İstanbul - Mardin Otobüs Bileti

İstanbul - Mardin Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1000 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.473 KM Mesafe
Mardin Seyahat Popüler Firma
15 Saat 31 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İstanbul Mardin Otobüs Biletleri

İstanbul
Mardin
TL1.000
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Mardin arası otobüs yolculuğu 13 ila 15 saat arası değişiklik gösterir.
İstanbul Mardin otobüs bileti fiyatları ortalama 1.000 TL'dir.
En ucuz İstanbul Mardin otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İstanbul'dan Mardin'e giderken; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara, Kırşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'dan geçilir.

Avantajlı İstanbul Mardin Otobüs Bileti


Yurt içi seyahat rotalarının vazgeçilmez adresi Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni keşfetmek için Mardin’den başlamaya ne dersin? O halde İstanbul’dan yapacağın upuzun bir otobüs yolculuğu seni bekliyor! Bilet Dükkanı’ndan İstanbul Mardin otobüs bileti aldıktan sonra en yüksek puanlı Mardin otelleri için rezervasyon yapabilir, Mardin hakkında merak ettiğin soruların yanıtını bu içerikte bulabilirsin.

İstanbul'dan Mardin otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Mardin araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Mardin'e hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Mardin Hakkında


Farklı medeniyet ve dinlere sahip toplulukların yüzyıllar boyunca bir arada barışçıl bir şekilde yaşadığı Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer alır. Şehir, Suriye ve Irak sınırlarına oldukça yakın bir konumdadır. Karasal iklim özellikleri gösteren Mardin’in coğrafi yapısı dağlık ve engebelidir. İl, Mezopotamya Ovası’nın kuzeydoğusunda yer alır.

Dicle Nehri, Mardin’in doğu sınırlarını oluşturur.
Mardin’in en dikkat çeken özelliklerinden biri, özgün taş işçiliğiyle inşa edilmiş tarihi yapılarıdır. Beyaz taştan yapılmış geleneksel evler, camiler, kiliseler ve hanlar, şehrin siluetine benzersiz bir görünüm kazandırır.

Şehir Merkezinden İstanbul Dudullu Otogarı'na Ulaşım


İstanbul’un Anadolu Yakası'nda otobüs seferi düzenleyen farklı firmaların bir arada bulunduğu toplu bir şehirlerarası otobüs terminali yer almıyor. Ancak Dudullu ve çevresinde farklı otobüs firmalarının kendilerine ait küçük otogarları mevcut. Anadolu Yakası kalkışlı olacak şekilde İstanbul Mardin otobüs bileti satın alacaksan büyük ihtimalle Dudullu’daki otogarlardan otobüse bineceksin.

Dudullu’ya gitmenin en kısa ve konforlu yolu taksiye binmek. Alternatif olarak Bilet Dükkanı’ndan İstanbul araç kiralama ya da İstanbul transfer araç işlemleri için önceden rezervasyon yapabilir, uygun fiyatlara özel araç konforunda şehir merkezinden İstanbul Dudullu Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsin.

Toplu taşımayla şehir merkezinden İstanbul Dudullu Otogarı’na ulaşım için 13 Ataşehir – Çakmak Mahallesi – Kadıköy, 14ŞB Şahinbey – Kadıköy ve 256 Yeditepe Üniversitesi – Ataşehir – Taksim belediye otobüslerine binebilirsin.

Şehir merkezinden İstanbul Dudullu Otogarı’na ulaşım için ücretsiz bir seçenek mevcut. İstanbul Mardin otobüs bileti satışı yapan pek çok firma Anadolu Yakası'nın farklı yerlerinden kalkan ücretsiz servislerle Dudullu’daki otogarlarına yolcu bırakıyor.

Mardin Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Mardin’in merkez ilçesi Artuklu’nun Ensar Mahallesi’nde yer alan Mardin Şehirlerarası Otobüs Terminali şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. 7/24 hizmet veren otogar taksilerine binerek, araç kiralayarak ya da transfer araç rezervasyonu yaparak Mardin Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım en konforlu şekilde sağlanabilir.

Mardin Otogarı transfer araç ve araç kiralama seçenekleri için seni Bilet Dükkanı ana sayfasına davet ediyoruz. Mardin’in şehir dışında kalan güzellikleri ve komşu şehirleri dahil ettiğin büyük çaplı bir Güneydoğu Anadolu turu için araba kiralamak sana büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar sefer yapan ve otogardan kalkarak şehir merkezine giden 1 numaralı terminal belediye otobüsüne ya da Kabala, Yedikardeş ve İstasyon gibi şehir merkezinin dışında kalan bölgelere giden minibüslere binebilirsin.

İstanbul Mardin otobüs bileti satın aldığın firmanın Mardin Otogarı ve şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri olup olmadığını öğrenmek için firmayla iletişime geçmeni tavsiye ediyoruz.

İstanbul Mardin Otobüs Kaç Para? 


2024 yılı mayıs ayına ait İstanbul Mardin otobüs bileti fiyatları 890 TL’den başlayarak 1200 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Fiyatların en güncel, doğru ve ucuz halini görmek için Bilet Dükkanı web sayfasını kontrol edebilirsin. İstanbul Mardin otobüs bileti en avantajlı fiyatlarla Bilet Dükkanı’nda!

İstanbul'dan Mardin'e Otobüsle Kaç Saatte Gidilir? 


İstanbul’dan Mardin’e otobüsle gitmek çok uzun sürse de kimi yolcular için karayolu en güvenli ulaşım sistemidir. Artık şehirler arası otobüsler uçak konforunu aratmayan imkanlara sahip. Farklı otobüs firmalarının İstanbul Mardin otobüs bileti fiyatlarını aynı sayfada karşılaştırarak en ucuz olanı almak için doğru adres Bilet Dükkanı.

İstanbul Mardin otobüs bileti satışı yapan en popüler firmalar: 

Mardin Seyahat, Midyat Güneydoğu Seyahat, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Cizre İtimat, Özlem Mardin Vif, Özlem Cizre Nuh ve Yeni Midyat Turizm.

Mardin'de Gezilecek Yerler

İstanbul Mardin otobüs bileti satın aldıysan Mardin’de gezilecek yerler hakkında merak ettiklerin aşağıda:

 1. Tarihi Mardin Evleri

  Dar ve Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerken adeta bir açık hava müzesinde gibi hissedeceğin bölgenin yapıları sarı kalker taştan yapılmış. Bu sebeple yaz aylarında serin, kışın ise sıcacık olan evlerin içi, en az dış cepheleri kadar ilginç.

 2. Mardin Kalesi

  Halk arasında Kartal Yuvası olarak da bilinen Mardin Kalesi antik çağlardan beri varlığını koruyor. Şehrin eşsiz panoramik manzarasını seyredebileceğin en iyi yerin yine burası olduğunu ekleyelim.

 3. Deyrulzafaran Manastırı

  Şehir merkezinin 4 km doğusunda kalan bu 3 katlı manastır 5. Yüzyılda yapılmış. Güneş tapınağı olarak inşa edilen komplekse daha sonra Roma İmparatorluğu tarafından kale eklenmiş.

 4. Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

  Bronz devrinden Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgede hakimiyet kurduğu sürece kadar çıkarılan pek çok eserin sergilendiği müzenin binası ise Antakya Patriği İgnatios Behnam Banni tarafından Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptırılmış.