İzmir Ankara Uçak Bileti

İzmir - Ankara Uçuş Bilgileri

1.316 Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
450 km Mesafe
THY Popüler Havayolu
1 Saat 10 dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 26ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Ankara
TL1.316
Pegasus
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Ankara
TL2.575

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir - Ankara arası havayolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
İzmir - Ankara en ucuz uçak bileti 1.316 TL’den başlamaktadır.
İzmir - Ankara karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir - Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara Şehir Rehberi
Ankara'da Gezilecek Yerler
Ankara'da Ne Yenir?
Ankara'da Alışveriş Yapılacak Yerler
Ankara Haritasını İnceleyin

Türkiye’nin başkenti Ankara her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlar. İş, okul, sınav, mülakat, bürokrasi işleri gibi çeşitli nedenlerle yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafirini tarihi yapısı ve doğa güzellikleriyle etkiler. İzmir’den Cumhuriyet Dönemi izlerine şahit olmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmek, sayısız medeniyetin izlerine şahit olmak ve doğa güzellikleriyle büyülenmek isteyenler en ucuz İzmir Ankara uçak bileti hakkında araştırma yapıyor. Bilet Dükkanı uygun fiyatlı İzmir Ankara uçak bileti yanında seyahat konusunda da detaylı bilgilere yer veriyor. Ege’nin incisinden Anıtkabir başta olmak üzere milli değerleri ziyaret etmek isteyenlerin ilk adımı İzmir Ankara uçak bileti atmak oluyor. 


Şehir Merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ege’nin İncisi İzmir’den Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına ulaşım sağlar. Adını 1950-1960 dönemi başbakanı Adnan Menderes'ten alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunur. Şehir merkezinden çeşitli yollarla ulaşımın sağlandığı havalimanına HAVAŞ, belediye otobüsleri, taksi ve araç kiralama ile gitmek mümkündür.


Belediye Otobüsleri ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için ucuz olması sebebiyle sıklıkla belediye otobüsleri kullanılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT otobüsleri şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlar. Yolcuların ESHOT otobüslerini kullanması için İZBAN kartına sahip olması gerekir. İZBAN kart satışı ve dolumu ise şehir merkezinde bulunan gişe ve belirlenen noktalardan yapılır. İZBAN kart sahibi olduktan sonra 200 (Mavişehir – Adnan Menderes Havalimanı), 202 (Alsancak Cumhuriyet Meydanı – İzmir Adnan Menderes Havalimanı) ve 204 (Bornova – Metro – Otogar – Adnan Menderes Havalimanı) hat numaraları otobüsler kullanılabilir.


HAVAŞ ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım için tercih edilen bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ hem ekonomik hem de konforlu olmasıyla öne çıkar. Şehir merkezinin yanından aynı zamanda İzmir’in çeşitli noktalarından İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na transfer hizmeti sunar. HAVAŞ sefer saatleri ve ücreti ise başlangıç noktasına göre farklılık gösterir. İşte Ankara HAVAŞ durakları: 

 • Aydın (Kuşadası), 
 • Aydın (Şehir Merkezi), 
 • İzmir (Alsancak),
 • İzmir (Çeşme), 
 • İzmir (Karşıyaka), 
 • İzmir (Urla), 
 • Manisa (Şehir Merkezi) 


İZBAN ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım

 

İzmir Havalimanı’na trafiğe takılmadan gitmek isteyenlerin tercihi ise Metro – İZBAN yönündedir. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım İZBAN ile hızlıca sağlanır. Yolcular Adnan Menderes Havalimanı durağında inerek havalimanına ulaşabilir.


Taksi ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden 7 gün 24 saat taksi yardımı ile gitmek mümkündür. Toplu taşıma kullanmak istemeyen ve eşyası çok olan yolcuların tercih ettiği taksi konforlu ve hızlı ulaşım sağlar. Taksi ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidiş ücreti başlangıç noktasına ve güzergaha göre farklılık gösterebilir.


Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

 

Ankara Esenboğa Havalimanı yurt içi ve yurt dışından Ankara’ya gelen yolcuları karşılar. Akyurt ve Çubuk ilçeleri içerisinde yer alan Esenboğa Havalimanı şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunur. Başkent olmasına bağlı olarak hem tatil planı hem de iş için gelen binlerce ziyaretçisi bulunur. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine çeşitli yollardan ulaşmak mümkündür. Bunlar arasında en çok tercih edilenler; HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, taksi, araç kiralama ve özel transferdir.

HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım sağlanabilir. Sefer saatleri yurt içi ve yurt dışı uçuş saatlerine göre ayarlanan HAVAŞ servisleri güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlar. Haftanın 7 günü (23.45 – 02.30 arası hariç) her yarım saatte bir HAVAŞ servisi bulunur. HAVAŞ servisleri Aşti ve Kırıkkale hizmeti verir. İşte HAVAŞ durakları:   

HAVAŞ – AŞTİ Servisi: Esenboğa Havalimanı, Pursaklar, Çevreyolu AŞTİ.   

