İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Lounge Hizmeti
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Yakın Oteller

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Hakkında


İstanbul’un Pendik ilçesi sınırları içerisinde yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (SAW) adını Türkiye’nin ilk kadın pilotu ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Türkiye’nin en çok faaliyet gösteren havalimanlarından biridir.  

Yolculukla ilgili kafanızda cevaplanmamış hiçbir soru kalmaması için Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hakkındaki detaylı rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti için en uygun fiyatlar sitemizin kampanyalar kısmında sizi bekliyor. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) ülkenin en işlek havalimanlarından biridir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı pek çok yol alternatifiniz mevcuttur.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en ekonomik yollarından biri olan otobüslerle ulaşım için şehrin pek çok noktasına giden farklı güzergahlarda otobüsler bulabilirsiniz. Binebileceğiniz İETT otobüs hatları ve güzergahları şu şekildedir: 

 • E9 -Bostancı,
 • E10 - Kurtköy-Kadıköy,
 • E11 - Kadıköy,
 • 16S - Metrobüs Uzunçayır,
 • MR60 - Pendik YHT,
 • 130H - Deniz Harp Okulu,
 • 132H - Pendik YHT,
 • 131C - Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro,
 • 122H - Yenişehir-4. Levent.
 • E3 - 4. Levent,


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havabus ile Ulaşım


Belediye otobüsleri ile havalimanından şehir merkezine seyahat etmenin zor olacğını düşünüyorsanız Havabus otobüslerine binmeyi de tercih edebilirsiniz. Belediye otobüslerine kıyasla daha konforlu bir yolculuk imkanı sunan Havabus otobüsleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gelen yolcu çıkışının önünden, uçak iniş saatlerine uyumlu olacak şekilde hareket etmektedir. Havabus otobüslerine binerek Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e trafiğin durumuna da bağlı olarak 45 dakika, 1 saat ve 1,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra toplu taşıma saatlerini bekleyip ile şehri dolana dolana seyahat etmek yerine İstanbul şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanında yolcu çıkış kapısında bekleyen ve 7/24 hizmet vere taksilere binerek rahat ve hızlı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Konforlu olmasından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde taksi tercih eder. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde seyahat edenlerin ya da elinde çok fazla bagajı olanların kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisi sayesinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket ederek şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul’da bir yerden bir yere giderken toplu taşıma sefer saatleri ve güzergahlarıyla kısıtlanmak istemiyorsanız ve her yere taksi için fazla para vermek istemiyorsanız araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak alternatif bir çözüm bulabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra burada hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine uğrayarak istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir araç kiralayabilir ya da aracınız sizin için siz daha İstanbul’a doğru yola çıkmamışken ayırtılmış olsun istiyorsanız da Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyata araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde, Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren eşsiz bir noktada bulunan İstanbul, Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havalimanı aracılığıyla havayolu ulaşım hizmetinden yararlanmaktadır. Çevre illere uçakla ulaşım için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hangi şehirlere yakın merak ediyorsanız cevabı sizin için araştırdık. İstanbul’a Anadolu yakasında yakın olan şehirler şunlarıdır: 

 • Kocaeli, 
 • Yalova,
 • Sakarya.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı hem yurtiçi hem de yurtdışı pek çok güzergaha karşılıklı olarak ulaşım hizmeti sağladığı için sayısız uçuş imkanı vardır. İstanbul Sabiha Gökçen yurtiçi uçuşlarında uçak biletleri ortalama olarak 800 – 1.200 TL arasında değişiklik gösterirken yurtdışı uçuşlarında mesafe çeşitliliği nedeniyle birbirinden çok farklı fiyat tablolarıyla karşılaşmanız mümkündür. İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti fiyatları yurtdışında; 

 • Avrupa uçuşlarında genellikle 4.000 – 11.000 TL ,
 • Kuzey ev Güney Amerika uçuşlarında 15.000 – 35.000 TL,
 • Uzak Doğu güzergahlarında 17.000 – 35.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. 


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geliş ya da gidiş yönünde en uygun uçak bileti satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinin kampanyalarından yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Lounge Hizmeti


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçak bileti olanlar uçuşuna kadar olan süreyi keyifli ve konforlu bir şekilde geçirmek, havalimanının tüm imkanlarından yararlanmak istiyorsa İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Lounge hizmeti hakkında detaylı bilgi edinmek isteyebilir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı bünyesinde hizmet veren apron manzarasına sahip 3 adet Yelken Lounge ve CIP salonları mevcuttur. Sabiha Gökçen’de CIP hizmeti, havayolu şirketleriyle yapılmış olan anlaşmalar çerçevesinde verilmekte olup yiyecek – içecek ve televizyon gibi hizmetler sunulmaktadır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı Premium Lounge 

Premium Lounge hizmeti kapsamında Plaza Premium Lounge bölümü bulunmaktadır, burası Sabiha Gökçen Havalimanı’nın iç hatlar ve dış hatlar giden yolcu katının hava tarafında yer almaktadır. Plaza Premium Lounge’da seyahat destinasyonunuz ve havayolu şirketiniz fark etmeksizin en kaliteli hizmeti bulabilirsiniz. Plaza Premium Lounge’da apron manzarası karşısında içeceğinizi yudumlayabilir, yiyecek ikramlarından yararlanabilirsiniz. Lounge’da bulunan rahat koltuklarda eksiksiz hizmet sunulan bir misafirlik deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Yakın Oteller


Genellikle İstanbul’a iş seyahati için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparak gelenler buraya yakın otellerde kalmayı tercih edebilmektedir. Havalimanına iniş yaptığınız gibi çok kısa bir süre içerisinde otel odanıza girip yol yorgunluğunu atmak istiyorsanız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesi üzerinden en uygun fiyata İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti aldıktan sonra havalimanına yakın konumda bulunan otellerden birine de sitemizin bütçe dostu kampanyalarından yararlanarak rezervasyon yapabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın oteller şu şekildedir:

 • Ibis İstanbul Tuzla Hotel
 • ISG Sabiha Gökçen Airport Hotel – Special Class
 • Zoom Hotel
 • Skyport İstanbul Hotel
 • Best Hotel
 • Viplus Hotel
 • Nearport Hotel
 • Hampton by Hilton İstanbul Kurtköy