İstanbul - Trabzon Uçuş Bilgileri

657 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
906 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Trabzon Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 20ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 19ºC
Maks: 25ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
18 Haziran 2024 Salı
Min: 19ºC
Maks: 23ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

En Ucuz İstanbul - Trabzon Uçak Biletleri

Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Hanalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL657
AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL664
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Trabzon arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İstanbul Trabzon karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Trabzon Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Trabzon en ucuz uçak bileti 657 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Trabzon arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Sabiha Gökçen Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Trabzon Havalimanı'na Ulaşım
Trabzon'da Gezilecek Yerler
Trabzon'da Ne Yenir?
Trabzon'da Alışveriş Yapılacak Yerler

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve yemyeşil doğası ile Karadeniz’in incisi olarak ifade edilen Trabzon, turizmin nabzının attığı en önemli şehirlerimiz arasında yer alıyor. Zengin ormanları, kozmopolit yapısı, iklimi ve doğasıyla birlikte ziyaret edenleri kendine hayran bırakan şehir, İstanbul’un karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için oldukça doğru bir alternatif olarak kabul edilebilir. Karadeniz ikliminin hakim olduğu il genelinde çok sayıda akarsu, vadi, yayla, yamaç ve göl bulunuyor. 

Yılın her mevsimi yoğun yağışların meydana geldiği Trabzon’da kışları kıyılar ve yakın bölgelerde yağış görülürken, orta ve yüksek alanlar ise karla kaplı olabiliyor. Temiz havası ile en iyi tatil rotaları arasında yer alan Trabzon’da tatil yapacak olanlar, Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlara İstanbul Trabzon uçak bileti satın alabilirler. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerimiz arasında yer alan Trabzon, Sümela Manastırı’ndan Bedesten Çarşısı’na, Trabzon Kalesi’nden Uzungöl’e birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Bilet Dükkanı, İstanbul’dan Trabzon’a seyahat edecek olan yolcular için Trabzon’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı Trabzon rehberi sunar. Sitemiz üzerinden satın alacağınız İstanbul Trabzon uçak bileti ile Trabzon Uluslararası Havalimanı’na iniş yapabilir, havalimanından şehir merkezine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşarak, Trabzon otellerinden en uygun olanı için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İstanbul Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?


İstanbul’dan yurt içi veya yurt dışı yolculuklarınız için kullanabileceğiniz iki farklı havalimanı bulunuyor. İstanbul’dan, dünyanın hemen hemen her yerine uçuşların gerçekleştirildiği İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Türkiye’nin en büyük havalimanı olarak kabul edilen İstanbul Havalimanı, hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleriniz için rahatlıkla seçebileceğiniz alternatifler arasında. Bunun dışında, yine Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olarak kabul edilen Sabiha Gökçen Havalimanı da Anadolu Yakası’nda hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul şehir merkezinden havalimanına ulaşım için farklı alternatifler bulunuyor. Havaİst, HAVABÜS, İETT otobüsleri, metro ve Marmaray gibi ulaşım araçları ile hem Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hem de İstanbul Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksiler ve özel transferler de yine İstanbul şehir merkezinden havalimanına rahatlıkla ulaşmanız için diğer alternatifler arasında yer alıyor.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla ulaşım alternatifi bulunuyor. Pendik ilçesinde bulunan havalimanına, otobüs, metro, araç kiralama, özel transfer ve Havaş ve Havabus ile ulaşmak mümkün. Kısa sürede hızlı ve konforlu bir şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak istiyorsanız, aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ile ulaşım, en ucuz ulaşım yöntemi olarak biliniyor. Bunun için birden fazla seçeneği bulunan İETT otobüsleri, Bostancı, Kadıköy ve 4. Levent olmak üzere üç farklı bölgeden kalkış yapıyor. İstanbul’un her bölgesinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Anadolu Yakası’ndan Bostancı’dan kalkan E-9 hattı, Kadıköy’den kalkan E-10 ve E-11 hattı ile direkt olarak gidebilirsiniz. Avrupa Yakası’ndan ulaşım sağlamak isteyenler ise 4. Levent’ten hareket eden E3 ve 122H otobüs hatlarını kullanabilirler. İşte Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüs hatları:

 • E11 – Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • E10 – Kadıköy – Kurtköy – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • SG1 – Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • 16S – Uzunçayır Metrobüs – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • E9 – Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • 132H – Pendik YHT – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 130H – Deniz Harp Okulu (Tuzla) – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • SG2 – Taksim – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 122H – 4.Levent – Yenişehir – Sabiha Gökçen Havalimanı,
 • E3 – 4. Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı

*Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için kullanacağınız tüm otobüs hatları, çift bilet fiyatı talep etmektedir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro İle Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım alternatiflerinden bir diğeri de metro ile ulaşım... Tavşantepe-Kadıköy Metro hattını kullanmanız durumunda Soğanlık durağında inmeniz ve buradan 16S ya da E-10 otobüs hatlarından birine binmeniz gerekiyor. Daha sonra Pendik durağında inmeniz durumunda buradan da taksi kullanmanız gerekiyor. Taksi ücreti minimum 30-40 TL arasında bir fiyata tekabül edecektir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Avrupa Yakası’ndan ulaşmak isteyenler ise en yakın Marmaray durağından Marmaray’a binerek, Ayrılık Çeşmesi durağında inmeli ve ardından yukarıdaki yolu izlemelidir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havaş/Havabüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğrudan ulaşmanızı sağlayacak bir diğer alternatif de eskiden Havaş olarak bilinen Havabus... Belirli noktalardan hareket eden Havabüs hatları, havalimanına doğrudan ulaşmanızı sağlıyor. Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’da bulunan buluşma noktalarından sizin için en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


2019 yılında açılan yeni İstanbul Havalimanı, ulaşım açısından oldukça sıkıntılı bir yerde faaliyet göstermeye başladı. Rahat ulaşım için çalışmalar devam etse de yıl içerisinde sıklıkla kullanılan İstanbul Havalimanı, Arnavutköy’de bulunuyor. İstanbul şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için ise birden fazla ulaşım alternatifi mevcut. İşte şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım yöntemleri...

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için en sık tercih edilen yöntem, otobüs ile ulaşım... İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 ve H-9 numaralı hatları, havalimanına rahatlıkla ulaşmanızı sağlıyor. Söz konusu otobüs hatları, havalimanına ulaşım için 2 tam bilet ücreti alıyor.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaİst İle Ulaşım


Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaİst ile ulaşım da oldukça kolay ve rahat bir alternatif... İST-1, İST-2, İST-3, İST-4, İST-5, İST-7, İST-8, İST-15, İST-17, İST-19 ve İST-20 numaralı Havaİst hatları, belirli bir ücret karşılığında yeni İstanbul Havalimanı’na doğrudan ulaşmanızı sağlıyor. Havaİst biletleri, web sitesi üzerinden online olarak da satın alınabiliyor. Yolculuk ise hareket edilen bölgeye göre maksimum 110 dakika sürüyor.

Trabzon Uluslararası Havalimanı'na Şehir Merkezinden Ulaşım


22 Kasım 2008 yılında hizmet vermeye başlayan Trabzon Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 6 km uzaklıktaki konumu ile ulaşımın oldukça kolay olduğu havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor. Rize şehir merkezine 70 km uzaklıkta bulunan havalimanı, Giresun ve Artvin’e olan yakınlığı nedeniyle bu illerin bazı ilçelerine de kolaylıkla ulaşım sağlanabilmesi için servis hizmeti veriyor. İstanbul Trabzon uçak bileti satın alan yolcular, Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için genellikle HAVAŞ servis otobüsleri kullanılıyor. HAVAŞ servis otobüsleri, Vakfıkebir, Akçaabat, Çarşıbaşı, Of ve Beşikdüzü ilçelerine kadar ulaşım sağlıyor. Bunun yanı sıra Giresun’un Çavuşlu, Eynesil, Görele ve Tirebolu ilçeleri ile Rize’nin Derepazarı, Pazar, Ardeşen, Çayeli, İyidere ve Fındıklı ilçelerine de sefer düzenliyor. Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçelerine gitmek isteyenler de yine Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan HAVAŞ servis otobüslerini kullanabilirler.

Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım şekli otobüs ile ulaşım oluyor. Havalimanının nizamiye çıkışında bulunan yol üzerindeki şehir içi belediye otobüsü duraklarından hareket eden otobüsler, Trabzon şehir merkezine kadar gidiyor. 121, 122, 139, 125, 426, 501 ve 476 numaraları otobüs hatları, şehir merkezine 10 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ İle Ulaşım


Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım da en hızlı ve rahat alternatifler arasında yer alıyor. Trabzon’un yanı sıra Rize, Giresun ve Artvin gibi şehirlere de ulaşım imkanı sunan HAVAŞ servis otobüsleri, İstanbul Trabzon uçak bileti satın alarak seyahat yapan yolcular için oldukça kolaylık sağlayacak. Trabzon Uluslararası Havalimanı’nın gelen yolcu salonunun çıkışından hareket eden HAVAŞ otobüsleri, trafiğin yoğunluğuna göre 30 dakika gibi bir süre zarfı içerisinde şehir merkezine ulaşmanıza yardımcı olacak.

