Ankara - Kars Uçuş Bilgileri

713,30 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
863 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Kars Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 6ºC
Maks: 18ºC
Güneşli
25 Nisan 2024 Perşembe
Min: 8ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
26 Nisan 2024 Cuma
Min: 10ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 9ºC
Maks: 21ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
28 Nisan 2024 Pazar
Min: 8ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Ankara - Kars Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Anakara Esenboğa Havalimanı
Kars
Kars Havalimanı
TL713
Pegasus
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Kars
Kars Havalimanı
TL1.625
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Kars arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Ankara Kars karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve Kars Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Kars en ucuz uçak bileti 713,30 TL’den başlamaktadır.
Ankara Kars arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Kars Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kars’ta Gezilecek Yerler
Kars’ta Ne Yenir?

Ankara Kars Uçak Bileti
 

Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer alan Kars şehrinin yerleşim yeri olarak tarihi iki milyon yıl öncesine, yani Yontma Taş Devri’ne kadar uzanmaktadır. Ermenistan ile komşu olan bu kent, sahip olduğu zengin tarihi kökleri doğal güzellikler ile harmanlayarak ziyaretçileri ile buluşturuyor.

Ankara’dan Kars’a seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde Ankara Kars uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Ankara Kars uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
 

Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı, her yıl yaklaşık 12 milyon yerli ve yabancı yolcuya hizmet vermektedir. Yılın her günü ayrı bir yoğunluk yaşayan havalimanına şehir merkezinden ulaşmak isteyen Ankara Kars uçak bileti almış olan yolcular için farklı ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Belediye otobüsü, Havaş, taksi ve araç kiralama gibi geniş ulaşım seçenekleri ile rahatlıkla şehir merkezinden havalimanına erişebilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

Şehir merkezi ve havalimanı arasında hizmet vermekte olan 442 numaralı otobüs hattı ile uygun fiyatlı bir şekilde havalimanında ulaşabilirsiniz. Sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket edecektir. Dolayısıyla Ankara Kars uçak bileti olan yolcuların uçak kalkış saatlerini göz önünde bulundurarak, uygun otobüs saatini ayarlamaları gerekir. 

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım
 

Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Şehir merkezinde yer alan AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) ile havalimanı arasında hizmet vermekte olan Havaş otobüslerinin güzergahı Havalimanı – Özal Bulvarı – Pursaklar – Çevreyolu – İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı – Otogar (Aşti) şeklindedir.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Ankara Kars uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Esenboğa Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Araç kiralama şirketlerinin şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.

Kars Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
 

Havalimanına ulaşım için en kolay ve uygun fiyatlı yollardan biri de otobüs ile ulaşımdır. Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Ankara Kars uçak bileti alan yolcuların Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmaları için farklı imkanları mevcut. Otobüs, taksi ya da araç kiralama opsiyonlarını kullanarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirler.

Kars Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım
 

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için en kolay ve uygun fiyatlı yollardan biri de otobüs ile ulaşımdır. Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Kars Belediyesi tarafından işetilen toplu taşıma otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kars Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanından şehir merkezine erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Ankara Kars uçak bileti olan yolcular, bu alternatife daha sıcak bakabilir.

Kars Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Kars Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden istediğinizi tercih ederek araç kiralayabilir ve böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan Ankara Kars uçak bileti almış yolcular, rahat bir ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirler.

Kars’ta Gezilecek Yerler
 

Türkiye’nin en yüksekte bulunan şehri olma özelliğini taşıyan Kars’ın bünyesinde. barındırdığı neredeyse her yapı adeta tarihi eser niteliğindedir. Birçok kültürü içinde bulunduran be bunların harmanı olarak tarihi zenginlikleriyle ziyaretçilerini karşılayan bu şehirde, Ankara Kars uçak bileti almış olan ziyaretçilerin gezebileceği yerlerin listesi ise şu şekilde:

Kars Kalesi: İçinde Su Kapısı, Kağızman Kapısı ve Behram Kapısı olmak üzere üç adet önemli yapıyı bulunduran Kars Kalesi aynı zamanda 12.yy’dan kalma Celal Baba Türbesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. 1153 yılında Saltuklu Sultanının emri yaptırılan Kale, 1386 yılında yıkılmış olsa da 1579’ta tekrar inşa ve restore edilmiştir. Günümüzde orijinal özelliğini ve kullanımını kaybetmiş olsa da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kars Baltık Mimarisi: Şehir merkezinde bulunan Defterdarlık Binası, Baltık mimarisinin tüm göz alıcı özelliklerini sergilemektedir. Üç katlı bir yapı olan bu bina özellikle yerli ve yabancı turistlerin anı fotoğrafı çektirmek için güzide mekanlarından birisi.

Sarıkamış Kayak Merkezi: Çam ağaçları arasında yer alan ve totalde 12 kilometreyi bulan beş etaplı piste sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi, 2.500 metre rakımda bulunmaktadır. Kayakçıların favori merkezlerinden biri olan bu kayak merkezi kış turizmi açısından da yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir.

Çıldır Gölü: Kars ve Ardahan sınırlarında yer alan ve kış mevsiminde buz tutmasıyla beraber muhteşem manzaralar ortaya çıkaran Çıldır Gölü, Doğu Anadolu Bölgesi’nin ikinci en büyük gölü olmasının yanı sıra önemli bir tatlı su kaynağı olma özelliği ile de büyük bir önem teşkil etmektedir.

Mazlum Ağa Hamamı: Sultan III. Murad tarafından yaptırılan bu tarihi hamam, klasik Osmanlı mimarisine sahip yapısı ile öne çıkıyor. Günümüzde restorasyon çalışmalarına giren tarihi hamımı görmeden geçilmemesi gerekiyor.

Kars’ta Ne Yenir?
 

Geniş yaylara sahip coğrafyası ile Kars’ta hayvancılık ön plana çıkmaktadır. Buna istinaden et yemeklerinin bu mutfakta ağırlıklı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra tahıl, bakliyat ve hamur işleri ile de ünlü Kars mutfağında Ankara Kars uçak bileti almış ziyaretçileri bekleyen lezzetleri şöyle sıraladık:

Hangel: Kars mantısı olarak adlandırılan hangel, kıymasız bir mantıdır ve üzerine de farklı bir sos dökülmektedir. Farklı bir mantı lezzeti arayan ziyaretçiler için bu yemek güzel bir alternatif olacaktır.

Kars Ketesi: Az bir malzeme ile kolay bir şekilde yapılan hamur işlerinden biri olan kete, birçok yörede tüketilmesi ve sevilmesi ile bilinmektedir. Kars’ta da sıklıkla tüketilen bu lezzeti yemeklerin yanında ve istediğiniz öğünde deneyebilirsiniz.

Kars Kazı ve Pilavı: Kaz eti Kars Mutfağında sıklıkla kullanılan bir ettir. Özellikle kış aylarında fazlasıyla tercih edilen bu yemek kaz etinin suyu ile pişirilen pilav ile servis edilmektedir.

Haşıl: Buğdaydan hazırlanan bulgurla yapılan Haşıl yemeği bölgedeki her insanın yemekte olduğu bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kars Gravyeri: Kars’ın en meşhur lezzeti diyebileceğimiz Kars Gravyeri, Türkiye haricinde yurtdışına da gönderilmekte ve tüketilmektedir.