Mardin - İzmir Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1200 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.440 KM Mesafe
Mardin Seyahat Popüler Firma
15 Saat 53 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Mardin İzmir Otobüs Biletleri

Mardin
İzmir
TL1.200

Mardin - İzmir Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sıkça Sorulan Sorular
Mardin İzmir arası otobüs yolculuğu 15 ila 17 saat arası değişiklik gösterir.
Mardin İzmir otobüs bileti fiyatları ortalama 1.200 TL'dir.
En ucuz Mardin İzmir otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Mardin'den İzmir'e giderken; Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Mersin, Niğde, Konya, Akşehir, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İzmir Otobüs Seyahati Hakkında


Bilet Dükkanı platformu, Mardin İzmir otobüs bileti için kapsamlı bir arama hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar aradıkları tarih için farklı otobüs firmalarının Mardin İzmir otobüs bileti seferlerini kolayca karşılaştırabilir ve en uygun bilet fiyatını bulabilirler. Mardin'den İzmir otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, İzmir otelleri ve İzmir araç kiralama hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mardin İzmir Otobüs Bileti Fiyatları


Mardin İzmir otobüs bileti fiyatları, farklı otobüs firmaları ve seyahat tarihlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 2024 yılının Şubat ayında Mardin İzmir otobüs bileti fiyatları genellikle 1200 ₺ bandındadır. Bu fiyatlar farklı firmaların kampanyalarına, seyahat tarihine ve bilet tipine göre değişebilmektedir.

Mardin Otogar'a Nasıl Gidilir?


Yolcu servisleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler aracılığıyla Mardin İzmir otobüs bileti ile seyahatinizi gerçekleştirmek için Mardin Terminali'ne ulaşabilirsiniz.

 • Yolcu Servisleri: Mardin'in ana cadde ve bulvarlarında bulunan otobüs firmalarının bilet satış ofislerinden ücretsiz yolcu servisleri bulunmaktadır. Yolcu servisleri, firma ofislerinin önünde belirlenmiş duraklardan kalkmaktadır.
 • Özel Halk Otobüsleri: 1 numaralı özel halk otobüsü, ekonomik bir seçenek sunarak şehrin çeşitli mahallelerinden ve ana caddelerinden Mardin Terminali'ne ulaşım sağlamaktadır. Bu hizmet gece yarısına kadar devam etmektedir.
 • Minibüsler: Mardin Terminali'ne sadece şehir merkezinden değil, aynı zamanda Kabala, İstasyon, Yedikardeş gibi ilçe ve köylerden de minibüslerle ulaşım mümkündür.
 • Taksi: Mardin Terminali'ne 24 saat boyunca taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Karayolları Parkı yanında bulunan Yenişehir Taksi (0482) 213 70 75, Emniyet Caddesi'nde hizmet veren Alka Taksi (0482) 213 14 13 ve SSK Caddesi'nde yer alan SSK Yenişehir Taksi (0482) 213 33 53 numaralı taksilerle terminale kolayca ulaşabilirsiniz.


İzmir Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Otogarı (İZOTAŞ), Bornova ilçesine bağlıdır ve 1998 yılında hizmete başlamış Türkiye'nin en büyük otobüs terminallerinden biridir. İçerisinde birçok ulusal ve yerel otobüs firmasının ofisi bulunmaktadır. İzmir'in ilçe ve köylerine ve şehir içine kolay ulaşım sağlamak amacıyla ESHOT belediye otobüsleri, minibüsler, ücretsiz yolcu servisleri ve taksiler hizmet vermektedir. Bu şekilde Mardin İzmir otobüs bileti ile yolculuğunuz sonrasında rahat bir şekilde şehrin farklı noktalarına gidebilirsiniz.

