Adana Uçak Bileti

Adana Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
26ºC
38ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Per
26ºC
36ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
25ºC
35ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Adana Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Adana Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Adana uçakla Ankara'dan 1 saat, İstanbul'dan ise 1 saat 25 dakika sürmektedir.
Adana'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Adana en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Adana uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Adana’ya Nasıl Gidilir?
Adana Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Adana'nın İklimi Nasıldır?
Adana'da Gezilecek Yerler
Adana’nın Yemek Kültürü
Adana Nerededir?
Adana’nın Tarihi
Adana’nın Özellikleri
Adana’nın İlçeleri
Adana Haritasını İnceleyin

Çukurova'nın tarihi, kültürel ve lezzet başkenti olarak adlandırılan Adana, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapar. İster iş ister aile ziyareti ister tatil amacıyla çok sayıda misafirine unutulmaz anılar bırakır. 

Akıllı Seyahatin adresi Bilet Dükkanı'ndan; Adana uçak bileti veya Adana otobüs bileti alarak şehre gelebilirsiniz. Bunun yanında konforlu bir konaklama hizmeti için Adana otelleri konseptlerini tercih edebilirsiniz. 

Adana’ya Nasıl Gidilir?


Türkiye’nin en gözde şehirlerinden Adana, her yıl yurt içinde ve yurt dışında binlerce ziyaretçi ağırlar. Lezzetli yemekleri, doğal güzellikleri ve kültürel zenginliğini deneyimlemek isteyenler "Adana’ya nasıl gidilir?" sorusunu sorar. Adana’ya ulaşım için en kolay ve hızlı seçenek Adana uçak bileti almak olur. 

Bilet Dükkanı’nın avantajlı kampanyalarından yararlanabilir. Bütçenize uygun Adana uçak bileti alarak rahat bir şekilde Adana’ya gidebilirsiniz.

Bunun yanında Akıllı Seyahatin adresi Bilet Dükkanı’ndan Adana otobüs bileti alabilirsiniz. Seyahatiniz boyunca konforlu bir konaklama için Adana otelleri konseptlerine göz atabilirsiniz.

Ayrıca Adana araç kiralama ile dilediğiniz her yere kolay ulaşım sağlayın. 

Adana Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Adana uçak bileti alanları Adana Şakirpaşa Havalimanı karşılar. Peki Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır? 
Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine; belediye otobüsleri, minibüsler, dolmuşlar, taksiler gider. 

Havaş: Mersin ve Hatay şehirlerine gitmenin en kolay yolu olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’dır. Adana Havalimanı’ndan Mersin ve Hatay şehirlerine gitmek isteyenler Havaş otobüslerini tercih ederek rahat bir yolculuk yapabilirler. 

  • Havaş otobüsleri ile Adana’dan Mersine gitmek ortalama 1 saat 30 dakika sürer. 
  • Havaş ile Adana Havalimanı’ndan Hatay’a yaklaşım 2 saat yolculuk yaparsınız. 


Belediye Otobüsleri: Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en ekonomik yollardan biridir. 135 numaralı belediye otobüsüyle kolayca Adana şehir merkezine gidin.

Bunun yanında; taksi, minibüs ve araç kiralama seçenekleri vardır.

Adana’nın İklimi Nasıldır?


Adana iklimi ile ilgili fikir sahibi olmak sağlıklı ve konforlu bir tatil geçirmek için çok önemlidir. Adana, Akdeniz iklim özelliklerini taşır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Adana uçak bileti alırken en merak edilen soruların başında "Adana’ya ne zaman gidilir?" sorusu olur. 

Adana’nın en güzel mevsimi nisan ayıdır. Güneş yakıcı değil ama içinizi ısıtan seviyede olur. Bahar rüzgarı huzur verirken özellikle portakal çiçeklerinin mevsimi olduğundan şehirde mis gibi kokular hakim olur. 

Ayrıca Nisan ayında Adana uçak bileti alın. Eğlenceli etkinlerin ve birbirinden ilginç lezzetlerin yer aldığı Adana Portakal Çiçeği Festivali’ne de katılın. 

Adana’da Gezilecek Yerler


Adana uçak bileti aldıktan sonra Adana’da gezilecek yerler başlığımızda sizin için adeta bir hazine yatıyor. 

Taş Köprü


Adana’ya giden herkesin mutlaka görmesi gereken önemli yerlerden biridir. Seyhan Nehri üzerinde yer alan Taş Köprü, 4. yüzyılda (385 yılı) Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmıştır. Yüzyıllar boyu Asya ile Avrupa arasında önemli bir köprü olmuştur.

Kapıkaya Kanyonu


Kapıkaya Kanyonu, Adana Karaisalı ilçesinde yer alır. Verda Köprüsü’ne 2 km uzaklıktadır. Seyhan Nehri’nin kollarından biri olan Çakıt Deresi’nin açmış olduğu kanyonda doğa yürüyüşleri yapılabilir. Doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Adana Arkeoloji Müzesi


Adana Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet’in ilk yıllarından bu yana bünyesinde yer alan değerli eseriyle ünlüdür. Türkiye’nin en eski on müzesi arasında yer alır. Müzede; Hitit Fırtına Tanrısı Tarhunda Heykeli, Babil Steli, Antropoid Lahit ve Akhilleus Lahti vardır.

