Kars - Ankara Uçuş Bilgileri

709,22 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
863 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 45 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 11ºC
Maks: 25ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 17ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 8ºC
Maks: 18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 22ºC
Şiddetli yağmurlu

En Ucuz Kars - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Kars
Kars Harakani Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL709
Türk Hava Yolları
Kars
Kars Harakani Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.996
Sıkça Sorulan Sorular
Kars Ankara arası havayolu ile 1 saat 45 dakika sürmektedir.
Kars Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Kars Harakani Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Kars Ankara en ucuz uçak bileti 709,22 TL’den başlamaktadır.
Kars Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara'da Gezilecek Yerler
Ankara'da Ne Yenir?

En az 10 bin yıl öncesine dayanan tarihiyle Ankara Hattilerden Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış güzide illerimizden. Başkent sıfatını geçmişte Tektosaglara, Friglere de yapmış Ankara özellikle siyasilerin şehri dense de şehri tadanın bırakmadığı gri rengiyle bile insanı ısıtan bir şehir... Şarkılara, şiirlere, filmlere konu olan şehir seveninin çok sevdiği şehir konumuyla da diğer şehirleri kendisine çekiyor. Türkiye'nin en kalabalık ikinci olan Ankara yerli turistin özellikle milli bayramlarda akınına uğruyor. Bu insanı içine çeken herbir köşesinde binbir türlü renkleri barındıran Ankara'ya Kars'tan gelmek isteyen turistler Kars Ankara uçak bileti sorgulamasına online durak Bilet Dükkanı'ndan bakıyor. Bilet Dükkanı ucuz, kolay ve en güvenilir yol olmasıyla Ankara'ya gelecek yolcular için avantajlı fırsatlar sunuyor.

Şehir Merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na Ulaşım


Kars Ankara uçak biletini Bilet Dükkanı'ndan temin eden yolcuların bundan sonraki aşamada sordukları ilk soru, şehir merkezinden Kars Havalimanı'na nasıl giderim? oluyor. Şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gitmenin oldukça kolay ve güvenilir birçok yolu mevcut.

Şehir Merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na Otobüs İle Ulaşım


Kars Ankara uçak biletini alan yolcular şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gitmek için ucuz ve kolay bir ulaşım seçeneğini tercih etmek isterlerse otobüs şıkkını işaretleyebilir. Kars Belediyesi'ne ait belediye otobüsleri ile Kars Harakani Havalimanı'na kolaylıkla gidilebilir. Kars Belediye'sine ait belediye otobüsleri uçak seferlerine göre kalkışını gerçekleştirir. Şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gitmek için bindiğiniz Kars Belediyesi'ne ait otobüsleri, Faikbey Caddesi Vergül Turizm Acentesi önünden hareket ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Şehir Merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na Taksi İle Ulaşım


Ulaşımım kolay olsun, konforlu olsun, diyenler için şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gitmenin en iyi yolu taksiler olarak göze çarpıyor. Taksiler sayesinde ulaşımınızı konforlu bir şekilde sonlandırabilirsin. Yaklaşık 10 dakika içerisinde şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gidilebilir.

Şehir Merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na Araç Kiralama İle Ulaşım


Şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gitmek isteyenler için bir seçenek de araç kiralama. Araç kirama ile şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na kolaylıkla gidilebilir. 'Bekleme yapmayayım, hemen varayım' derseniz bu seçeneği es geçmeyin. Bütçenize göre araç kiralama yaparak şehir merkezinden Kars Harakani Havalimanı'na gidebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Kars Ankara uçak biletini Bilet Dükkanı'ndan kolay ve güvenli bir yoldan aldıktan sonra varış noktası olan Ankara'ya gelen yolcular 'Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl giderim?' sorusunu soruyorlar. Başkentimiz, güzel şehrimiz Ankara'ya varan yolcular için bu soruya seçenek çok.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenler için en ekonomik yol olarak karşımıza otobüsler çıkıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüsler ile şehir merkezine gidebilirsiniz. 442 numaralı otobüs hattı ile 7 gün 24 saat boyunca ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine yolculuk yaklaşık 110 dakika sürmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Havaş İle Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezinden kolay bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenlerin ikinci bir tercihi de HAVAŞ servisleri oluyor. Güvenli bir ulaşım seçeneği olarak karşımıza çıkan HAVAŞ servis otobüsleri iç ve dış hat gelen yolcu katının çıkışında bulunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine HAVAŞ servis otobüsleriyle ulaşımlarını sağlayan yolcular trafiğe göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 50 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine 'o yoğunluğa katılmayayım, saatle de alıp vermediğim bir şey olmasın' diyenler için en iyi alternatiflerden biri olarak taksi ile ulaşım en gözde seçeneklerden. Havalimanlarının yolcu çıkışlarında bulunan taksiler aracılığıyla 7/24 şehir merkezine varabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı'nın ana işletmesi olan Esenboğa Taksi ile yolculuk öncesi rezervasyon yaptırarak konforunuzu arttırabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Özel Araç İle Ulaşım


