sıra Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi hakkında bilgi veren bir müzeyi de içermektedir.

  2. Anadolu Medeniyetleri Müzesi

    Ankara'da mutlaka görülmesi gereken bir başka önemli yer de Anadolu Medeniyetleri Müzesi'dir. Bu müze, Türkiye'nin tarihini ve arkeolojik geçmişini aydınlatan binlerce eseri sergiler. Çatalhöyük'ten Hititler'e ve Frigler'e kadar birçok farklı medeniyetin kalıntılarına ev sahipliği yapar.

  3. Atatürk Orman Çiftliği

    Şehir merkezinin hemen dışında bulunan Atatürk Orman Çiftliği, doğal güzellikleri, yeşil alanları ve çeşitli aktiviteleriyle bilinir. Bu geniş çiftlikte piknik yapabilir, bisiklet sürerek gezinti yapabilir veya çocuklarınızla oyun alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Düsseldorf Ankara uçak bileti ile yapacağınız tatilde ailenizle keyifli vakit geçirmek için birebir bir yerdir.

Anıtkabir Ziyaret Saatleri


Anıtkabir'i ziyaret etmek isteyenler için açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir:

01 Şubat - 14 Mayıs Tarihleri Arasında:
Açılış: 09:00
Kapanış: 16:30

15 Mayıs - 31 Ekim Tarihleri Arasında:
Açılış: 09:00
Kapanış: 17:00

01 Kasım - 31 Ocak Tarihleri Arasında:
Açılış: 09:00
Kapanış: 16:00

Bu saatler arasında Anıtkabir'i ziyaret ederek Düsseldorf Ankara uçak bileti ile gelmiş olduğunuz başkentte tarifsiz bir atmosferi deneyimleyebilir ve Atatürk’e saygılarınızı sunabilirsiniz.