Türkiye Polonya Uçak Bileti

Türkiye - Polonya Uçuş Bilgileri

14.440 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.428 KM Mesafe
LOT Popüler Havayolu
3 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Türkiye - Polonya Uçak Biletleri

LOT
Türkiye
İstanbul Havalimanı
Polonya
TL14.440
Lufthansa
Türkiye
Ankara Esenboğa Havalimanı
Polonya
TL19.135

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye Polonya arası hava yolu ile 3 saat 20 dakika sürmektedir.
Türkiye Polonya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Frederic Chopin Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye Polonya en ucuz uçak bileti 14.440 TL’den başlamaktadır.
Türkiye Polonya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Türkiye'den Polonya'ya Nasıl Gidilir?
Polonya Vize İstiyor Mu?
Polonya'nın Popüler Havalimanları
Polonya'ya Hangi Mevsim Gidilmeli?
Polonya Kaç Günde Gezilir?
Polonya'da Gezilecek 7 Yer
Polonya'da Gidilmesi Gereken Tarihi Yerler
Polonya'da Ne Yenir?

Polonya Hakkında


Polonya, Orta Avrupa'da yer alan bir ülke olup, sınırlarını Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya, Litvanya, Ukrayna, Baltık Denizi ve Beyaz Rusya ile paylaşmaktadır. Başkenti Varşova'dır ve ülkenin güncel nüfusu yaklaşık olarak 38 milyon kişidir. Polonya'nın resmi dili Lehçe'dir. Yüzölçümü bakımından Avrupa'da 9. sırada ve dünya genelinde ise 69. sırada yer almaktadır. En kalabalık ülkeler listesinde ise 33. sıradadır. Doğal güzelliklerinden tarihi mekanlarına kadar görülmeye değer sayısız yere ev sahipliği yapan bu ülkeyi Türkiye Polonya uçak bileti ile ziyaret etmek için Bilet Dükkanı üzerinden uçak bileti rezervasyonu yapabilirsiniz.

Türkiye'den Polonya uçak bileti ile yapacağınız yolculuk öncesi, sitemiz üzerinden Polonya otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili bilgiye ulaşabilir, erken rezervasyon fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Türkiye'den Polonya'ya Nasıl Gidilir?


Türkiye'den Polonya'ya gitmek isteyenler için İstanbul ve farklı şehirlerden Türkiye Polonya uçak bileti ile doğrudan uçuşlar mevcuttur. İstanbul'dan Varşova'ya aktarmasız olarak yapılan uçuşlar ile oldukça kısa bir sürede, yaklaşık 2 saat 25 dakika içinde şehre ulaşabilirsiniz. Bu kolay ve hızlı alternatif, Türkiye ile Polonya arasındaki mesafeyi kısa sürede aşmak isteyen gezginler için pratik bir seçenektir. İstanbul'un uluslararası bir hava taşıma merkezi olmasının yanı sıra Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerden de bu güzergahı tercih edebilirsiniz.

Polonya Vize İstiyor Mu?


Polonya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize gerekmektedir. Polonya, Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarına ve vize muafiyeti tanınan diğer ülkelere vize zorunluluğu getirmemektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Polonya'ya girişlerde Bordo Pasaport sahiplerinden vize talep edilse de Diplomatik, Gri Hizmet ve Yeşil Pasaport sahipleri için vize şartı aranmamaktadır. Böylece Türkiye Polonya uçak bileti ile herhangi bir vize gereksinimi duymadan seyahat edebilirsiniz.

Polonya'nın Popüler Havalimanları


Polonya geniş yüzölçümü ile birçok farklı şehre sahiptir. Hem Türkiye Polonya uçak bileti gibi uluslararası destinasyonları hem de yurtiçi uçuşları kolaylaştırmak adına farklı şehirlerde hizmet vermekte olan farklı havalimanlarına sahiptir.

 • Varşova Frederic Chopin Uluslararası Havalimanı, başkent Varşova'nın ana havalimanıdır ve Polonya'nın en büyük ve en yoğun havalimanlarından biridir.
 • Krakow John Paul II Uluslararası Havalimanı, Krakow'un ana havalimanıdır ve Polonya'nın en önemli turistik şehirlerinden birine hizmet verir.
 • Gdansk Lech Walesa Havalimanı, Gdansk, Sopot ve Gdynia gibi üç önemli şehrin bulunduğu bölgenin ana havalimanıdır.
 • Katowice Uluslararası Havalimanı ise Katowice ve çevresindeki şehirler için önemli bir ulaşım merkezidir.
 • Wroclaw Copernicus Havalimanı, Wroclaw şehrinin ana havalimanıdır ve genel olarak yakın bölgelere de hizmet verir.
 • Poznan Lawica Havalimanı, şehrine hizmet veren ana havalimanıdır.

Polonya'ya Hangi Mevsim Gidilmeli?


Polonya'yı Türkiye Polonya uçak bileti ile ziyaret etmek için en uygun dönemler, genellikle ilkbahar ve sonbahar ayları olarak kabul görmektedir. Bu aylar Polonya'yı keşfetmek için mükemmel bir zaman dilimidir. Hava genellikle ılımandır ve turistik mekanlar daha az kalabalıktır. Böylece ziyaretçiler ülkenin güzelliklerini daha rahat ve huzurlu bir şekilde deneyimleyebilirler. Ayrıca ilkbaharda doğanın uyanışını veya sonbaharın muhteşem renklerini görmek isteyenler için bu aylar özellikle çekicidir.

