Gaziantep - İstanbul Uçuş Bilgileri

846 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
840 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 16ºC
Maks: 22ºC
Parçalı Bulutlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 15ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Gaziantep - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Gaziantep
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL565
Pegasus
Gaziantep
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL774
Sıkça Sorulan Sorular
Gaziantep - İstanbul arası havayolu ile 1 Saat 45 Dakika sürmektedir.
Gaziantep - İstanbul arası en ucuz uçak bileti 560,40 TL'den başlamaktadır.
Gaziantep kalkışlı uçuşlarınızı Gaziantep Oğuzeli Havalimanı'ndan gerçekleştirebilirsiniz.
Gaziantep - İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Şehir Rehberi
İstanbul’da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Ne Yenir?
İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Yerler
İstanbul Haritasını İnceleyin

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve en kalabalık dokuzuncu şehri olan Gaziantep, yıl içerisinde en çok yurt içi uçuşun gerçekleştiği şehirlerimizden biridir. Dünya üzerinde yaşamın halen devam ettiği en eski şehirlerden biri olan Gaziantep; inanılmaz zengin kültürel zenginliği, sosyal yapısı ve tarihi değerlerle doludur. 

Yıl içerisinde Gaziantep’ten İstanbul’a birçok uçuş gerçekleşmektedir. Bu durumda yolcuların en büyük ihtiyacı ise Gaziantep İstanbul uçak bileti olur. Öte yandan en ucuz Gaziantep – İstanbul uçak biletini bulmak ve almak isteyen yolcular, konuya ilişkin oldukça detaylı bir araştırma yaparlar. Bu noktada söylemeliyiz ki hem Gaziantep – İstanbul uçak bileti fiyatlarında hem de ulusal ve uluslararası bütün uçuşlarda en avantajlı uçak biletlerine Bilet Dükkanı üzerinden ulaşılabilir.  
 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım
 

Şehir merkezinin yalnızca 20 kilometre mesafede bulunan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı, 1976 yılından beri faaliyettedir. Yıllık ortalama 6 milyon yolcuya hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na ulaşım da oldukça kolaydır. 

Şehir merkezinden Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na ulaşmak için HAVAŞ, belediye otobüsü ya da taksi kullanılabilir. Tabii isteyen, Gaziantep merkezde bulunan araç kiralama acentelerinden de araç kiralayabilir. 
 

HAVAŞ ile Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım 
 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na ulaşım için en çok kullanılan yöntem HAVAŞ servisleridir. Ortalama her yarım saatte bir hareket eden HAVAŞ servisleri, Otogar Durağı’ndan kalkmaktadır. Akabinde sırasıyla HAVAŞ Şehir Ofisi, Öğretmen Evi, Sosyal Sigortalar Kurumu, Şirehan Devlet Hastanesi, İnönü Caddesi, Şehreküstü İtfaiyesi, Perilikaya Et ve Balık Kurumu ve Oğuzeli Kaşvağı duraklarını takip ederek; Oğuzeli Havalimanı’na ulaşmaktadır.  
 

Otobüs ile Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım 
 

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan ve bu sebeple ulaşım alanında bir hayli rahat olan Oğuzeli Havalimanı’na belediyenin özel olarak tahsis ettiği ve 24 saat boyunca hizmet veren otobüsler ile de varılabilir. 

İki farklı rotada hizmet veren ve Oğuzeli Havalimanı’na giden belediye otobüsleri, B-89 ve B-39 numaralıdır. Bunlardan B-89 olanı Beylerbeyi Tugay Basra Yolu’ndan harekete başlarken; B-39 olanı Oğuzeli Enne Apartmanı isimli duraktan hareket eder.  Trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte, ortalama 35-40 dakika sürecek bir yolculuk ile Oğuzeli Havalimanı’na ulaşılabilir. 
 

