İstanbul - Hatay Uçuş Bilgileri

895,99 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
810 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Hatay Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 15ºC
Maks: 26ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 14ºC
Maks: 27ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Hatay Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Hatay
Hatay Havalimanı
TL855
Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Hatay
Hatay Havalimanı
TL743
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul - Hatay arası havayolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
İstanbul - Hatay en ucuz uçak bileti 753,27 TL'den başlamaktadır.
İstanbul kalkışlı uçuşlarınızı Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul - Hatay arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketlerin düzenli uçuşları bulunmaktadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Hatay Şehir Rehberi
Hatay’da Gezilecek Yerler
Hatay’da Ne Yenir?
Hatay’da Alışveriş Yapılacak Yerler
Hatay Haritasını İnceleyin

Hatay; din, kültür ve kardeşliğin simgesi haline gelmiş bir Akdeniz şehridir. Geçmişten günümüze kadar taşıdığı tarihin izlerini her yıl ağırladığı milyonlarca ziyaretçine lezzetli mutfağı eşliğinde sunar. 3 semavi dine ve sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Hatay hem yurt içinden hem dünyadan ziyaretçi alır. Hatay en çok ziyaretçisini yurt dışında gelenlerin aktarma noktası olması ve Türkiye’nin en kalabalık şehri olmasından İstanbul’dan alır. 

Tatilini tarihe tanıklık ederek hissiyle geçirmek isteyenler ‘’En ucuz İstanbul Hatay uçak bileti nereden alınır? Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?’’ gibi soruların cevabını merak ediyor. Bilet Dükkanı ile en ucuz İstanbul Hatay uçak bileti sahip olmanın yanında İstanbul’dan Hatay şehir merkezine kadar ‘’İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım, Hatay’da gezilecek yerler, Hatay yemekleri’’ gibi konular hakkında bilgi almak mümkündür. 


Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan ve yolcu kapasitesiyle rekorlara imza atmış bir havaalanıdır. Dünyanın ilk kadın savaş ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen ismini taşıyan havalimanı 2003 yılında tamamlandı. Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına uçuş yapmak mümkündür. Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım son derece kolaydır. Havabüs, İETT otobüsleri, taksi gibi seçeneklerin yanından metro ve araç kiralama yoluyla da hızlı ve konforlu şekilde havalimanına gidilir.

Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için Havabüs yolunu tercih eden yolcular farklı birçok noktadan otobüslere ulaşabilir. Havabüs otobüsleri için başlangıç noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecek olan yolcuların Havabüs yolculuk sürelerine dikkat etmesi gerekir. Firmadan alınan bilgilere göre; Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 1,5 saat, Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı 1 saat ve Yenisahra - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 45 dakikadır. Ancak İstanbul’da trafik yoğunluğu göz önüne alındığında bu süre değişiklik gösterebilir. Havabüs kullanacak olan yolcuların yoğunluktan kaynaklanan problemlerin önüne geçmek için başlangıç noktalarına kalkıştan en az 15 dakika önce varması önerilir.

İETT Otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı için yolcuların bir diğer toplu taşıma tercihi ise İETT otobüsleridir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olma özelliği taşıyan İstanbul geniş ve kapsamlı otobüs ağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlar. İstanbul Kart yardımıyla ucuz ve hızlıca gitmek mümkündür. Havalimanına şehir merkezinden gidecek olan yolcuların kullanabileceği otobüs hatları ise şunlar: 

 • E-3 (4.Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-9 (Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-10 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-11 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 16S (Harem Peronlar- Uzunçayır Metrobüs- Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG1 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG2 (Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 122H (4.Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 132H (Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 131 C (Sultanbeyli - Sabiha Gökçen Havalimanı)
   

Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Gidilir mi?


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için metro hattı yoktur. Ancak metro ile otobüs aktarması yapmak mümkün. Buna göre yolcuların Kadıköy – Tavşantepe M4 metrosunu kullanarak Soğanlık durağında inmesi gerekmektedir. Soğanlık durağından inen yolcuların 16S ya da E-10 hat numaralı otobüslerini kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilir.

