Ankara - Konya Otobüs Bileti

Ankara - Konya Otobüs Bileti Genel Bilgileri

220 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
263 KM Mesafe
Ali Osman Ulusoy Popüler Firma
3 Saat 2 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Konya Otobüs Biletleri

Ankara
Konya
TLNaN

Konya Popüler Otobüs Biletleri

Konya Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Konya arası otobüs yolculuğu 3 ila 4 saat arası değişiklik gösterir.
Ankara Konya otobüs bileti fiyatları ortalama 200 TL'dir.
En ucuz Ankara Konya otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Ankara'dan Konya'ya giderken; Gölbaşı, Bala, Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin'den geçilir.

Avantajlı Ankara Konya Otobüs Bileti

Başkent Ankara’dan yola çıkıp güneyindeki Mevlana’nın şehri Konya’ya gitmek isteyenler burada mı? Ankara’dan komşu Konya’ya gitmenin en basit yollarından biri de otobüse binmek. Hemen sen de Bilet Dükkanı’ndan indirimli fiyatlara Ankara Konya otobüs bileti al, Konya otobüs seyahati hakkında hazırladığımız bu içerikten otogar bilgileri ve Konya hakkında daha fazla şey öğren. Ankara'dan Konya otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Konya otelleri ve araç kiralama hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Konya Otobüs Seyahati Hakkında


Ülkemizin yüzölçümü olarak en büyük ili Konya her sene ülkemizin dört bir yanından gelen tatil severleri misafir ediyor. Özellikle her yıl 7 – 17 Aralık tarihlerinde dünyaca ünlü düşünür Mevlana Celaleddin Rumi’nin doğum günü anısına şehirde Mevlana Haftası düzenlenmekte. Aralık ayında Ankara Konya otobüs bileti satışları yılın diğer zamanlarına göre daha fazla oluyor, etkinliklere katılmak için pek çok Ankaralı Konya’ya uğruyor.

Ankara’dan Konya’ya otobüsle geliş süresi 3 saat – 3 saat 30 dakika arasında değişiyor. Ankara Konya otobüs bileti satan firmaları şu şekilde sıralayabiliriz: Kamil Koç, Metro Turizm, Özkaymak, Kontur Turizm, Silifke Şimşek Seyahat, Isparta Petrol Turizm ve Ali Osman Ulusoy.

Ankara Konya Otobüs Bileti Fiyatları


Ocak 2024 itibariyle Ankara Konya otobüs bileti fiyatları 150 TL ve 200 TL arasında, firmadan firmaya değişiyor.

Ankara Otogar’a Nasıl Gidilir?


Ankara şehir merkezinde yer alan, Türkiye’nin en büyük ve işlek otogarlarından biri olan AŞTİ Otobüs Terminali şehir merkezinde, Konya Yolu üzerinde yer alıyor. Siz sormadan hemen cevaplayalım, İstanbul da dahil olmak üzere pek çok şehrimizde şehir merkezi ve otogar arasında ücretsiz servis hizmeti sağlayan otobüs firmaları var ama AŞTİ’de yok. Hangi firmadan Ankara Konya otobüs bileti almış olursanız olun, hiçbir firma Ankara şehir merkezinden AŞTİ’ye servis sağlamıyor. Bunun dışında en uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerini merak edenler EGO belediye otobüslerine ya da şehrin banliyö tren hattı Ankaray’a binebilir. 

104 – 2 ve 157 – 3 Gölbaşı – Akköprü – Ulus, 442 – 3 Güvenpark ve Pursaklar, 479 Uyanış-Beştepe, 419-5 Aktepe-Yüzüncü Yıl, 158 Aşti-Haymana belediye otobüsleri şehrin farklı noktalarından da geçerek AŞTİ’de yolcularını indiriyor. Ankaray’ın herhangi bir durağından binerek de AŞTİ’nin içinde inebilirsin. Kızılay – Çayyolu metrosuna bineceksen Kızılay’da inip Ankaray’a aktarma yapabilirsin.

