Sivas - İzmir Uçuş Bilgileri

1167,94 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
864 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
2 Saat 45 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 14ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 31ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 18ºC
Maks: 33ºC
Güneşli

En Ucuz Sivas - İzmir Uçak Biletleri

Pegasus
Sivas
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.168
AnadoluJet
Sivas
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.261
Sıkça Sorulan Sorular
Sivas İzmir arası hava yolu ile 2 saat 45 dakika sürmektedir.
Sivas İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Sivas İzmir en ucuz uçak bileti 1167,94 TL’den başlamaktadır.
Sivas İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir Gezilecek Yerler
İzmir’de Ne Yenir?
İzmir’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Sivas İzmir Uçak Bileti


Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Sivas, yıl içerisinde hava trafiği oldukça yüksek şehirlerden biridir. Tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan Sivas, doğal güzelliklerinin yanında tarihi değer zenginlikleri nedeniyle de bilinir. Öte yandan yöresel mutfağı ile de adından sıkça söz ettiren şehirlerimizdendir.

Özellikle bahar ve yaz aylarında yazlık beldelere doğru hava trafiği çoğalan Sivas’tan İzmir, Antalya, Bodrum, İstanbul ve Çanakkale uçuşları hatırı sayılır derecede fazladır. Bilet Dükkanı olarak Sivas İzmir uçak bileti ile seyahat edecek yolcular için hazırladığımız yazımızda; Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na ulaşım nasıl olur, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, İzmir’de gezilecek yerler nelerdir, İzmir’de ne yenir, İzmir’de nerede alışveriş yapılır sorularına özenle cevap verdik.

Sivas İzmir uçak bileti ile seyahat etmek isteyen yolcuların muhtemel en çok merak ettiği sorulara cevap vermeden önce en avantajlı Sivas – İzmir uçak biletini Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulaması üzerinden satın alınabileceğini belirtelim.

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na Ulaşım


Şehrin Yazıbaşı mevkiinde, Merkez ilçesinde konumlanan Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay ve pek çok alternatife sahiptir. 1957’de hizmete açılan Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı, şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer alır. Kodu VAS olan havalimanının trafiği, açıldığı tarihten bu yana yoğundur.

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na ulaşım için HAVAŞ servisleri, taksi veya araç kiralama kullanılabilir.

Nuri Demirdağ Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım


Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’na HAVAŞ ile ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği yöntemdir. Hem makul ücreti hem de uçuşlarla doğru orantıda olan saat dilimleri ile Sivas İzmir uçak bileti satın alan yolcular da bu ulaşım yöntemini tercih ederek kolay ve hızlı bir şekilde havalimanına gidebilir.
HAVAŞ ile Nuri Demirdağ Havalimanı’na ulaşım gerçekleştirmek isteyen yolcular, şehir merkezinde Maliye karşısındaki Kılıçoğlu Pastanesi’nin arkasından hareket eden servislere binebilirler. HAVAŞ servis güzergahı, Kılıçoğlu Pastanesi arkasından hareketle; 4 Eylül Stadyumu, Kümbet Halı Saha’dan geçtikten sonra Sabancı Lisesi Durağı ardından Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve nihayetinde havalimanıdır

Nuri Demirdağ Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Nuri Demirdağ Havalimanı’na taksi ile ulaşım; bagaj yükü fazla, uçuş saati çok geç veya erken ya da acelesi olan yolcuların en sık tercih ettiği alternatiftir. Ayrıca şehir merkezine 23 kilometre mesafede konumlanan Nuri Demirdağ Havalimanı’na taksi ile ulaşım, konforlu olduğu kadar da hızlıdır. Bununla birlikte yolculuk ortalama 25-30 dakika arası sürmektedir.

Nuri Demirdağ Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Sivas İzmir uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, ilk durakları olan Nuri Demirdağ Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşımı da tercih edebilir. En konforlu ve hızlı yöntemlerden biri olan araç kiralama ile Nuri Demirdağ Havalimanı’na ulaşım için Bilet Dükkanı mobil uygulamasından ya da Bilet Dükkanı internet sitesinden saniyeler içinde istenilen araç en avantajlı fiyatlara kiralanabilir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Sivas – İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolcular, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım konusunda pek çok alternatife sahiptir. 1950 ile 1960 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başbakanı unvanıyla görev yapan Adnan Menderes’ten adını alan havalimanı, 17 Kasım 1987 yılında faaliyete girdiğinden bu yana Türkiye’deki en işlek havalimanlarından biridir. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, her geçen gün daha da kolay bir hale gelmektedir. Şehir merkezine 14 kilometre mesafede bulunan Adnan Menderes Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, İZBAN, taksi veya araç kiralama kullanılabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Merkeze Ulaşım


Sivas – İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolcular, uçuşları tamamlandıktan sonra Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ ile merkeze ulaşım sağlanabilir. Yolcuların en sık kullandığı ulaşım yöntemi olan HAVAŞ servisleri, 24 saat boyunca hizmet verir. Mavişehir, Karabağlar, Gaziemir ve Bayraklı gibi İzmir’in en merkezi noktalarına ulaşım sağlanabilen HAVAŞ servisleri ile Çeşme, Nazilli, Alaçatı ve hatta Söke’ye bile gidilebilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Otobüs ile Merkeze Ulaşım


