İzmir - Samsun Uçuş Bilgileri

559 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
846 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Samsun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Nisan 2024 Salı
Min: 11ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Parçalı Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe
Min: 11ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
19 Nisan 2024 Cuma
Min: 10ºC
Maks: 16ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
20 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 9ºC
Maks: 23ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Samsun Uçak Biletleri

SunExpress
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Samsun
Samsun Havalimanı
TL559
Pegasus
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Samsun
Samsun Havalimanı
TL1.088
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Samsun arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İzmir Samsun karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Samsun Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Samsun en ucuz uçak bileti 559 TL’den başlamaktadır.
İzmir Samsun arası yaygın olarak THY, SunExpress, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Samsun’da Gezilecek Yerler

İzmir Samsun Uçak Bileti
 

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun, Türkiye’nin en kuzeyinde bulunur. Tarihte ilk yerleşim geçmişi M.Ö. 60.000 yıllarına kadar uzanan bu sahil şehrinde, tarihi mekanların yanı sıra keyifli ve sakin bir şehir hayatı da ziyaretçilerini bekliyor. Huzurlu bir yürüyüş yapabileceğiniz sahil şeridiyle beraber şehrin içindeki kendine has restoranları ve gezerken yeni şeyler öğrenebileceğiniz ören yerleri ile Samsun, tatil severler için güzel bir seçenek.

İzmir’den Samsun’a seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde İzmir Samsun uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. İzmir Samsun uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
 

1987’den beri uluslararası nitelikte hizmet vermeye devam eden Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ve Menderes ilçeleri sınırlarında yer almakta olup, şehir merkezine uzaklığı 14 km’dir. Ticari uçuş yoğunluğu bakımından Türkiye’deki dördüncü en işlek havalimanıdır. Aynı zamanda kargo trafiği sıralamasında da dördüncü sıradadır.

Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine ortalama uzaklıkta olmasına istinaden ulaşım ağı olarak geniş ve rahat bir imkan sunar. Belediye otobüsü, Havaş, taksi, araç kiralama ve İzban gibi birçok alternatif arasından tercih yapılarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

ESHOT’un sunmuş olduğu 200, 202, 204 ve 206 numaralı Havalimanı bağlantılı seferleri kullanarak şehrin Karşıyaka, Konak, Bornova ve Buca ilçelerinden aktarmasız bir şekilde Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmirimkart kullanarak ödeme yapacağınız otobüs hatlarının sefer bilgileri ve saatlerin güncel ESHOT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Şehrin uç noktaları dahil olmak üzere şehir merkezinden sunmuş olduğu güzergahları (Alaçatı, Alsancak, Çeşme, Karşıyaka/Mavişehir ve Urla) ile beraber Manisa ve Aydın’dan (Şehir Merkezi ve Kuşadası) da Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım imkanı tanımakta. Yolculuk süresi ve fiyat bilgisi güzergaha göre değiştiğinden dolayı öncesinde bilgi almak mantıklı bir tercih olabilir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Samsun uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin çeşitli noktalarında bulunan (Alsancak, Karşıyaka, Alaçatı, vb.) ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.
 

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na İzban ile Ulaşım
 

Şehirdeki ana metro hattıyla entegre olan İzban hattı ile havalimanına uygun ve hızlı bir şekilde ulaşım mümkün. ‘’Gittiğin kadar öde’’ sistemiyle çalışan İzban hattı banliyö tren sistemidir. İzmir Samsun uçak bileti olan yolcuların birçoğu  günümüzde trafik vb. durumlardan dolayı izban ile ulaşımı tercih ediyorlar. Belediye otobüslerinde olduğu gibi İzmirimkart ile ödeme yaptığınız bu toplu ulaşım alternatifinde şehrin birçok noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşma imkanını çok kısa bir seyahat süresi ile elde ediyorsunuz.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
 

Samsun Çarşamba Havalimanı, bölgeye 1998’den beri resmi olarak hizmet vermektedir. Yalnızca Samsun’a ulaşım için değil, çevre il ve ilçelere ulaşım için de Samsun Çarşamba Havalimanı bölgeye büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise İzmir Samsun uçak bileti almış olan yolcular için BAFAŞ, Havaş, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler mevcuttur.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine BAFAŞ ile Ulaşım
 

