Adana - Şırnak Uçuş Bilgileri

1.533,31 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
598 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Adana - Şırnak Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Şırnak
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
TL1.533
Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Şırnak
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
TL1.831
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Şırnak arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Adana Şırnak karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Şırnak en ucuz uçak bileti 1.533,31 TL’den başlamaktadır.
Adana Şırnak arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adana Şırnak Uçuş Süresi Ne Kadar Sürer?
Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Şırnak’ta Gezilecek Yerler Listesi
Şırnak’ta Ne Yenir?
Şırnak’ta Alışveriş Yapılacak Yerler

Adana Hakkında

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan en popüler şehir olan Adana, hava trafiği oldukça yoğun bir şehirdir. Plaka numarası 01, telefon alan kodu ise 0322 olan şehrin havalimanı ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’dır. Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan yıl içerisinde ulusal ve uluslararası pek çok uçuş yaşanır. Bilet Dükkanı olarak Adana Şırnak uçak bileti alacak olanlar için hazırladığımız bu yazımızda, yolcuların en merak ettiği ve işlerine yarayacağını düşündüğümüz soruları yanıtladık. 
Adana Şırnak uçuşu ne kadar sürer, Adana Havalimanı’na nasıl gidilir, Şırnak Havalimanı’ndan şehir merkezin ulaşım nasıl sağlanır, Şırnak’ta gezilecek yerler nerelerdir, Şırnak’ta ne yenir ve Şırnak’ta alışveriş yapılacak yerler nerelerdir gibi soruları yanıtladığımız yazımızda, tüm merak edilen konular hakkında cevap bulmak mümkün.

Adana Şırnak Uçuş Süresi Ne Kadar Sürer?

Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edeceklerin ilk merak ettiği soru olan Adana Şırnak uçuş süresi, iki farklı şekilde cevaplanabilir. Bunlardan ilki, aktarmalı uçuşlardır ki genellikle daha avantajlı uçmak için aktarmalı uçuşlar tercih edilebilir. Aktarmalı uçuşlar Adana Şırnak uçuş süresini 4 saat 40 dakika bir süreye kadar uzatabilir. Bununla birlikte direkt uçuş ile Adana’dan Şırnak’a gidecek olanların uçuş süresi 2 saat 35 dakika civarında sürecektir.

Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Adana’nın Seyhan İlçesi’nde konumlanan ve 1937 yılında hizmete açılan Adana Havalimanı’na nasıl gidilir, Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edenlerin ilk sorularından biridir. Şehir merkezine yalnızca 5 kilometre mesafede konumlanan Adana Havalimanı’na ulaşmak oldukça kolay ve bir yolcu için bir o kadar da rahattır. 

Adana Havalimanı’na ulaşım için yolcuların kullanabileceği alternatifler şu şekildedir: taksi, araç kiralama, otobüs, minibüs.

Taksi ile Adana Havalimanı’na Gidiş

Şehir merkezine yalnızca 5 kilometre mesafede konumlanan Adana Havalimanı’na gidiş için en sık kullanılan ulaşım yöntemi taksilerdir. Zira en hızlı seçeneklerdendir ve günün her saati kolayca bulunabilir. Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edecekler için konforlu bir seçenek olacak olan taksi ile Adana Havalimanı’na ulaşım, ortalama 7 – 10 dakika arasında sürer.

Araç Kiralama ile Adana Havalimanı’na Gidiş

Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edecekler, araç kiralama ile Adana Havalimanı’na gidiş seçeneğini de değerlendirebilirler. Böylelikle oldukça hızlı ve konforlu bir ulaşım imkanına ulaşacak olan yolcular, birden çok kişi ile ya da fazla bagaj yüküyle yola çıkıyorlarsa da ücret açısından makul bir seçeneği değerlendirmiş olurlar. 

Araç kiralama ile Adana Havaliamanı’na gidiş için Bilet Dükkanı mobil uygulamasından ya da biletdukkani.com internet sitesinden istenilen araç avantajlı fiyatlara kiralanabilir. Ancak bu noktada bir konudan bahsetmek istiyoruz. Türkiye’de araç kiralama işlemi yapmak için 21 yaşını doldurmak ve ehliyet sahibi olmak gerekiyor. 

Otobüs ile Adana Havalimanı’na Gidiş

Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edecek yolcuların Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamak için bir diğer seçeneği de otobüslerdir. Şehir merkezinden otobüs ile Adana Havalimanı’na ulaşmak için ortalama 3,5 kilometrelik bir yol boyunca seyahat etmek gerekir. Sabah 06.00 ile akşam 19.00 arasında hizmet veren Adana Belediyesi otobüsleri ile havalimanına ulaşmak, diğer seçeneklere göre daha az konforlu olduğundan, bagaj yükü az olan yolcular için daha uygun olacaktır. 

Otobüs ile Adana Havalimanı’na gidiş için yolcuların kullanması gereken hat, 135 numaralı olandır. Turhan Cemal Beriker Bulvarı başta olmak üzere şehrin pek çok merkezi noktasından geçen 135 numaralı hat ile Akıncılar – Hastane metrosuna aktarma yaparak havalimanına ulaşmak mümkündür. 

Minibüs ile Adana Havalimanı’na Gidiş

Minibüs ile Adana Havalimanı’na gidiş, Adana Şırnak uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların bir diğer alternatifidir. Otobüs ile ‘Adana Havalimanı’na Gidiş’ başlığında belirtmiş olduğumuz üzere, minibüsle gidecek olanların da nispeten bagaj yükü az olmalıdır. Zira minibüs ile Adana Havalimanı’na gidiş de konforu az olan ulaşım yöntemlerinden biridir.