Taksi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşu bulunan yolcuların sık sık kullandığı bir diğer ulaşım aracı ise taksidir. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinden bulunan iTaksi yardımı ile kolayca taksi bulmak mümkündür. İBB şirketi olan İsbak tarafından geliştirilen iTaksi uygulaması sayesinde yolculuğun süresi ve ücreti hakkında bilgi alınabilir. iTaksi ödemesi nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart seçeneği ile yapılabilir.


Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya ulaşım sağlar. 2018 yılında hizmete açılan İstanbul Havalimanı, New York merkezli, dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisi tarafından düzenlenen ‘’World’s Best Awards 2021’’ anketinde “Dünyanın En İyi 10 Havalimanı” listesinde 2.sırada yer aldı. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na farklı noktalardan kolayca ulaşım sağlanırken en çok tercih edilenler arasında Havaİst, İETT otobüsleri ve taksi yer alır.


Havaİst ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların ilk tercihi Havaİst otobüsleridir. İstanbul’un belirli noktalarından konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlar. Havaİst kalkış noktaları ise şunlar: 

 • Esenler – Göktürk - İstanbul Havalimanı 
 • Güneşli - Halkalı - İstanbul Havalimanı
 • Beylikdüzü – Çatalca - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Beylikdüzü - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Bahçeşehir - İstanbul Havalimanı
 • Kadıköy – Tepestü - İstanbul Havalimanı
 • Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul Havalimanı
 • Beyazıt Meydanı – Aksaray - İstanbul Havalimanı
 • Bakırköy – Yenibosna - İstanbul Havalimanı
 • Taksim – Beşiktaş - İstanbul Havalimanı


Otobüs ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul geniş ve kapsamlı otobüs ağı ile öne çıkarken ucuz olması nedeniyle havalimanına giden yolcuların ilk tercihleri arasından yer alır. Pek çok farklı noktadan kalkan otobüsler rahat ve güvenilir şekilde şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlar. İstanbul Havalimanı’na H1, H2, H3, H6, H8, H9 numaralı otobüs hatları ile ulaşım sağlamak mümkün. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na giden İETT otobüslerinin kalkış noktaları ise şu şekilde: 

 • (H1 (Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı) 
 • (H2 Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı)
 • (H3 Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı)
 • (H6 Yunus Emre Mahallesi - İstanbul Havalimanı)
 • (H8 Hacıosman Metro - İstanbul Havalimanı)
 • (H9 Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı)


Taksi ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na ulaşımın en rahat yollarından biri de taksidir. İstanbul’un geniş taksi ağı sayesinde özellikle valiz ve eşya yükü olan yolcuların ilk tercihleri arasında yer alır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iTaksi uygulaması ile hem yolculuğun süresi hem de ücreti hakkında bilgi edinmek mümkündür. Yolcular ödeme yöntemi olarak nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart kullanabilir.


Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Hatay Havalimanı Antakya ilçesine 25 kilometre ve İskenderun ilçesine 45 kilometre uzaklıktadır. 2007 yılında faaliyete geçen Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezi çok sayıda ulaşım imkanı bulunur. Bunların başlıca olanları ise HAVAŞ servisleri, taksi ve araç kiralamadır. Hatay Belediyesi tarafından havalimanına otobüs yoluyla toplu ulaşım yoktur.


HAVAŞ ile Hatay Şehir Merkezine Ulaşım


Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok tercihen edilen HAVAŞ servisleridir. Ucuz ve hızlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Hatay Havalimanı'na inen tüm uçuşlar için Antakya ve İskenderun bölgelerine HAVAŞ servisi bulunur. HAVAŞ otobüsleri her uçağın inişinden yaklaşık 25 dakika sonra şehir merkezi için yola çıkar. Firma tarafından Antakya için belirtilen yolculuk süresi 60 dakika ve İskenderun için ise 75 dakikadır.


Taksi ile Hatay Şehir Merkezine Ulaşım


Hatay Havalimanı’na gelen yolcular tercih ettiği bir diğer ulaşım aracı ise 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerdir. Konforlu ve adrese yakın yolculuk yapmak isteyenlerin tercih ettiği taksi havalimanın şehir merkezine uzaklığı göz önünden bulundurulduğunda daha maliyetli olabilir.


Araç Kiralama ile Hatay Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine Hatay Havalimanı’ndan hızlıca ulaşmak için araç kiralama yöntemi de sıklıkla tercih edilir. Havalimanı içerisinde yer alan çeşitli kiralama şirketlerinden isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak araç kiralamak mümkündür.

