Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı İletişim Bilgileri
Sivas’ta Gezilecek 5 Tarihi Yer
Haritasını İnceleyin

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hakkında


Türkiye’nin tarihi açıdan en önemli şehirlerinden biri olan Sivas’ta yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merkezine 23 km uzaklıkta bulunmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde önemli bir şehrimiz olan Sivas’ta Selçuklulardan Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar olan tarihe tanıklık edebilir, Sivas’ın gezilecek tarihi yerlerine gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak biletini Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz. 

Sivas uçak bileti yanında Bilet Dükkanı üzerinden Sivas otelleri hakkında da araştırma yapabilirsiniz. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinden 23 km uzaklıkta yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı 1957 yılından beri hava yolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde sizler için yazmış olduğumuz rehber yazıdan faydalanabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Sivas Belediyesi tarafından işletilen otobüsler ile şehir merkezi ve Sivas Nuri Demirağ Havalimanı arasında karşılıklı olarak ulaşım sağlamanız mümkündür. Havalimanında gelen yolcu çıkışının önünden hareket eden otobüsler ile İstasyon Caddesi, Hükümet Meydanı, Atatürk Caddesi, Kepçeli Caddesi, Yenişehir ve Terminal güzergahından giderek yaklaşık 45 dakika içerisinde şehir merkezine varmaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Uçak seferleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden Havaş otobüsleriyle havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediye otobüslerine göre daha konforlu bir yolculuk sunan Havaş otobüsleriyle Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Sabancı Lisesi Durağı, Kümbet Halı Saha, 4 Eylül Stadyumu ve Büyük Otel güzergahını takip ederek yaklaşık 35 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız havalimanında gelen yolcu salonunun çıkışında bekleyen taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksilere binerek havalimanından şehir merkezine yaklaşık yarım saat içerisinde varabilirsiniz. Sivas Havalimanı uçak bileti olan yolcular genelde konforlu olmasından dolayı taksi tercih eder. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genelde grup halinde seyahat edenlerin ya da elinde çok bagajı olanların tercih ettiği özel transfer Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve konforlu yoludur. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Sivas’ta geçireceğiniz süre boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sorun ve kısıtlanma ile karşılaşmak istemiyorsanız Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinin ofislerine giderek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanında araç kiraladıktan sonra sadece şehir merkezinde değil Sivas’ın her yerinde görmek istediğiniz yerlere kolaylıkla gidebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyatlara araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı içinde bulunduğu Sivas şehriyle beraber yakınındaki diğer bazı şehirlere de hava yolu ulaşımı konusunda hizmet vermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Havaş otobüsleriyle aktarma yapabileceğiniz şehirlerden biri de Tokat’tır. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı hangi şehirlere yakın öğrenmek için Sivas’ın komşu olduğu şehirlere bakılabilir. Sivas’ın komşu şehirleri Tokat, Ordu, Giresun, Erzincan, Malatya, Kahramanmaraş, Kayseri ve Yozgat’tır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti satın almadan önce bilet fiyatlarıyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizdeki Sivas Nuri Demirağ Havalimanı hakkındaki rehber yazıdan yararlanabilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketi, yolculuk gerçekleştireceğiniz şehir ve yolculuk edeceğiniz tarihin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak bileti fiyatları en düşük 890 TL’den başlayarak 2200 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı uçak biletinizi en ucuz fiyata Bilet Dükkanı üzerinden satın alabilirsiniz.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı İletişim Bilgileri


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda gerçekleşecek olan uçuşunuz, havalimanında sunulan hizmetler ya da herhangi başka bir nedenle ilgili soru ve sorunlarını direkt olarak yetkili biriyle görüşmek isterseniz aşağıda bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Yazıbaşı Mahallesi, 58000, Yazıbaşı/Sivas
  • Telefon: 0346 224 86 87 – 0346 224 79 25
  • Faks: 0346 224 99 71
  • E-Posta: infosivas@dhmi.gov.tr 

Sivas’ta Gezilecek 5 Tarihi Yer


Türkiye’de merkezi bir konuma sahip olan Sivas’ın tarihinin M.Ö 2600’lü yıllara kadar uzandığı bilinmektedir. Yaklaşık 4000 yıl içerisinde farklı dönemlere ait pek çok ize Sivas’ta rastlayabilirsiniz. Sivas’ta gezilecek 5 tarihi yeri sizler için listeledik. İşte Sivas Havalimanı uçak bileti olan yolcuların gezebileceği yerler: 

Behrampaşa Hanı

1576 yılında Behram Paşa tarafından inşa ettirilen Behrampaşa Hanı ilk yapıldığı dönemde önemli bir ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Selçuklu dönemi han mimari özelliklerine sahip olan bu handa kürk kervanları bulunmaktaydı. Günümüzde ise Behrampaşa Hanı otel ve restoran/kafe olarak hizmet vermektedir.

Alacahan Kervansarayı

Selçuklu sultanı Alaaddin Keykubat’ın isteği üzerine 11150-1180 yılları arasında yapılan Alacahan Kervansarayı kış aylarında da rahat bir konaklama sağlanabilmesi için üzeri kapalı şekilde inşa edilmiştir. 2007 yılında restore edilen kervansaray, günümüzde çeşitli kültürel faaliyetler için kullanılmaktadır. Alacahan adı ise kervansarayın yapımında siyah beyaz renkli taşlar kullanılmasından gelmektedir.

Gök Medrese

Önemli Selçuklu mimari eserlerinden bir diğeri olan Gök Medrese 1271 yılında Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından inşa ettirilmiştir. 1926 yılından itibaren müze olarak hizmet veren medresenin görkemli taç kapısı ve Türk mimarisine ait süslemeleri gören herkesi etkilemektedir. 

İzzettin Keykavus Türbesi

İzzettin Keykavus’un kendisi için yaptırmış olduğu türbe, Şifahiye Medresesi’nin içerisinde yer almaktadır. 1217 yılında inşa edilen türbenin dışında hanedana ait 12 adet mezar sandukası bulunmaktadır. Halkın oldukça değer verdiği bir dini mekan olan İzzettin Keykavus Türbesi’nin bulunduğu medrese kafe olarak kullanılmaktadır.

İsmet İnönü Konağı

İsmet İnönü’nün 1891-1897 yılları arasında kaldığı bu konak 19.yüzyılın sonlarında Göğdünlüğoğulları tarafından inşa ettirilmiştir. 1945 yılında satın alınan konak müzeye dönüştürülme sürecinde içerisinde sergilenmek üzere İsmet İnönü’ye ait eşyalar ve etnografik parçalar konulmuştur. Ayrıca 2014 yılında restore ettirilen İsmet İnönü Konağı, bu restorasyondan sonra Sivas Hizmet Vakfı tarafından kullanılmaya başlanmıştır.