Adana - Taşkent Uçuş Bilgileri

5.550 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
2.947 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
3 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Adana - Taşkent Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Taşkent
Taşkent Uluslararası Havalimanı
TL5.550
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Taşkent arası hava yolu ile 3 saat 40 dakika sürmektedir.
Adana Taşkent karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Taşkent Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Taşkent en ucuz uçak bileti 5.550 TL’den başlamaktadır.
Adana Taşkent arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Taşkent İçin Hangi Havalimanı Kullanır?
Taşkent'e Ne Zaman Gidilir?
Taşkent Para Birimi
Taşkent Kaç Günde Gezilir?
Taşkent Uçak Bileti Fiyatları
Taşkent'te Gezilecek Yerler

Taşkent Hakkında


Taşkent, Özbekistan'ın 1930 yılından bu yana başkenti ve en kalabalık nüfusa sahip şehridir. Günümüzde hala canlı bir etkileşimin olduğu Taşkent, şehircilik konusundaki gelişmeleri ve düzenlenmiş park bahçeleri ile tanınır. Tarih boyunca farklı milletlerin izlerini taşıyan şehirde, çeşitli dönemlere ait mimari eserler ve eski Türk medeniyetlerine ait yapılar bulunmaktadır. Şehircilik açısından önemli bir adım, Orta Asya'daki ilk metro istasyonunun Taşkent'te kurulmasıyla atılmıştır. 1977 yılında açılan metro istasyonu, şehrin 3 milyonluk yoğun nüfusunu rahatlatmayı amaçlayarak hizmete girmiştir.

Bilet Dükkanı üzerinden bulabileceğiniz uygun Adana Taşkent uçak bileti fırsatları ile tatilinizi ekonomik bir bütçeyle planlayabilir ve gerekli rezervasyon işlemlerini yaptırabilirsiniz. Taşkent uçak bileti ile yolculuk yapmadan önce uçuş bilgilerinizi sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Bunun yanında avantajlı kampanyalarıyla Bilet Dükkanı’ndan Taşkent otelleri de sizi bekliyor olacak.

Taşkent İçin Hangi Havalimanı Kullanır?


Taşkent, Özbekistan'ın başkenti olduğu için uluslararası uçuşlar için Yuzhny Havalimanı (Yuzhny Uluslararası Havalimanı) kullanılır. Bu havalimanı, Taşkent'in merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre güneydoğuda yer almaktadır. Taşkent'te yer alan diğer havalimanları arasında ülke içi uçuşlar için kullanılan Tashkent-Vostochny Havalimanı da bulunmaktadır. Ancak genellikle uluslararası seyahatler için Yuzhny Havalimanı tercih edilen ana havalimanıdır. Özellikle Adana Taşkent uçak bileti ile yapacağınız seyahatler gibi uluslararası seferler söz konusu olduğunda bu havalimanını tercih etmeniz önerilmektedir.

Taşkent'e Ne Zaman Gidilir?


Taşkent, kara iklimine sahip bir şehir olduğu için en uygun seyahat zamanı genellikle ilkbahar (Nisan - Mayıs) ve sonbahar (Eylül - Ekim) aylarıdır. Bu dönemlerde hava genellikle ılımandır ve sıcaklık uygun seviyelerdedir. Yaz ayları (Haziran - Ağustos) oldukça sıcak olabilir. Bu yüzden bunaltıcı sıcaklardan kaçınmak isteyenler için ideal değildir. Kış ayları (Kasım - Şubat) ise soğuk geçebilir. Yine de Adana Taşkent uçak bileti ile kış seyahatini tercih edenler için ziyaret edilebilir. Kış aylarında Taşkent'te kar yağışı da görülebilir. Kış turizmi seçenekleri de olan bu şehirde keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz.