Medeniyetler Beşiği olarak hafızalara kazınan Hatay milattan öncesine dayanan geçmişini koruyarak günümüze taşımasıyla ziyaretçilerini büyüler. Akdeniz ile Mezopotamya arasında bir köprü olan Hatay 3 semavi din olan İslam, Hristiyanlık ve Musevi inancına ev sahipliği yapar. Kültür çeşitliliği bölgede hiçbir zaman kaos ve soruna yol açmamış aksine kardeşlik duygusunu beslemiştir. Dünyanın ilk mağara kilisesi Saint Pierre özellikle Hristiyanlar için büyük öneme sahiptir. 

Hatay’ın Antakya ilçesinde yer alan kilise Hıristiyanlığın Roma Devleti tarafından resmi din olarak kabul edilmesinden sonra yeniliklerin yapılmasıyla kilise şekline gelmiştir. Kilisenin katolik inancının dünyaya yayılmasında kritik öneme sahip olması ise Aziz Petrus’un ilk Papa olarak kabul edilmesiyle başlamıştır. Saint Pierre Kilisesi içerisinde mozaik kalıntılar da barındırır. Papa VI.Paul, 1983 yılında Hıristiyanlar için Saint Pierre Kilisesi’ni Hac yeri ilan etmesinin ardından her yıl 29 Haziran’da Katolik Kilisesi tarafından burada ayin düzenlenir.


Hatay’da Gezilecek Yerler


Hatay’da gezilecek yerler bir listesi aşağıda bulunmaktadır: 

 • Habib-i Neccar Camii,
 • St. Pierre Kilisesi (Anıt Müzesi),
 • İskenderun Sahili,
 • Vespasianus ve Titus Tüneli, 
 • Kurşunlu Han,
 • Asi Nehri,
 • Arsuz,
 • Samandağ,
 • Payas,
 • Çevlik Plajı,
 • Erzin Kaplıcaları,
 • Eski Antakya Evleri,
 • Affan Kahvesi,
 • Harbiye Şelaleleri,
 • Alexandretta Antik Kenti,
 • Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi,
 • Payas Kalesi,
 • Bakras Kalesi,
 • Vespasianus ve Titus Tüneli,
 • Titus Tüneli,
 • Saint Simeon Manastırı,
 • Yenişehir Göl,
 • Beşikgöl,
 • Arsuz,
 • Hatay Arkeoloji Müzesi,
 • Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları,
 • Soğukoluk Yaylası,
 • Amanos Dağları, 
 • Musa Ağacı. 


Hatay’da Gezilecek Yerler


Hatay’da gezilecek yerler bir listesi aşağıda bulunmaktadır: 

 • Habib-i Neccar Camii,
 • St. Pierre Kilisesi (Anıt Müzesi),
 • İskenderun Sahili,
 • Vespasianus ve Titus Tüneli, 
 • Kurşunlu Han,
 • Asi Nehri,
 • Arsuz,
 • Samandağ,
 • Payas,
 • Çevlik Plajı,
 • Erzin Kaplıcaları,
 • Eski Antakya Evleri,
 • Affan Kahvesi,
 • Harbiye Şelaleleri,
 • Alexandretta Antik Kenti,
 • Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi,
 • Payas Kalesi,
 • Bakras Kalesi,
 • Vespasianus ve Titus Tüneli,
 • Titus Tüneli,
 • Saint Simeon Manastırı,
 • Yenişehir Göl,
 • Beşikgöl,
 • Arsuz,
 • Hatay Arkeoloji Müzesi,
 • Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları,
 • Soğukoluk Yaylası,
 • Amanos Dağları, 
 • Musa Ağacı. 


Hatay’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Hatay’ın eşsiz yemek sofralarından kalkan, tarihi dokusunu ziyaret eden misafirler alışveriş yapmak için yer araştırması yapıyor. Bilet Dükkanı olarak Hatay’da alışveriş yapılacak yerleri hazırladık: 

 • Uzun Çarşı,
 • Palladium AVM,
 • Primemall AVM,
 • Ayakkabıcılar Çarşısı,
 • Kapalı Çarşı.