Anamur Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Anamur uçakla Ankara'dan 50 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 5 dakika sürmektedir.
Anamur'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Anamur para birimi Türk Lirası (TL)'dır.
Anamur en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Anamur uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Anamur uçak bileti ortalama 700 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Anamur Uçakla Kaç Saat?
Anamur Uçak Bileti Fiyatları
Anamur’a Ne Zaman Gidilir?
Anamur’da Denize Girilecek Yerler
Anamur’da Gezilmesi Gereken 3 Yer

Anamur Hakkında


Mersin’in en batısı olduğu için Antalya’nın Gazipaşa ilçesiyle de komşu olan Anamur endemik bitki türleri, nesli tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağaları, dünyanın farklı yerlerine ihraç edilen muzu ve el değmemiş sahilleriyle Akdeniz’in en güzel ilçelerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Yaz aylarında Antalya’nın kalabalığından kaçarak yakınlarda daha sessiz bir yerde tatil yapmak isteyenlerin adresi son yıllarda Anamur olmaktadır. Anamur uçak bileti satın almayı düşünen tatil severler Bilet Dükkanı’nın sağladığı imkan, kampanya ve indirimlerden faydalanıyor. Siz de Bilet Dükkanı’ndan Anamur uçak bileti satın alabilir, konaklama için dilediğiniz Anamur otelleri için araştırma yapabilirsiniz.

İstanbul Anamur Uçakla Kaç Saat?


İstanbul kalkışlı Anamur uçak bileti satın almak isteyenler Alanya – Gazipaşa Havalimanı’na (GZP) iniş yapacaklardır. İstanbul – Alanya Gazipaşa Havalimanı direkt uçuşları yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Anamur ilçe merkezi ise yaklaşık 86 km uzaklıkta yer alıyor. Araç kiralarsanız ya da özel transfer hizmetinden yararlanarak havalimanından Anamur’a gitmek isterseniz yolculuğunuz bir buçuk saatten daha kısa sürecektir. Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Anamur’a sefer düzenleyen servis şirketlerine de göz atabilirsiniz.

Anamur Uçak Bileti Fiyatları


Yaz ayları için Anamur uçak bileti bakıyorsanız İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) kalkışlı Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti fiyatları ortalama olarak 1.100 TL’dir. Ekim ayına doğru Anamur uçak bileti fiyatları 800 TL’ye kadar gerilemektedir.

Anamur’a Ne Zaman Gidilir?


Yaz aylarının sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışı geçtiği Anamur’da tipik Akdeniz iklimi hakimdir. İlçe nüfusunun 70.000’e yaklaştığı ilçe yaz aylarında farklı şehirlerden gelen tatilcilerle daha kalabalıklaşsa da sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin adresi haline gelmiştir. Yaz sonuna doğru tatilciler Anamur’dan ayrılmakta ve sonbahar aylarında Anamur yerlileri şehirde kalmaktadır. Anamur uçak bileti satın almak için sonbahar ayları da iyi bir seçenek olacaktır.

Anamur’da Denize Girilecek Yerler


Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahip ilçelerinden biri olan Anamur’un hemen hemen her yerinden denize girebilirsiniz. Ege Denizi ile kıyaslandığında daha ılık bir suyu olan Anamur denizi çocuklu aileler için de iyi bir seçenek olmaktadır. Nesli tükenmekte olan caretta caretta kaplumbağalarının Anamur’da yumurtlayıp denize açıldıkları biliniyor. Caretta caretta kaplumbağalarını yakından görmek isteyenlerin tercih ettiği Anamur’da denize girebileceğiniz yerleri sizler için sıraladık:

Anamur Burnu Plajı


Anamur ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alan plaja girişler ücretsiz olup Akdeniz’in eşsiz günbatımını burada izleyebilirsiniz.

Melleç Plajı


Anamur’un ücretsiz ve en sakin plajlarından biri olan Melleç Plajı yeşil ile mavinin buluştuğu yerlerden.
Cerenler Plajı ve Anamur Halk Plajı da bölgede ücretsiz giriş yapabileceğiniz plajlardan.

Anamur’da Gezilmesi Gereken 3 Yer


Tertemiz ve berrak mavi denizi bir yana, geçmişten beri çok sayıda farklı medeniyete ev sahipliği yapmasıyla da ön plana çıkan Anamur antik kalıntıları ve doğal güzellikleriyle tatil severleri büyülüyor. Anamur uçak bileti sahibi yolcuların buraya geldiklerinde gezmeyi en çok tercih ettiği 3 yer aşağıdaki gibidir:

Anemurium Antik Kenti


Anamur burnunun doğuya bakan tarafında yapılan arkeolojik kazı çalışmaları esnasında keşfedilen Anemurium Antik Kenti’nin yapımının M.Ö. 4. Yüzyıla kadar uzandığı tahmin ediliyor. Roma İmparatorluğu döneminde ticari faaliyetler sebebiyle liman kenti haline gelen bölgede antik tiyatro, hamamlar, kiliseler ve mezar taşları yer alıyor.

Mamure Kalesi


Anamur’un Bozdoğan Köyü sınırları içinde yer alan Mamure Kalesi toplamda 39 kuleye sahip, deniz kenarında bulunmasıyla da oldukça görkemli bir yapı. Karamanoğulları beyliği tarafından 14. Yüzyılda inşa edilen Mamure Kalesi’nin içinde yer alan cami ve hamamı da ziyaret edebilirsiniz.

Titiopolis Antik Kenti


Anamur ilçe merkezinin batısında, Kalınören köyünde yer alan Titiopolis Antik Kenti’nin Roma İmparatorluğu döneminde inşa edildiği tahmin ediliyor. Heybetli mezar taşlarının yer aldığı nekropolü, anıtları, medusa başlı cepheleri ve hamamlarıyla ülkemizin en ilginç antik kentlerinden biri olan Titiopolis’i Anamur’a gelmişken görmenizi tavsiye ederiz.