Taşkent Para Birimi


Taşkent'in resmi para birimi Özbek Som'u (UZS) dur. Seyahatinizde yerel harcamalarınızı bu para birimi ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ülkeye Adana Taşkent uçak bileti ile varmadan önce ya da vardıktan sonra yerel bir döviz bürosundan getirdiğiniz parayı yerel para birimine dönüştürebilirsiniz. Dolar ya da Euro olarak yanınızda para bulundurduğunuz vakit para dönüştürme işlemini kayıpsız ve rahatlıkla gerçekleştirmeniz daha kolay olacaktır.

Taşkent Kaç Günde Gezilir?


Taşkent, birkaç günlük bir ziyaret ile keşfedilebilecek bir şehirdir. Şehirdeki ana turistik cazibe merkezleri, tarihi ve kültürel yerler, müzeler ve pazarlar genellikle 2 ila 4 gün arasında bir sürede gezilebilir. Ancak bu süre kişisel ilgi alanlarınıza, gezmek istediğiniz yerlere ve hızınıza bağlı olarak değişebilir. Eğer uzun aralığa sahip Adana Taşkent uçak bileti rezervasyonu yaptırabilirseniz, bu şehri çok daha geniş spektrumlu keşfedebilirsiniz.

Taşkent Uçak Bileti Fiyatları


Adana Taşkent uçak bileti fiyatları, sezon, rezervasyon tarihi, havayolu şirketi ve çeşitli diğer faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar ayrıca nereden uçtuğunuza da bağlıdır. Ucuz uçak biletleri bulmak için seyahat tarihlerinizi esnek tutmak, biletleri erken rezerve etmek ve farklı havayolu seçeneklerini karşılaştırmak iyi bir strateji olabilir. Uçuş arama motorları ve seyahat acenteleri, farklı seçenekleri karşılaştırmanızı sağlayabilir. Bilet Dükkanı sitesi ise tüm seçenekleri karşılaştırmak ve en uygun bileti bulmak için en ideal yöntemdir.

Taşkent'te Gezilecek Yerler


Özbekistan uçak bileti olan yolcular arasından özellikle Adana Taşkent uçak bileti olanlar Taşkent’te gezilecek yerler için araştırma yapar.

Özgürlük Meydanı


Geniş alanları ve heykelleriyle Özbekistan'ın Sovyetler Birliği'nden ayrılışını simgeleyen önemli bir meydandır. Meydan yürüyüş ve bisiklet yollarını kapsar. 1 Eylül'de her yıl düzenlenen bağımsızlık kutlamalarına ev sahipliği yapan şehirde kalabalığa karışabilir, şenliklerin ortasında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Barak Han Medresesi


Taşkent'in ikonik yapılarından biri olan bir medresedir ve üç aşamada inşa edilmiştir. İlk bölüm 15. yüzyılda, ikinci bölüm 16. yüzyılın başlarında ve üçüncü bölüm ise sonlara doğru tamamlanmıştır. Aynı zamanda şehrin en büyük medresesi olan Barak Han'da dünyanın en büyük iki Kur'an-ı Kerim'inden biri sergilenmektedir. Bir bölümde eğitimin devam ettiği medrese, sabah 9.00'dan akşam 18.00'e kadar ziyarete açıktır. Ancak medrese içerisinde fotoğraf çekilmesine izin verilmediğini de belirtmekte fayda var. Eğer Adana Taşkent uçak bileti ile yapacağınız ziyarette bol fotoğraf çekerek anılar biriktirmek isterseniz, burası pek de doğru bir adres olmayabilir.

Küçük Cami


Taşkent'in Küçük Mahallesi'nde ibadete açılan bir camidir ve nispeten yeni bir yapıdır. Geçtiğimiz yıllarda tamamlanıp açılışı yapılan Küçük Cami, yalnızca beyaz mermer kullanılarak inşa edilmiştir. Kendine özgü tarzıyla şehrin dikkat çeken yapılarından biri olarak yerli ve yabancı turistlerin ilgisini şimdiden çekmeye başlamıştır.