Hatay - Samsun Uçuş Bilgileri

2.002,14 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
550 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
1 Saat Uçuş Süresi

Samsun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Şubat 2024 Cumartesi
Min: 5ºC
Maks: 14ºC
Güneşli
25 Şubat 2024 Pazar
Min: 5ºC
Maks: 12ºC
Güneşli
26 Şubat 2024 Pazartesi
Min: 5ºC
Maks: 14ºC
Güneşli
27 Şubat 2024 Salı
Min: 5ºC
Maks: 11ºC
Parçalı Bulutlu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Min: 3ºC
Maks: 10ºC
Güneşli

En Ucuz Hatay - Samsun Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Hatay
Hatay Havalimanı
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
TL2.002
AnadoluJet
Hatay
Hatay Havalimanı
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
TL4.107
Sıkça Sorulan Sorular
Hatay Samsun arası hava yolu ile 1 saat sürmektedir.
Hatay Samsun karşılıklı uçuşlarınızı Hatay Havalimanı ve Samsun Çarşamba Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Hatay Samsun en ucuz uçak bileti 2.002,14 TL’den başlamaktadır.
Hatay Samsun arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Hatay Samsun Uçuş Süresi Ne Kadar?
Hatay Havalimanı’na Ulaşım
Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Gidiş

Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarına en son katılan ve gerek bu sebeple gerekse de tarihi zenginliği nedeniyle Türkiye açısından oldukça önemli olan Hatay, kültürel zenginliği dillere destan bir şehirdir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Hatay, Asi Nehri’nin iki yakasında kuruludur. Ayrıca Türkiye’nin gastronomi şehirlerinden biri olan Hatay; doğal güzellikleri ve tarihi zenginliğinin yanı sıra mutfak kültürüyle de adından sıkça söz ettirir.

Bilet Dükkanı olarak Hatay’dan Samsun’a gidecek olanlar için hazırladığımız ‘Hatay Samsun Uçak Bileti’ yazımızda; Hatay Samsun uçuş süresi ne kadar, Hatay Havalimanı’na nasıl gidilir, Hatay Havalimanı’na ulaşım yöntemleri nelerdir, Samsun Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, Samsun’da ne yenir, Samsun’da gezilecek yerler nerelerdir ve Samsun’da nerelerde alışveriş yapılır sorularının tamamına cevap bulacaklar.

Hatay Samsun Uçuş Süresi Ne Kadar?

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edecek olan yolcuların ilk merak ettiği konu, uçuş süresidir. Bu noktada iki farklı zaman diliminden söz edilebilir. İlki, aktarmalı uçuş süresidir. Hatay’dan Samsun’a aktarmalı uçuş ile gidecek olan yolcuların uçuşları, ortalama 4 saat 30 dakika gibi bir sürede tamamlanacaktır. Bununla birlikte Hatay’dan Samsun’a aktarmasız uçuş ile gidecek olan yolcuların uçuş süresi ise 3 saat 20 dakika kadar sürecektir.

Hatay Havalimanı’na Ulaşım

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edeceklerin bir diğer merak ettiği konu da Hatay Havalimanı’na ulaşımdır. Hatay’ın tek havalimanı vardır. Uçuş trafiği oldukça fazla olan bu havalimanı, ismini bulunduğu şehirden aldığı gibi, Antakya ilçesinde konumlanır. 

Hatay Havalimanı’na ulaşım, bir hayli kolay ve alternatiflidir. Şehir merkezine 45 kilometre mesafede konumlanan Hatay Havalimanı’na ulaşım için HAVAŞ servisleri, taksi veya araç kiralama seçeneklerinden biri değerlendirilebilir.

Hatay Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edecek olanlar, Hatay Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca belirtelim ki HAVAŞ ile Hatay Havalimanı’na ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım yöntemlerinden biridir.
HAVAŞ servisleri ile Hatay Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, servislerin güzergah bilgisi ile sefer saatlerinin detaylarına buradan ulaşabilirler. 

Hatay Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edeceklerin bir diğer Hatay Havalimanı’na ulaşım alternatifi de taksilerdir. Şehir merkezine 45 kilometre mesafede bulunan Hatay Havalimanı’na taksi ile ulaşım çok da makul bir ücrette olmayacaktır ancak bu noktada bagaj yükü fazla olan ve birden çok kişi ile seyahat eden yolcular yine de taksi ile ulaşımı tercih edebilirler.
Şehir merkezinden taksi ile Hatay Havalimanı’na ulaşım, ortalama 40 – 45 dakikalık bir süre kadar sürecektir. 

Hatay Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edecek olanların Hatay Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilecekleri bir diğer alternatif de Hatay Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşımdır. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya biletdukkani.com üzerinden araç kiralama yapılabileceği gibi avantajlı fiyatlar ve kampanya fırsatlarından da yararlanılabilir. Bununla birlikte belirtmek isteriz ki araç kiralama yapmak için ehliyet sahibi olunmasının yanında bir diğer şart da 21 yaşını doldurmuş olmaktır.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Gidiş

Hatay Samsun uçak biletiyle yolculuk yapan ve uçuşları tamamlanan yolcular, ilk olarak Samsun Çarşamba Havalimanı’na iniş yapacaklardır. Samsun’da bulunduğu ilçeden adını alan Samsun Çarşamba Havalimanı, 1998 yılından bu yana hizmettedir ve şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer alır. 

Ulaşım anlamında birden çok seçeneğe sahip olan Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş için taksi, araç kiralama ya da HAVAŞ servisleri kullanılabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi Gidiş

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edenler başta olmak üzere, Samsun Havalimanı’na iniş yapan yolcular, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Bagaj yükü fazla olan ve konforlu bir ulaşım isteyenlerin ilk tercihi olan taksi ile şehir merkezine ulaşım, trafikten bağımsız olarak ortalama 25 – 30 dakika civarında sürecektir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama Gidiş

Hatay Samsun uçak biletiyle seyahat edenler için Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile gidiş bir diğer ulaşım yöntemidir. Bu noktada, tıpkı “Hatay Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım” başlığımızda vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda, Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya biletdukkani.com adresinden istenen aracın kiralanabileceğini hatırlatalım. Pek tabii Hatay Havalimanı’nda bulunan ve 7/24 hizmet veren araç kiralama acentelerinden de kiralık araç alınabilir. Bu noktada, sürücülerin yalnızca ehliyet sahibi olmasının yeterli olmadığının, 21 yaşlarını da doldurmuş olmaları gerektiğinin altını çizelim.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Gidiş

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile gidiş, yolcuların en sık tercih ettiği ulaşım yöntemidir. Zira HAVAŞ ile Hatay merkeze gidiş, diğer seçeneklere göre çok daha makul fiyatlardadır. Ancak bu noktada belirtelim ki birden çok kişi ile seyahat edenler için HAVAŞ servislerinin ücretlendirmesi de çok makul olmayacaktır.

Samsun Havalimanı’ndan HAVAŞ servisleri ile gitmek isteyenler, servis güzergahlarına ve sefer saatlerinin detaylarına buradan ulaşabilirler.