Ağrı - İstanbul Uçuş Bilgileri

1.201 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1190 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
2 Saat 25 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Nisan 2024 Salı
Min: 15ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 16ºC
Maks: 21ºC
Parçalı Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
19 Nisan 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 18ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
20 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 10ºC
Maks: 16ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

En Ucuz Ağrı - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL1.201
AnadoluJet
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL1.200
Sıkça Sorulan Sorular
Ağrı İstanbul arası havayolu ile 1 Saat 30 Dakika sürmektedir.
Ağrı İstanbul arası en ucuz uçak bileti 556,37 TL'den başlamaktadır.
Ağrı kalkışlı uçuşlarınızı Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan gerçekleştirebilir, varış destinasyonunuzu da Sabiha Gökçen ya da İstanbul Havalimanı olarak tercih edebilirsiniz.
Ağrı İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul'da Gezilecek Yerler
İstanbul’da Nerede Alışveriş Yapılır?
İstanbul Haritasını İnceleyin

Ağrı Hakkında


Türkiye'nin doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla öne çıkan şehri Ağrı, her yıl yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçi kabul eder. Yolcular genelde hava yolu ile şehre gelmeyi tercih ederken Ağrı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı, ulaşım açısından da oldukça farklı alternatiflere sahiptir.  2022 yılı verilerine göre yaklaşık 523 bin kişilik nüfusa sahip olan Ağrı şehrinden İstanbul’a uçuşlar da oldukça fazladır. Bilhassa bahar ve yaz aylarında gerçekleşen Ağrı İstanbul uçuşlarında yolcuların en çok merak ettiği konu Ağrı İstanbul uçak bileti fiyatları oluyor. 

Bilet Dükkanı ile hem bütçenize uygun Ağrı İstanbul uçak bileti satın alabilir hem de Ağrı otelleri ve araç kiralama gibi seyahatiniz boyunca size konforu yaştacak hizmetlerimize göz atabilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Ağrı merkezden Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım oldukça rahattır. Yaklaşık 9 kilometrelik bu yol için alternatifler ise şu şekildedir: Otobüs, taksi özel araç veya araç kiralama.

Otobüs ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Ulaşım


Ağrı şehir merkezinden Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşmak için otobüs kullanılabilir. Belediye otobüsleriyle ortalama 15 – 20 dakikalık bir yolculukla 9 kilometrelik yolu kat edebilir; oldukça rahat ve konforlu bir ulaşım sağlanabilir. Ağrı İstanbul uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından doalyı sık sık tercih eder. 

Taksi ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Ulaşım


Ağrı şehrinin hemen her noktasından taksiye oldukça kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilir. Şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre olan Ahmed-i Hani Havalimanı’na taksi ile ulaşım tercih edildiği takdirde, yolculuk oldukça kısa ve konforlu geçecektir. Özellikle bagaj yükü fazla olan yolcular havalimanına ulaşım için taksiyi tercih ederek çok daha rahat bir seyahat geçirir.

Araç Kiralama ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na Ulaşım


Ağrı Havalimanı'na ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri de araç kiralamadır. Konforlu olması nedeniyle özellikle valiz yükü çok olanlar tarafından tercih edilir. Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlarla güvenilir araç kiralama işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasıyla birlikte faaliyete geçen İstanbul Havalimanı, şehrin Arnavutköy ilçesi, Tayakadın Kavşağı üzerinde bulunur. Daha önce de söylediğimiz gibi, 2018 yılında faaliyete geçen İstanbul Havalimanı; “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülüne de layık görülmüştür. Hatırı sayılır bir büyüklüğe sahip olan İstanbul Havalimanı’nın bir ucundan diğer ucuna gitmek için dahi araç gerektirecek genişlikte olduğunu belirtelim. 

Ayrıca tıpkı Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olduğu gibi İstanbul Havalimanı’ndan da şehrin merkezine rahatça ulaşım sağlanabilir. Bunun için alternatifler; Havaİst, otobüs, taksi ve özel araçtır.

İstanbul Havalimanı’ndan Havaİst ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ağrı’dan İstanbul Havalimanı’na iniş yapan bir yolcunun Havaİst başta olmak üzere pek çok şehir içi ulaşım alternatifi bulunur. Her 30 – 40 dakika aralıklarla hareket eden Havaİstler, 24 saat boyunca aralıksız hizmet vermekte ve İstanbul Havalimanı’ndan şehrin pek çok merkezi noktasına gitmektedir. Havaİst durakları için Havaİst web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı’ndan Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım


Oldukça gelişmiş bir otobüs ağına sahip olan İstanbul’da bir yerden başka bir yere geçmek için en çok tercih edilen toplu taşımalardan biri otobüstür. İstanbul Kart ile yolculuk yapılan özel halk otobüsü ve belediye otobüslerinde, İstanbul Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına varış için özel numaralandırılmış otobüsler bulunur. Bu otobüslerin numaraları ise şu şekildedir: H9 H8 H6 H3 H2 H1. Ağrı İstanbul uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı İstanbul Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüs ile gitmeyi tercih eder. 