Biletinizi aldınız havalimanına geldiniz ama ne taksi, ne otobüs ne de HAVAŞ ben daha çok konfor istiyorum diyorsanız transfer hizmeti veren özel araçlarla Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Transfer hizmeti sunan servis araçlarının sabit fiyatlı olması birçok yolcunun tercihleri arasında yer almasını sağlarken Ankara'da transfer hizmeti veren birçok firma bulunuyor. Firmaları arayarak fiyat tespitinde bulunabilirsiniz.

Ankara'da Gezilecek Yerler


'Ankara'da gezilecek yer yok' diyenlere tokat gibi cevabını veren grinin başkenti, tarihiyle, parklarıyla ve müzeleriyle geleni kendinden geçirecek kadar güzelliğiyle zamk gibi tutar insanı... Kars Ankara uçak bileti ile şehri ziyaret etmek isteyenler için Ankara'nın mutlaka gezilmesi gereken mekanlarını listeledik:

Anıtkabir: Her yıl özellikle milli bayramlar başta olmak üzere Atamızı ziyaret etmek isteyen milyonların akınına uğrayan Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk'ün de anıt mezarını içerisinde bulunduran bir kompleks. Anıtkabir içerisinde, on kule, sanat galerisi barış parkı gibi bölümleri barındırıyor. Ayrıca Anıtkabir içerisinde yer alan müzede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kişisel eşyaları ve bazı arabaları da sergiye açık. Ankara'ya daha önce gelmediyseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ilk durak, ilk seçenek Anıtkabir olarak kalsın aklınızda... Anıtkabir'i ziyaret etmek isteyenler kış sezonunda 16.00'a kadar yaz sezonunda ise 17.00'e kadar gidebilir.

Kuğulu Park: Ankara'ya geldiniz biraz doğayla başbaşa kalayım dediniz nereye gitsem diye de eklediniz. Cevabı Ankara'nın turistik sembolü haline gelmiş Kuğulu Park veriyor. Tunalı Hilmi Caddesi'nin güney ucunda yer alan Kuğulu Park sıcak havalarda Ankaralıların ilk tercihlerinden biri oluyor. Dinlenmek, doğayı izlemek için seyahat defterinize not edin.

Nişantaşı Pazarı: Nişantaşı deyince Ankara'yla özdeşleştirmeyenler burayı gördükten sonra artık ilk akıllarına Ankara gelecek, evet bundan o kadar eminiz. Geleneksel pazar ve alış veriş merkezinin muhteşem bir birleşimi olan Nişantaşı Pazarı, Ankara gelip 'alışverişsiz yapamam' diyenlere özel bir seçenek olarak ziyaret edilebilir. Çankaya’da Yıldızevler Mahallesi’nde bulunan Nişantaşı Pazarı haftanın her günü 08.30 ile 20.30 arasu açık veeee müşteriler için çevre semtlere özel ücretsiz ulaşımıyla da gönülleri bir kez daha feth ediyor.

Tunalı Hilmi Caddesi: Caddeleriyle ünlü Ankara'nın en ünlü caddelerinden Tunalı Hilmi Caddesi sosyalleşmek isteyenler için tercih defterine yazılabilir. İstanbul'un ünlü caddelerinden kalır yanı olmayan Tunalı Hilmi Caddesi, Kuğulu Park'a da ev sahipliği yapmasıyla kendine has bir ambiyansa sahip. Ankara'ya gelip de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu rengarenk caddeyi sakın pas geçeyim demeyin.

