Ankara - Batman Otobüs Bileti

Ankara - Batman Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1200 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.095 KM Mesafe
Özlem Batman Popüler Firma
11 Saat 35 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Batman Otobüs Biletleri

Ankara
Batman
TL1.200

Batman Araç Kiralama Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Batman arası otobüs yolculuğu 11 ila 13 saat arası değişiklik gösterir.
Ankara Batman otobüs bileti fiyatları ortalama 1.200 TL'dir.
En ucuz Ankara Batman otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Ankara'dan Batman'a giderken; Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Ankara Batman Otobüs Seyahati


Başkent Ankara’dan Güneydoğu Anadolu’nun en güzel şehirlerinden Batman’ı görmek için yola çıkmak isteyen tatil severler burada mı? Öyleyse en uygun fiyatlı Ankara Batman otobüs bileti Bilet Dükkanı’nda seni bekliyor! Hemen sen de bütçesini bilen yolcuların yaptığı gibi biletini Bilet Dükkanı’ndan satın al, Batman otobüs seyahati hakkında hazırladığımız içerikleri okuyarak Batman seyahatine başla.

Ankara'dan Batman otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Batman otelleri ve Batman araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Batman Otobüs Seyahati Hakkında


Her ne kadar Ankara’dan Batman’a yapılan otobüs yolculukları uzun sürse de kara yolu kimileri için en güvenli ulaşım yöntemidir. Ankara’dan Batman’a otobüsle gitmek 14 saat ve 18 saat 30 dakika arasında, firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Bilet Dükkanı web sayfası aracılığıyla da satın alabileceğin, Ankara Batman otobüs bileti satışı yapan en popüler firmalar şu şekildedir: Lüks Batman Seyahat, Has Lider Siirt Seyahat, Can Diyarbakır Turizm, Diyarbakır Barış Turizm, Özlem Batman Turizm, Siirt Petrol, Siirt Kurtalan Ekspres, Star Batman ve Star Diyarbakır.

Ankara Batman Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılı nisan ayı itibariyle Ankara Batman otobüs bileti fiyatları güncellenmiştir. Ankara Batman otobüs bileti fiyatları firmadan firmaya değişerek, 900 TL’den başlayarak 1000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ankara Batman otobüs bileti satın alacaksan Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek farklı firmaların otobüs bileti fiyatlarını aynı sayfa üzerinde karşılaştırabilir ve en ucuz olanı satın alabilirsin.

AŞTİ Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Ankara şehir merkezinde, Konya Yolu üzerinde yer alan Ankara AŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden ülkemizin dört bir yanına her gün yüzlerce otobüs seferi düzenleniyor. İşlek olduğu için otogara ulaşım seçeneklerinin de geliştirildiği AŞTİ’ye gitmek için en konforlu yol taksiye binmek olacaktır. Dilersen Bilet Dükkanı’ndan Ankara araç kiralama ya da Ankara transfer araç işlemleri için rezervasyon da yapabilirsin.

Toplu taşımayla AŞTİ Otogar’a nasıl gidilir diye soranlar EGO belediye otobüsleri ya da Ankaray’ı kullanabilir. Otobüslerden 104 – 2 ve 157 – 3 numaralı otobüsler Gölbaşı – Akköprü – Ulus hattında; 442 – 3 numaralı otobüsler Güvenpark ve Pursaklar hattında; 479 Uyanış – Beştepe, 419-5 Aktepe – Yüzüncü Yıl ve 158 Aşti – Haymana hattında hizmet vermektedir. 

AŞTİ’de de yolcularını indiren Ankaray’a Kızılay metrosundan aktarma yapılabiliyor.
Ankara Batman otobüs bileti satan hiçbir firmanın Ankara’da şehir merkezi ve AŞTİ Otogar arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servislerinin olmadığını hatırlatmak isteriz.

Batman Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Batman merkez ilçesinde, Pazaryeri Mahallesi’nde yer alan Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezine hangi yollarla ulaşabileceğini bu başlık altında adım adım anlattık.

En konforlu ve hızlı şekilde Batman Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için otogar taksilerine binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Batman Otogar araç kiralama ve transfer işlemleri arasından kendine en uygun olan için rezervasyon yapabilirsin.

Araç kiralayarak hem otogar ve şehir merkezi arasındaki ulaşımını hem de Batman seyahatin süresince yapacağın yolculukları rahat bir şekilde planlamış olursun.
Toplu taşımayla Batman Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için minibüslere binerek merkez ve diğer ilçelere gidebilirsin. Otogardan şehir merkezine giden herhangi bir belediye otobüs hattı bulunmamaktadır. 

Ankara Batman otobüs bileti satın aldığın firmanın Batman Otogar ve şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri olabilir, detaylı bilgi için firmayla iletişime geçebilirsin.

Batman'da Hafta Sonu Gidilecek Yerler

 • Malabadi Köprüsü
 • Sason Yaylası
 • İbrahim Bey Cami


Batman'da Gezilecek 5 Yer


Ankara Batman otobüs bileti sahipleri şehirde nereyi görmeleri gerektiğini merak etmektedir. İşte Batman’da gezilecek 5 yer:

 1. Hasankeyf Ören Yeri

  Fırat Nehri kenarına kurulmuş bu antik kent Batman’ı ziyarete gelen turistlerin uğradığı ilk noktadır. Hasankeyf'in geçmişi en az 12.000 yıl öncesine dayanmaktadır, bu da onu dünyanın en eski sürekli yerleşim yerlerinden biri haline getirir.

  Mimari açıdan da zengin olan Hasankeyf'te birçok tarihi yapı bulunmaktadır, bunlar arasında kaleler, camiler, hanlar ve mağara evler bulunmaktadır.

 2. Er Rızk Cami

  Hasankeyf’in tarihi dokusunu yansıtan önemli bir yapı olan Er Rızk Cami Eyyubi döneminde, 12 ya da 13. Yüzyılda yapılmış.

 3. Batman Müzesi

  Batman’daki tek müze olan Batman Müzesi Paleolitik dönemden yakın tarihe kadar bölgede çıkarılan eserlerin sergilendiği bir yer. En önemli eser ise Oyun Taşları.

 4. Mor Kiryakus Manastırı

  Kaya oyu yapı tekniğiyle inşa edilen ve doğal bir mağaradan oyma yapılarak oluşturulan manastır Hasankeyf yakınlarında yer alıyor. Bu manastır, Doğu Ortodoks Kilisesi'ne ait bir Hristiyan manastırıdır. İsmini de burada yaşamış olan Mor Kiryakus'tan alır.

 5. Zeynel Bey Kümbeti

  Çinilerinin ince el işçiliğiyle yapıldığı kızıl renkli bu kümbet Anadolu’nun ilk anıt mezarı olarak biliniyor.


Batman'da Ne Yenir?

 • Ayran Aşı: Batman ve çevresinde sıkça tüketilen bir çorbanın içinde bulgur, nohut, yoğurt ve baharat bulunur.
 • Perde Pilavı: Kuş üzümlü etli pilav harcı hamurun içine doldurulur, fırında pişirilir.
 • Kaburga Dolması: İçi temizlenen kuzu kaburga pirinçli harçla doldurularak ağır ateşte pişirilir.
 • Şam Böreği: Açık bir börek gibi de düşünebileceğin Şam Böreği Batman kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi.