Sivas Ankara Uçak Bileti

Sivas - Ankara Uçuş Bilgileri

972,24TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
355 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 27ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 15ºC
Maks: 30ºC
Güneşli

En Ucuz Sivas - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Sivas
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
Ankara
TL1.261
Pegasus
Sivas
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
Ankara
TL972

Sıkça Sorulan Sorular

Sivas Ankara arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Sivas Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Sivas Ankara en ucuz uçak bileti 972,24 TL’den başlamaktadır.
Sivas Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Sivas Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?

Ülkemizin Atatürk tarafından başkenti ilan edilen şehri Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nin kalbinde yer almakta olup en kalabalık nüfusa sahip ikinci şehir olma özelliği taşımaktadır. Kimilerine göre Ankara’nın bir sonbahar şehri olduğu, kimilerine göre ise şehre gelenlerin bir daha terk edemediği Ankara’nın kimsenin açıklayamadığı bir enerjisi olduğunu söylemek mümkün. Ankara’yı gezmeye Atatürk’ün kabrinin yer aldığı Anıtkabir’i ziyaret ederek başlayabilir, daha sonra görülmesi gereken tarihi ve doğal yerlere uğradıktan sonra Ankara’nın kendine has muhteşem lezzetlerini deneyebilirsiniz. Okuma yazma oranının en yüksek olduğu illerimizden biri olan Ankara, başkent olduktan sonra diğer şehirlerden büyük bir göç alarak hızlıca gelişmeye başlamıştır. Başkent olmadan önce tarım ve hayvancılıkla ekonomisini döndüren Ankara bugün stratejik konumuyla ve gelişen sanayi, ticaret, siyaset gibi alanlardaki baskınlığıyla başka bir çehreye sahip olmuştur. Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiş olan Ankara; görüldüğü üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış çok kültürlü bir bölgedir. Türkiye’nin kalbi diyebileceğimiz Ankara’nın 25 ilçesi bulunmakta ve ülkemizin en kalabalık ilçesi olan Çankaya, şehir merkezi olarak geçmektedir. Yüzölçümü olarak Türkiye’nin üçüncü büyük ili olan Ankara’nın komşuları Bolu, Eskişehir, Kırşehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale ve Aksaray’dır. Karasal iklimin hâkim olduğu Ankara’da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve sert geçmektedir.
Ankara’dan yüzölçümü olarak daha büyük iki şehrimizden biri olan Sivas’tan başkent Ankara’ya gitmek için Sivas Ankara uçak bileti bakıyorsanız, sizi Bilet Dükkanı’nın imkânları ve uygun bilet kampanyalarına göz atmaya davet ediyoruz. Üstelik Ankara hakkında bilgi edinmek isteyen Sivas Ankara uçak bileti sahibi yolcular Bilet Dükkanı internet sitesinde Ankara uçak bileti yazılarını okuyabilirler. Sivas’tan Ankara’ya uçuşlar şu an için İstanbul aktarmalı olarak yapılmaktadır.

Sivas Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Sivas şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na (VAS) Havaş ile, belediye otobüsleriyle, araç kiralayarak, özel transferle ya da taksiyle ulaşabilirsiniz. Sivas Ankara uçak bileti almış olan yolcular Sivas şehir merkezinden havalimanına nasıl gideceklerini bilmiyorlarsa doğru adresteler. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Sivas Ankara uçak bileti alan yolcuların havalimanına giderken en çok tercih ettiği ulaşım türlerinden biri olan Havaş yaklaşık 40 dakikada Sivas şehir merkezinden Nuri Demirağ Havalimanı’na 35 Türk Lirası karşılığında gitmektedir. Yolcu alımına şehir merkezinden başlayarak Büyük Otel, 4 Eylül Stadyumu (Eski Stadyum), Kümbet Halı Saha, Sabancı Lisesi Durağı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü duraklarına uğrayan Havaş otobüsleri Sivas Nuri Demirağ Havalimanı durağında yolcularını indirmektedir. Havaş saatleri iç hat giden uçuş seferlerine göre belirlenmektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


Havalimanının iç hat giden uçuşlarından 2 saat önce Sivas şehir merkezinden kalkan belediye otobüsleriyle 50 dakikada havalimanına gidebilirsiniz, 2023 yılı itibariyle ücretler 20 Türk Lirasıdır. Sivas Otogar’dan yolcu alımına başlayan otobüsler Yenişehir, Kepceli Caddesi, Atatürk Caddesi, Hükümet Meydanı ve İstasyon Caddesi’ndeki Polis Lojmanlarına da uğrayarak Nuri Demirağ Havalimanı’nda yolcuları indirmektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Araç Kiralayarak Ulaşım


