Popüler Mardin Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Mardin Araç Kiralama Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Mardin'de Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Taşın şiire dönüştüğü, Mezopotamya'nın ovasını tarihiyle selamlayan Mardin, tarihi güzellikleriyle miras listelerinde yer edinmiş, korunması gereken yerler arasında adını yazdırmış. Kültürel zenginliklerle bezeli olan Mardin'e her yıl yüzbinlerce insan ziyaret ediyor. Mardin'e gelmek isteyen seyahatseverler, Bilet Dükkanı'nın anlaşma sağladığı araç kiralama firmalarıyla Mardin araç kiralama fırsatlarından yararlanarak seyahatlerine konforla devam edebilirler. Bilet Dükkanı, sağladığı araç kiralama fırsatıyla şehrin her bir noktasına kolaylıkla gidecebileceğiniz araçları sağlamakta ve ulaşımda meydana gelebilecek tüm problemleri ortadan kaldırmaktadır. Mardin havalimanından veyahut araç kiralama acentalarından teslim alabileceğiniz araçlarla Mardin'in tarihsel zenginliklerinden hiçbir şey kaçırmadan ulaşımınızı güvenle sağlayabilirsiniz. Araç kiralama firmaları, iki kategoriye; ekonomik sınıf ve lüks sınıf olmak üzere araçları sınıflara ayırarak bütçeye en uygun araçların belirlenmesini sağlıyor. Bilet Dükkanı, ucuz uçak bileti sağlamanın yanı sıra bünyesinde bulundurduğu araç kiralama firmalarıyla da bütçe dostu fırsatları sizlere sunuyor. Taşın şiir olduğu memleket Mardin'de araç kiralamak için Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon işleminizi yapmalısınız. Hemen ardından rezervasyon bilgilerinizi de ekleyip, size uygun araç hangisi ise onu seçmelisiniz. Lokasyon bilgilerinize, araç kiralamak istediğiniz tarihi de ekledikten sonra kişisel bilgilerinizle birlikte işleminize devam edebilirsiniz. Araç kiralama işleminin bütünüyle tamamlanabilmesi için ödeme ve fatura bilgileriniz de düzenlenmeli. 

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra araç kiralama kontratınız kapatılacak ve söz konusu faturanız en geç yedi iş gününde düzenlenip posta ya da e-posta adresinize iletilecek. Fatura işlemleri de tamamlandıktan sonra sıra geldi kiralayacağınız aracı nereden ve nasıl teslim alacağınıza. Bu soruları da cevaplandırdıktan sonra kiraladığınız aracı teslim almaya geçebilirsiniz. Posta adresine gelen rezervasyon bilgileri ışığında araç kiralama ofisinden de aracınızı alabileceğiniz gibi Mardin havalimanından da alabilirsiniz. Eğer Mardin'e uçak yolculuğu yaparak geliyorsanız ve zahmetsizce olsun her şey diyorsanız, araç kiralama firmalarının karşılama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Firmalar tarafından havalimanından kiraladığınız aracı alabilirsiniz. Mardin araç kiralama işlemlerinizin aşamalarını tamamladıktan sonra araç teslim aşamasında muhakkak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Araç kiralama firmasından aracınızı aldıktan sonra 'teslim tarihin'de aracınızı teslim etmelisiniz. Eğer teslim tarihini geciktirirseniz araç kiralama firmaları tarafından ceza ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Bu tür bir mağduriyetle karşılaşmamak adına aracı teslim edeceğiniz tarihe muhakkak dikkat edin.

Mardin'de En İyi Araç Kiralama Firmaları Hangileridir?


Dört bir yanı tarih kokan Mardin'de görülmedik yer bırakmak istemezseniz zamandan, mekandan bağımsız ulaşım yolu için araç kiralama firmalarını tercih etmelisiniz. Bilet Dükkanı sahip olduğu geniş kapsamlı araç kiralama firmalarıyla size en iyi ve en uygun firmaları sunuyor. 

Mardin'de günlük araç kiralama ne kadar?


