Gaziantep Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
22ºC
36ºC
Güneşli
Sal
22ºC
37ºC
Güneşli
Çar
22ºC
36ºC
Güneşli

Gaziantep Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Gaziantep Havalimanı’na; Havaş, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Gaziantep Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Gaziantep Havalimanı, Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde yer alır.
Gaziantep Havalimanı’na; Türk Hava Yolları, Pegasus, AJet, SunExpress hava yolları hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Gaziantep Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Gaziantep Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?
Gaziantep Havalimanı İletişim Bilgileri
Gaziantep Meşhur Yemekleri

Gaziantep Havalimanı Hakkında


Gaziantep Havalimanı, Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde yer aldığı için Gaziantep Oğuzeli Havalimanı olarak da bilinmektedir. 2021 yılında eski terminal binasının yanına eklenen 6 milyon kişi kapasiteli 6 körüklü yeni terminal binasıyla Gaziantep Havalimanı daha da aktif bir şekilde faaliyet gösteren bir havalimanı haline gelmiştir.

Gaziantep’ten bir çok şehre karşılıklı olarak havayolu üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür. Seyahate çıkmadan önce uçuşlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilir ve en uygun fiyata Gaziantep Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Gaziantep Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Gaziantep Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz havayolu şirketine ve Gaziantep ile hangi şehir arasında yolculuk edeceğinize göre değişiklik göstermektedir. Gaziantep Havalimanı uçak bileti fiyatları yurt içi uçuş seferlerinde 980 TL ile 1.200 TL arasında değişirken, yurt dışı seferlerinde bu fiyat 3.000 TL’den 9.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Gaziantep şehir merkezinden 20 km uzakta, Oğuzeli ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde yazmış olduğumuz Gaziantep Havalimanı hakkındaki rehber yazıya göz atabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsü ile Ulaşım


Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz belediye otobüsü ya da dolmuş bulunmamaktadır ancak birkaç farklı noktaya ulaşım sağlayan Havaş otobüsleri ile rahat bir hizmet alabilirsiniz. Diğer ulaşım alternatiflerinden daha ekonomik olması nedeniyle Havaş ile ulaşım sıklıkla tercih edilir. 

Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine giden Havaş otobüslerinin güzergahı: Havalimanı, Oğuzeli Kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Şehreküstü İtfaiyesi, İnönü Caddesi, Şirehan Devlet Hastanesi, Sosyal Sigortalar Kurumu Önü, Yeşilsu Öğretmenler Evi, Havaş Şehir Ofisi, Otogar. 

Gaziantep Havalimanı’ndan hareket edip lise ve üniversite güzergahında giden Havaş otobüsleri ise Çevreyolu, Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi ve Gaziantep Lisesi güzergahlarından gitmektedir.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Gaziantep Havalimanı’nda indikten sonra Havaş otobüslerini beklemek ya da gitmek istediğiniz yere şehri dolaşarak varmak istemiyorsanız iç hatlar ve dış hatlar gelen yolcu çıkışında bekleyen ve 7/24 hizmet veren taksilere binerek gitmek istediğiniz yere direkt olarak konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziantep’in bazı bölgelerine gitmek için taksilerde sabit ücret tablosu yer almaktadır. Ancak sabit ücretin bulunmadığı yerler için de taksiye binmeden önce şoför ile konuşarak ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde seyahat edenlerin ya da elinde çok bagajı olanların kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi ile Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak en konforlu biçimde ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. Özel transfer servisinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmek için öncesinde rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Gaziantep’te geçireceğiniz süre boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamak ve herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamak için araç kiralama olanağını değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Gaziantep Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun arabayı kiralayabilirsiniz ya da aracınız siz daha Gaziantep’e doğru yola çıkmadan evvel sizin için ayırtılmış olsun istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın bütçe dostu kampanyalarından yararlanarak aracınızı önceden rezerve edebilirsiniz. 

Gaziantep Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?


