İzmir Sivas Uçak Bileti

İzmir - Sivas Uçuş Bilgileri

1296 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
864 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Sivas Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 12ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 12ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 12ºC
Maks: 25ºC
Güneşli

En Ucuz İzmir - Sivas Uçak Biletleri

AnadoluJet
İzmir
İzmir Havalimanı
Sivas
TL1.278
Pegasus
İzmir
İzmir Havalimanı
Sivas
TL1.296

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Sivas arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İzmir Sivas karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Sivas Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Sivas en ucuz uçak bileti 1.296 TL’den başlamaktadır.
İzmir Sivas arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sivas’ta Gezilecek Yerler 
Sivas’ta Ne Yenir?
Sivas’ta Nerede Alışveriş Yapılır?

İzmir Sivas Uçak Bileti
 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir, Ege Bölgesi’nde konumlanır. Şehirde bulunan Adnan Menderes Havalimanı’nın yıl içerisindeki trafiği oldukça yoğundur. 

İzmir Sivas uçak bileti satan alan yolcuların, tüm seyahatleri boyunca işlerine yarayacağını düşündüğümüz tüm bilgileri derledik. Bunun için öncelikli olarak İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım konusunu ele aldık. Ulaşım alternatiflerinin yanı sıra, İzmir Sivas uçak bileti satın alan yolcuların Sivas’ta iniş yaptıktan sonra gezip görmesi gereken yerler, alışveriş yapılabilecek mekanlar ve pek tabii Sivas’ın muhteşem yöresel lezzetlerini de yazımıza ekledik.

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcuların ilk durakları hiç kuşkusuz Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım olur. Bu nedenle öncelikli olarak İzmir’in merkezi noktalarından havalimanına ulaşımı anlatacağız.

Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ilçesinde, şehir merkezine 15 kilometre mesafede konumlanır. 17 Kasım 1987 tarihinde açılan havalimanı, yurt içi uçuşların yanı sıra uluslararası uçuşlar için de kullanılır. İsmi ise 1950 ile 1960 tarihleri arsında başbakanlık yapan Adnan Menderes’ten gelir. 

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcular, Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için otobüs, Havaş, İZBAN veya taksi kullanabilir.

Otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcular arasında bagaj yükü az olanlar, otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirler. Bu ulaşım seçeneği, hızlı, kolay ve ekonomik olsa da çok konforlu sayılmaz. Bu nedenle bagaj yükü fazla olan yolcuların tercih etmemelerini tavsiye ederiz. 

Peki, otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım nasıl sağlanır? 

İzmir’in merkezi noktalarından hareketle Adnan Menderes Havalimanı’na giden üç farklı otobüs bulunur. Bunlar; 200, 204 ve 202 numaralı olan otobüslerdir. 200 numaraları otobüs, Karşıyaka/Mavişehir’den hareket ederek havalimanına ulaşır. 204 numaralı hat ise Bornova Metrosu’ndan kalkarak Adnan Menderes Havalimanı’na varır. Son olarak 202 numaralı otobüs de İzmir’in en merkezi noktalarından biri olan Alsancak’tan kalkış yapar ve havalimanına kadar yolcu taşır. 

Otobüs ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, bahsettiğimiz üç hat için detaylı güzergah ve sefer saati bilgilerine buradan ulaşabilirler. Son olarak belirtelim ki İzmir’de ESHOT olarak geçen otobüslere ve diğer toplu taşımalara binmek için İzmirim Kart veya 35 Kart satın almak gerekir. 

Havaş ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcuların büyük çoğunluğu, Havaş ile Adnan Menderes Havalimanına ulaşım alternatifini değerlendirir. Hem hızlı hem de günün 24 saati hizmet vermesiyle Havaş servisleri, havalimanına gidecek olan yolcuların işlerini oldukça kolaylaştırır.

Havaş servisleri, İzmir’in Urla, Çeşme, Mavişehir, Alaçatı ve Alsancak bölgelerindeki duraklarından kalkış yapar. İzmir Sivas uçak bileti alan ve Havaş ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen yolcular, servislerin güzergahları ve saatleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler. 

İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

Tıpkı otobüs tercihi gibi İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım seçeneği de bagaj yükü az olan yolcular için oldukça uygun bir alternatiftir. Esasında bir banliyö hattı olan İZBAN, İzmir’de 136 kilometrelik bir güzergahta hizmet verir. Günün hemen her saati bulunabilen İZBAN seferleri, şehrin en kuzeyinden batısına, güneyinden doğusuna kadar uzanan bir hat üzerinde çalışır.

İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyen İzmir Sivas uçak bileti almış yolcular, sefer saatleri ve güzergah bilgisi için buraya tıklayabilir.

Taksi ile Adnan Menderes Havalimanı’na Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcular için en konforlu seçenek şüphesiz ki taksi ile Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım olur. Hızlı, konforlu ve günün istisnasız her saati kolaylıkla ulaşılabilen taksiler; bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere, gece geç ya da sabah çok erken saatte uçuşu olan yolcuların birinci tercihidir. Öte yandan, merkezi konumda bulunuluyor ise ortalama 15 kilometrelik bir yolculuk yapılacağından, ulaşım maliyeti de makul düzeylerde kalır. 

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti satın alan ve Sivas’ta inen yolcular, şehir merkezine kolaylıkla gidebilirler. Bunun için birden fazla alternatif bulunur. Bunlar; araç kiralama, Havaş servisleri, belediye otobüsleri ve taksidir. 

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alan yolcular, Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan araç kiralama ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. En konforlu ulaşım alternatiflerinden biri olan araç kiralama ile Sivas merkeze ulaşım, bagaj yükü fazla olan yolcular tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun için havalimanında bulunan ve 7/24 hizmet veren araç kiralama şirketlerinden hizmet satın alınabilir. Bu konuda belirtmemiz gereken önemli nokta şu ki; araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmak ve pek tabii ehliyet sahibi olmak gerekir.

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Havaş ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Havaş ile şehir merkezine ulaşım, İzmir Sivas uçak bileti alan ve uçuşunu tamamlamış olan yolcuların en sık tercih ettiği alternatiftir. Oldukça da hesaplı olan Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Havaş ile şehir merkezine ulaşım, şehrin birçok noktasına gitmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılar.

Sivas merkeze Havaş servisleri ile gitmek isteyen yolcular, buraya tıklayarak güzergah ile saat bilgisine ulaşabilirler.

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alıp uçuşlarını tamamlayan yolcular, Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Bunun için Sivas Belediyesi, iç hat uçuşlarına özel olarak otobüs seferleri düzenlemektedir. Bu sayede, herhangi bir iç hat uçuşu ile Sivas’a iniş yapan yolcular, otobüs ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilir. En hesaplı seçenek olan Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım, yolcuların ortalama 45 dakika süren bir yolculukla merkeze varmalarına olanak tanır. Havalimanından merkeze ulaşım hizmeti veren belediye otobüslerinin güzergahı da bir hayli merkezi noktalardan oluşur. Havalimanından kalkış yapan otobüsler, İstasyon Caddesi’nden geçerek Hükümet Meydanı’na ulaşır. Oradan hareketle Atatürk Caddesi’ne giden otobüsler, Kepçeli Caddesi üzerinden devam ederek Yenişehir’e ve nihayetinde de Terminal durağına varır.

Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İzmir Sivas uçak bileti alıp uçuşunu tamamlayan yolcuların bir diğer alternatifi de Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım olur. Günün her saati havalimanından kolaylıkla bulunabilen taksiler, terminal çıkışında sıralı şekilde konumlanır. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı, taksiyle ulaşım tercihi yapan ve merkeze gitmek isteyen yolcular için ortalama 15 ile 20 dakika arası sürer. 

