Japonya - Türkiye Uçuş Bilgileri

23.779 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
8.812 KM Mesafe
Qatar Airways Popüler Havayolu
11 Saat Uçuş Süresi

En Ucuz Japonya - Türkiye Uçak Biletleri

Qatar Airways
Japonya
Osaka Uluslararası Havalimanı
Türkiye
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL23.779
Sıkça Sorulan Sorular
Japonya Türkiye arası hava yolu ile 11 saat sürmektedir.
Japonya Türkiye karşılıklı uçuşlarınızı; Osaka Uluslararası Havalimanı, İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Japonya Türkiye en ucuz uçak bileti 23.779 TL’den başlamaktadır.
Japonya Türkiye arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Türkiye Japonya Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?
Türkiye'ye Hangi Ayda Gidilir?
Türkiye'de Gezilmesi Gereken Şehirler
Türkiye'de Gezilecek 5 Tarihi Yer
Türkiye'de Nerede Kalınır?
Türkiye'de Denenmesi Gereken Lezzetler

Türkiye Hakkında


Saf çeşitlilik açısından Türkiye'yi yenmek zordur. Ülke en iyi şekilde çok sayıda insanla, doğal manzaralarla ve kültürlerle ölçülür. Geniş açık alanlar ve muazzam dağlar, verimli vadiler ve engebeli kıyı şeridi, hızla büyüyen şehirler ve keşfedilmemiş köyler, sahil beldeleri ve uzak plajlardan oluşan bir yerdir. 
Sayısız istila, isyan ve göç dalgası, kültürel derinliği ve genişliği, yalnızca büyük şehirlerde değil, ülkenin dört bir yanında gezinen ziyaretçileri şaşırtabilecek bir ülke yaratmıştır. 

Türkiye, tamamı çeşitli ve güzel bir coğrafyada yer alan tarihi yerler ve arkeolojik harikalarla dolup taşıyor. Akdeniz kıyı şeridi, Bergama ve Efes gibi iyi korunmuş Greko-Romen şehirleriyle doludur. Kapadokya bölgesinin uhrevi manzaraları ise mağara kiliseleri ve yeraltı şehirlerini barındırır.

İstanbul ülkenin atan kalbidir. Şehir, yüzyıllar boyunca süren kültürel etkilerin bir arşivi olup, Roma su kemerlerine, Bizans kiliselerine, Osmanlı cami ve saraylarına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak burası bununla da sınırlı değildir. Şehir kafeler, hareketli çarşılar, hamamlar ve gece kulüpleri ile doludur. Yine de İstanbul, büyük Türkiye yapbozunun sadece bir parçasıdır. Japonya Türkiye Uçak Bileti ile ülkeye gelecek plaj tutkunları, Türkiye'nin Ege ve Akdeniz kıyılarındaki her zaman popüler olan Bodrum, Marmaris ve İzmir tatil beldelerinde güneşli günlerin tadını çıkarabilirler.

Alışılmadık başkent Ankara’nın Orta Anadolu'daki konumu, şehrin modernliği ile ayakta kalan kale arasındaki zıtlığa tanıklık etmek için bile olsa, ziyarete değer bir şehirdir. Ankara, İstanbul'un daha Avrupalı ​​hassasiyetlerinden uzakta, aynı zamanda Türk kültürünün diğer yönlerine dair içgörü kazanma fırsatı da sunuyor.
Kökleri ne kadar derin olursa olsun, Türkiye bugün kültürel, ekonomik ve politik değişime yön veren, aynı zamanda çok kültürlü mirasının ve köklü geleneklerinin en iyilerini korumaya çalışan, güçlü ve dinamik bir toplumdur. Ve muhtemelen onu bu kadar ödüllendirici yapan da budur. Japonya'dan İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti vb. ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir; İstanbul otelleri, Antalya otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Türkiye Japonya Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?


Türkiye ile Japonya arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya'ya seyahat eden Japonya Türkiye Uçak Bileti sahipleri 3 ay süreyle vizeden muaftır.

Türkiye'ye Hangi Ayda Gidilir?


Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları 20°C ile 30°C arasında oldukça sıcak olduğundan, Türkiye'nin çok çeşitli antik yerlerini ziyaret etmek için genellikle en iyi zamanlardır. Japonya Türkiye Uçak Bileti ile yapacağınız seyahatinizi yaz aylarına getirmeniz halinde ülkenin güney kısımlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kış aylarında gelenler ise ülkenin en popüler kayak mekanlarında kış sporlarını yapabilir. Yani tamamen tatil tercihinize bağlı olarak her mevsim ziyaret edilebilecek bir ülkedir.

Türkiye'de Gezilmesi Gereken Şehirler


İster aradığınız muhteşem plajlar ve koylar, ister antik tarihi yerler ve muhteşem camiler olsun Türkiye'nin şehirleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak. Lezzetli yemekleri, dost canlısı ve misafirperver bir halkı Japonya Türkiye Uçak Bileti ile ülkeye gelecek seyahat tutkunlarını bekliyor. Ve Türkiye'nin zengin kültürel mirası, kesinlikle hafızalarda uzun süre yaşayacak sarhoş edici bir deneyim yaratıyor.

