Hatay Ankara Uçak Bileti

Hatay - Ankara Uçuş Bilgileri

505 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
487 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 27ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 15ºC
Maks: 30ºC
Güneşli

En Ucuz Hatay - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Hatay
Hatay Havalimanı
Ankara
TL560

Sıkça Sorulan Sorular

Hatay Ankara arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Hatay Ankara karşılıklı uçuşlarınız Hatay Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Hatay Ankara en ucuz uçak bileti 560,45 TL’den başlamaktadır.
Hatay Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Hatay Havalimanı’na Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler
Ankara’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Türkiye’nin başkenti ve İstanbul’dan sonra ikinci en kalabalık şehri olan Ankara, Türkiye’nin kalbinde diyebileceğimiz merkezi bir konuma sahiptir. 100 yılı aşkın süredir Türkiye’ye başkent olarak hizmet veren Ankara, Anadolu’nun ortasında bulunuyor olması nedeniyle 5000 yıl kadar çok daha uzun zaman boyunca farklı pek çok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Ankara sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Galatlar, Romalılar, Bizanslıların hakimiyetinde bulunduktan sonra Selçuklularla Türklerin eline geçmiş, Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinden sonra Türkiye’nin başkenti haline gelmiştir. 

Batılı ülkeler her ne kadar Ankara yerine Angora demekte ısrarcı olsa da Türkiye’nin 1930 yılında aldığı bir kararla uluslararası alanda başkente yalnızca Ankara denmeye başlanmıştır. Ankara 15. yüzyıldan beri kullanılan hamamları ve değerli bir coğrafi bölgede bulunduğu için sahip olduğu kaplıcalarla da termal turizm için tercih edilmektedir. Ankara kedisi, Ankara keçisi ve dünyada sadece Ankara’da yetişen sevgi çiçeği gibi şehrin simgesi haline gelen doğal özellikler de vardır. 

Türkiye’nin kalbinde bulunan başkent Ankara’yı birkaç günlüğüne ziyaret etmek istiyorsanız en hızlı ve konforlu ulaşım aracı olan uçakla Ankara’ya gidebilirsiniz. Hatay – Ankara uçak biletini Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’na uçak bileti aldıktan sonra Ankara gezinizi planlamak için sitemizden sizler için hazırlamış olduğumuz Ankara hakkında bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Hatay Havalimanı’na Ulaşım


Türkiye’nin en güneyinde bulunan Hatay Havalimanı (HTY) 2007 yılından beri faaliyet göstermektedir. Hatay şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer alan Hatay Havalimanı’nda yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar yapılmaktadır. Bulunduğunuz konumdan Hatay Havalimanı’na özel aracıyla gidecek olanların Antakya – İskenderun Yolu, D825, E91 güzergahından Aşağıoba tabelalarını takip ederek ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Hatay Havalimanı’na ulaşım çeşitli şekillerde yapılabilmektedir.

Hatay Havalimanı’na Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Hatay Havalimanı’na ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız Havaş otobüslerine binmeyi tercih edebilirsiniz. Havaş otobüsleri Hatay şehir merkezinden, İskenderun’dan ve Antakya’dan hareket etmektedir. Bindiğiniz durağa göre yolculuk süresi değişmekte olsa da ilk duraktan Hatay Havalimanı’na Havaş otobüsleriyle yolculuk yaklaşık olarak 1 saat kadar sürmektedir. 

Hatay Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Bulunduğunuz konumdan Hatay Havalimanı’na kısa sürede ve rahat bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle direkt ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Hatay Ankara uçak bileti olan yolcuların sıklıkla tercih ettiği yöntem taksi ile ulaşımdır. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. Yoğun bir yolcu trafiğinin yaşandığı havalimanında yılda ortalama 12 milyondan fazla yolcuya ulaşım hizmeti verilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüsle Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için en hesaplı seçenek belediye otobüsleridir. ABB tarafından işletilen otobüsler Aşti ve Kızılay tarafına gider. Belediye otobüsleri havalimanının iç hatlar ve dış hatlar gelen yolcu çıkışından hareket etmektedir. 

Sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder. Dolayısıyla vatandaşlarımızın uçak kalkış saatlerini göz önünde bulundurarak, uygun servis saatlerini kullanmaları gerekir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine bir diğer toplu taşıma seçeneği olan Havaş otobüsleri havalimanı ve otogar arasında sefer yapmaktadır. İç ve dış hatlar inen uçak saatlerine göre sefer yapan Havaş otobüslerinin havalimanından otogara gidişi yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. Havalimanından Aşti otogara gidiş güzergahında sırasıyla Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevre Yolu, İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı duraklarından geçilmektedir. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine daha hızlı bir ulaşım yolu arıyorsanız 7 gün 24 saat hizmet veren taksilere binerek şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya daha rahat ve hızlı bir şekilde direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Özellikle grup halinde yapılan yolculuklarda ya da çok bagajın olduğu durumlarda ilk tercih edilen seçenek olan özel transfer hizmeti, konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlamanıza yardımcı olmaktadır. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara’da geçireceğiniz süre boyunca ulaşımınızı rahat bir şekilde sağlamak istiyorsanız havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerinden birisiyle anlaşarak araç kiralayabilirsiniz. Dönüş uçağınızdan birkaç saat önce aracı, kiraladığınız şirketin ofisine teslim etmeniz gerekmektedir. 

Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler


Köklü bir tarihi geçmişi olan Ankara’da görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Ankara’da gezilecek tarihi yerleri sizler için sıraladık. Hatay Ankara uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler…

Anıtkabir: Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir hem manevi hem mimari açıdan oldukça önemli bir yerdir. Anıtkabir’de Ata’mızın kabrinin yanı sıra kendisine ait özel eşyaları, fotoğraf ve tabloları da görebilirsiniz. Anıtkabir Çankaya’da ulaşılması oldukça kolay olan bir noktada bulunmaktadır.

Ankara Kalesi: M.Ö 5. yüzyılda Galatlar tarafından inşa edilmiş olan Ankara Kalesi tüm şehri ayaklarının altına alan bir tepede bulunmaktadır. Kalenin çevresindeki eski evler de bu bölgeye nostaljik bir hava katmakta ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi yapının çevresinde oturup çay kahvenizi içerken Ankara manzarasının tadını çıkarabileceğiniz kafeler de bulunmaktadır. 

Kurtuluş Savaşı Müzesi: 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1961 senesinden itibaren Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmet vermektedir. Klasik Türk mimarisi özelliklerini gösteren müzede meclis odalarını, kullanılan özel eşyaları, rozetleri, silahları, belgeleri, fotoğrafları ve bu döneme ait daha pek çok önemli şeyi görebilirsiniz. 

Cumhuriyet Müzesi: İlk TBMM binasının yetersiz gelmesi nedeniyle Atatürk tarafından yaptırılan 2. TBMM binası 1981 yılından itibaren Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin çok partili hayata geçiş süreciyle ilgili pek çok belge ve eser müzede bulunmaktadır. Hatay Ankara uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir…

Etnografya Müzesi: Binlerce yıl öncesinden kalma, Anadolu’da barınmış olan farklı uygarlıkların kullanmış olduğu çeşitli eşyaları ve Selçuklulardan günümüze kadar Türk sanat eserlerinin gelişimini görebileceğiniz, tarihi değeri yüksek bir yerdir Etnografya Müzesi. 

Hamamönü: Altındağ ilçesinde yer alan Hamamönü semtinin her bir yanı tarihi bir iz taşımaktadır. Ankara’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hamamönü’ndeki nostaljik evler 17. yüzyıldan 19. Yüzyıl dönemlerinde yapılmıştır. Birçok konak, ev ve cami bulunan Hamamönü semtinde en meşhur yapılardan birisi Karacabey Hamamı’dır. Karacabey Hamamı’nın hemen yanında ise günümüzde müze olarak hizmet vermekte olan Mehmet Akif Ersoy’un, İstiklal Marşı’nı yazdığı ev yer almaktadır. 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Yüzyıllar boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ankara’da pek değerli Anadolu coğrafyasına ait eserlerini Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde görebilirsiniz. 1997 yılında Avrupa’da yılın müzesi unvanına layık görülmüş olan müzede Paleolitik Çağ’dan Eski Tunç Çağı’na kadar eserler bulunmaktadır. Müzede Asur Ticaret Kolonileri, Hitit, Frig ve Urartular Dönemi’ne ayrılan bölümler de bulunmaktadır. 

Ankara’da Gezilecek Doğal Güzellikler


Anadolu Bölgesi’nde yüksek bir tepe üzerine kurulmuş ve tarihi eskilere dayanan Ankara’da gezilecek doğal güzellikler de bulunmaktadır. Başkent’e kadar gelmişken görmeden dönmemeniz gereken doğal güzellikleri listeledik.

Eymir Gölü: Gölbaşı ilçesinde bulunan Eymir Gölü doğal bir parkın bir parçasıdır. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Eymir Gölü şehrin keşmekeşinden uzakta sevdiklerinizle piknik yapıp güzel vakit geçirebileceğiniz hoş bir ortam sunmaktadır. 

Kuğulu Park: Ankara’nın en bilinen caddesi olan Tunalı Hilmi Caddesi’nde en uç kısımda bulunan Kuğulu Park kafelerle çevrelenmiş bir gölet ve yemyeşil alanlarıyla vakit geçirmek ve dinlenmek için güzel bir yerdir.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı: Çankaya ilçesinde bulunan Ahlatlıbel Atatürk Parkı’na Mevlana Bulvarı üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Özellikle çocuklu ailelerin gelmeyi tercih ettiği parkta yeşil alanlar, oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Hatay Ankara uçak bileti olan yolcular mutlaka burayı görmelidir. 

Seğmenler Parkı: Kızılay’da bulunan Seğmenler Parkı, amfi tiyatro, çocuk parkı, çim alanlar, göletler ve yürüyüş parkurlarıyla keyifli bir doğa ortamı içerisinde bulunabilirsiniz.