Taksi ile Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım 
 

Şehir merkezinde olup da bagaj yükü fazla olanların sıklıkla tercih ettiği bir ulaşım yöntemi de taksidir. Şehrin hemen her noktasından günün 24 saati kolayca ulaşılabilen taksiler ile hem hızlı hem de oldukça konforlu bir yolculuk geçirilebilir. Öte yandan şehir merkezine yalnızca 20 kilometre mesafede bulunan Oğuzeli Havalimanı’na oldukça hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

Araç Kiralama ile Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım 
 

Gaziantep şehrinin merkezi başta olmak üzere birçok farklı noktasında araç kiralama acentesi bulunur. Bu acentelerden uçuş öncesi araç kiralama işlemi yapılabilir. Ardından ise 400’ün üzerinde araç kapasitesine sahip olan Oğuzeli Havalimanı’na bu araçlar bırakılabilir. 
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Sabiha Gökçen Havalimanı, iki kıtayı birbirine bağlayan ve “Dünyanın En Güzel Şehri” olarak adlandırılan İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Pendik ilçesinde bulunan iki havalimanından biridir. Adını İlk Türk Kadın Savaş Pilotu Sabiha Gökçen’den alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, bilhassa yurt içi uçuşlarda en çok tercih edilen havalimanıdır.

Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın inşasına 1998 yılında başlanmıştır. 2001 yılında ise tamamlanan havalimanı, resmi olarak 2003 yılında hizmete açılmıştır. 

Yapımı 550 milyon dolara mal olan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da bir hayli kolay ve rahattır. Bu ulaşım için HAVABÜS, otobüs, metro, Marmaray ya da taksi kullanılabilir. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan HAVABÜS ile İstanbul Merkezine Ulaşım
 

İstanbul’daki havalimanlarında şehrin merkezi noktalarına ulaşım için en çok kullanılan ulaşım yollarından biri de HAVABÜS servisleridir. İstanbul’un iki merkezi noktasına giden HAVABÜS servileri, 06.00 ile 00.00 arası her 30 dakikada bir kalkar. 00.00 ile 06.00 saatleri arasında ise saat başı hareket alırlar. 

Anadolu Yakası’nda Kadıköy Rıhtım Caddesi’ne, Avrupa Yakası’nda ise Taksim Meydanı’na giden HAVABÜS servisleri ile oldukça makul fiyatlara İstanbul şehrinin iki ana merkezi lokasyonuna ulaşmak mümkündür. 
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Otobüs ile İstanbul Merkezine Ulaşım
 

Anadolu ve Avrupa yakalarında birçok merkezi noktaya erişim için adeta biçilmiş kaftan olan otobüsler; Sabiha Gökçen Havalimanı’nda inen yolcuların pek çoğu tarafından tercih edilir. İşte Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geçen belediye otobüsleri…

E-10 ve E-11: Bu otobüslerin kalkış noktaları Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Varış durakları ise Kadıköy.

E3: Bu otobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sultanbeyli semtine gidilebilir.

E9: Yine Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geçen bu otobüsün de varış noktası Bostancı’dır.

16S: Bu otobüsün varış noktası Harem durağıdır.

131C: 4. Levent’ten gitmek isteyenlerin binmesi gereken otobüs numarası 131C’dir.

132H: Listede güzergahı en kısa olan otobüstür. Varış noktası Pendik’tir.
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Metro ile İstanbul Merkezine Ulaşım
 

Bu konuda söylemeliyiz ki Sabiha Gökçen Havalimanı metro durağı, henüz tamamlanamamış olsa da 2023 yılında açılması öngörülmektedir. Öte yandan oldukça kısa bir otobüs ya da taksi yolculuğu ile Tavşantepe Metro istasyonuna geçilebilir, buradan da Tavşantepe – Kadıköy Metrosu’na binilebilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmaray ile İstanbul Merkezine Ulaşım
 

Tıpkı metro tercihinde olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmaray’a da direkt geçiş henüz mevcut olmasa da çalışmaları sürmektedir. Bunun yerine havalimanında inen yolcuların ilk olarak 10-15 dakika sürecek kısa bir otobüs ya da taksi yolculuğu ile Pendik durağına gitmeleri; Pendik durağından Marmaray’a binmeleri gerekmektedir. Bu arada önemli bir dipnot olarak eklemek isteriz ki Marmaray da dahil olmak üzere İstanbul’da kullanılacak herhangi bir toplu taşıma için İstanbul Kart gerekmektedir. Bu karta da birçok peron duraktan ya da işlek duraklardaki otomatlardan ulaşmak mümkündür.