Polonya Kaç Günde Gezilir?


Polonya'nın kaç günde gezileceği sorusu kişisel tercihlere ve ziyaret edilecek bölgelere bağlı olarak farklı cevaplanabilir. Yine de 1 ila 2 hafta arasında bir süre içinde Polonya'nın ana şehirlerini (Varşova, Krakow, Gdansk gibi), tarihi bölgelerini, müzelerini ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Daha fazla  ve derinlemesine keşif yapmak isterseniz de daha uzun bir zaman ayırarak geniş aralıklı bir Türkiye Polonya uçak bileti rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Polonya'da Gezilecek 7 Yer

 1. Wawel Katedrali

  Wawel Katedrali, Polonya'nın önemli Roma Katolik kiliselerinden biridir ve Krakow şehrinin tarihi dokusunu yaklaşık 900 yıldır korumaktadır. Geçmişte bir dizi restorasyon işlemleri geçirmiş olmasına rağmen benzersiz mimarisi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

 2. Wieliczka Tuz Madeni

  Wieliczka Tuz Madeni, Krakow'a yakın bir konumda bulunan dünyanın en eski tuz madenlerinden biridir. Tarih öncesi çağlardan beri kullanılan ve birçok Lehistan Kralı'nın evlilik törenlerine ev sahipliği yapmış bir yerdir. 327 metre derinliğe kadar uzanmaktadır ve ülkeye gelen turistler için popüler bir ziyaret noktasıdır.

 3. Auschwitz - Birkenau Toplama Kampları

  Auschwitz - Birkenau Toplama Kampları, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası tarafından kurulan ve tarihin en acı olaylarına tanıklık eden kamplardır. Bu kamplara savaş sırasında toplamda 1,3 milyon insan yerleştirilmiş, 900 bin kişi gaz odalarında hayatını kaybederken 200 bine yakın insan da kötü muamele, eksik beslenme ve hastalık nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Bu iki kamp kalıntısı şimdi UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve ziyaretçilere açılmıştır. Türkiye Polonya uçak bileti ile ülkeyi ziyarete geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

 4. Bialowieza Ormanı

  Bialowieza Ormanı, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış ve Polonya'nın en ünlü doğa parklarından biri olarak kabul edilir. Avrupa bizonlarının yaşadığı 500 adetlik bir popülasyona ev sahipliği yapmaktadır ve Beyaz Rusya'ya kadar uzanmaktadır.

 5. Varşova Eski Şehir Bölgesi

  Varşova'nın Eski Şehir bölgesi canlı bir bölge olarak meşhurdur. 13. yüzyıldan günümüze kadar gelen bu bölge, 1980 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

 6. Malbork Kalesi

  Malbork Kalesi de dünyanın en büyük kalelerinden biri olarak kabul edilmekteidr. Bu klasik Orta Çağ mimarisine sahip olan kale, 1997 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınmıştır ve titizlikle korunmaktadır.

 7. Kraków Cloth Hall

  Kraków Cloth Hall, Polonya'nın en bilinen turistik noktalarından biridir. Rönesans dönemine ait olan bu bina benzersiz mimarisi ve zarafeti ile ziyaretçileri büyüler.

Polonya'da Gidilmesi Gereken Tarihi Yerler


Polonya'da gezilecek yerler arasında yer alan Lazienki Parkı, 18. yüzyılda bir Kraliyet Parkı olarak kurulmuştur ve doğa severler ve sanatseverler için harika bir mekândır. Ünlü piyanist Fryderyk Chopin'in eski zamanlarda ücretsiz konserler vererek halkı bir araya getirdiği bir yer olarak da bilinir. Ayrıca Warsaw Uprising Museum, ülkenin bağımsızlığı için hayatlarını kaybedenlerin anısına birçok video ve fotoğraf içeren bir müze olarak hizmet vermektedir. Tarihi mekanların bolca bulunduğu Polonya’da kültürel bir gezi yapmayı planlayan Türkiye Polonya uçak bileti ile ülkeyi ziyaret edecek olan gezginlerin detaylı bir seyahat planı yapmak için benzersiz olanakları bulunmaktadır.

Polonya'da Ne Yenir?


Wodizonka Çorbası veya Ekmek Çorbası, ekmeklerin sarımsaklı sos içinde bekletilip kızartılmasıyla hazırlanan oldukça popüler bir çorbadır. Akşam yemeklerinin vazgeçilmez başlangıcı olarak kabul edilen bu lezzet halk arasında sıkça evde yapılan ve restoranlarda da servis edilen bir yemektir. Türkiye Polonya uçak bileti ile hangi şehre giderseniz gidin mutlaka deneminiz gereken bir lezzettir.

Rulada ise içine dilediğiniz gibi pastırma, salatalık, hardal ve krem peynir gibi malzemelerin ekletip sardırarak hazırlatabileceğiniz enfes bir lezzettir. Beşamel soslu rulo diyebileceğimiz bu lezzeti hemen hemen her şehir restoranında bulabilirsiniz.