Daha konforlu ve hızlı şekilde Ankara şehir merkezinden AŞTİ Otogar’a gitmek isteyenler taksiye binebilir, araç kiralayabilir ve özel transfer araç ayarlayabilir. Ankara Konya otobüs bileti almak dışında araç kiralama ya da transfer işlemleri için de Bilet Dükkanı’nı kullanabilirsin!

Konya Otogar’dan Şehir Merkezine Ulaşım


Konya’nın üç merkez ilçesinden biri olan Selçuklu’da, Yazır Mahallesi, Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi üzerinde yer alan Konya Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden ulaşımlar nasıl sağlanır adım adım anlattık. 

Ankara Konya otobüs bileti satın aldığın firmanın Konya Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için ücretsiz servis hizmeti bulunabilir, öncelikle firmayla iletişime geçerek bunu öğrenmeni tavsiye ederiz. Bunun dışında, hesaplı şekilde otogardan Konya şehir merkezine gitmek istiyorsan Elkart ile binebileceğin 38A numaralı Mevlana Gar – S. Pazarı Merkez belediye otobüslerini kullanabilirsin. Otogardan da geçen tramvay da bir diğer toplu taşıma seçeneği. Otogardan kalkan dolmuşlara da binip Konya şehir merkezine gidebilirsin.

Konya Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için en konforlu seçenek taksiye binmek, araç kiralamak ve transfer araç ayarlamak. Bilet Dükkanı’ndan araç kiralama işlemi yaparak yalnızca otogardan Konya şehir merkezine ulaşımını değil, tüm Konya seyahatin süresince dilediğin yere gidebilmek için sıkıntı çekmemiş olacaksın. Konya’nın yüzölçümü olarak en büyük şehrimiz olduğunu yeniden hatırlatalım. Burada araç kiralamak epey konfor sağlayacaktır!

Konya’da Denize Girilecek Yerler


İç Anadolu’nun kalbinde yer alan Konya’da deniz yok, ama şehrin denizi olarak bilinen, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir’de denizi andıran suya girmek mümkün! Öyle ki suya girmek için elverişli olsun diye buraya “Karaburun Plajı” yapılmış.

Konya’dan Hediyelik Ne Alınır?

  • Konya Şekeri: Şeker pancarı üretimiyle bilinen Konya’da farklı tatlar ve renklerdeki bu şekerler güzel bir hediye olabilir.
  • Rengarenk Halılar: Konya aynı zamanda el dokuması halılarıyla ünlüdür. Yerel el sanatlarına ve geleneksel dokuma teknikleriyle yapılan güzel desenli halılar, özel bir hediye seçeneği olabilir.
  • Mevlana Hediyelikleri: Mevlana Celaleddin Rumi'nin memleketi olması nedeniyle, Mevlana'nın eserleri ve sembolizmiyle ilgili hediyelikler bulunabilir. Mesela Mevlana'nın kitapları, minyatürler veya Mevlevi dergahındaki simgelerle süslenmiş objeler düşünülebilir.
  • Geleneksel El Sanatları Ürünleri: Konya'da geleneksel el sanatlarıyla üretilen ürünler arasında seramik, bakır işlemeli eşyalar, ahşap oyma ürünler ve sembolik süslemeler var.
  • Geleneksel Kıyafetler ve Takılar: Konya'nın geleneksel kıyafetleri ve takıları da hediyelik olarak düşünülebilir. Özellikle el işçiliğiyle yapılan geleneksel takılar ve kıyafetler özgün bir hediye seçeneği.
  • Lavanta Ürünleri: Konya çevresinde yetişen lavanta, bölgenin özel ürünlerinden biri. Lavanta sabunları, lavanta yağları ya da lavanta keseleri gibi ürünler de güzel ve doğal ve uygun fiyatlı olabilecek hediyelerden.