Hatay - Antalya Uçuş Bilgileri

709 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
483 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Antalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Nisan 2024 Salı
Min: 16ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 23ºC
Parçalı Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
19 Nisan 2024 Cuma
Min: 14ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
20 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Hatay - Antalya Uçak Biletleri

SunExpress
Hatay
Hatay Havalimanı
Antalya
Antalya Havalimanı
TL709

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Hatay Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Antalya Gezilecek Yerler
Antalya Meşhur Yemekleri Nelerdir?
Antalya’da Alışveriş Nerede Yapılır?

Coğrafi olarak Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’ne dahil olan Hatay, İskenderun Körfezi’nin doğu kıyılarında konumlanır. Kuzeybatıda Adana, kuzeyde Osmaniye, kuzeydoğuda Gaziantep, güney ve doğu yönlerinde Suriye ve batı yönünde ise Akdeniz’e komşudur. Hem bulunduğu coğrafi konum hem de doğal güzelliği nedeniyle Hatay, yıl içerisinde milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlar. Bu vesileyle de gerek hava gerekse de kara trafiği oldukça yoğundur. Bu durum, geliş istikametinde olduğu kadar, gidiş yönünde de aynı şekildedir. Zira özellikle yaz aylarında tam bir tatil cenneti olarak görülen Antalya’ya en fazla yurt içi uçuşun gerçekleştiği yerlerden biri de Hatay’dır. 

Hatay Antalya uçak bileti almak isteyen veya alan yolcular için hazırladığımız bu yazımızda; şehir merkezinden Hatay Havalimanı’na nasıl gidilir, Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl gerçekleştirilir, Antalya’da gezilecek yerler nelerdir, en meşhur Antalya yemekleri nelerdir ve Antalya’da alışveriş nerelerde yapılır sorularının tamamına cevap verdik. Öte yandan, en avantajlı Hatay – Antalya uçak biletinin de Bilet Dükkanı’ndan alınabileceğini hatırlatmak isteriz.

Hatay Antalya uçak bileti alacak yolculara adeta rehber görevi görecek olan metnimize ilk olarak Hatay Havalimanı’na ulaşım hakkında bilgi vererek başlayacağız.

Hatay Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Hatay Antalya uçak bileti alacak yolcuların ilk olarak gitmesi gereken yer kuşkusuz ki Hatay Havalimanı’dır. 2007 yılında hizmete giren Hatay Havalimanı, şehir merkezinin 45 kilometre uzağında konumlansa da ulaşım anlamında oldukça kolaydır. Bu noktada Hatay Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunu Hatay şehir merkezinden hareketle cevaplayacağımızı belirtmek isteriz. Hatay merkezden havalimanına giriş için kullanılabilecek alternatifler şunlardır: HAVAŞ servisleri, taksi ve araç kiralama.

Hatay Havalimanı’na HAVAŞ ile Nasıl Gidilir?


Hatay şehir merkezinden havalimanına gitmek için en sık tercih edilen ulaşım yöntemi HAVAŞ servisleridir. Hatay Havalimanı’na HAVAŞ ile nasıl gidilir sorusunun cevabı ise servis güzergahları ve saatleriyle doğru orantılıdır.

Hatay Antalya uçak bileti satın alan ve Hatay Havalimanı’na HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, servis saatleri ve güzergah bilgisine web sistesinden ulaşabilir.

Hatay Havalimanı’na Taksi ile Nasıl Gidilir?


Hatay Antalya uçak bileti satın alan yolcular, ilk olarak Hatay Havalimanı’na ulaşmalıdır. Peki Hatay Havalimanı’na taksi ile nasıl gidilir? 

Hatay Havalimanı’na taksi ile gitmek oldukça rahat ve konforludur. Şehrin hemen her noktasında günün her saati rahatça bulunabilen taksiler ile ortalama 30 – 35 dakikalık bir yolculukla Hatay Havalimanı’na ulaşılabilir. 

Hatay Havalimanı’na Araç Kiralama ile Nasıl Gidilir?


Hatay Havalimanı’na araç kiralama ile nasıl gidilir sorusunun en avantajlı cevabı kuşkusuz ki Bilet Dükkanı olacaktır. Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden, saniyeler içerisinde istediğiniz aracı en avantajlı fiyatlara kiralayabilirsiniz. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Hatay Antalya uçak bileti satın alıp uçuşunu tamamlayan yolcuların ilk merak ettiği Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım konusu olur. 1 Nisan 1998’de açılan ve Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olan Antalya Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 12 kilometre mesafede konumlandığından, ulaşım açısından oldukça rahat ve pek çok alternatife sahiptir.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için dört farklı alternatif bulunur. Bunlar; otobüs, HAVAŞ servisleri, taksi ve araç kiralamadır. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım, bagaj yükü ağır olmayan yolcular tarafından sıkça tercih edilir. Ancak tam da bu noktada belirtmemiz gereken bir konu var o da Antalya’da toplu taşıma kullanabilmek için gereken elektronik biletle ilgili. Bahsettiğimiz elektronik bilet, Antalya Kart olarak isimlendirilir. Toplu taşıma kullanılmadan önce satın alınması gereken bu elektronik bilet, belirli miktarlarda bakiye yüklenmesi ve bu şekilde seyahat edilmesine de olanak tanır.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, 600 veya 800 numaralı belediye otobüslerini kullanabilirler. 

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği yöntemdir. Hem fiyatlarının makul olması hem de HAVAŞ servis güzergahlarının şehrin oldukça merkezi yerleri olması, yolcuların HAVAŞ ile seyahat etmeyi seçmelerindeki temel etmendir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Yukarıda da belirttiğimiz üzere Antalya Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Bu sayede ortalama 12 kilometrelik bir yolculuk sonrası Antalya şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Hatay – Antalya uçak bileti ile seyahat eden ve havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, özellikle bagaj yükleri fazla ise ya da uçuş saatleri çok erken yahut da geç ise taksi ile Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yolunu seçerler.

Havalimanı iç hat terminal binasının çıkışında kolayca bulunabilen taksiler ile şehir merkezine trafikten bağımsız olarak ortalama 10 – 15 dakikalık bir sürede ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Tıpkı “Hatay Havalimanı’na Araç Kiralama ile Nasıl Gidilir?” başlığında belirttiğimiz gibi Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sağlamak isteyenler de Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içinde araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilir ve diledikleri araçla seyahatlerine devam edebilirler. Bununla birlikte havalimanı içerisinde bulunan ve 7/24 hizmet veren araç kiralama acenteleri de tercih edilebilir.

Antalya Gezilecek Yerler


Antalya şehri, gerek coğrafi konumunun bir getirisi olan göz alıcı doğal güzellikleri gerekse de tarihi zenginleri ile sayısız gezilecek yere sahiptir. Öte yandan Antalya, yıl içerisinde bilhassa yaz tatili döneminde milyonlarca ziyaretçi ağırladığından, merkeze yakın olmakla birlikte popülerleşmiş gezilecek noktaları olan şehirlerden de biridir. Bilet Dükkanı olarak Antalya gezilecek yerler listesi hazırlarken, bu şehirde mutlaka görülmesi gereken noktaları listemize eklemeye özen gösterdik.

Antik Kentler: Antalya sınırları içerisinde yer alan ve şimdiye kadarki arkeolojik çalışmalarda ortaya çıkartılan 53 farklı antik kent bulunur. Patara, Olympos, Xanthos, Aspendos, Side ve Perge antik kentleri ise bunlardan en meşhur olanlarıdır.

Patara ve Kleopatra Plajları: Antalya gezilecek yerler kategorisinde bulunan ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında plajlar gelir. Patara ile Kleopatla plajları ise Antalya’nın en meşhur noktalarıdır.

Likya Yolu: Binlerce yıllık tarihe sahip olan Antalya’nın Fethiye’ye kadar uzanan antik yolu, trekkingciler için kesinlikle gidilmesi gereken yerlerdendir.

Yukarıda belirttiğimiz yerler dışında Antalya’da gezilecek yerler listesine Hadrian Kapısı, Aşağı ve Yukarı Düden şelaleleri, Kaleiçi, Adrasan Koyu, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı ve Konyaaltı Sahili de eklenebilir.

Antalya Meşhur Yemekleri Nelerdir?


Hatay Antalya uçak bileti ile Antalya tatiline başlayanların en çok merak ettiği konulardan biri de Antalya meşhur yemekleridir. Antalya’da ne yenir sorusunun yüzün üzerinde farklı cevabı bulunur çünkü Antalya yöresel yemekleri oldukça çeşitlidir. Bilet Dükkanı olarak Antalya’nın en meşhur yemekleri ise aşağıda belirttiklerimizdir.

Frigya Biber Dolması: Sarımsak, dolmalık fıstık ve kıymanın bir arada kullanıldığı bu dolma, Antalya’nın en meşhur yemekleri arasındadır.

Kekikli Çorba: Antalya’da bir çorba içilecekse bu kesinlikle kekikli çorba olmalıdır. Yoğurtlu bir çorba çeşididir.

Enginarlı Girit Kebabı: Sebze ile etin en lezzetli buluşmalarından biridir. Antalya meşhur yemekleri arasında bulunur. Ayrıca Antalya’nın en sevilen yemeklerinden biridir.

Kabak Tatlısı: Antalya’nın en meşhur tatlısı kabak tatlısıdır. Gerek yapılış gerekse de servis ediliş şekli ile tadına doyum olmaz.

Yukarıda bahsettiğimiz yemekler dışında softalar aşı, hibeş, pelize, peluze, papules favası ve incik kak da yine Antalya’da ne yenir sorusunun oldukça lezzetli cevaplarındandır. Ayrıca, Antalya’ya özgü bu yemeklerin deneyimlenebileceği Antalya’nın en meşhur restoranları şunlardır: 7 Mehmet, Lara Balıkevi, Börekçi Tevfik, Yemenli Restoran.

Antalya’da Alışveriş Nerede Yapılır?


Antalya şehri, alışveriş yapılabilecek pek çok farklı noktaya sahipir. Bunlardan en çok öne çıkanı ise kesinlikle alışveriş merkezleridir. Ayrıca Antalya’da yöresel ürün alışveriş yapmak veya hediyelik eşya almak için en uygun nokta kesinlikle Kaleiçi’dir. Antalya’da alışveriş nerede yapılır sorusunun en doğru cevabı olan Kaleiçi, sayısız hediyelik eşya ve yöresel ürün alternatifini barındırır.