İzmir - Mardin Uçuş Bilgileri

789 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1198 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Mardin Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Mardin Uçak Biletleri

AnadoluJet
İzmir
İzmir Havalimanı
Mardin
Mardin Havalimanı
TL789
Pegasus
İzmir
İzmir Havalimanı
Mardin
Mardin Havalimanı
TL1.272
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Mardin arası havayolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
İzmir Mardin karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Mardin Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Mardin en ucuz uçak bileti 789 TL’den başlamaktadır.
İzmir Mardin arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Mardin’de Gezilecek Yerler
Mardin’de Ne Yenir?

İzmir Mardin Uçak Bileti
 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin, uluslararası kuruluşlarca kültür mirası olarak nitelendirilmiş birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan bir şehir statüsündedir. Farklı kültürlerin ve inanışların buluşma noktalarından biri olan bu şehir, aynı zamanda İpek Yolu güzergahı üzerinde yer almasından dolayı tarihi han ve kervansarayları ile de meşhurdur. Birçok ziyaretçi çeken bu şehir, ziyaret edilmesi gereken nadide şehirler arasında yer almaktadır.

İzmir’den Mardin’e seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde İzmir Mardin uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. İzmir Mardin uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
 

1987’den beri uluslararası nitelikte hizmet vermeye devam eden Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırlarında yer almakta olup, şehir merkezine uzaklığı 14 km’dir. Ticari uçuş yoğunluğu bakımından Türkiye’deki dördüncü en işlek havalimanıdır. Aynı zamanda kargo trafiği sıralamasında da dördüncü sıradadır.

Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine ortalama uzaklıkta olmasına istinaden ulaşım ağı olarak geniş ve rahat bir imkan sunar. Belediye otobüsü, Havaş, taksi, araç kiralama ve İzban gibi birçok alternatif arasından tercih yapılarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

ESHOT’un sunmuş olduğu 200, 202, 204 ve 206 numaralı Havalimanı bağlantılı seferleri kullanarak şehrin Karşıyaka, Konak, Bornova ve Buca ilçelerinden aktarmasız bir şekilde Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmirim kart kullanarak ödeme yapacağınız otobüs hatlarının sefer bilgileri ve saatlerin güncel ESHOT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Şehrin uç noktaları dahil olmak üzere şehir merkezinden sunmuş olduğu güzergahları (Alaçatı, Alsancak, Çeşme, Karşıyaka/Mavişehir ve Urla) ile beraber Manisa ve Aydın’dan (Şehir Merkezi ve Kuşadası) da Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım imkanı tanımakta. Yolculuk süresi ve fiyat bilgisi güzergaha göre değiştiğinden dolayı öncesinde bilgi almak mantıklı bir tercih olabilir.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Mardin uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin çeşitli noktalarında bulunan (Alsancak, Karşıyaka, Alaçatı, vb.) ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İzban ile Ulaşım
 

Şehirdeki ana metro hattıyla entegre olan İzban hattı ile havalimanına uygun ve hızlı bir şekilde ulaşım mümkün. ‘’Gittiğin kadar öde’’ sistemiyle çalışan İzban hattı banliyö tren sistemidir. İzmir Mardin uçak bileti olan yolcuların birçoğu  günümüzde trafik vb. durumlardan dolayı izban ile ulaşımı tercih ediyorlar. Belediye otobüslerinde olduğu gibi İzmirimkart ile ödeme yaptığınız bu toplu ulaşım alternatifinde şehrin birçok noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşma imkanını çok kısa bir seyahat süresi ile elde ediyorsunuz.
 

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
 

1999 yılında hizmete girmiş olan Mardin Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 20 km’dir. Yurtiçi geliş-gidiş yapılabilen bu havalimanında 254 araçlık otopark kapasitesi mevcuttur. Mardin Havalimanından şehir merkezine gitmek için ise alternatif yollar bulunuyor. Belediye otobüsleri, minibüs seferleri, Havaş, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile İzmir Mardin uçak bileti almış olan ziyaretçiler kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyor.
 

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ve Minibüs ile Ulaşım
 

Şehir merkezine ulaşmanın en hızlı ve uygun fiyatlı yollarından biri belediye otobüsleriyle beraber minibüslerdir. Mardin şehir merkezine belediye otobüsleri ile rahatlıkla erişebilirsiniz. Aynı güzergahta yer alan minibüs hatları ile de şehir merkezine ulaşımının yanı sıra şehirdeki farklı noktalara erişebilirsiniz. Mardin Havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık 40 dakika sürmektedir.
 

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım
 

Mardin Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş araçlarını kullanmaktır. Eski Mardin ve Yeni Mardin (Şehir Merkezi) olmak üzere iki farklı güzergaha sahip Havaş ile rahat bir şekilde şehir merkezine, ardından da istediğiniz lokasyonlara ulaşma imkanına erişebilirsiniz.
 

 Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Mardin Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Mardin uçak bileti olan yolcular, bu alternatife daha sıcak bakabilir.
 