Mogan Gölü: Bilet Dükkanı'ndan aldığınız biletle Ankara'ya ve Ankara'yı hep gri ve soğuk bir şehir olarak imgelediniz işte orada yanıldınız. Çünkü Ankara'nın aslında yeşili de bol suyu da... Bakmayın ama Ankara'da deniz yok demelerine. Ankara'nın denizi yoksa da ona taş çıkartacak gölleri var. Bu göllerden biri de Mogan Gölü, çeşitli kuş türleri için bir üreme alanı olan ve başkentlilerin hafta sonları sosyalleşmek ve doğa ile baş başa kalmak geldikleri göl huzur dolu anları yaratmada bir üstad. Piknik alanlarının yanı sıra Mogan Gölü çevresinde koşu parkuru, basketbol ve futbol alanları, kafeteryalar, çocuk oyun alanları, tenis kortu, golf kulübü, bisiklet kulübü, kaykay pisti gibi olanaklar da mevcuttur.

Gençlik Parkı: Bana bu kadar huzur yeter ben eğlenmek istiyorum renklere boğulmak bunu yaşarken de nefes almak istiyorum derseniz Ankara ona da bir güzellik yapıyor. Gençlik Parkı'na giderseniz eğlenceden doyar kahkaha atmaktan yorulur gençliği, genç olmayı damarlarınıza kadar tadabilirsiniz. Lokasyonlarun en güzellerinden birisi olan Gençlik Parkı'nı muhakkak not edin.

Ankara Orman Çiftliği: Eğlenmek yorarsa yeniden doğaya dönelim... Ankara'ya gelip de buraya gitmemek olur mu tabii ki olmaz. Ankara'da yaşayanların süt, bal, yoğurt, dondurma gibi taze ürünlerini dahi buradan aldığı Ankara Orman Çiftliği Atatürk'ün talimatıyla 1925 yılında kurulmuş. İçerisinde fabrikaların bulunmasına hiç bakmayın siz çünkü burası fabrikaları barındırdığı kadar Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesini de barındırıyor. Atatürk Orman Çiftliği olarak bilinen bu eşsiz mekana geldiyseniz burada da uğramadan gitmek istemeyeceğiniz alanların olduğunu bilmelisiniz.

Bakınız o alanlar: Gazi İstasyonu, Atatürk Evi Müzesi, Müze ve Sergi Salonu, Devlet Mezarlığı, Saat Kulesi ve Piknik Alanı

Ankara Müzeleri: O kadar medeniyete, o kadar tarihe ev sahipliği yapmış bir yerin elbette ki müzelerine de ayrı bir parantez gerekecekti. Müzeseverler Ankara'ya aşık olacak desek yeridir. İşte Ankara ve müzeleri: Anadolu Medeniyetleri Müzesi , Etnografya Müzesi, TBMM Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, I. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi, Hava Kuvvetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Cermodern Sanat Merkezi, Altın Köşk Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Estergon Türk Kültür Merkezi, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, PTT Pul Müzesi

Ankara'da Ne Yenir?

Gezdik tozduk şimdi de karnımızı şenlendirme zamanı. O kadar büyük geçmişi olan bir şehrin tabii ki mutfağı da enva-i çeşit lezzetlere sahip. İşte Kars Ankara uçak bileti ile Ankara'yı ziyaret edecek olanlar için mutlaka denenmesi gereken Ankara yemekleri…

Ankara Tava: Ankara dedik yemek dedik bunu deyince hemen arkasından gelen yemek Ankara tava olacak tabii... Ankaralılar bile bu lezzetin yapılışı hakkında hem fikir değil ama biz lezzetinden hem fikiriz...

Öllüğün Körü: Bunu bir hakaret olarak algılarsanız üzülürüz... Yemeği isterken kahkaha atacağınızdan eminiz ama emin olduğumuz bir konu da lezzetiyle aşk yaşayacak olmanız.

Ankara Simidi: Simidin adı hakkında görüş birliği hala sağlanamamış ama lezzeti hakkında biz kararlıyız Ankara simidi tek!

Beypazarı Kurusu: Altın günü yemeklerinin vazgeçilmezi. Keşke her gün altın günü olsa...