Ağrı - Ankara Uçuş Bilgileri

760,17 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
870 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 8ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 12ºC
Maks: 18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 10ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 10ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 11ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Ağrı - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL760
Türk Hava Yolları
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.996
Sıkça Sorulan Sorular
Ağrı Ankara arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Ağrı Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ağrı Ankara en ucuz uçak bileti 760,17 TL’den başlamaktadır.
Ağrı Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?
Ankara’da Nerede Alışveriş Yapılır?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve sınır şehirlerinden biri olan Ağrı, yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışı seyahatlerin sıkça yapıldığı kentlerdendir. Bu sebeple hava trafiği civar şehirlere göre görece daha fazladır. Bu yazımızda Ağrı Ankara uçak bileti ile başkente seyahat edecek olanların işlerini kolaylaştıracak bilgileri tek çatı altında topladık.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na nasıl gidilir, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır, Ankara’da gezilecek yerler nerelerdir, Ankara’da ne yenir ve Ankara’da alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorularının tamamına cevap verdiğimiz yazımızda, Ağrı Ankara uçak bileti satın alan ya da alacak olan herkesin merak ettiklerini detaylıca anlattık.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır. 1997’de hizmete açılan ve günümüze değin kesintisiz hizmet veren Ağrı Havalimanı, merkeze yakınlığı sebebiyle ulaşım açısından da oldukça kolaydır. Nitekim Ağrı Havalimanı’na ulaşmak için taksi, otobüs veya araç kiralama seçenekleri vardır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na Taksi ile Ulaşım


Ağrı Ankara uçak bileti ile seyahat edecek yolcular, ilk olarak Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na ulaşım sağlamalıdır. Bu noktada en çok tercih edilen taksi ile ulaşımdır. Şehir merkezinden yaklaşım 15 dakikalık bir yolculuk ile havalimanına rahatça ulaşım sağlanır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na HAVAŞ ile Ulaşım


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na ulaşmak için bir diğer seçenek de HAVAŞ servisleridir. Şehir merkezi noktalarından hareket eden ve yaklaşık 30 dakikalık bir yolculukla Ağrı Havalimanı’na giden servisler ile yolcular konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirler.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na Araç Kiralama ile Ulaşım


Ağrı Ankara uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, araç kiralama seçeneğinden de faydalanabilirler. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da internet sitesi üzerinden Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım gerçekleştirilebilir. Yaklaşık 15 dakika sürecek olan bu yolculuk, diğer seçenekler arasındaki en konforlu ulaşım tercihi olacaktır. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine 28 kilometre mesafede, Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı, merkeze ulaşım açısından oldukça rahattır. Bu konuda pek çok ulaşım alternatifi bulunur. Ağrı Ankara uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşu tamamlanan yolcular, şehir merkezine gitmek için taksi, otobüs ya da araç kiralama seçeneklerinden birini değerlendirebilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Merkeze Taksi ile Ulaşım


Ağrı Ankara uçak biletiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yapan yolcular, şehir merkezine taksiyle ulaşım sağlayabilir. Havalimanı çıkışında bulunan taksilerle ortalama 35-40 dakika sürecek bir yolculukla başkentin merkezine kolaylıkla varılabilir. Bu seçenek, özellikle fazla bagajı olan ya da toplu taşıma kullanmak istemeyenler için ideal olduğu gibi en konforlu seçeneklerden biri olarak da karşımıza çıkar.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım, Ağrı Akara uçak biletiyle seyahat edecekler için en konforlu seçenek olacaktır. Bu noktada Bilet Dükkanı mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden kolayca araç kiralanabilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Ağrı Ankara uçak bileti satın alan ve Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yapan yolcular, bagaj yükleri görece daha az ve mesai saatleri içerisinde gerçekleşen bir uçuş tercih etmişlerse otobüs ile merkeze ulaşım sağlayabilir. Bu noktada 442 numaraları otobüsler kullanılabilir.

Ankara Gezilecek Yerler


Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük şehirlerinden biridir. Günümüzde nüfus popülasyonu bakımından da oldukça yoğun olan kent, tarihi ve kültürel miras açısından da bir hayli zengindir. Tüm bunların yanı sıra doğal güzellikleri de azımsanamayacak kadar fazla olan Ankara’da gezilecek yerler listesi pek çok şehre göre çok daha uzundur. Bilet Dükkanı olarak Ankara’da gezilecek yerleri sizin için belirlerken; bu şehre kadar gelindiğinde görmeden dönülmemesi gereken en mühim yerleri listemize ekledir. İlk olarak Anıtkabir’den başlayacağız…

Anıtkabir

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarı olan Anıtkabir, başkentin en mühim gezi noktasıdır. Ankara gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alan Anıtkabir, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilir.

Kocatepe Camii

Ağrı Ankara uçak bileti ile seyahat edenlerin ilk uğraması gereken yerlerden biridir. Ayrıca başkentin simgesi ve en büyük camisidir.

Etnografya Müzesi

Türk kültürünün tarihi eserlerini barındıran müze olarak da bilinmesinin yanı sıra eser koleksiyonuyla adeta büyüleyen müze, Ankara gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır.