Mardin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Mardin Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden istediğinizi tercih ederek araç kiralayabilir ve böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan İzmir Mardin uçak bileti almış yolcular, rahat bir ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirler.

Mardin’de Gezilecek Yerler
 

Medeniyetlerin beşiği olma özelliğini taşıyan Mardin’de gezebileceğiniz yerler saymakla bitmeyecek kadar fazla. Tarihi dokuları gözlerinizle görüp geçmişe bir yolculuk yapmak istiyorsanız, bu şehirde fırsatlar bitmeyecek kadar çok. Bilet Dükkanı üzerinden İzmir Mardin uçak bileti almış olan yolcularımızın gezi planlamasını kolaylaştırmak adına Mardin’de gezilecek yerlerin listesini yaptık:

Dara Mezopotamya Harabeleri: Dara Köyü’ne girdiğiniz zaman sizi her yerde tarihi kalıntılar karşılayacak. Tarihi yerleşim alanları, mezarlar, dini inanışların kutsal merkezleri ve daha birçok yapının bulunduğu bu harabeler, size insanoğlunun tarih boyunca neler yaptığını, nasıl geliştiğini gösterecek yaşayan bir örnek niteliğinde.

Kasımiye Medresesi: Artuklular döneminden kalma başka bir Mezopotamya eseri. Çeşitli bilim insanının eğitim yuvası olmuş bu yapıda gezerken adeta zamanda yolculuk ediyorsunuz. Doğu mimarisi özelliklerini barındıran tasarımıyla günümüzde ayakta sağlam bir şekilde duran bu medreseyi mutlaka görecekler listenize ekleyin.

Mardin Müzesi: Mardin’in ne denli çeşitli ve zengin bir geçmişe sahip olduğunu bu müzeyle beraber daha farklı keşfedeceksiniz. Farklı medeniyetlere ait ögeleriyle ziyaretçilerine şahsına özgü bir deneyim yaşatan Mardin Müzesi, özellikle tarih severler için kaçırılmayacak bir fırsat.

Mardin Ulu Camisi: Taş işçiliği ile kendisine hayran bırakan Mardin Ulu Camisi, Eski Mardin’de yer alıyor. 750 yıllık geçmişe sahip olan bu eser minaresi ve kubbeleriyle görsel bir şölen sunmanın yanı sıra peygamberin sakalı şerifini de bünyesinde barındırıyor.

Zinciriye Medresesi: Mardin’in eski sokaklarından geçerken uğrayabileceğiniz diğer duraklardan biri de Zinciriye Medresesi. Rehber eşliğinde gezmenizi öneririz, böylece tarihi özellikleri konusunda bilgi edinirken muhteşem mimarisi altında daha dolu bir deneyim yalayabilirsiniz.

Mardin Kalesi: Adeta bir kartal gözüyle Eski Mardin’i seyretmenize olanak tanıyacak olan Mardin Kalesi’nin, yaklaşık M.S. 300 yıllarında yapıldığı tahmin ediliyor. Günümüzde de askeri amaçla kullanılmaya devam etmektedir.

Mardin’de Ne Yenir?
 

Baharatlı, biberli ve salçalı başta olmak üzere et yoğunluklu mutfağı ile Mardin Mutfağı İzmir Mardin uçak bileti ile şehre gelmiş olan ziyaretçilerine büyük bir ziyafet yaşatıyor. Bu zengin mutfağın tarihi Mezopotamya zamanlarına kadar gidiyor. İpek Yolu üzerinde bulunmasından dolayı kendine has yemekleri ile de dikkat çekiyor. O halde Mardin’de neler yiyebileceğinize dair listemiz karşınızda:

Zingil: Tüm Türkiye’de fazlasıyla tüketilen ve bilinen lokma tatlısından ufak nüanslarla ayrılan bu tatlı oldukça sevilen ve tüketilen bir lezzet. Tarifinde farklılıklar bulunan bu tatlıyı geziniz esnasında enerjinizi yükseltmek için tadabilirsiniz.

Dobo: Kuzu kolundan yapılan bir et yemeği olan Dobo, kökenini Süryani mutfağından almaktadır. Yanında pilav, soğan ve patlıcan ile genellikle servis edilen Dobo, yöreye özgü otantik bir yemek.

Soğan Kebabı: Her türlü kebabın nam salmış olduğu mutfağımızın Mardin’de barındığı lezzetlerden biri de Soğan Kebabıdır. İkiye ayrılmış haldeki soğanların içine kıyma konularak yapılan bu yemeği mutlaka denemelisiniz.

Sembusek: İçinde farklı baharatlar bulunan soğanlı ve kıymalı harcın hamurun içine doldurulup, ardından yarım ay şekli verilerek pişirilmesiyle ortaya çıkan bu lezzet, tadı gereği kapalı lahmacunu da andırmaktadır. Mardin’de fazlasıyla sevilen bu yemeği İzmir Mardin uçak bileti almış olan ziyaretçilerin denemeden geçmemelerini tavsiye ediyoruz.