Samsun Atakum Araç Kiralama

Popüler Samsun Atakum Kiralık Araç Modelleri

Peugeot 508
veya benzeri
Sınıf : comfort
Koltuk : 5
Bavul : 2
Volvo xc90
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 7
Bavul : 2
BMW 520
veya benzeri
Sınıf : luxury
Koltuk : 5
Bavul : 2
Dacia Lodgy 7
veya benzeri
Sınıf : van
Koltuk : 7
Bavul : 2

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Uygun Fiyatlı Atakum Araç Kiralama


Atakum, Samsun'un merkezi bir ilçesidir ve Karadeniz Bölgesi'ndedir. Komşu illeri olan Ordu, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop gibi şehirlerle çevrilidir. 

Atakum, keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzellikle dikkat çeken bir bölge olarak Karadeniz'in güneyinde yer almaktadır. Sahip olduğu en uzun sahil şeridi özelliği ile bilinen Atakum, berrak denizi ile de göz kamaştırır.

Atakum, oldukça geniş bir ulaşım ağına sahiptir ve Samsun Çarşamba Havalimanı, Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Samsun Tren Garı gibi önemli ulaşım noktalarına ev sahipliği yapar. Bölgede seyahat etmek isteyenler için Atakum araç kiralama, tercih edilen önemli ulaşım alternatiflerinden biridir. Samsun otobüs bileti ve  Samsun uçak bileti seyahatinizi daha konforlu hale getirmek için Bilet Dükkanı platformundaki Atakum araç kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Atakum Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Atakum araç kiralama için Bilet Dükkanı sitesini tercih ederek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Şehir, ilçe ve tarih tercihlerinize uygun olarak hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belirlediğiniz konum ve tarih aralığına göre uygun araçları inceleyip, rezervasyonunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Ek hizmetler ve ürünlerle rezervasyonunuzu tamamlayarak istediğiniz aracı seçebilirsiniz.

Atakum Araç Kiralama Şartları


Atakum araç kiralama şartları konusunda dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Genellikle firmalar, sürücülerden belirli bir yaşın üzerinde olmalarını ve belli bir süre ehliyet sahibi olmalarını ister. Ayrıca kiralama sözleşmelerini detaylı bir şekilde okuyarak sigorta seçenekleri, yakıt politikaları ve iade koşulları gibi önemli detayları da inceleyebilirsiniz.

Atakum Günlük Araç Kiralama


Günlük Atakum araç kiralama konusunda, 24 saatlik bir süre hizmet almanız anlamına gelir. Şirketler genelde en az 24 saatlik bir süre için hizmet verir. Bir günlük araç kiralamayı düşünüyorsanız ve kiralama işlemini 10.00’da başlatırsanız, hizmetiniz ertesi gün aynı saatte sona erecektir.

Yaş Sınırı Var Mı?


Atakum araç kiralama işlemleri için sürücülerin 18 yaşından büyük olmasını gerekir. Ekonomik araçlar için birçok kiralama firması, sürücülerin 21 yaşından büyük olması koşuluyla kiralama yapar. Bazı firmalar, orta ve üst sınıf araçları kiralayacak sürücülerden 25 yaşından büyük olmalarını, büyük ve lüks araçları kiralayacak sürücülerden ise 28 yaşından büyük olmalarını talep edebilir. 

Farklı kiralama şirketleri ise ehliyetini en az 1 yıl önce almış olan 19-20 yaşındaki sürücülere araç kiralama imkanı sunabilmektedir. Ancak genç sürücüler için bu hizmet genellikle ek ücrete tabidir.

Neden Provizyon Yapılır?


Atakum araç kiralama şirketleri için güvenin sağlanması adına gerçekleştirilen bu işlem, kendilerini güvence altına almak amacıyla belirli bir miktarı kredi kartınızdan bloke ederek işlemi başlatır. Bu şekilde provizyon işlemi gerçekleşmiş olur. Araç kiralama firmalarının kredi kartınızı bloke etme işleminin temelinde iki neden bulunur. 

İlk olarak, kredi kartınızda yeterli limitin olup olmadığını kontrol etmeye yönelik bir adımdır. Diğer neden ise kredi kartınızın geçerliliğinin hala devam edip etmediğini doğrulamaktır. Böylece olası bir hasar, yakıt ya da ceza gibi ücret talebi gerektiren durumları direkt olarak alınan provizyondan karşılayabilmektedirler.

Kiraladığım Araçla Kaza Yaparsam Ne Olur?


Atakum araç kiralama hizmetinin sunduğu konforlardan biri de kasko ve trafik sigortası gibi işlemlerle uğraşma zorunluluğunun olmamasıdır. Araçta kasko sigortası olduğundan emin olduktan sonra, kasko poliçesinin hangi durumları kapsadığını kontrol etmek önemlidir. 

Kiralık araçla bir kaza durumuyla karşılaştığınızda ilk olarak emniyetinizi sağlamalı, araçta başka yolcular varsa onların güvenliğini kontrol etmelisiniz. Ardından aracın emniyetini kontrol ederek, durumu değiştirmeden önce trafik polisini aramalısınız. 

Kaza durumunda tutulan tutanak ve alınan alkol raporu gibi belgeleri eksiksiz bir şekilde elde etmek önemlidir.

Atakum Araç Kiralama Fiyatları


Bilet Dükkanı üzerinden Atakum araç kiralama ofislerinin sunduğu fırsatlara kolayca erişebilirsiniz. Samsun Atakum'da kiralık araç fiyatları, seyahat bütçenize uygun seçenekler sunarak aracınızı kiralamayı daha erişilebilir kılmaktadır.