Kars Harakani Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Kars Harakani Havalimanı'ndan Nerelere Uçuş Var?
Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kars Harakani Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?
Kars Harakani Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Kars Harakani Havalimanı İletişim Bilgileri
Kars’a Giderken Yanınıza Almanız Gereken 5 Eşya
Kars’ta Tadına Bakılması Gereken Lezzetler
Haritasını İnceleyin

Kars Harakani Havalimanı Hakkında


Kars şehir merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta yer alan KSY kodlu Kars Harakani Havalimanı Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük yolcu kapasiteli terminaline sahip olma özelliği taşıyor. 

Bilet Dükkanı üzerinden farklı hava yolu firmalarına ait Kars Harakani Havalimanı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, size uygun olanı kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca Kars Harakani Havalimanı uçak bileti sahibi yolcular Kars otelleri hizmetini de göz atabilirler. 

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW), Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan (ADB) düzenlenen direkt uçuş seferleriyle Kars Harakani Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Eğer İstanbul, Ankara ve İzmir dışında başka bir şehirden Kars’a gelmek istiyorsanız bu şehirlerden birinde aktarma yapacak şekilde Kars Harakani Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Kars Harakani Havalimanı (KSY) şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer aldığı için havalimanında haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerine binerek şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksimetre diğer illerde havalimanından şehir merkezine gitmenizden çok daha az tutacaktır, çünkü mesafe sadece 6 kilometre. 

Dilerseniz uçak bileti, otel ve otobüs bileti dışında araç kiralama ve özel transfer hizmetlerine de sizler için aracılık eden Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret edebilir, Kars seyahatiniz için gerekli işlemi yapabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı uçak bileti sahipleri için bizim önerimiz araba kiralamak olacaktır. Çünkü Kars’da merkez dışında da görülmesi gereken yerler var.

Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kars’da ulaşımın bir problem haline gelmemesi için şehre indiğinizde araç kiralayarak seyahatinize devam etmenizi tavsiye ederiz. Araç kiralama işlemi yaparak hem Kars Harakani Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşımınızı, hem de Kars seyahatiniz boyunca şehir içi ulaşımınızı en konforlu şekilde sağlamış olacaksınız. Gerekli bilgilerin detaylarına Bilet Dükkanı internet sayfasının “araç kiralama” kısmından erişebilirsiniz. Bilet Dükkanı dışında araç kiralamak için bir diğer seçeneğiniz de Kars Harakani Havalimanı iç hatlar gelen yolcu katında yer alan, farklı araç kiralama şirketlerine ait firmaların ofislerine uğramak olacaktır.

Kars Harakani Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Daha uygun fiyatlara şehir merkezine gitmek isteyen Kars Harakani Havalimanı uçak bileti sahipleri belediye otobüslerine binebilirler. Kars Harakani Havalimanı’nın iç hatlar giden ve gelen uçuş sefer saatlerine göre belirlenen belediye otobüsü seferlerini kullanabilirsiniz. Havalimanından yolcu alımına başlayan belediye otobüsleri şehir merkezinde Faikbey Caddesi’nde yer alan Vergül Turizm acentesi önünde yolcularını indirmektedir.

Kars Harakani Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?


Kars Harakani Havalimanı uçak bileti aldıysanız Kars Merkez ilçe sınırları içinde, şehir merkezine çok yakın bir noktada ineceksiniz demektir. Eğer Kars’ın merkez ilçe dışında farklı ilçelerini görmek istiyorsanız Kars Harakani Havalimanı’na en yakın ilçeleri Susuz, Selim, Sarıkamış, Kağızman, Digor, Akyaka ve Arpaçay olarak sıralayabiliriz. Görüldüğü üzere şehrin bütün ilçelerine Kars Harakani Havalimanı son derece yakın bir mesafede yer almaktadır. 

Kars Harakani Havalimanı sadece Kars için değil, Doğu Anadolu Bölgesi için oldukça önemli bir havalimanı. Çünkü hem bölgenin en işlek havalimanı olma özelliğine sahip, hem de Kars dışında Ardahan ve Artvin gibi çevre illere de hizmet veriyor.