İstanbul'un hareketli sokaklarından Ürgüp'ün sakin, rahat yaşam tarzına, ülkenin görkemli şehirlerinde herkesin keyif alacağı bir şeyler var. Türkiye'de görülecek ve yapılacak o kadar çok şey var ki, bu inanılmaz ülkeye gelen ziyaretçiler her şeyi seyahat programlarına sığdırmakta zorlanacaklar. Yolunuzda size yardımcı olmak için işte Türkiye'de ziyaret edilecek en iyi şehirler…

 • İstanbul
 • Antalya
 • Ürgüp
 • Alanya
 • İzmir
 • Kuşadası
 • Edirne
 • Bodrum
 • Trabzon
 • Şanlı Urfa
 • Ankara
 • Bursa
 • Çeşme
 • Fethiye

Türkiye'de Gezilecek 5 Tarihi Yer


Japonya Türkiye Uçak Bileti ile seyahatinizde bir zamanlar Hıristiyanlığın Orta Çağ'daki en büyük imparatorluğu olan Bizans'ın başkenti olan Konstantinopolis, 15. yüzyıldaki Osmanlı fethinden sonra İstanbul olmuş ve o zamandan beri bir İslam metropolü olarak anılmaktadır. Mimari hazineleri arasında Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Ayasofya bulunmaktadır.
Erciyes Dağı'nın patlamasından sonra oluşan ve çağlar boyunca doğanın şekillendirdiği Kapadokya, kaya konileri, yayılan zirveler ve geniş vadileri ile eşsiz bir manzara sunuyor. Ancak yıllar sonra insan dokunuşu geldi ve turistlere keşfedebilecekleri mağara evler ve yer altı tünelleri sağladı. Bölgede sıcak hava balonu gezileri oldukça popülerdir.

Ancak Türkiye’deki tarihi yerleri keşfetmek, tarihin en farklı ve çeşitli hikayelerinden birine dalmak demektir. Türk tarihi pek çok kişinin sandığı kadar basit değildir. Yüzyıllar boyunca birçok imparatorluğun hüküm sürdüğü İstanbul'da Osmanlı ve Bizans yapılarından, Akdeniz ve Likya antik kentlerine, Kuzeydoğu Karadeniz Bölgesi'nde Rus simge yapılarına kadar çok çeşitli mimari üsluplar görüyoruz. İşte Türkiye’nin gezilecek tarihi yerlerine ilişkin listemiz…

 • Efes Antik Kenti
 • Göbeklitepe
 • Nemrut Dağı
 • Kayaköy
 • Apollon Tapınağı, Milet, Priene
 • Aspendos
 • Myra ve Aziz Nicholas Kilisesi
 • Aphrodisias

Türkiye'de Nerede Kalınır?


Türkiye'de kalacak yerler, deniz kıyısındaki tatil yerlerindeki amaca yönelik inşa edilmiş villa ve apartman komplekslerinden orta sınıf otellere, iş seyahatinde olanlara yönelik lüks şehir otellerine, ekonomik hostellere, basit pansiyonlara ve sayıları giderek artan şık küçük butik otellere kadar çeşitlilik göstermektedir. Japonya Türkiye Uçak Bileti ile bir seyahat planlıyorsanız en iyi Türkiye Otelleri seçeneklerini görmek için Bilet Dükkanı sitemiz üzerinden kendinize uygun otelleri seçebilirsiniz.

Türkiye'de Denenmesi Gereken Lezzetler


Yüzlerce yıllık geleneğe dayanan Türkiye’de zengin kültürel çeşitlilik mutfak kültürüne de yansımıştır. Her türlü damak tadına uygun yemek bulmak mümkündür. Et ürünlerinden, sebzenin bin bir çeşidine, deniz ürünlerinden meyvelerine kadar çok geniş bir yelpaze ile karşılaşacak olan Japonya Türkiye Uçak Bileti sahipleri birkaç kilo almadan geri dönemeyebilir. Söz konusu Türkiye’nin meşhur yemekleri olunca akla kebaptan bahsetmeden geçmek olmak. Hemen her şehirin kendine özgü bulunan kebaplarından birini muhakkak denemelisiniz. Mantı, lahmacun, köfte, zeytinyağlı sarma, dolma, döner, iskender, pide… Ağzınızın içinde lezzet şöleni yaşatacak Türk yemeklerinden sadece birkaçı. Tüm bunların yanında bir de yemeğinizi tatlı ile sonlandırarak bu lezzetlere imza atabilirsiniz. Evet Türk baklavasından bahsediyoruz. Fıstıklısı, cevizlisi… Biz anlatırken bile tadını hissedebiliyoruz. Bu unutulmaz tatlı şölenini pas geçerseniz çok şey kaçırmış sayılırsınız. Türk lokumu da denemeniz gereken lezzetler arasında.