 • Belediye Otobüsleri: İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait ESHOT otobüsleriyle İzmir Otogarı'ndan şehrin her noktasına ulaşmak mümkündür. İzmirim Kart alarak şehir içindeki tüm toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Kartınızla 90 dakika içinde ücretsiz aktarma yapabilirsiniz. Otobüsler sabah 06.00 ile akşam 24.00 arasında hizmet vermektedir.
 • Minibüsler: İzmir'de mavi renkli şehir içi ve beyaz renkli ilçeler arası minibüsler hizmet vermektedir. Otogardan çıkış kapısı önünde durakları bulunan minibüslerle şehrin her semtine ve mahallesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilçeler arası minibüslerle her yarım saatte bir İzmir'in 30 ilçesine ve merkezi köylere ulaşım sağlanmaktadır.
 • Ücretsiz Yolcu Servisleri: Otobüs firmaları, yolcularına ücretsiz servisler sunmaktadır. Bu servislerle otogardan şehrin ana caddelerine ve merkezi noktalara ulaşım sağlanmaktadır. Servis güzergahları genellikle Basmane, Karşıyaka, Hatay-Narlıdere, Buca-Gaziemir ve Bornova'dır.
 • Taksi: İzmir'de taksiler sıkça kullanılan ulaşım araçlarındandır. Otogar içerisinde durağı bulunan Otogar Taksi ve Kemalpaşa Caddesi üzerinde hizmet veren Garaj Taksi, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. İzmir içi ve turistik ilçelere ekonomik fiyatlarla taksi hizmeti alabilirsiniz.


İzmir'de Denize Girilecek Plajlar

 • Akvaryum Koyu (Kalem & Garip Adaları): Dikili'nin kıyısında konumlanmış olan Kalem Adası ve ardındaki Garip Adaları, muhteşem bir yüzme deneyimi sunar ancak erişimi kolay değildir. Yine de Mardin İzmir otobüs bileti ile şehre geldikten sonra bu eşsiz yeri görme fırsatı bulursanız, bu şansı kaçırmamalısınız.
 • Fame Beach: Fame Beach, özel bir plaj kulübü tarzında işletilen popüler bir mekandır. Bademli bölgesinde bulunan bu yer, deniziyle gerçekten göz kamaştırıcıdır. Ancak yaz aylarında yoğun kalabalık gözlenmektedir.

İzmir'de Gezilecek 5 Müze

 1. İzmir Atatürk Müzesi

  İzmir'in müzeleri arasında öne çıkanlardan birisi de Atatürk Müzesi'dir. 1. Kordon'da yer alan bu müze binası, 1875-1880 yıllarında halı tüccarı Takfor Efendi tarafından inşa edilmiştir. Mardin İzmir otobüs bileti ile şehre geldikten sonra Atatürk’ün de konakladığı bu evi görmelisiniz.

 2. İzmir Etnografya Müzesi

  İzmir Etnografya Müzesi, 1831 yılında Fransızlar tarafından vebalılar için inşa edilen St. Roch Hastanesi ve Manastırı'nın yerinde bulunmaktadır. Cumhuriyetin ilk yıllarında yetimhane olarak kullanılan bina, daha sonra çeşitli amaçlarla kullanılmış ve 1984 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilerek Etnografya Müzesi olarak açılmıştır.

 3. İzmir Arkeoloji Müzesi

  İzmir Arkeoloji Müzesi, 1924 yılında Basmane'deki Ayavukla Kilisesi'nde kurulmuştur ve 1984 yılında Konak'taki Bahri Baba Parkı'ndaki yeni binasına taşınmıştır. Müze, uzak ve yakın tarihten zengin eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

 4. İzmir Tarih ve Sanat Müzesi

  İzmir Tarih ve Sanat Müzesi, Arkaik, Klasik, Helenistik ve Roma dönemlerine ait heykelleri ve kabartmaları sergiler. Ayrıca İzmir çevresine ait Prehistorik buluntular da müzede yer almaktadır.

 5. İzmir Resim ve Heykel Müzesi

  İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Atatürk Kültür Merkezi'nin hemen yanında bulunan üç katlı bir binada hizmet vermektedir. Müze, Tanzimat Dönemi'nden günümüze kadar birçok sanatçının eserini sergilemektedir ve geleneksel el sanatlarına yönelik kurslar da düzenlenmektedir.


İzmir'de Ne Yenir?


İzmir’in unutulmaz tatları arasında yer alan Boyoz, genellikle kahvaltılarda tercih edilen geleneksel bir hamur işidir. 1600’lü yıllarda İzmir’e gelen Yahudi topluluğu tarafından İspanya’dan getirilmiştir ve o günden beri İzmir mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olmuştur. Mardin İzmir otobüs bileti ile erken saatlerde geliyorsanız, mutlaka en yakın fırından bir tane alarak deneyin.

Kumru ise özellikle Çeşme ile özdeşleştirilmiş olsa da İzmir'in her yerinde bulabileceğiniz bir lezzettir. Özel kumru ekmeği arasında sunulan bu sokak lezzeti, genellikle kaşar peyniri, sucuk, sosis, domates, turşu ve diğer şarküteri ürünleri ile servis edilmektedir.