Ulu Cami ve Külliyesi


Her şehrin olmazsa olmazı: Ulu Camii! Adana’da yer alan Ulu Cami, 16. yüzyılda yapılan kıymetli bir tarihi eserdir. Caminin mimarisinde Selçuklu ve Memluk üsluplarına yer verilmiştir.

Kazancılar Çarşısı


Adana’nın turistik yerlerinden Kazancılar Çarşısı, Adana’nın ziyaret edilmeye değer en önemli mekanlarından biri olarak biliniyor. İsmini kazan ustalarından alan bu tarihi mekanda çok sayıda el sanatı eseri bulunuyor.

Adana’nın Yemek Kültürü 


Adana demek lezzetli yemekler ve zengin sofralar demektir. Benzersiz Adana yemekleri ile tanışmaya hazır olun. Adana uçak bileti olan herkesin mutlaka tatması gerene Adana yemeklerini listeledik: 

  • Adana Kebabı: Dillere destan olmuş Adana kebabı, şehrin en meşhur yemeğidir. 
  • Analı Kızlı Çorba: Adana yemekleri arasından en sevilenlerden biridir. Adana’nın en sevilen lezzetleri arasında yer alan bu çorba, Doğu Anadolu ve Güney illerinde sıklıkla yapılıyor.
  • Bici Bici: Yaz aylarında Adana’yı ziyaret ediyorsanız meşhur sıcaklarda serinlemenin en iyi yöntemidir. Bici Bici; rendelenmiş buz, pişmiş nişasta, pudra şekeri ve şerbetten oluşur. 
  • İçli Köfte: Doğu Anadolu ve Güney illerinde yaygın olarak yapılan içli köfte, Adana’da haşlanarak yapılıyor. Limon sıkarak tüketilen içli köfte, Türk mutfağının en sevilen lezzetleri arasında yer alıyor. 
  • Şırdan: Adana kebabı kadar meşhur olmasa da Adana’nın en bilinen lezzetlerinden biri de Şırdan’dır. Şırdan, sakatat lezzetleri arasında en çok tercih edilen olurken “Ben yemem” diyenleri bile kendine hayran bırakıyor. 
  • Babagannuş: Patlıcan, yoğurt, biber ve maydanozun karışımıyla yapılan babagannuş, Adana mutfağının en sevilen mezelerinden biri olarak biliniyor.
  • Karakuş: Tatlı yemek istiyorsanız ve konum Adana ise Karakuş doğru adres. Özellikle bayramlarda neredeyse tüm Adana evlerinde olur. 


Adana Nerededir?


Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana, Türkiye'nin en büyük 14. şehridir. Şehir merkezi Seyhan Nehri’nin üzerinde yer alır. Türkiye'nin önde gelen şehirleri arasındadır. Adana; Mersin, Hatay ve Osmaniye ile komşudur. 

Bunun yanında, Karataş ve Yumurtalık gibi sahil ilçeleri de bulunur.

Adana’nın Tarihi 


Adana’ya geldiyseniz biraz da şehrin tarihine göz atalım. 

Adana, tarihi ilk çağlara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. M.Ö. 3000 yıllarından günümüze kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Adana'nın Seyhan Nehri, şehrin ilk yerleşim yerleri arasında gösterilir.

Tarih boyunca birbirinden önemli çok sayıda krallık bu bölgede yaşadığında şehir tarihi olarak büyük zenginliklere sahiptir. Verimli toprakları ve coğrafi avantajı nedeniyle medeniyetlerin gözdesi oluştur. 

Adana’nın Özellikleri 


Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehridir. 2 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. 

Ülkemizin altıncı büyük metropolitan alanıdır. Şehir, bölgenin tarım, ticaret ve kültür merkezleri arasındadır.
Akdeniz iklimine sahiptir. Jeolojik yapısı içerisinde dağlık ve ovalık alanlar vardır. Adana Orta Toroslar adı verilen dağ sistemleri ile çevrilidir.

Şehir kültürel açısından son derece gelmiştir. Film, halk oyunları, şiir, edebiyat ve lezzet bakımından öne çıkar. 

Adana’nın İlçeleri


Adana uçak bileti aldıysanız sizi Adana’nın meşhur ilçeleri ile tanıştıralım: 

Seyhan: Adana’nın en kalabalık ilçesidir. Seyhan ismini mitolojide Adanus'un oğlu Sarus'tan alır. 

Yüreğir: Adana’nın ortasından geçen Seyhan Nehri, Yüreğir ve Seyhan ilçelerini birbirinden ayırır. 

Çukurova: Adana'nın en bilinen ilçelerindendir.

Sarıçam, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, Feke, Aladağ, Saimbey.