İstanbul - Mersin Uçuş Bilgileri

1230,95 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
677 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
50 Dakika Uçuş Süresi

Mersin Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 19ºC
Maks: 26ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz İstanbul - Mersin Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Mersin
Adana Şakirpaşa Havalimanı
TL123.095
AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Mersin
Adana Şakirpaşa Havalimanı
TL1.238
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Mersin arası hava yolu ile 50 dakika sürmektedir.
İstanbul Mersin karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Mersin en ucuz uçak bileti 1230,05 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Mersin arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin Şehir Merkezine Ulaşım
Mersin’de Gezilecek Tarihi Yerler
Mersin’de Denize Girilecek Yerler

Türkiye’nin en önemli liman şehirlerinden biri olan Mersin, Antalya ve Adana şehirlerinin arasında yer almaktadır. Bambaşka kültürlerden gelen insanların bir arada yaşadığı Mersin doğal ve kültürel zenginlikleri, gelişmiş ticari faaliyetleri ile ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir. M.Ö. 7000li yıllardan beri insan yaşamının sürdüğü Mersin son yıllarda deniz tatiliyle de ön plana çıkmaktadır. Anamur, Bozyazı, Akdeniz, Çamlıyayla, Mezitli, Mut, Silifke, Toroslar, Yenişehir, Aydıncık, Erdemli, Gülnar ve Tarsus ilçelerinin yer aldığı Mersin Türkiye’nin en büyük on birinci şehridir. Tarım ekonomisinde ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Mersin muz, çilek ve limon üretiminde lider konumda olup yurtdışına da ihraç yapmaktadır. 
Mersin’de havalimanı yer almadığı için İstanbul Mersin uçak bileti satın almak isteyenler Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda inerek 90 km uzaklıktaki Mersin şehir merkezine geçebilirler. Bilet Dükkanının internet sitesini ziyaret ederek en ucuz uçak biletini satın alabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


Hem Türkiye’nin hem Avrupa’nın en kalabalık şehri olan İstanbul’da ulaşım oldukça gelişmiş olduğu için şehir merkezinden havalimanlarına gitmek oldukça rahattır. Avrupa Yakası'nda Arnavutköy ilçesinde yer alan İstanbul Havalimanı (IST) dünyanın en büyük havalimanı olmakla birlikte, Anadolu Yakası'nın Pendik ilçesinde bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçacak şekilde (SAW) İstanbul Mersin uçak bileti satın alanların sayısı da az değil. Mersin’de şu an için bir havalimanı olmadığından dolayı İstanbul Mersin uçak bileti satın alanlar Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda (ADA) inerek Mersin’e ulaşabilirler. Şehir merkezinden İstanbul’daki havalimanlarına nasıl ulaşabileceğinizi Bilet Dükkanı olarak sizler için yazdık.

İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na farklı hava yolları şirketleri günde birkaç defa uçuş seferleri düzenlemektedir. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na gidebilmek için metro, Havaist otobüsleri, belediye otobüsleri ve özel araçları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


2023 yılının ilk aylarında M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosu hizmete açılmıştır. Kağıthane’den başlayarak Göktürk’ten geçen metro yaklaşık 25 dakikada yolcularını İstanbul Havalimanı’na ulaştırmaktadır. Eğer M11 metrosunun ilk durağı olan Kağıthane’ye nasıl geleceğinizi bilmiyorsanız; M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna binerek Kağıthane’de aktarma yapabilirsiniz. M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosuna M2 Yenikapı – Hacıosman metrosunun Şişli – Mecidiyeköy durağında inerek aktarma yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Havaist Otobüsleriyle Ulaşım


Şehrin hemen hemen her bölgesiyle İstanbul Havalimanı arasında yolcu taşımacılığı yapan; Esenler, Halkalı, Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy, Beyazıt Meydan – Aksaray, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy, Beşiktaş ve Taksim’den kalkan Havaist şirketinin otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bilet fiyatları, seferlerin saat ve uzunlukları güzergahlara göre değişmektedir. Havaist. Otobüsleri haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. 

İstanbul Havalimanı’na İETT Otobüsleriyle Ulaşım


H-1 Mahmutbey, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı Marmaray, H-6 Yunus Emre Mah., H-8 Hacıosman Sarıyer ve H-9 Cevizlibağ belediye otobüsleriyle İstanbul Havalimanı’na İstanbul Kart kullanarak gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