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksi ile İstanbul Merkezine Ulaşım
 

Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere; çok geç ya da sabahın çok erken saatlerinde uçakları iniş yapan yolcuların sıklıkla tercih ettiği bir ulaşım yöntemi de taksilerdir. Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar terminali çıkışında her daim bulunan taksilerden biri bu hususta tercih edilebilir. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu iTaksi uygulaması ile de taksi çağırmak ve kolayca seyahat etmek mümkündür. Üstelik iTaksi uygulaması ile yakındaki taksiler görüntülenebilir; yolculuğun ortalama ücreti ve yaklaşık olarak ne kadar süreceği henüz yolculuk başlamadan öğrenilebilir. Ayrıca ödeme de istenirse kredi kartı ile yapılabilir. 
 

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasıyla birlikte 2018 yılında faaliyete başlayan Arnavutköy, Tayakadın Kavşağı üzerindeki İstanbul Havalimanı, İstanbul şehrinin Avrupa Yakası’nda bulunur. 

“Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçilen İstanbul Havalimanı, devasa boyutlarda oluşuyla bilinir. Ulusal ve uluslararası uçuşların en çok tercih ettiği havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, her yıl milyonlarca yolcunun varış noktasıdır.

Şehir merkezine ulaşım konusunda birçok alternatife sahip olan İstanbul Havalimanı’ndan merkeze doğru gidişlerde HAVAŞ, Havaİst, taksi ya da araç kiralama yöntemlerinden biri kullanılabilir. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına doğru giden birçok HAVAŞ aracı bulunur ki HAVAŞ aslında bir havalimanı servisidir. Buna göre;

 • H-9 numaralı HAVAŞ servisi ile Cevizlibağ’a,
 • H-1 numaralı HAVAŞ ile Mahmutbey Metrosu’na,
 • H-8 numaralı HAVAŞ ile Hacıosman Metrosu / Sarıyer’e,
 • H-2 numaralı HAVAŞ ile Mecidiyeköy’e,
 • H-3 numaralı HAVAŞ ile Halkalı Marmaray İstasyonu’na,
 • H-6 numaralı HAVAŞ ile de Yunus Emre Mahallesi’ne gidilebilir.
   

HAVAŞ araçlarının hareket saatleri ve güzergahlarıyla ilgili çok daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan Havaİst ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı’nda inen ve şehrin merkezi noktalarına gitmek isteyenlerin bir diğer tercihi olan Havaİst araçları da yolcular tarafından sıklıkla tercih edilir. İşte Havaİst varış noktaları:

 • HVİST – 10: Bakırköy İDO İskelesi
 • HVİST – 12: Aksaray
 • HVİST – 13: Sabiha Gökçen Havalimanı
 • HVİST – 14: Kadıköy
 • HVİST – 15: 4. Levent
 • HVİST – 16: Taksim
 • HVİST – 5: Esenler Otogar
 • HVİST – 6: Halkalı İstasyon
 • HVİST – 8: Beylikdüzü
 • HVİST – 9: Eminönü
   

Havaİst kalkış ve varış noktaları ile saatleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım
 

Devasa bir alanı kaplayan İstanbul Havalimanı’nda, azametine yaraşır büyüklükte bir de taksi durağı bulunur. 600’ün üzerinde araçla hizmet veren İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi, iç ve dış hatlar terminallerinin çıkışında hizmet vermektedir. Öte yandan isteyenler, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım başlığımızda açıkladığımız gibi iTaksi uygulamasını da kullanabilir.
 