İstanbul Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’nın tamamen kendine özel bir taksi durağı bulunur. 600 taksi kapasiteli bu taksi durağı, her gün binlerce yolcuyu taşır. İstanbul’a gelen ve şehir merkezine konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler de ulaşım için kolayca bulabilecekleri taksiyi sıklıkla tercih eder. Öte yandan biraz önce Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksi ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım başlıklı yazımızda da belirttiğimiz üzere iTaksi uygulaması da bu noktada kullanılabilir.

İstanbul Havalimanı’ndan Özel Araç ile Şehir Merkezine Ulaşım


Daha önce de belirttiğimiz üzere oldukça büyük olan İstanbul Havalimanı’nın yine hatırı sayılır büyüklükte bir otoparkı bulunur. Öte yandan 24 saat boyunca hizmet veren araç kiralama acenteleri de yine İstanbul Havalimanı’nda vardır. Buralardan araç kiralayabilir ve İstanbul Havalimanı’ndan şehrin herhangi bir noktasına oldukça rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler


Tüm dünyanın gözdesi İstanbul, yüzyıllardır çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı kültür bakımıdan çok zengindir. Nefes kesen boğaz manzarası, yeşil ormanları, hareketli şehir hayatı, eğlenceli akşamları ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakır. Tarihi eserleri ve kültür kokan yerleri ile İstanbul tarihi gezilecek yerler ve doğal güzellikler bakımından saymakla bitmez. İşte İstanbul'da gezilecek yerler listesine sizin için seçtiklerimiz: 

İstanbul Boğazı

İstanbul denince akla gelen Avrupa ile Asya'yı ayıran boğaz, İstanbul'un en etkileyici doğal yapılarından biridir. Şehrin manzarasına hâkim olmak için tekne turlarına çıkabilirsiniz. Boğazın büyüleyici manzarasını izlerken hayran kalmanız yüksek ihtimaldir.

Belgrad Ormanı

Yeşil sevenlerin görünce hayran kaldığı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan bu geniş ormanlık alan; yürüyüş parkurları, piknik alanları ve muhteşem manzaraları ile öne çıkar. Huzurlu bir şekilde kafa dinlemek isteyen Ağrı İstanbul uçak bileti olan yolcuların vazgeçilmezidir. 

Emirgan Parkı

Ailecek İstanbul'da gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yer ilkbaharda açan büyüleyici lalelerle ünlü Emirgan Parkı'dır. Boğaz manzarasına karşı kahvaltı edebileceğiniz, piknik yapabileceğiniz ve zamanınızı keyifle geçirebileceğiniz popüler bir yerdir.

Ayasofya Camii 

2020 yılında müzeden camiye dönüştürülen Ayasofya Camii hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesidir. Bizans döneminde kilise olarak inşa edilmiş ve daha sonra camiye çevrilmiş tarihi bir yapıdır. Tarihi ve etkileyici mimarisi, eşsiz mozaikleri ve Bizans sanatının güzelliği ile kendine hayran bırakmaktadır.

Topkapı Sarayı Müzesi

İstanbul'un tarihi eserler bakımından en zengin olan yeri Topkapı Sarayı'dır. Yıllar boyu Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapmasından ötürü her bir köşesi adeta tarih kokar. Osmanlı İmparatorluğu'nun zengin yaşam tarzına ait silahlar, zırhlar ve seramikler dahil olmak üzere geniş bir eser ve hazine koleksiyona ev sahipliği yapar. 

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

Antik dünyaya ilgi duyanlar için büyüleyici bir seçenektir. Müze kompleksi, antik dünyanın farklı yerlerinden kendi antika koleksiyonuna sahip üç farklı müzeden oluşmaktadır.

İstanbul’da Nerede Alışveriş Yapılır?


Türkiye’nin açık hava alışveriş merkezi olarak nitelendirebileceğimiz İstanbul, yalnızca gezilip, görülecek yerleriyle değil; alışveriş yapılacak sayısız mekanıyla da meşhurdur. Bilet Dükkanı olarak biz de sizler için İstanbul’un kesinlikle uğranması gereken alışveriş noktalarını seçtik. 

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en çok ziyaretçi alan caddelerinden olan İstiklal Caddesi, İstanbul'da alışveriş yağılacak yerler arasında ilk sırada yer alır. Tüm markaların yer aldığı caddede çok sayıda insan her bütçeye uygun ürünlerle alışveriş yapar. Ağrı İstanbul uçak bileti olan yolcular genelde İstanbul hediyelik eşya için İstiklal Caddesi'ni ziyaret eder. 

Cevahir AVM

İstanbul'un göbeğinde yer alan Cevahir AVM lükd markalarından uygun fiyatlı ürünlere kadar pek çok markaya ev sahipliği yapar. Geniş ve ferah yapısıyla İstanbul'da alışveriş yapılacak yerler arasında ilk sıralarda yer alır. 

Eminönü Çarşısı 

Yeni evlenecek olan çiftler başta olmak üzere A'da Z'ye her şeyi bulabileceğiniz Eminönü Çarşısı tarihi yapısıyla gelenleri büyüler. Yemekten takıya, gelinlikten spor malzemelerine dilediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.