Atakule

Ankara'nın en yüksek noktasındaki gözlem kulesidir ve her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilir.

Ankara Kalesi


Şehrin tarihi merkezinde yer alan kalenin içinde birçok tarihi yapı bulunuyor.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi


Türkiye'nin en büyük arkeoloji müzelerinden biri ve eser koleksiyonuyla göz dolduran müze, Ağrı Ankara uçak bileti ile seyahat edenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.

Hacı Bayram Camii


Osmanlı dönemi mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan camii Ulus semtinde yer alır. 15’inci yüzyıl mimari eserlerinden biri olan yapı, günümüzde Ankara’nın en önemli tarihi ve dini değerlerinden biri olarak kabul edilir. 

Hamamönü


Şehrin tarihi dokusunun korunduğu bölge olan bu yer; eski evler, sokaklar ve butik mağazalarıyla dikkat çeker. Ankara’nın en turistik noktalarından biri olan Hamamönü, fotoğraf meraklıları tarafından da sıkça tercih edilir. Zira bilhassa sosyal medyada paylaşılabilecek oldukça güzel noktalara sahiptir.

Kuğulu Park


Ankara'nın en popüler parklarından biridir. İçerisindeki Kuğulu Göl’den adını bu alan park, kentin kalabalığından uzaklaşmak ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Ağrı Ankara uçak biletiyle başkentin yoğun temposuna gelen ve biraz olsun huzurlu bir yer arayanlar için de idealdir. 

Mogan Gölü


Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan yapay bir göldür. Baraj gölü olarak da bilinen Mogan Gölü, 1959’da Ankara'nın su ihtiyacını karşılamak için yapılmıştır. Çevresindeki doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Mogan Gölü, Ankara’nın en önemli gezilecek yerlerinden biridir. Tabii piknikçilerin de bahar ve yaz aylarında en çok tercih ettiği yerlerin başında gelir.

Ankara'da gezilecek yerlerin listesi burada bitmiyor fakat yukarıdaki noktalar şehri ziyaret edenler için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Ağrı Ankara uçak bileti ile başkente gelenlerin ilk olarak sorduğu Ankara’da gezilecek yerler nerelerdir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Ankara’da ne yenir konusuna da açıklık getirebiliriz.

Ankara’da Ne Yenir?


Başkent Ankara, Türk mutfağının öne çıkan lezzetlerini barındıran oldukça önemli bir şehirdir. Zira Beypazarı güveci ve Devrez mercimek çorbasının yanı sıra simidi, tavası, Aspavası ve daha pek çok lezzetiyle meşhur olan Ankara, memur şehri olduğundan Türkiye’nin en güzide yöresel lezzetlerinin ustalarının da buluştuğu noktadır.

İşte Ankara’da ne yenir sorusunun en önce gelen cevapları…

Ankara Tava: Etin ve sebzelerin bir arada pişirildiği bu lezzetli yemek, Ankara'nın en popüler yöresel yemeğidir. 

Aspava: Türkiye genelinde popüler olan dönerin bol soslu ve bol ikramlı hali, yani Ankara usulü olanıdır. ASPAVA kelimesinin açılımı ise 'Allah Sağlık, Para, Afiyet Versin Amin”dir. 

Ankara Simidi: İstanbul simidine göre daha ince ve gevrek olan, pekmez oranı da daha yoğun olan Ankara simidi, başkentin en mühim sokak lezzetidir.

Beypazarı Güveci: Genellikle kuzu eti kullanılarak yapılan bu güveç, toprak kaplarda uzun saatler boyunca pişer. Ankara merkezden Beypazarı’na gitmek için en önemli neden olacak kadar lezzetli olan bu yöresel yemek, kesinlikle damak çatlatan türdendir. 

Kebap Çeşitleri (Vali Kebabı): Size, bu şehrin bir memur kenti olduğundan, Türkiye’nin en güzel yöresel yemeklerinin üstatlarını bir araya getirdiğini söylemiştik. Bu nedenle Ankara’da ne yenir sorusunun cevaplarından biri de kebaptır. Bilhassa da fındık lahmacundan Adana kebabına kadar hemen her yöresel kebap çeşidini barındıran Vali kebabı, bu şehrin en güzel lezzetleri arasındadır. 

Devrez Mercimek Çorbası: Devrez mercimek çorbası Ankara mutfağının özgün lezzetlerinden biridir ve kış aylarında sıcak içeceklere olan ihtiyacı karşılamak için sık sık tüketilir. Özelliği ise sarı mercimekten ve sütle hazırlanmasıdır ancak tam tarifi oldukça gizli tutulur. 
 

Ankara’da Nerede Alışveriş Yapılır?


Alışveriş merkezleriyle meşhur olan Ankara’da nerede alışveriş yapılır sorusunun pek çok cevabı olsa da yöresel ürünler satın almak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken tek yer Samanpazarı’dır. Yüzlerce farklı hediyelik eşyanın bulunduğu Samanpazarı, Ankara’da alışveriş yapılacak yerlerin başında gelir.