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Ulusal ve uluslararası birçok araç kiralama acentesine ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı, bagaj yükü fazla olan, spesifik bir noktaya gitmek isteyen ve çok daha konforlu bir yolculuk isteyen yolcuların tercihlerinden biridir. Ayrıca belirtelim ki bu araç kiralama acenteleri günün 24 saati hizmet veriyor. 
 

İstanbul Şehir Rehberi
 

Kadim şehir İstanbul, “Dünyanın En Güzel Şehri” olarak nitelendirilir. Gerek jeopolitik konumu, gerek tarihi zenginliği gerekse de doğal güzelliği ile adeta dudak uçuklatan bir serveti elinde tutar. Bilet Dükkanı olarak sizler için İstanbul’da mutlak suretle gezmeniz gereken yerler, tatmanız gereken lezzetler ve pek tabii alışveriş yapmanız gereken yerleri listeledik.
 

İstanbul’da Gezilecek Yerler
 

Üç imparatorluğa başkentlik yapmış bu şehirde sayısız gezi noktası bulunsa da sizler için demirbaşları seçtik. İşte İstanbul'da gezilecek yerler: 

 • Topkapı Sarayı
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Çırağan Sarayı
 • İstanbul Arkeoloji Müzeleri
 • Süleymaniye Camii
 • Ayasofya
 • İstanbul Boğazı
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Rumeli Hisarı
 • Anadolu Hisarı
 • Müze Gazhane
 • Galataport
 • İstanbul Modern Sanatlar Müzesi
 • Türk ve İslam Eserleri Müzesi
 • Balat Sokakları
 • Sveti Stefan (Demir) Kilise
 • Heybeliada
 • Ortaköy
 • Kadıköy Sahili
 • Theodosius Dikilitaşı
 • Kız Kulesi
 • Galata Kulesi
 • Pera Müzesi
 • İstiklal Caddesi
 • Taksim Meydanı
 • Atatürk Arboretumu
   

İstanbul’da Ne Yenir?
 

Semt lezzetleriyle hemhal olan, Osmanlı Saray Mutfağı’ndan –ki dünyanın ilk füzyon mutfağı örneği sayılır- izler taşıyan, Rum ve Ermeni mutfaklarının katkılarıyla harmanlanan İstanbul yemeklerinden sizler için küçük bir seçkin liste hazırladık. İstanbul lezzetleri: 

 • Karaköy Simidi
 • Kestane Kebap
 • Topik
 • Balık Ekmek
 • Anuşabur
 • Beyaz Tatlı / Çevirme Tatlısı
 • Profiterol
 • Adalar Vapuru Tostu
 • Tavuklu Pilav
 • Bademli Pilav
 • Erikli Kuzu Gerdanı
 • Papaz Yahnisi
 • Dane-i Sarı
 • Islak Hamburger
 • Süleymaniye Kuru fasulyesi
 • Acıbadem Kurabiyesi
 • Badem Ezmesi
 • Kumpir
 • Waffle
 • Midye Dolma
 • Midye Tava
   

İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Yerler
 

Hemen her köşesinden farklı ihtiyaçlara binaen alışveriş yapılabilen İstanbul, dünyanın en eski ve en büyük çarşısı olan Kapalı Çarşı’yı da bünyesinde barındırır. Bilet Dkkanı olarak biz de sizler için İstanbul’da kesinlikle uğramanız gereken alışveriş noktalarını seçtik. İlk sırada tabi ki de Kapalı Çarşı var.

 • Kapalı Çarşı
 • Mısır Çarşısı
 • Ortaköy Takıcılar Çarşısı
 • Tahtakale
 • Taksim / İstiklal Caddesi
 • Kadıköy Sahaf Çarşısı
 • Beyazıt Sahaf Çarşısı
 • Metrocity AVM