Mardin araç kiralama firmalarının ücretlerini Bilet Dükkanı'ndan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Mardin'deki araç kiralama firmaları her tarza, her cebe ve her isteğe uygun birçok araç çeşidine sahip. Araç kiralama firmaları söz konusu araçları ekonomik, konfor, premium ve lüks olarak kategorize ediyor. Siz de size en uygun hangisiyse onu seçiyorunuz. Mardin'de günlük araç kiralama ücretleri 402 TL'den başlayarak 2.051 TL'ye kadar çıkıyor. İhtiyacınıza göre Mardin araç kiralama seçeneklerinizi Bilet Dükkanı üzerinden listelemeniz mümkündür.

Mardin'in Tarihi Yerleri


MİDYAT Türk, Arap, Kürt ve Süryani kökenli vatandaşların içiçe yaşadığı Mardin, büyüleyici hazinelere sahip. Asur tabletlerinde dahi adı geçen Midyat mağara evleriyle dünyaca üne sahip. Adeta bir açık hava müzesi olan Midyat sadece ülkemiz insanını değil dünya insanlarını da kendini çeken bir mıknatıs. 

NUSAYBİN 

Zamanın önemli eğitim merkezlerinden olan Nusaybin, İpek Yolu üzerinde bulunmasından ötürü birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış binlerce yıllık geçmişin bir duvarı. Kimlerden izler taşımıyor ki Nusaybin; Babil, Asur, Akad, Roma, Emeviler, Eyyübiler, Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlılar... 

Nusaybin'e gelip de Mor Yakup Kilisesi'ni Mor Evgin Manastırı'nı, türbelerini, Şirvan Kalesi'ni ziyaret etmeden gitmeyin. 

ARTUKLU 

Sarı sıcak ışığıyla içinizi ısıtacak ilçe Artuklu birçok tarihi yapının ev sahibi. Turların gözbebeği olan Artuklu'da ülkemizin belki de en etkileyici medresi Zinciriye Medresesi'ni muhakkak ziyaret etmelisiniz. Bunun yanı sıra değeri paha biçelemez olan Mardin Müzesi'nde sergilenen eserlere göz gezdirip Surur Han'da bir kahve molası verebilirsiniz. DARGİÇ Dinlerin adeta bütünleştiği Dargiç'te barışın ve birlikteliğin resmi kocaman gözleriyle size gülümseyecek. Dini güzelliklerinin yanı sıra ziyaretçi akınına uğrayan Süryani Çarşısı'na da gitmeniz tavsiye edilir... 

KASİMİYE MEDRESESİ 

Mardin'de en çok ziyaret edilen medrese Kasimiye Medresesi, Artuklular döneminde yapımına başlanmış seferler savaşlar görmüş yarım kalmış en sonunda Akkoyunlular tarafından yapımı tamamlanmış Hiçbir yerde göremeyeceğiniz mimari bir tokluğa sahip olan medrese şehir merkezinde bulunuyor. Kasimiye Medresesi'ne gelirseniz içerisinde bulunan El Cezire Sanat Müzesi'ne girmeyi ihmal etmeyin.

Mardin'de Ne Yenir?


Mardin'de ne yenir'e cevap vermek oldukça zor. Çünkü seçenek çok, lezzet çok... Yerken keşke midem biraz daha büyük olsaydı diyeceğiniz lezzetleri Bilet Dükkanı sizler için derledi: zingil Görünüşüne hiç aldanmayın bu bir lokma tatlısı değil. Tadı farklı diyarlara götürecek olan bu lezzeti yerken farkında olmadan siz de artık zingil bağımlısı olacaksınız. dobo Eee bunca farklı medeniyet görmüş olan Mardin'den çok sesli bir mutfak beklememek olmazdı. Kuzunun kol kısmıyla yapılan Dobo Süryani mutfağının bir armağanı. soğan kebabı Kebapsız bir Mardin mutfağı düşünülemezdi pek tabii. Soğanın halay mendilini alarak başa geçtiği bu lezzette yemekteki halayın büyüsüne siz de katılacaksınız. sembusek İsmini söylemek zor ama tadına varmak çok kolay... Kapalı lahmacun olarak anılsa da siz bakmayın onlara tadının tarifine imkan yok. Firkiye Çağlanın başrolde olduğu bu lezzette et ve soğan eşlikçi. Tatlı ve tuzlunun uyumu bu yemekte anlam kazanacak...