Sudan Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
33ºC
43ºC
Güneşli
Cum
33ºC
44ºC
Güneşli
Cts
33ºC
44ºC
Güneşli

Sudan Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Sudan uçakla Ankara'dan 2 saat 50 dakika, İstanbul'dan ise 3 saat 15 dakika sürmektedir.
Sudan'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Sudan para birimi Sudan Sterlini'dir.
Sudan en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Sudan uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Sudan uçak bileti ortalama 10.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Sudan Uçak Bileti Fiyatları
Sudan Vize İstiyor Mu?
Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sudan Kaç Günde Gezilir?
Sudan'a Ne Zaman Gidilir?
Sudan Gezilecek 5 Tarihi Yer
Sudan Toplu Taşıma

Sudan Hakkında


Sudan, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da yer alır ve Mısır, Eritre, Etiyopya, Güney Sudan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad ve Libya ile sınır komşusudur. Coğrafi olarak geniş bir alanı kapsayan Sudan, Afrika'nın ikinci, Arap dünyasının üçüncü büyük ülkesi ve dünyada on altıncı sırada yer almaktadır. Bu özellikleri ile de Sudan uçak bileti satın alan turistler tarafından her sene çokça ziyaret edilmektedir.

Sudan, nüfusun büyük çoğunluğunun İslam dinine mensup olduğu bir ülkedir. Ulusal siyaseti, bağımsızlığından bu yana çoğunlukla İslam odaklı hükümetler ve askeri rejimler tarafından yönetilmiştir. Güney Sudan, 9 Temmuz 2011 tarihinde bağımsızlığını ilan etmiştir. Avantajlı fiyatlara Sudan uçak bileti satın almak için Bilet Dükkanı uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sudan Uçak Bileti Fiyatları


Uçak bileti fiyatları ise farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Sezon, seyahat tarihi, havayolu şirketi ve rezervasyon yapılacak dönem gibi etkenler, uçak bileti fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Dolayısıyla güncel uçak bileti fiyatlarını öğrenmek için hava yollarının resmî web sitelerini veya seyahat acentelerini takip etmeniz ve araştırma yapmanız gerekmektedir. Bilet Dükkanı sitesini kullanarak uygun Sudan uçak bileti rezervasyonu yapmak için farklı şirketlerin tekliflerini karşılaştırabilirsiniz.

Sudan Vize İstiyor Mu?


13 Mart 2011'den itibaren diplomatik pasaport sahipleri için vize uygulaması kaldırılmıştır. Türk vatandaşlarının Sudan'a seyahatlerinde vize gereksinimi olmadığı için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Ancak diğer konularda dikkat edilmesi gereken hususlar da mevcuttur, özellikle güvenlik ve seyahat öncesi sağlık tedbirleri konusunda dikkatli olunmalıdır. Seyahat öncesinde T.C. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği aşıları yaptırmak tavsiye edilmektedir. Ayrıca Sudan'ın belirli bölgelerine seyahat edecek vatandaşların güvenlik nedeniyle izne tabi olduğunu göz önünde bulundurması önemlidir.

THY'nin İstanbul-Hartum arasında haftanın her gün tarifeli seferleri olması da seyahat kolaylığı sağlamaktadır. Ancak seyahat öncesinde havayolu şirketinin güncel sefer ve uçuş bilgilerini kontrol etmek önemlidir. Bunun için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret ederek en uygun Sudan uçak bileti fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Sudan'da başkent Hartum'daki havalimanı Hartum Uluslararası Havalimanı'dır. Sudan uçak bileti ile ülkeye gelen turistlerin Havalimanından şehir merkezine ulaşması için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Hartum Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiyle ulaşım en yaygın ve kolay yöntemdir. Havalimanında taksi durağı mevcuttur ve taksiler genellikle 24 saat hizmet verir. Taksi ücretleri için pazarlık yapabilirsiniz. Yolculuğunuz öncesi fiyatı önceden netleştirmek önemlidir.

Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma otobüsleri de bulunmaktadır. Havalimanı yakınında bir otobüs durağından bineceğiniz otobüsler şehrin farklı bölgelerine düzenli seferler yapar. Otobüsler ekonomik bir seçenek olsa da seyahat süresi trafik yoğunluğuna bağlı olarak uzun sürebilir.

Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Transfer İle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine önceden rezerve edilmiş özel transfer hizmetlerini kullanmak da bir seçenektir. Oteliniz veya seyahat etmek istediğiniz noktaya Bilet Dükkanı üzerinden özel transfer rezervasyonu yaparak konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sudan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Havalimanında uluslararası ve yerel araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Eğer araba kiralamayı tercih ediyorsanız havalimanında araç kiralama ofislerinden rezervasyon yapabilir ve aracınızla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Sudan araç kiralama hizmetleri hakkında detaylı bilgi için Bilet Dükkanı araç kiralama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sudan Kaç Günde Gezilir?