Şehir merkezine olan ulaşım için BAFAŞ servis otobüsleri ile rahat ve uygun fiyatla yolculuğunuzu yapabilirsiniz. Uçak inişlerine takiben sefer yapan BAFAŞ otobüsleri 3 ana güzergahta hizmet vermektedir. Bunlar Atakum Anayol Güzergahı (Havalimanı – Fener – Baruthane – Teknik Lise – İlk Adım Yurdu – Yedaş – Türkiş – Ömür Evleri – Grand Atk. TV Sap. – Fakülte Eczaneler Durağı), Serra Otel - Atatürk Kültür Merkezi Güzergahı (Havalimanı – Tekkeköy – Kirazlık – Çağrı Merkezi – B. Evleri – Piazza AVM, Tekel Sap. – Shell Benzin İstasyonu – Atatürk Kültür Merkezi – Serra Otel) ve Bafra - Engiz - Taflan - Polis Okulu - İncesu Güzergahı (Havalimanı – Turgut Özal – Çakırlar – İncesu – Polis Okulu – Çatalçam – Taflan – İskele Balık – Dereköy – Âşık Kutlu – Engiz – Ofis) olarak yolculara hizmet vermektedir.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım
 

Samsun Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş araçlarını kullanmaktır. Fatsa Dolunay, Fatsa Otogar, Ordu Eski Otogar, Ordu Kumbaşı, Ordu Yeni Otogar, Samsun Çarşamba, Ünye Akçay Santral, Ünye Aynikola, Ünye Fakülte ve Ünya Meydan güzergahları ile şehir içinde ve dışında farklı konumlara rahatlıkla gidebilirsiniz.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Samsun Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İzmir Samsun uçak bileti olan yolcular, bu alternatife daha sıcak bakabilir.

Samsun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Samsun Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden istediğinizi tercih ederek araç kiralayabilir ve böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan İzmir Samsun uçak bileti almış yolcular, rahat bir ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirler.

Samsun’da Gezilecek Yerler
 

Bu sahil şehrinde Karadeniz’in büyüleyen doğasının keyfine varabileceğiniz gibi şehirdeki tarihi ve modern birçok imkandan seyahatinizin tadına fazlasıyla varacaksınız. İzmir Samsun uçak bileti almış olan ziyaretçiler için bu şehirde gezilmesi gereken yerleri işte şöyle derledik:

Şahinkaya Koyunu: Muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bu güzel koyu, özellikle güzel havalarda ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Kanyon içinde yapabileceğiniz tekne turu sırasında suyun vermiş olduğu huzuru hissederken doğanın dinginliğine kapılıp gidebilirsiniz.

Bandırma Vapuru: Doğu Park’ın yanında yer alan Bandırma Vapurunun içi müze yapılarak halkın ziyaretine açılmış. Müze kartın geçmese de fiyatlarının uygunluğu ile her yaştan insanın görmesi gereken bir yer. Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a yaptığı yolculukta ona eşlik eden Bandırma Vapuru Samsun’da ziyaretçilerini bekliyor.

Samsun Amazon Heykeli: Sembolik olarak sonrandan yapılmış bir mekan olsa da hem anıt heykeli, hem de müze ile toplumdaki her kesime hitap ediyor. Şehrin ilgi çekici noktalarından biri olan Samsun Amazon Heykelini ziyaret edebilirsiniz.

Göğceli Camii (Tarihi Ahşap Çivisiz Cami): 1206 yılında Selçuklu Döneminde yapılan bu cami, yalnızca ahşap ve ahşap direkler üzerine kurulu bir şekilde yapılmış. Günümüze kadar bakımları yapılarak çok iyi bir şekilde saklanan bu eser, size tarihi tekrar yaşatacak.

Onur Anıtı: Atatürk’ün bu nam salmış ihtişamlı anıtını görmeden Samsun’u terk etmek olmaz. Anıt ziyareti sonrasında anıtı çevreleyen parkta soluklanabilir ve biraz rahatlatıcı bir vakit geçirebilirsiniz.