Kars Harakani Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


En uygun fiyatlı Kars Harakani Havalimanı uçak bileti için Bilet Dükkanı’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Kars Harakani Havalimanı uçak bileti fiyatları Kars’a hangi şehirden geldiğinize göre farklılık gösterecektir. Eğer İstanbul Havalimanı’ndan Kars’a yaz aylarında gelecekseniz fiyatlar ortalama olarak 1000 Türk Lirası, kış aylarında gelecekseniz fiyatlar ortalama 900 Türk Lirası olacaktır. Kars Harakani Havalimanı’na İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gelecekseniz fiyatlar yaz aylarında ortalama olarak 900 Türk Lirası, kış aylarında ise ortalama olarak 800 Türk Lirası tutacaktır. 

Başkent Ankara’dan Kars Harakani Havalimanı’na direkt uçuş seferiyle gelecekseniz fiyatlar yaz aylarında yaklaşık 900 Türk Lirası olacaktır, kış ayları için herhangi bir bilgi gözükmemektedir. Eğer İzmir’den Kars Harakani Havalimanı’na gelecekseniz fiyatlar yaz aylarında ortalama olarak 3000 Türk Lirası, kış aylarında ise yaklaşık 2500 Türk Lirası tutacaktır. Bu fiyatların her biri tek yön uçuşlar için geçerlidir.

Kars Harakani Havalimanı İletişim Bilgileri


Kars Harakani Havalimanı uçak bileti satın aldıysanız ya da almadan önce havalimanıyla ilgili aklınızda soru işaretleri varsa 0474 213 56 68 numaralı telefondan havalimanının danışma hattına ulaşabilirsiniz. Merkez ilçenin Yenişehir mevkiine bağlı Kars Harakani Havalimanı’nın posta kodu 36000 olarak belirtilmiştir. Eğer faks yoluyla Kars Harakani Havalimanı’na ulaşmak isterseniz 0474 213 56 91 numarasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazılı bir şekilde istek, öneri, şikayet, teşekkür ve sorularınızı belirtmek istiyorsanız [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir, mesai saatleri içinde havalimanı tarafından tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Kars’a Giderken Yanınıza Almanız Gereken 5 Eşya


Dört mevsimin ayrı güzel yaşandığı, ülkemizin en doğusu Kars’ı hangi mevsimde ziyaret edeceğinize göre buradaki ihtiyaçlarınız da değişiklik gösterecektir. Yazın dağ ve yaylaların tertemiz havasında bol oksijene doyacağınız Kars’a kışın giderseniz dondurucu bir soğukla karşılaşabilirsiniz! Yine de bu soğuklarda oldukça keyifli bir kış tatili yapmak için Kars Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz. 
 

Eğer kış aylarında Kars’ı ziyaret edecekseniz yanınıza muhakkak kalın kışlık mont ve su geçirmeyip sıcak tutan botlardan almalısınız. Termal içlik giymek de Kars’da hayatınızı kurtaracaktır. Yün bere ve atkı da yanınıza alırsanız Kars seyahatiniz için hazırsınız demektir.

Kars’ta Tadına Bakılması Gereken Lezzetler


Gravyer ve kaşar peyniri, balı ve kavurmasıyla yalnızca ülkemizde değil dünyada da büyük bir üne sahip olan Kars’ın damak çatlatan lezzetlerini merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Oldukça soğuk bir iklimin yaşandığı Kars’da yoğunluklu olarak hayvansal ürünler tüketildiği için Kars mutfağının büyük bir kısmı da et yemeklerinden hazırlanıyor. Kaz eti ve kuzu eti Kars halkı tarafından en sevilen ürünlerin başında geliyor. Kars Harakani Havalimanı uçak bileti sahibi tatil severler için hazırlamış olduğumuz yemek listesine göz atınca karnınız acıkabilir!

  • Hangel: İçi doldurulmamış bir mantı yemeği olarak da düşünebileceğiniz bu başlangıç tabağı bazı yörelerde Hıngel olarak da biliniyor.
  • Isırgan Otu Çorbası: Soğuk Kars günlerinde sıcak bir başlangıç yapmak isteyenlerin vazgeçilmesi olan bu lezzeti denemelisiniz.
  • Piti: Kuzu eti ve nohuttan hazırlanan bu ana yemeği Kars’ın hemen hemen her yerinde yiyebilirsiniz.
  • Haşıl: Haşlanan buğdayın üzerine kızgın yağ dökülerek servis edilir.
  • Umaç Helvası: Kavrulmuş kıtırlarla lezzetlenen bu un helvasıyla günü kapatabilirsiniz.