Samsun - Gaziantep Uçuş Bilgileri

1.431,41 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
490 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Gaziantep Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 27ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 18ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Samsun - Gaziantep Uçak Biletleri

AnadoluJet
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
Gaziantep
Gaziantep Havalimanı
TL1.431
Pegasus
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
Gaziantep
Gaziantep Havalimanı
TL1.914
Sıkça Sorulan Sorular
Samsun Gaziantep arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Samsun Gaziantep karşılıklı uçuşlarınızı Samsun Havalimanı ve Gaziantep Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Samsun Gaziantep en ucuz uçak bileti 1.431,41 TL’den başlamaktadır.
Samsun Gaziantep arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Samsun Gaziantep Uçuşu Ne Kadar Sürer?
Çarşamba Havalimanı’na Ulaşım
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Gaziantep Gezilecek Yerler Listesi
Gaziantep’te Ne Yenir?
Gaziantep’te Alışveriş Yapılacak Yerler Nerelerdir?

Karadeniz Bölgesi’nin gerek tarihi gerekse de doğal güzellikleriyle en fazla öne çıkan şehirlerinden olan Samsun aynı zamanda bir gastronomi şehri olarak da bilinir. Gaziantep de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en fazla turist çeken merkezlerinden biridir. Gaziantep de Samsun gibi binlerce yıllık tarihe ve multikültürel bir yapıya sahiptir.

Avantajlı uçak bileti, otel rezervasyonu, transfer hizmeti ya da araç kiralama arayanların fırsatlarla dolu dünyası Bilet Dükkanı’ndan bu iki şehre de seyahat edilebilir. Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden bir seyahate ilişkin tüm ana gereksinimleri avantajlı fiyatlara bulabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı olarak Samsun Gaziantep uçak bileti alanlara Samsun’dan Gaziantep’e gerçekleştirilecek bir yolculukta merak edilen tüm soruları detaylıca yanıtladık.

Samsun Gaziantep Uçuşu Ne Kadar Sürer?

Samsun Gaziantep uçak bileti alanların ilk merak ettiği ve öğrenmek istediği konu, uçuş süresinin ne kadar olacağıdır. Bu noktada iki farklı uçuş süresi vermek en doğru olandır. Zira Samsun ile Gaziantep arasında düzenlenen uçuşlar aktarmasız olduğu gibi; aktarmalı olarak da gerçekleşebilir. 

Samsun Gaziantep uçuş süresi, aktarmalı bir uçuş gerçekleştirildiği takdirde tam olarak 3 saat sürer. Ancak aktarmasız gerçekleştirilecek bir Samsun Gaziantep uçuşu, 1 saat 40 dakika sürecektir. Seyahat süre bilgileri, hava yolu şirketlerinde gerçekleşen rötar ya da benzeri herhangi bir aksaklık yaşanmaması, standart uçuş prosedürlerine uyulması takdirde geçerlidir.

Çarşamba Havalimanı’na Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak bileti satın alan yolculara ilk olarak belirtmek isteriz ki Samsun Çarşamba Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır. Zira Çarşamba Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 23 kilometre mesafede yer alır. Bulunduğu ilçenin adını alan Çarşamba Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmak için birden fazla seçenek vardır. Bunlar; taksi, araç kiralama ve HAVAŞ servisleridir. 

Çarşamba Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Gaziantep uçak bileti satın alanlar, Çarşamba Havalimanı’na gitmek için genellikle taksileri tercih eder. Bunun sebebi ise taksilerin günün her saati, şehrin her bir noktasında rahatça bulunabilir olmasıdır.
Şehir merkezinden Çarşamba Havalimanı’na taksi ile gidecek olan yolcular, ortalama 25 – 30 dakika gibi bir sürede uçuşlarının gerçekleşeceği noktaya ulaşabileceklerdir. 

Çarşamba Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak biletiyle yolculuk edecekler, Çarşamba Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım da sağlanabilir. Bu noktada belirtmek isteriz ki avantajlı araç kiralama için Bilet Dükkanı mobil uygulamasını kullanabilir ya da biletdukkani.com adresini ziyaret edebilirler. 

Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak biletiyle seyahat edecek olan yolcular, Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ servisleriyle de rahatça ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada belirli saat aralıklarıyla da olsa günün her uçuşu için kolaylıkla bir HAVAŞ servisi bulunabileceğini belirtmeden geçmeyelim.
Çarşamba Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlamak isteyenler, servis güzergahı ve sefer bilgisine buradan ulaşabilirler.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak bileti satın alanlar, uçuşları tam amlandığında Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’nda olacaklardır. Bu noktadan sonra şehir merkezine ulaşım bir hayli kolaydır. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 20 kilometre uzaklıkta yer alır. 

Gaziantep Oğuzeli Havaliamanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birden fazla seçenek vardır. Bunlar; HAVAŞ servisleri, otobüs, taksi ve araç kiralamadır.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak bileti alanlar ya da alacak olanlar, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada belirtmek isteriz ki HAVAŞ servisleri her 30 dakikada bir havalimanından hareketle şehrin merkezi noktalarına gider ve günün 24 saati hizmet verir.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım

Bagaj yükü fazla olmayan yolcular, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım seçeneğini de değerlendirebilirler. Zira toplu taşıma olduğundan, otobüs ile Gaziantep merkeze gidiş çok da konforlu sayılamayacak bir seçenektir.

Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyenler, B-39 veya B-89 numaralı hatları kullanabilirler. İki otobüsün de sefer tamamlama süresi ortalama 40 dakika civarındadır.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım

Gaziantep’e birden fazla kişi olarak seyahat edenler, bagaj yükü fazla olanlar ya da konforundan ödün vermek istemeyenler, Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Konforlu ve hızlı yolculuk isteyenlerin en sık tercih ettiği seçenek olan taksiler, iç hat terminal binasının çıkışında kolayca bulunabilir.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım

Samsun Gaziantep uçak biletiyle seyahat edenlerin havalimanından şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceği bir diğer seçenek de araç kiralamadır. Ayrıca Gaziantep’e kısa süreliğine gelen ve bu şehri gezip, görmek isteyenler için de oldukça ideal bir seçenek olan araç kiralama, şehir gezisi sırasında da konforlu yolculuk yapılmasını sağlayacaktır. 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sağlamak isteyenler, Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da biletdukkani.com internet sitesi üzerinden istedikleri aracı kolayca kiralayabilirler.

Gaziantep Gezilecek Yerler Listesi

Yazımızın başında da söylemiş olduğumuz üzere, Gaziantep şehri binlerce yıllık tarihe sahiptir. Öyle ki; tarihte bilinen tüm hipotezleri çürüten Şanlıurfa Göbeklitepe’ye komşu olan Gaziantep, Anadolu’nun en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Bu sebepten ötürü de Gaziantep’te gezilecek yerler listesi bir hayli uzundur. Bilet Dükkanı olarak ise bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerleri listeledik ve her gezi noktasından bahsetmektense, mutlaka görülmesi gereken ile şehrin en popüler olan noktalarını derledik. 

İşte Gaziantep’te gezilecek yerler listesi…

Zeugma Mozaik Müzesi

Yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep’te gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alır ve yine dünyaca meşhur ‘Çingene Kızı Mozaiği’ de buradadır. Pek tabii bu müzenin eserlerinin çıkarıldığı alan olan Zeugma Antik Kenti’ni de ziyaret etmek gerekir.

Antep Kalesi

Şehrin siluetini oluşturan en önemli tarihi değerlerden biridir. Yerden yaklaşık 25 metre yükseklikte bulunup, şehrin panoramasına hakimdir. Tarihi ise 6 bin yıl öncesine kadar uzanır.

Emine Göğüş Mutfak Sanatları Müzesi

Gaziantep tam anlamıyla bir gastronomi şehridir. Bu şehrin kültürel mutfağının ögelerini yansıtması dışında, kadın istihdamı da sağlayan ve adeta yaşayan bir müze olan Emine Göğüş Mutfak Sanatları Müzesi de Gaziantep’in en önemli gezilecek yerleri arasındadır.