Sivas şehir merkezinde bulunan araç kiralama acentaları ya da Bilet Dükkanı üzerinden bulunduğunuz lokasyonu seçerek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat içinde şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Transfer ile Ulaşım


Sivas Ankara uçak bileti almış olan yolcuların pek çoğu eğer kalabalık bir grupla gidiyorlarsa ya da valizleri fazlaysa transfer ile ulaşım seçeneğini tercih etmektedir. Bilet Dükkanı internet sitesinden Sivas şehir merkezinden havalimanına gitmek için transfer araç ayarlayabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Şehir merkezinden Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na ulaşım için en konforlu yollardan biri olan taksiyle ulaşımı tercih edeceksiniz yaklaşık 250 Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekiyor. Diğer seçeneklere göre taksinin daha pahalı olacağını hatırlatalım.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Türkiye’nin yolcu trafiği bakımından en yoğun dördüncü havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) iç ve dış hatlar olarak hizmet vermektedir. Sivas Ankara uçak bileti sahibi gezginler, Ankara’nın Çubuk ilçesinde yer alan Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için çok sayıda seçeneğe sahiptir. Size en uygun olan ulaşımı seçerek Ankara tatilinize başlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Türkiye’nin pek çok ilinde havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş şirketi Ankara Esenboğa Havalimanından şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Havalimanı’ndan başlayarak Pursaklar, Hasköy, Aydınlıkevler, Keçiören Fatih Köprüsü, Ankamall AVM, Başkent Öğretmenevi ve Armada AVM güzergahını takip eden Havaş son olarak Aşti Peronlarda yolcularını indirmektedir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmekte olup ücretler 2023 yılı itibariyle 37 Türk Lirasıdır. Havaş otobüslerinin belli bir kalkış saati yoktur, otobüsler doldukları anda kalkmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine EGO Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


AŞTİ Otobüs Terminali’nden kalkan EGO Belediye Otobüsleriyle yaklaşık 1 saatte Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Sivas Ankara uçak bileti almış olan yolcular en kısa ve konforlu şekilde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak istiyorlarsa araba kiralayarak, özel transferle ya da taksiyle istedikleri noktaya gidebilirler. Havalimanında 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilir ya da araç kiralama firmalarıyla anlaşabilirsiniz. Dilerseniz Bilet Dükkanı’nın araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Ankara’da gezilecek yerler hangileridir diye merak eden Sivas Ankara uçak bileti sahibi yolcular, aşağıdaki listeyi inceleyebilirler.

Anıtkabir: Özellikle milli günlerde büyük bir kalabalığın ziyaret ettiği Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşı bulunuyor.

Ankara Kalesi: M.Ö. 2. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kaleden şehir manzarasını akşam saatlerinde izlemeniz tavsiye edilir.

Atakule: Çankaya ilçesinde yer alan Atakule, şehrin en önemli simgelerinden biridir. Mağazalarında alışveriş yapabilir, kulede yer alan restoran ve kafelerde yemek yerken Ankara şehir manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Hamamönü: Klasik Osmanlı Evlerini ziyaret edebileceğiniz Hamamönü, Altındağ ilçesinde bulunuyor. Hamamönü sokaklarını gezerken kendinizi nostaljik zamanlarda hissedeceksiniz.

Kuğulu Park: Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Tunalı Hilmi Caddesinin sonunda bulunan Kuğulu Park’ta kuğuları ve diğer kuş türlerini izleyerek keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Ankara’da Ne Yenir?


Sivas Ankara uçak bileti aldıysanız sıra geldi en lezzetli kısma! Ankara’nın birbirinden meşhur lezzetlerini sizler için derledik.

Ankara Simidi: Diğer simitlere göre daha gevrek ve koyu renkli olan Ankara Simidi, buradaki kahvaltıların vazgeçilmezidir.

S.S.K. Dürüm: Ankara’nın en meşhur lezzetlerinden olan S.S.K dürüm ASPAVA restoranlarında yanında salata, cacık, irmik helvası ve patates kızartmasıyla servis edilmektedir. Soslu soğanlı kaşarlı dürümü Özçelik Aspava’da yemenizi öneririz.

Ankara Tava: Arpa şehriye pilavı, üzerinde etle servis edilir.

Kokoreç: Sırf kokoreç yemek için Atatürk Orman Çiftliği’ne uğrayan gezginlerin sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.