HAVAŞ – Kırıkkale Servisi: Esenboğa Havalimanı, Kırıkkale Üniversitesi Karşısındaki Üst Geçit Otobüs Durağı, Fevzi Çakmak Caddesi Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü Karşısı Cumhuriyet Meydanı, Eski Kırıkkale Valiliği Protokol Girişi.


Belediye Otobüsleri ile Şehir Merkezine Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en ekonomik yolu ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüslerdir. AŞTİ ve Kızılay istikametinde bulunan çeşitli noktalardan geçen 442 otobüsü 7 gün 24 saat hizmet verir.  

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma kullanmak istemeyen yolcuların ilk tercihi ise taksidir. Valiz yükü çok olan ya da iş için gelip acelesi olduğu için direkt oteline gitmek isteyenler taksi ile hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilir. Esenboğa Havalimanı’nda taksiler 7 gün 24 saat hizmet verir.


Özel Transfer ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’ya kalabalık şekilde gelen ve toplu taşıma beklemek istemeyen yolcuların bir diğer tercihi ise havalimanından kolayca temin edebileceği özel transfer araçlarıdır. Özel transfer ile varmak istenilen noktaya konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir.


Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’ya gelen yolcular seyahat boyunca rahat etmek adına şehir merkezine ulaşım için araç kiralama yöntemini kullanır. Esenboğa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri aracılığıyla isteğe ve ihtiyaca göre araç kiralamak ve konforlu bir şekilde gidiş noktasına varmak mümkündür. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama avantajlarını incelemek ve detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Ankara Şehir Rehberi


Türkiye’nin başkenti Ankara tarih boyunca çok sayıda medeniyetine ev sahipliği yapmasından dolayı kültürel çeşitliğe sahip bir şehirdir. Bunun yanında şehirde Cumhuriyet Dönemi eserlerine ve yansımalarına rastlamak mümkündür. Başkent olmasına bağlı olarak memur kenti olarak bilinen Ankara her gün binlerce ziyaretçi ağırlar. Ulaşımın kolay olduğu Türkiye’nin merkezine gelenler Ankara’da gezilecek yerler konusunda araştırma yapıyor. Adını Frigya dili ve Yunancadan Ankara gemi çapası anlamına gelir. Hitit, Lidya ve Roma medeniyetlerinden izler taşır.


Ankara’da Gezilecek Yerler

 

Ankara’ya gezmek, iş, sınav veya mülakat gibi sebeplerle yolu düşenlerin mutlaka görmesi gerekenleri Bilet Dükkanı olarak derledik. İşte Ankara’da gezilecek yerler: 

Anıtkabir

Ankara'nın en önemli tarihi yapılarından biri olan Anıtkabir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarıdır. Başta resmi bayramlar olmak üzere 10 Kasım ve diğer günlerde yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Ankara Kalesi

Ankara'nın sembolleri arasında yer alan Ankara Kalesi, özellikle şehri ziyaret eden turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Atatürk Orman Çiftliği

Ankara'nın doğal güzelliklerinden biri olarak kabul edilen Atatürk Orman Çiftliği, piknik yapmak ve doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için ideal mekanlar arasında yer alır.

Atakule

Ankara'nın en yüksek yapılarından biri olarak kabul edilen ve şehrin panoramik manzarasını sunan Atakule, restoranları ve kafeleriyle çok kişi tarafından tercih edilen bir mekan olma özelliği taşımaktadır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Ankara'daki en önemli müzeler arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, çok sayıda eski uygarlığa ait önemli eserlere ev sahipliği yapar.


Ankara’da Ne Yenir?


Türkiye’nin gri şehri Ankara çeşitli kültürleri barındırmasına bağlı olarak geniş gastronomi mutfağına sahiptir. Bilet Dükkanı uygun fiyatlı İzmir Ankara uçak bileti yanında aynı zamanda seyahat boyunca mutlaka yenilmesi gereken Ankara lezzetleri hakkında da yolculara yardımcı olur.

 • Ankara Tavası,
 • Ankara Kebabı,
 • Ankara Simidi,
 • Beypazarı Güveci,
 • İnceğiz Çorbası,
 • Tamtak Tiridi,
 • Efelek Sarması,
 • Öllüğün Körü,
 • Bazlama Kebabı,
 • Bici Aşı,
 • Çıkınağıl Asıdası,
 • Malak,
 • Orman Kebabı,
 • Uruş Kapama.


Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Ankara’da gezdikten sonra seyahati alışverişle taçlandırmak isteyenler geniş marka seçeneklerinin yanında şehre özel imkanlarda da yararlanabilir. İşte Ankara’da alışveriş yapılacak yerler:

 • ANKAmall,
 • 3. Nata Vega Outlet, 
 • Optimum Outlet,
 • Kızılay Çarşı, 
 • Ulus Şehir Çarşısı,
 • Anafartalar Çarşısı,
 • Suluhan Çarşısı.