İstanbul Mersin uçak bileti satın alanların pek çoğunun tercih ettiği ulaşımlardan biri olan özel araçla ulaşımınızı araç kiralayarak, transfer araçla ya da taksi tutarak halledebilirsiniz. Bilet Dükkanı internet sayfasından araç kiralama ya da transfer işlemi yaparak şehir merkezinden havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz. Taksiye binerek de İstanbul’un istediğiniz noktasından İstanbul Havalimanı’na yaklaşık 400 Türk Lirası karşılığında gidebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahip Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehrin pek çok noktasından metro, Havabüs ve İETT otobüsleri ya da özel araçla ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Şehirden Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaklaşık 400 Türk Lirası karşılığında taksiyle gidebilirsiniz. Dilerseniz Bilet Dükkanı internet sayfasından araç kiralama ya da transfer işlemi yaparak da havalimanı ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Havabüs Otobüsleri ile Ulaşım


Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan kalkan Havabüs otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Güncel fiyatı 67,5 Türk Lirası olan Taksim otobüsleri her gün gece 03.30’dan akşam 22.00’a kadar havalimanına yolcu taşımaktadır. Kadıköy otobüsleri her gün 04.15’ten 21.15’e kadar çalışmakta olup, ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır. Yenisahra otobüsleri de 04.30’dan 21.30’a kadar hizmet vermektedir ve ücretleri 50,5 Türk Lirasıdır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


E-3 4. Levent Metro, E-9 Bostancı, E-10 Kadıköy – Kurtköy, SG2 Taksim, 132H Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu ve MR60 Pendik İETT otobüsleri Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmektedir, İstanbul Kart’ınızı kullanarak havalimanına en ucuz şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna binerek yaklaşık 55 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın metro girişinde, normal girişe oranla neredeyse hiç sıra olmamaktadır, acelesi olan İstanbul Mersin uçak bileti sahibi yolcular bu sebeple metroyu tercih edebilirler.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin Şehir Merkezine Ulaşım


Mersin’de havalimanı olmadığı için İstanbul Mersin uçak bileti satın almak isteyenler Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda (ADA) inerek Mersin’e rahatlıkla geçebilmektedirler. Adana Havalimanı, Mersin şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havaş Otobüslerine binebilir ya da özel araçla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin Şehir Merkezine Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Türkiye’nin pek çok noktasında havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş otobüsleriyle Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanından yolcu alımına başlayan otobüsler sırayla Tarsus Şehir Merkezi (Kleopatra), Mersin Forum AVM Önü ve Sayapark AVM’de yolcularını indirmektedir. Yolculuk yaklaşık 90 dakika sürmekte olup biletler 2023 yılı itibariyle 100 Türk Lirasıdır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Eğer kalabalık bir grupla birlikte İstanbul Mersin uçak bileti satın almayı planlıyorsanız, İstanbul’dan yola çıkarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda indikten sonra taksi tutabilir ya da Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret ederek araç kiralama ve transfer seçeneklerinden biri için rezervasyon yapabilirsiniz. Dilerseniz Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama acenteleriyle de görüşebilirsiniz.

Mersin’de Gezilecek Tarihi Yerler


İstanbul Mersin uçak bileti almayı planlıyorsanız Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda inerek seyahatinize devam edebilir, Mersin’in tarihi güzelliklerini görebilirsiniz.

Kız Kalesi


Kıbrıslı bir prens olan Korykos tarafından kurulan Kız Kalesi, deniz kenarında yer alıyor.

Alahan Manastırı


1500 yıl eskiye uzanan tarihiyle Alahan Manastırı en eski kiliselerden biridir. Bölgede Hristiyanlığın yasaklandığı zamanlarda insanlar Alahan Manastırı’na saklanarak ibadetlerini yerine getirmişlerdir.

Kanlı Divane Ören Yeri


Ören yerinin ortasında bulunan obruğun bir rivayeti olduğuna inanılır: M.Ö. buradaki uygarlığın kralı kendisine itaat etmeyenleri obruğa atarak cezalandırırmış. Obrukta vahşi hayvanlar bulunuyormuş.

Anamurium Antik Kenti


Adından da anlaşılacağı üzere Anamur yakınlarında yer alan antik kenti kısa bir süre içinde gezebilirsiniz.

Mersin’de Denize Girilecek Yerler


Deniz turizmiyle ön plana çıkmaya başlayan Mersin’de pek çok mavi bayraklı plaj yer alıyor. En popüler denize girilecek yerleri şöyle sıralayabiliriz:

Boğsak Koyu


Tertemiz çarşaf gibi deniziyle Boğsak Koyu Akdeniz’in en güzel plajlarından. Burada çok sayıda tatil sever kamp yapmayı tercih ediyor.

Barbaros Koyu


El değmemiş sahiliyle Barbaros Koyu Silifke ilçesinde yer alıyor, plaj o kadar sakin ki çevrede herhangi bir işletme yok.

Yapraklı Koy


Adeta bir havuz görüntüsünde olan Yapraklı Koy’da yiyip içebileceğiniz ve şezlong kiralayabileceğiniz işletmeler de var.