Ankara - Bingöl Uçuş Bilgileri

2046 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
675 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
3 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

Bingöl Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 7ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 9ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 8ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 8ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 9ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Ankara - Bingöl Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Ankara
Esenboğa Havalimanı
Bingöl
Bingöl Havalimanı
TL2.046
Pegasus
Ankara
Esenboğa Havalimanı
Bingöl
Bingöl Havalimanı
TL2.074
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Bingöl arası hava yolu ile 3 saat 15 dakika sürmektedir.
Ankara Bingöl karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve Bingöl Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Bingöl en ucuz uçak bileti 2046,95 TL’den başlamaktadır.
Ankara Bingöl arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Bingöl Gezilecek Yerler
Bingöl’de Ne Yenir?
Bingöl’de Alışveriş Yapılacak Yerler

Ankara Bingöl Uçak Bileti


Türkiye’nin başkenti ve en önemli noktası olan Ankara, yıl içerisinde yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlar. Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Ankara’ya Türkiye’nin sayısız noktasından ziyaretçi gelir. Bunlardan en çok öne çıkanlarından biri de Bingöl’dür.

Bilet Dükkanı olarak Ankara Bingöl uçak bileti alacak olan yolcular için hazırladığımız yazımızda; Ankara Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir, Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, Bingöl’de gezilecek yerler nelerdir, Bingöl’de ne yenir ve Bingöl’de alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorularına özenle cevap verdik. Bununla birlikte en avantajlı Ankara Bingöl uçak bileti alınabilecek yerin de Bilet Dükkanı internet sitesi ya da mobil uygulaması olduğunu belirtelim.

İlk olarak Ankara Bingöl uçak bileti satın alan yolcular için şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunu cevaplayacağız.

Ankara Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Ankara Bingöl uçak bileti satın alan yolcuların ilk olarak merak ettiği soru Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir olur. Bu noktada belirtmek isteriz ki şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır ve birçok farklı alternatiflere sahiptir. Esenboğa Havalimanı’na gitmek için yolcular EGO otobüsleri, taksi veya araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edilebilir.

Esenboğa Havalimanı’na EGO Otobüsleri ile Nasıl Gidilir?


Başkent Ankara’nın toplu taşıması olan EGO otobüsleri ile havalimanına ulaşım, bagaj yükü az olan yolcuların en sık tercih ettiği yöntemdir. Nitekim merkezden hareketle havalimanına gitmek isteyen ve Ankara Havalimanı’na EGO otobüsleri ile nasıl gidilir sorusunu soran yolcular, 442 numaralı EGO otobüsüne binebilirler.

Esenboğa Havalimanı’na Taksi ile Gidiş


Ankara Bingöl uçak biletini satın alan yolcular, Esenboğa Havalimanı’na taksi ile gidiş seçeneğini de tercih edebilirler. Bagaj yükü fazla olan, birden fazla kişi olarak seyahat edecek olan ya da konforlu bir ulaşım isteyen yolcular, taksi ile havalimanına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. Öte yandan belirtelim ki Ankara’nın her noktasında 24 saat boyunca taksilere ulaşmak oldukça kolaydır. 

Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama ile Gidiş


Ankara Bingöl uçak bileti satın alan ve Esenboğa Havalimanı’na araç kiralama ile gidiş seçeneğini tercih edecek olan yolcular, en avantajlı araç kiralama seçeneklerine Bilet Dükkanı internet sitesi ile mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirler. Böylelikle saniyeler içinde diledikleri aracı en avantajlı fiyata kiralayabilirler.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 8 kilometre mesafede konumlanan Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusu, havalimanına iniş yapan yerli ve yabancı turistlerin ilk aklına gelen konudur. 2013 yılında hizmete açılan ve Çeltiksuyu mevkiinde konumlanan Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için havalimanı servisleri, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden biri tercih edilebilir.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havalimanı Servisleri ile Ulaşım 


Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine havalimanı servisleri ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği yöntemdir. Zira hava yolu firmaları, uçuşlarıyla doğru orantıdaki saatlere servis koyduğundan, araç bekleme ya da uzak mesafelere yürüme gibi sorunlar bu seçenekte bulunmaz.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım, şehir merkezine 8 kilometre mesafede konumlanan havalimanında inen yerli ve yabancı turistlerce en fazla tercih edilen ulaşım alternatifidir. Konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak isteyen yolcular, çok da yüksek olmayan, makul bir ücret karşılığında havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilir.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım, Bingöl’e birkaç günlüğüne turizm amaçlı gelen yolcular tarafından fazlaca tercih edilir ki seyahatleri boyunca konforlu bir ulaşıma sahip olsunlar.

Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım için Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da internet sitesinden yararlanılabilir; en avantajlı fiyata saniyeler içinde araç kiralama işlemi tamamlanabilir.

Bingöl Gezilecek Yerler


Ankara – Bingöl uçak bileti alarak seyahate çıkan yolcular, Bingöl gezilecek yerler listesi oluşturarak, gittikleri şehri tanımak ister. Bilet Dükkanı olarak bu noktada Bingöl gezilecek yerler listesini sizin için hazırladık. Öte yandan hazırladığımız liste, Bingöl’de gezilecek yerlerin tamamını içermeyip; yalnızca mutlaka görülmesi gereken yerleri barındırıyor. 