Zincirli Bedesten

18’inci yüzyıldan günümüze uzanan bir tarihe sahip olan bu bedestenin bir diğer ismi de Kara Basamak Bedesteni’dir. Darendeli Hüseyin Paşa tarafından inşa ettirilen bu bedesten, mistik atmosferi ve göz alıcı mimarisiyle her yıl binlerce turist ağırlar. 

Rumkale

Samsun Gaziantep uçak biletiyle seyahat edenlerin bir diğer mutlaka görmesi gereken yer de Rumkale’dir. Su yolu ile ulaşımın sağlanabildiği Rumkale, Antik Çağ’dan günümüze uzanır. Altın Kale olarak da bilinen bu tarihi nokta, bilhassa Hristiyanlık tarihi için oldukça kutsaldır. Zira Roma Dönemi’nde Hristiyanlık Peygamberi Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan Yohannes’in buraya yerleştiği ve bölgeye Hristiyanlığı buradan yaydığı bilinir.

Dülükbaba Tabiat Parkı

Tarihi değerlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkan Gaziantep’te gezilecek yerler listesinin bir diğer adresi de Dülükbaba Tabiat Parkı, 3 bin dekarlık devasa bir alana yayılıdır. Göz alıcı peyzajıyla doğaseverlerin uğrak noktası olan park, bilhassa bahar aylarında ziyaret edilmelidir ki florasındaki zenginlik net bir şekilde fark edilebilsin.

Gaziantep’te Ne Yenir?

Samsun Gaziantep uçak bileti satın alan ve yola çıkanların en çok merak ettiği konulardan biri de Gaziantep’te ne yenir, sorusudur. Tam anlamıyla bir gastronomi şehri olan Gaziantep’in yöresel mutfağındaki yemekler oldukça fazladır. Bilet Dükkanı olarak en sevilen ve en meşhur Gaziantep yemeklerini sizin için listeledik.

İşte Samsun Gaziantep uçak biletiyle seyahat edenler için Antep’te ne yenir sorusunun cevapları…

Antep Baklavası: Pek tabii Gaziantep’te ne yenir sorusunun cevaplarından ilki Antep baklavasıdır. Bu çıtır çıtır lezzet, Türkiye’nin dünyaca ünlü tatlılarından biridir.

Nohut Dürüm: Samsun Gaziantep uçak bileti Gaziantep mutfağının en önemli sokak lezzetyi nohut dürümü denemelidir.

Katmer: Gaziantep uçak biletiyle bu şehre gelenlerin fark edeceği üzere bu lezzet kahvaltılarda tüketilir. 

Antep Lahmacunu: Gaziantep’te ne yenir sorusunun bir diğer damak çatlatan cevabı da kesinlikle Antep lahmacunudur. 

Patlıcan (Balcan) Kebabı: Gaziantep başta olmak üzere patlıcana Anadolu’nun birçok yerinde balcan da dendiğinden, balcan kebabı olarak da isimlendirilir.

Ali Nazik: Bir başka patlıcanlı kebap türü olan Ali Nazik, Gaziantep’te ne yenir sorusuna en çok verilen cevaplar arasındadır.

Gaziantep’te Alışveriş Yapılacak Yerler Nerelerdir?

“Bir şehrin yöresel ürünlerini bulmak istersen, o şehrin çarşısına gitmen gerekir.” Demişler. Gaziantep’in meşhur Bakırcılar Çarşısı da tam olarak bu şehrin kültürel zenginliğini yansıtan yerlerden biri olarak karşımıza çıkar. 
Unutulmaya yüz tutmuş olan bakırcılık zanaatının en önemli temsilcilerini barındıran Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep’te alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorusunun ilk yanıtıdır.  Öte yandan Elmacı Pazarı, Tarihi Bedesten, Zeytin Han ve Gramafon Han da yine Gaziantep’te en güzel alışveriş yapılacak yerlerden biridir.