Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Burdur Otogarı
Özgür Mahallesi, 15200 Burdur Merkez/Burdur

Haritada Otogar

Burdur Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Burdur Otogarı Özgür Mahallesi'nde yer alır.
Burdur Otogarı'nda; İstanbul Seyahat, Efe Tur ve Güney Akdeniz Seyahat başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Burdur Otogarı


Akdeniz’in kendi halinde olan şehri Burdur, bölgenin İç Anadolu’ya açılan kapısı olma niteliği taşıyor. Bugün pek çok höyüğünde yapılan çalışmalar, Burdur’un Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olduğunu kanıtlamış. Öyle ki şehirdeki ilk insan yerleşimlerinin Milat’tan önce 7000’lere kadar uzandığına inanılıyor.

Göller bölgesi ve ünlü Yörük Festivali ile gündeme gelen bu mütevazi şehre otobüsle geleceksen Burdur otogarı hakkında merak ettiğin her şeyi bu yazıda bulabilirsin. Yakın şehirlerden seyahat edeceksen Burdur uçak bileti yerine Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyatlara Burdur otobüs bileti alabilir, rehber niteliğinde hazırladığımız Burdur Otogarı içeriklerimize göz atarak seyahat planını oluşturabilirsin. Bunun yanı sıra yine Bilet Dükkanı üzerinden Burdur otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden de avantajlı fiyatlara yararlanabilirsin.

Burdur Otogarı Hakkında


Salda Gölü’nün dünya çapında ürüne kavuşmasıyla büyük bir turist akınına uğrayan Burdur otogarı yetersiz kalmış ve 2013’te daha büyük bir şekilde yeni lokasyonuna taşınmıştır. Yeni Burdur Otogarı’nda 20 adet yazıhane, yolcu bekleme alanları, WC, restoran, kafe, hediyelik eşya dükkanı ve otopark mevcuttur.

Burdur otogarına sefer düzenleyen otobüs firmaları şu şekilde: Göltur Gölhisar Turizm, Göltur Tali Turizm, Yeşilova Turizm, Ali Osman Ulusoy, Balıkesir Uludağ Turizm, Buzlu Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Başkent Turizm, Has Karayolu Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Yatağan Koop, Es Turizm, Esadaş Turizm, Aras Seyahat, Lüks Karadeniz Seyahat, Mersin Nur Turizm, Topçam Turizm, Antalya Net Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Malatya Zafer Turizm, Tokat Yıldızı Seyahat, Düzce Güven Seyahat, Mek Ağrı Dağı Turizm, Lüks Erova Turizm, Elazığ Murat Turizm, Balıkesir Hakser Turizm, Öz Nuhoğlu Seyahat, Niksarkale Turizm, Tokat Seyahat, Alanyalılar Turizm, Anadolu Ulaşım, Isparta Petrol Turizm ve Özkaymak.

Burdur Otogarı’na Nasıl Gidilir?


Burdur Otogarı’na gitmenin en ucuz yolu belediye otobüslerini ya da minibüsleri kullanmak. Şehir merkezinin pek çok farklı noktasından geçen minibüslerle otogara gidebilir ya da şu otobüs hatlarına kullanarak da ulaşımını sağlayabilirsin: Hastane – Atatürk Mahallesi hattı, Sanayi – Atatürk Mahallesi – Fen Lisesi hattı, Sanayi Meydan hattı, Menderes Mahallesi – Serenler hattı, Nato – Meydan Hattı, Kışla Meydan Hattı, Çerçin Meydan Hattı, İşçievleri Hattı, Çendik Hattı, Toki – Hastane – Otogar – Üniversite hattı.

Ayrıca hangi firmadan burdur otobüs bileti aldıysan, firmanın Burdur şehir merkezinden otogara ücretsiz servis hizmeti verip vermediğini öğrenmeni tavsiye ediyoruz.

Daha hızlı şekilde otogara gitmek isteyenler taksiye binebilir ya da Bilet Dükkanı web sitesinden araç kiralama ve transfer işlemi yapabilir.

Burdur Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz adımlar, ters istikamet olan Burdur Otogar’dan şehir merkezine gitmek için de geçerli. Otogardan her 10 dakikada bir kalkan ve gece yarısına kadar sefer yapan Sanayi, Meydan, Serenler, Nato, İşçi Evleri ve Çendik hatlarına binebilirsin. Ayrıca otogardan şehrin farklı ilçeleri ve köylerine giden minibüsler de mevcut.

Ücretsiz ulaşım için Burdur otobüs bileti aldığın firmanın otogar ve şehir merkezi arasında hizmet veren servislerine binebilirsin, detaylı bilgi için firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederiz. 

Daha kısa sürede otogardan Burdur şehir merkezine gitmek istiyorsan taksiye binebilir ya da Bilet Dükkanından Burdur otogarı araç kiralama ve transfer işlemi yapabilirsin. Araç kiralamak seyahatinde sana büyük kolaylık sağlayacak. Şehir merkezinden Göller Bölgesi gibi daha uzak yerlere gitmen gerektiğinde ulaşım sıkıntısı çekmeden, kendi aracınla özgürce gezebilirsin.

Burdur Otogarı İletişim Bilgileri


Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Burdur Otogarı Aydınlıkevler Mahallesi, Armağan İlci Bulvarı üzerinde yer alıyor. Burdur Otogarı ile ilgili soru, istek, öneri ve şikayetlerin için 0 248 233 14 98 numaralı telefonu arayarak otogara direkt ulaşabilirsin.

Burdur Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Bütçeyle seyahat eden tatil severler en uygun Burdur Otogarı otobüs bileti fiyatlarını Bilet Dükkanı’nda bulacaklarını bilirler! En güncel Burdur Otogarı otobüs bileti fiyatları için doğru adrestesin. İstanbul Burdur otobüs bileti 350 TL, Ankara Burdur otobüs bileti 195 TL, İzmir Burdur otobüs bileti 299 TL, Eskişehir Burdur otobüs bileti 185 TL, Denizli Burdur otobüs bileti 170 TL, Konya Burdur otobüs bileti 260 TL, Afyon Burdur otobüs bileti 150 TL, Bursa Burdur otobüs bileti 269 TL, Adana Burdur otobüs bileti 450 TL, Rize Burdur otobüs bileti 840 TL ve Isparta Burdur otobüs bileti 185 TL’den başlayan fiyatlarla bilet dükkanı web sayfasında seni bekliyor.

Burdur Gezilecek Yerler


ABD’nin uzay araştırmaları merkezi NASA, Burdur sınırları içinde yer alan Salda Gölü’nü yeryüzünün mucizelerinden biri ilan etti. Kızıl gezegen Mars’ın jeolojik yapısının Salda Gölü’nünkiyle aynı olduğuna inanıldığı için burada çalışmalar yapılıyor. Haliyle dünya çapında çok popüler bir yer haline gelen Salda Gölü Türkiye’nin Maldivler’i olarak da biliniyor.

Salda Gölü dışında şehrin Yörük geçmişine ve mimarisine ışık tutan Burdur Arkeoloji Müzesi de mutlaka görülmeli. Antalya yolu üzerindeki İnsuyu Mağarası, Burdur Saat Kulesi, Sagalassos Antik Kenti ve Susuz Kervansarayı da diğer cazibe noktalarından.