Ulu Camii: Şehrin siluetini oluşturan yapılardan biridir. 3 bin 165,5 metrekarelik alanı kaplayan oldukça geniş bir alana yayılıdır. 

Sülbüs Dağı: Bingöl gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gereken bir doğal güzelliktir. Volkanik bir dağ olan Sülbüs, adını bir aşk efsanesinin sevdiğine kavuşamayan karakterinden alır. 

Buban Bacaları: Nevşehir, Erzurum ve Van’da olduğu gibi Bingöl’de de peribacası bulunur. Buban Bacaları da tıpkı Türkiye’deki diğer şehirlerde olduğu gibi oldukça uzun yıllarda oluşmuştur. 

Yüzen Adalar Tabiat Parkı: Ankara Bingöl uçak bileti alan ve bu şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken bir doğal güzelliktir. Solhan Hazarşah arasında kalan bu tabiat parkı, içerisinde bulunan Turna Gölü’nün üzerindeki yüzen adacıklardan adını alır. 

Kalkanlı Mağarası: Ankara Bingöl uçak bileti alan yolcuların mutlaka görmesi gereken bir diğer doğal güzelliktir. Yayladere ilçesinde konumlanan mağaranın 17 odası gezilebilir durumdadır.

Çır Şelalesi: Doğal güzellikleriyle öne çıkan Bingöl’ün kesinlikle görülmesi gereken bir diğer doğal güzelliğidir. Merkez ilçede konumlanan şelale, 100 metre yükseklikten dökülür.

Büyüksülüklü Gölü: İsmi biraz farklı olan bu gölün bir diğer adı da Terbasan’dır. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken gölün çevresi ise tabiat parkı olarak sınıflandırılır. 

Kös Kaplıcaları: Şehrin şifasının buradan geldiği düşünülür. Bingöl merkeze 23 kilometre mesafedeki kaplıca, eklem rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere tinsel dinlence arayanların da mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.

Hesarek veya Yolçatı Kurucadağ Kayak Merkezi: Hemen her tip doğal güzelliği içinde barındıran Bingöl’ün bir diğer öne çıkan ve gezilecek yerler listesinde mutlaka olan yeri de kayak merkezleridir. Hesarek ve Yolçatı Kurucadağ kayak merkezleri ise kışın bu şehrin turizmini hareketlendiren önemli noktalardan biridir. 

Bingöl’de Ne Yenir?


Ankara Bingöl uçak bileti alıp da bu şehre seyahat edenlerin akıllarındaki en önemli sorulardan biri de Bingöl’de ne yenir olur. Anadolu’nun birbirinden zengin mutfak kültürleri arasında önemli yer tutan şehirlerinden biri olan Bingöl’de hem yöresel hem de meşhur olan lezzetleri sizin için derledik.

Tutmaç Çorbası: Bir yoğurtlu çorba çeşidi olan tutmaç, Bingöl’ün en meşhur yöresel yemekleri arasındadır. İçerisinde nohut, et ve minik hamur parçaları bulunur.

Kaburga Dolması: Anadolu’nun en önemli lezzetlerinden biri olan kaburga dolması, Bingöl meşhur yemekleri arasında da yerini alır. Koyun kaburgası ile yapılan bu lezzet, et sevenler için unutulmaz bir lezzet olmaya adaydır.

Mastuva: Uzun süre pişirilerek kestirilmiş süt ya da ayran ile hazırlanan, ardından üzerine eritilmiş tereyağı eklenerek servis edilen mastuva, Bingöl meşhur yemekleri içinde en sevilenidir. İlk bakışta keşkek yemeğini andırsa da tadı ve dokusu bir hayli farklıdır.

Gömme: Bingöl’de ne yenir sorusunun kış aylarındaki ilk cevabı olan gömme, Bingöl yöresel yemekleri içinde en meşhur olanıdır. Temeli un, ayran, tereyağı ve sarımsak olan gömme, mastuvaya benzese de yapılış hamuru itibarıyla ayrılır.

Sorina Pel: Bir nevi tirit denilebilecek sorina pel, Bingöl meşhur yemekleri içinde hemen her damak tadına hitap eden lezzetlerdendir. Kuru ya da yaş yufkanın yoğurt, tereyağı ve sarımsakla buluştuktan sonra oluşan bu yemek, sade olduğu kadar net ve leziz bir tada sahiptir.

Zerde: Marmara Bölgesi başta olmak üzere Anadolu’nun hemen her köşesinde yapılan ve her şehirde de ufak yöresel dokunuşlarla kendine ayrı bir yer tutan zerde tatlısı, Bingöl meşhur yemekleri arasında en çok öne çıkanlardandır. 

Bingöl’de Alışveriş Yapılacak Yerler


Gezilip görülecek fazlaca yere sahip olan Bingöl, alışveriş için de pek çok noktaya sahip olsa da son yıllarda Bingöl’de alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorusuna cevap olarak öne çıkan hiç kuşkusuz alışveriş merkezleridir. Bunlardan en ünlüsü Kalium AVM olmakla birlikte, Kalbin AVM de yine Bingöl’ün önemli alışveriş noktalarından biridir.