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Adana Şırnak uçak biletiyle yolculuk yapanların uçuşları tamamlandıktan sonra gelecekleri ilk durak olan Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Birden fazla alternatife sahip olan Şırnak Havalimanı’ndan merkeze ulaşım, havalimanının merkeze yakın bir konumda olması dolayısıyla da yolculara kolaylık sağlar. 

2013 yılında hizmete açılan Şırnak Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 11 kilometre mesafede konumlanır. Şehrin Cizre ilçesinde bulunan Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksi, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden biri değerlendirilebilir.

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım

Adana Şırnak uçak biletiyle seyahat edenler, Şırnak Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere birden fazla kişi olarak seyahat edenlerin ilk tercihi olan taksiler, iç hat terminal binasının çıkışında bulunur. 

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım, trafikten bağımsız olarak ortalama 15 – 17 dakika civarında sürecektir.

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım

Adana Şırnak uçak biletiyle yolculuk yapanların Şırnak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım alternatifi de kiralık araç kullanmaktır. 

Araç kiralama ile Şırnak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, havalimanında bulunan ve 7/24 hizmet veren araç kiralama acentelerinden yararlanabilecekleri gibi Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da biletdukkani.com adresi üzerinden avantajlı fiyatlara araç kiralama işlemi yapabilirler.

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, araç kiralama işlemi yapabilmek için 21 yaşını doldurmuş olmalıdır. Ayrıca pek tabi ki ehliyet sahibi olmaları gerekir.

Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım

Adana Şırnak uçak biletiyle yolculuk edenlerin Şırnak Şerafettin Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım sağlamaları da mümkündür. Nispeten bagaj yükü az olan yolcuların tercih etmesi gereken ve diğer seçeneklere göre daha az konforlu olan bu otobüs ile merkeze gidiş, ortalama 25 – 30 dakika civarında sürecektir. 

Son olarak belirtelim ki Şırnak Belediyesi, havalimanından şehir merkezine giden bir otobüs hattı çalıştırmamaktadır. İki farklı özel şirketin düzenlediği bu otobüs seferleri de uçuş saatleriyle koordineli şekilde hizmet verir.

Şırnak’ta Gezilecek Yerler Listesi

Doğal güzelliği ve tarihi birikimi oldukça fazla olan Şırnak’ta gezilecek yerler listesi bir hayli uzundur. Bilet Dükkanı olarak Adana Şırnak uçak bileti ile seyahat edenlere özel olarak hazırladığımız bu yazımızda, Şırnak’ta mutlaka görülmesi gereken popüler yerleri listeledik. İşte Şırnak’ta gezilecek yerler listesi…

Hz. Nuh Camii

Dünyadaki yaşamın devamını sağlaması için seçilen peygamber Hz. Nuh’un ebedi istirahatgahının da bulunduğu Hz. Nuh Camii, Şırnak’ta gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alır. İnanç turizmi açısından Şırnak’ta oldukça popüler olan bu camii, her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret edilir.

Mor Dodo Kilisesi

Şırnak gezilecek yerler listesinin bir diğer olmazsa olmaz noktasıdır. İdil ilçesinde konumlanan Mor Dodo Kilisesi de yine Şırnak’taki inanç turizminin oldukça önemli bir parçasıdır.

Cizre Ulu Camii

Şırnak’ın şehir silüetini oluşturan en önemli mimari yapıdır. 12’nci yüzyılda inşa edilmiş olan Cizre Ulu Camii, günümüze dek ayakta kalmayı başarmıştır. Öte yandan, Anadolu’daki ilk medrese olma unvanını da barındırır.

Yukarıda bahsettiğimiz gezi noktaları dışında Şırnak’ta gezilecek yerler listesine Kırmızı Medrese, Mem U Zin Türbesi ve Abdaliye Medresesi de mutlaka eklenmelidir. Zira her biri tarihi ve mimari açıdan oldukça önemli ve popüler gezi noktalarıdır. 

Şırnak’ta Ne Yenir?

Yöresel mutfağı oldukça zengin olan Şırnak’ta ne yenir sorusuna verilebilecek oldukça uzun bir cevap bulunur. Bilet Dükkanı olarak Şırnak’ta en sevilen ve kolay bulunabilecek olan yemekleri derledik.

İçerisindeki her bir malzemenin farklı anlamı olan perde pilavı, Şırnak’ta ne yenir sorusunun ilk cevabıdır. Bununla birlikte bir nevi kadınbudu köfte olan ve temelde farklılıklar gösteren hekeheşandi de yine bu şehirde denenmesi gereken lezzetlerdendir. Pek tabii kite, kutlık, meyre/mehir, serbıdev ve bırınzer de yine Şırnak’ta ne yenir sorusunun bu şehrin yöresel mutfağından gelen en lezzetli cevaplarıdır. 

Şırnak’ta Alışveriş Yapılacak Yerler

Adana Şırnak uçak biletiyle bu şehre gelenler, yöresel ürünlerden oluşan bir alışveriş yapmak istedikleri takdirde mutlaka ki köy pazarlarını ziyaret etmelidir. Zira köy pazarlarında Şırnak’a özgü lezzetler ve yöresel ürünler bulunur.

Adana Şırnak uçak biletiyle yolculuk etmek isteyenlere özel hazırladığımız yazımızda Şırnak’ta alışveriş yapılacak yerlerden tutun da uçuş süresine kadar her soruya cevap vermeye çalıştık. Şimdiden keyif dolu bir seyahat dileriz.