Gaziantep Havalimanı’ndan nerelere uçuş var diye merak ediyorsanız birçok yurt içi ve yurt dışı direkt uçuş seferlerinin yapıldığını söyleyebiliriz. Gaziantep Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştirebileceğiniz yurt dışı destinasyonları Basel, Berlin, Hannover, Paris, Stuttgart, Düsseldorf, Erbil, Hamburg, Köln, Münih ve Viyana’dır. Gaziantep Havalimanı’ndan yurt içinde yapabileceğiniz direkt uçuşlar ise İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Trabzon şeklindedir. 

Gaziantep Havalimanı İletişim Bilgileri


Gaziantep Havalimanı ya da sunulan hizmetlerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa ve direkt havalimanı ile iletişime geçmek istiyorsanız Gaziantep Havalimanı iletişim bilgileri şunlardır: 

Adres: Sazgın Mahallesi, Gaziantep Havalimanı, 27900 Oğuzeli/Gaziantep
Telefon: 0342 582 11 11
Faks: 0342582 20 22
E-Posta: [email protected] 

Gaziantep Meşhur Yemekleri


Tarihi geçmişi boyunca birçok farklı kültürden beslenmiş olan Gaziantep’te, içinde çok fazla çeşit bulunduran bir mutfakla karşılaşacaksınız. Birbirinden leziz onlarca yemeğin aynı sofrada buluştuğu bu coğrafyada yemeğe ayrıca bir önem verilmektedir. Gaziantep’in en başarılı olduğu alanlardan biri olan yemek kültürü şehirde çok gelişmiş olup adını Türkiye ve dünyaya sahip olduğu yöresel yemeklerle tanıtmıştır. İşte Gaziantep’in meşhur yemekleri…

  • Patlıcan Kebabı: Etin ayrıcalıklı bir yere sahip olduğu Gaziantep mutfağında pek çok kebap türüyle karşılaşabilirsiniz. Patlıcan kebabı da bu meşhur yemeklerden bir tanesidir.
  • Ayva Kebabı: Kebap Türkiye’nin belki de en çok tanınan kültürel ögelerinden biridir ve ülkemizde sayısız türde kebap bulunmaktadır. Ayva kebabı, kuzu eti ile yapılan ve ayvanın bir tabak gibi kullanıldığı, hafızalara kazınan bir lezzete sahip ilginç bir yemektir. 
  • Pirpirim Aşı: Et ve sebzenin bir arada bulunduğu bir yemek olan pirpirim aşı oldukça doyurucu ve yüksek kalorilidir. Et sebze, acı ve daha bir sürü baharatı bir arada bulabileceğiniz harika bir yemek olan pirpirim aşını yerden adeta bir lezzet patlaması yaşayacağınıza eminiz. 
  • Ekşili Taraklık Tava: Gaziantep mutfağına has bir et yemeği olan ekşili taraklık tava da yine et ve ayvanın bir araya geldiği bir yemektir. 
  • Külbastı: Kuzu eti ya da dana eti ile özel yöntemler kullanılarak hazırlanan külbastı yemeğinde çeşit çeşit baharat kullanılmaktadır. 
  • İç Katması: Gaziantep’te halk arasında tene katması olarak da bilinen iç katması ana yemekten çok bir tür ara öğün olarak tüketilmektedir. 
  • Beyran Çorbası: En uzun geçmişe sahip Türk yemeklerinden biri olan beyran çorbası özellikle kış aylarında sevilerek tüketilmektedir. İçerisinde kuzu eti, sarımsak ve bolca baharat bulunan beyran çorbası, Gaziantep’te aynı zamanda hasta çorbası olarak da anılmaktadır. 
  • Baklava: Gaziantep’in meşhur tatlarından bahsederken baklavaya değinmemek ayıp olur. Direkt olarak Gaziantep ile özdeşleşmiş olan baklava Antep yöresinde birkaç özel yöntem ile hazırlanmaktadır. Gaziantep Havalimanı uçak bileti olan yolcular mutlaka balava denemelidir.