Sivas – İzmir uçak bileti ile seyahatinin uçuş kısmını tamamlamış olan yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’ndan otobüs ile merkeze gidiş sağlayabilir. Çok konforlu bir ulaşım seçeneği olmasa da bagaj yükü az olan yolcular tarafından sıklıkla tercih edilen belediye otobüsleri ile Bornova Metrosu, Cumhuriyet Meydanı ve Mavişehir’e ulaşılabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan otobüs ile merkeze gidiş için 200, 202 ve 204 numaralı belediye otobüsleri kullanılabilir. Bu noktada belirmemiz gerekiyor ki İzmir’de herhangi bir toplu taşıma kullanmak için 35 Kart ya da İzmirim Kart sahibi olmak gerekir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN ile Merkeze Ulaşım


Sivas – İzmir uçak bileti ile İzmir’e iniş yapan yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN ile merkeze ulaşım sağlayabilirler. Aslen bir banliyö sistemi olan İZBAN, 136 kilometre boyunca uzanan bir hat üzerinde çalışır ve İzmir’in en çok kullanılan toplu taşımasıdır.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Taksi ile Merkeze Ulaşım


Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere konforlu bir ulaşım yöntemi seçmek isteyen Sivas – İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’ndan taksi ile merkeze ulaşım sağlayabilir. Şehir merkezine 14 kilometre mesafede olan Adnan Menderes Havalimanı’ndan ortalama 15-20 dakika kadar sürecek bir yolculuk ile İzmir’in merkez noktasına ulaşım sağlanabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Merkeze Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan araç kiralama ile merkeze ulaşım, İzmir’e birkaç günlüğüne gelen eden yolcular başta olmak üzere, seyahatleri boyunca konforlu bir ulaşım imkanı bulmak isteyen tüm yolcularca sıklıkla tercih edilir. Bu noktada en avanatajlı fiyata araç kiralama yapmak için Bilet Dükkanı internet sitesi veya Bilet Dükkanı mobil uygulaması kullanılabilir.

İzmir Gezilecek Yerler


Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Sivas – İzmir uçak bileti alacak yolculara adeta bir rehber görevi görecek olan bu yazıda İzmir’de gezilecek yerler başlığını özellikle eklemek istedik. Ege’nin İncisi unvanına sahip olan İzmir’de gezilecek pek çok nokta olsa da Bilet Dükkanı olarak bu gezilecek yerler içerisinde mutlaka görülmesi gereken yerleri özenle derledik.

Efes Antik Kenti ve Efes Müzesi: İzmir’de gezilecek yerler dendiğinde ilk akla gelen, yıl içinde yüz binlerce, hatta bazı yıllar milyonlarca turisti ağırlayan Efes Antik Kenti ve Efes Müzesi, bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 

Smyrna: Smirni olarak da adlandırılan İzmir’in en önemli antik kentlerinden biridir. Tarihi milatan önce 3000 yıllarına kadar uzanan Smyrna, İzmir gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır. 

İzmir Saat Kulesi: İzmir denince ilk akla gelen yer İzmir Saat Kulesi’dir. Kartpostallarda, magnetlerde ve daha pek çok İzmir’e dair noktada bu şehrin siluetini oluşturan ve simgesi olan temel tarihi yapı da İzmir Saat Kulesi olarak kabul edilir. Dönemin Osmanlı Padişahı Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılını kutlamak için 1901 yılında yaptırılmıştır. 

İlk Kurşun Anıtı: İzmir’in işgaline fiilen gösterilen ilk karşı çıkışın, Şehir Gazeteci Hasan Tahsin’in attığı kurşunun anısına Konak Meydanı’na dikilen bu heykel, İzmir gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır. Zira, İzmir için tarihi ve manevi büyük önem teşkil eder.

Kordon: İzmir’in en güzel gezilecek noktası Kordon’dur. Sahil boyunca uzanan Kordon,

Tarihi Asansör Binası: İzmir’de gezilecek popüler yerler listesinin baş aktörü olan Tarihi Asansör Binası, 58 metre yüksekliğiyle panoramik şehir manzarası sunar. 1907 yılında yapılan bina, İzmir’de en fazla turist akınına uğrayan yerlerdendir.

Forbes Köşkü: İzmir gezilecek yerler arasında en göz alıcı yapılardan biridir. 1908’de adını taşıdığı Forbes Ailesi tarafından yaptırılan köşk, İzmir’in en zarafet temsili mimarilerinden biri olarak nitelendirilir. 

Kızlararağası Hanı: 1744 yılında Hacı Beşir Ağa tarafından yaptırılan bu han, İzmir’in siluetini oluşturan en ikonik noktalardan biridir. Şehrin tarihi alışveriş noktalarından biri olan handa İzmir’e özgü pek çok yöresel ürün bulmak da mümkündür

İzmir’de Ne Yenir?


Ege’nin İncisi İzmir’in kendine has sayısız yöresel lezzeti bulunur. Bunlardan en çok bilinenleri ise İzmir köfte, boyoz, bomba ve kumrudur. Tabii İzmir tulumu, deniz börülcesi ve şevketibostan kavurması başta olmak üzere İzmir’in damak çatlatan mezeleri, şambali tatlısı ve Bergama helvası da mutlaka denenmelidir. 

İzmir’de Nerede Alışveriş Yapılır?


Adeta tamamı açık hava alışveriş merkezi olarak görülebilecek İzmir’de birçok alışveriş yapılacak yer vardır. Bunlardan en çok öne çıkanı ve İzmir’de nerede alışveriş yapılır sorusunun direkt cevabı kesinlikle Kızlarağası Hanı’dır. Pek tabii Kemeraltı Çarşısı, Konak Pierre ve Agora AVM de İzmir’de alışveriş yapılacak yerler listesinin olmazsa olmazıdır.

Bilet Dükkanı olarak şimdiden keyifli bir İzmir seyahati dileriz.