Trabzon Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşımda aşağıdaki güzergâhlar kullanılmaktadır:

 • Havalimanı
 • Tanjant Yolu
 • Tanjant Erdoğdu Kavşağı
 • Yavuz Selim Bulvarı
 • Uzunkum
 • Beşirli

Trabzon Gezilecek Yerler


Yemyeşil doğası, temiz havası, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile Karadeniz’in incisi olarak tanımlanan Trabzon, gezilecek yerleri ve yöresel lezzetleri nedeniyle yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. İstanbul’dan Trabzon’a seyahat etmek için İstanbul Trabzon uçak bileti satın alanlar, güzel ve keyifli bir tatil geçirebilmek için Trabzon’da gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. Bilet Dükkanı, Trabzon’un görülmeye değer mekanları, yöresel yemekleri ve kalınacak otelleri ile ilgili kapsamlı bir Trabzon şehir rehberi sunar. İşte Trabzon’da mutlaka gezilmesi gereken, birbirinden güzel yerler...

Sümela Manastırı: Trabzon’un ikonik yapılarından biri olan Sümela Manastırı, Maçka ilçesinde yer alıyor. 365-395 yılları arasında inşa edilen manastır, her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor.

Trabzon Kalesi: Trabzon’un sembolik yapıları arasında yer alan Trabzon Kalesi, M.S. 5. yüzyılda yapılmıştır. Şehri kuşbakışı izleyeceğiniz kaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bedesten Çarşısı: Kelime olarak kumaş ve kıymetli eşya anlamına gelen Bedesten, Trabzon şehir merkezinden Bedesten Çarşı Mahallesi’nde bulunmaktadır. 11. yüzyılda inşa edilmiştir. 

Uzungöl: Trabzon’un en turistik bölgelerinden biri olan Uzungöl, eko-turizm merkezi olarak kabul edilmektedir. Tabiat Parkı ve Özel Çevre olarak ilan edilen Uzungöl, deniz seviyesinden 100 metre yüksekliktedir.

Trabzon Ayasofya Müzesi: 1250-1260 yılları arasında Kral I. Manuel tarafından yapılmış olan Ayasofya Müzesi, günümüzde ziyaretçilerini ağırlama devam ediyor.

Atatürk Köşkü: 19. yüzyıl başlarında Soğuksu taraflarında yaptırılmış olan ve Batı Rönesans mimarisinin izlerini taşımakta olan köşk, Trabzon şehir merkezine 7 km güneybatısında yer almaktadır.

Trabzon’da Ne Yenir?


Tarihi mekanları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel lezzetleriyle de dikkat çeken Trabzon’da tatil planı yapanlar, yörenin lezzetlerini en iyi deneyimleyecekleri mekanları ve yemek çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. Bilet Dükkanı olarak, Trabzon’un meşhur lezzetlerini sizler için derledik. İşte birbirinden enfes lezzetleriyle, bir daha asla unutamayacağınız Trabzon yemekleri...

Trabzon Ekmeği: Trabzon’un sembolik lezzetlerinden biri olan Trabzon ekmeği, İstanbul Trabzon uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edenler tarafından büyük ilgi topluyor.

Mısır Ekmeği: Trabzon’un yin ikonik lezzetlerinden biri olan Mısır ekmeği, mısır unuyla yapılan enfes bir lezzet.

Karalahana Dolması: Karadeniz Bölgesi’nde birçok ilde meşhur olan karalahana, Trabzonlular tarafından da oldukça beğeniliyor. Hemen hemen her türlü yemeği yapılan karalahana ile yapılan dolma, deneyenler tarafından unutulmuyor.

Muhlama (Kuymak): Trabzon denince akla gelen ilk lezzetlerden biri olan Muhlama, bazı bölgelerde kuymak olarak da adlandırılıyor. Kolot peyniri ile yapılan bu lezzet, Türk mutfağının da en sevilen lezzetlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Laz Böreği: Börek yufkasının muhallebi ile buluşması sonucu elde edilen enfes bir tatlı olan Laz Böreği, Trabzon’un meşhur yemekleri listesinde başı çekiyor. Bu lezzete doyamayacaksınız.

Hamsili Pilav: Karadeniz Bölgesi hamsisiz olmaz. Hamsi balığının hemen hemen her türlü yemeği yapılan Trabzon’dan hamsili pilav yemeden gitmeyin.

Trabzon’da Alışveriş Mekanları


İstanbul Trabzon uçak bileti satın alarak, Trabzon’da keyifli bir tatil planı hazırlığı içerisinde olanlar, yörenin etnik ve kültürel yapısını hissettiren hediyelik eşyaların satıldığı mekanları da merak ediyor. Şehir genelinde faaliyet gösteren, sevdiklerinize hediyelik eşyalar bulabileceğiniz Trabzon alışveriş merkezlerini sizler için derledik. İşte Trabzon’da alışveriş mekanları...

 • Forum Trabzon
 • Trabzon Cevahir Alışveriş Merkezi
 • Varlıbaş Alışveriş Merkezi