Sudan, geniş bir coğrafi alana sahip zengin tarihi ve kültürel mirasa sahip bir ülke olduğu için gezilecek yerler açısından da oldukça zengindir. Ancak tamamını gezmek için ne kadar süre ayırmanız gerektiği kişisel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza bağlı olarak değişebilir. Sudan'ı tamamen keşfetmek için en az bir hafta, hatta daha uzun süre ayırmanız gerekebilir. Böylece ülkenin farklı bölgelerini ve önemli turistik yerlerini keşfedebilir, kültürel zenginliklerini deneyimleyebilirsiniz. Daha kısa süreli bir Sudan uçak bileti rezervasyonu yaptırarak ise sadece önemli yerleri görebilirsiniz. Ayrıca konforlu bir tatil için Bilet Dükkanı otel sayfası üzerinden Sudan otelleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Sudan'a Ne Zaman Gidilir?


Sudan için en uygun seyahat dönemi genellikle kış aylarıdır. Sudan, sıcak ve kurak bir iklime ev sahipliği yapar ve yaz aylarında yüksek sıcaklıklar görülebilir. Bu nedenle Ekim ile Mart ayları arasında ülkeyi Sudan uçak bileti ile ziyaret etmek daha ılıman bir iklimde hava şartlarından en az etkilenmek için mantıklı olacaktır.

Sudan Gezilecek 5 Tarihi Yer

Dinder Ulusal Park


Dinder Ulusal Park, Etiyopya sınırında yer alan bir ulusal parktır ve aynı zamanda bir biyosfer rezervidir. Sudan uçak bileti ile Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından ilk ziyaret edildiğinde kalabalık bir nüfusa sahip olan bu yerde zamanla insan yerleşimi azalmıştır. 1935 yılında kurulan bu park ekolojik açıdan önemli bir alandır. Park, zürafa, aslan, deve kuşu, ceylan gibi 100'den fazla farklı hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca nesli tükenmekte olan hayvanların da yaşadığı bu park, şehir turunuz sırasında istediğiniz zaman ziyaret edilebilir.

Arap Çarşısı


Arap Çarşısı, Sudan'daki ticaretin merkezi olarak bilinir ve Hartum'da bulunur. Yöresel lezzetler, halılar ve hediyelik eşyalar gibi çeşitli ürünleri bu çarşıda bulabilirsiniz. Kalabalık ve gürültülü bir atmosfere sahip olan Arap Çarşısı'nda dolaşırken keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Gebel Barkal


Gebel Barkal, Karima kasabasında yer alan küçük bir dağdır ve tarihi M.Ö. 1450 yılına kadar uzanır. Bir dönem kraliyet mezarlığı olarak kullanılan bu dağda birçok piramit de bulunmaktadır.

Nasır Gölü


Nasır Gölü, Nil Nehri sularından oluşan yapay bir göldür. 1970'lerde inşa edilen göl, insan yapımı en büyük göllerden biri olarak kabul edilir. Gölde balık tutma veya tekne turları gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Nil Nehri


Nil Nehri, dünyanın en uzun nehirlerinden biri olarak Sudan da döküldüğü ülkelerden biridir. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip bu nehir, ziyaretinizde görülmeye değer bir yerdir.

Sudan Toplu Taşıma


Sudan'da toplu taşıma sistemi gelişmiş değildir ve şehirler arası ulaşım için değişik seçenekler bulunmaktadır. Toplu taşıma, genellikle otobüs ve minibüslerle sağlanır. Ancak başkent Hartum gibi büyük şehirlerde bazı otobüs hatları ve minibüsler mevcuttur.

Hartum'da toplu taşıma, otobüsler ve minibüslerle sağlanır. Minibüsler, şehir içinde popüler bir ulaşım aracıdır ve farklı güzergahlarda seferler yaparlar. Hartum'da otobüs ve minibüslerin durakları pek belirgin değildir ve güzergahlar genellikle belirli bir düzene göre değildir. Bu nedenle toplu taşımayı kullanacaksanız, yerel halktan veya otel personelinden yardım alarak güzergâh ve duraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şehirler arası ulaşım için Sudan'da otobüs ve minibüslerin yanı sıra, bazı yerlerde taksi ve dolmuşlar da kullanılabilir. Taksi, şehir içinde ve şehirler arasında ulaşım için tercih edilebilecek bir seçenektir. Ancak taksi ücretleri biraz pahalı olabilir.

Sudan'da demiryolu ulaşımı da bulunmaktadır ancak bu sistem gelişmemiştir ve yaygın olarak kullanılmamaktadır. Bu yüzden Sudan uçak bileti ile ülkeyi ziyaret edenler arasında pek tercih edilmeyen bir alternatiftir.