Sivas’ta Gezilecek Yerler 
 

Yazımızın bu kısmını, İzmir Sivas uçak bileti ile bu şehre gelenlerin en merak ettiği konuyu açıklığa kavuşturmak için hazırladık. Sivas’ta gezilecek yerler nerelerdir dendiğinde bir hayli fazla sonuçla karşılaşılsa da Bilet Dükkanı olarak kesinlikle görülmesi gereken yerleri özel olarak sizin için seçtik.

Sivas Atatürk Kongre Merkezi: 1919 yılında 2 Eylül ile 18 aralık tarihleri arasında ‘Milli Mücadele Karargahı’ olarak kullanılan bu yapı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı yer olarak bilinir. Sivas Kongresi’nin düzenlendiği bu yer, Sivas’ta gezilecek yerler listesinin ilk sırasında bulunur.

Gök Medrese: II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1271 yılında yaptırılan ve ihtişamıyla bugün dahi göz kamaştıran medrese, ismini turkuaz rengi işlemelerinden alır. 

Kesik Köprü: Sivas’ta gezilecek yerler listesinde yer alması gereken yerlerden biri olan Kesik Köprü, Kızılırmak üzerinde Anadolu Selçuklular döneminde Yavaş Arslan tarafından 1213 yılında yaptırılmıştır. 

Sivas Kalesi: Sivas’ta gezilecek yerler denince Sivas Kalesi’ni anmamak olmaz. Milattan önce 2000’lere kadar uzanan bir tarihi bulunan kale, Sivas’ın en önemli tarihi değerlerindendir.

Kurşunlu Hamam: 1576 yılında yapılan ve günümüze sapasağlam ulaşan Kurşunlu Hamam, Behram Paşa tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde halen hamam olarak kullanılır.

Gökpınar Gölü: Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden olan Gökpınar Gölü, temizliği ve doğal ihtişamıyla göz kamaştırır. Sivas’ta gezilecek yerler dendiğinde mutlaka bu gölden de bahsedilir. 

Çifte Minareli Medrese: Sivas’ta gezilecek yerler listesinin en ünlü yapısı olan Çifte Minareli Medrese, tarihi geçmişinin yanı sıra sanatsal işlemeleriyle göz kamaştırır. İlhanlı Veziri Sahip Şemsettin Mehmet Cüveyni tarafından yaptırılmıştır. 

Sivas Arkeoloji Müzesi: Şehrin şehrinin göz kamaştırıcı tarihini gözler önüne seren Sivas Arkeoloji Müzesi, 2009 yılından beri şehrin milattan önce 5500’lerden Osmanlı’ya kadarki dönemi içerisindeki birikimleri ziyaretçilerine sergiler. 

Tüm bunların yanı sıra Sivas Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Sızır Şelalesi, Şifaiye Medresesi ve Aşık Veysel Müzesi de yine Sivas’ta gezilecek yerler listesinde bulunması gereken yerlerdendir.

Sivas’ta Ne Yenir?
 

Zengin mutfak kültürüyle damak çatlatan lezzetlere sahip olan Sivas’ta ne yenir sorusunun ilk cevabı Sivas köftesidir. Ayrıca yöresel Sivas lezzetleri arasında kesinlikle madımak kavurması da denenmesi gereken lezzetler arasında yer alır. Tabii mirik köfte, Sivas hıngeli, Sivas katmeri, kırniş, salatalık dolması, kadayıflı Divriği pilavı Sivas çöreği ve pancar turşusu da yine Sivas’ta ne yenir sorusunun en lezzetli cevaplarıdır. 

Sivas’ta Nerede Alışveriş Yapılır?
 

İzmir Sivas uçak bileti alarak bu şehre gelenler, gezilecek yerler ve yöresel lezzetler dışında Sivas’ta nerede alışveriş yapılır sorusunun cevabını da oldukça merak ederler. Bu konuda Sivas’ın yöresel ürünlerini ve yine bu şehre dair donelerle dolu hediyelik eşyaları Bankalar Caddesi ile Belediye Çarşısı’ndaki dükkanlarda bulabileceğinizi belirtelim.

Bilet Dükkanı olarak şimdiden sağlıklı uçuşlar ve keyif dolu bir Sivas seyahati dileriz.