Samsun - Sivas Otobüs Bileti Genel Bilgileri

600 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
327 KM Mesafe
Tokat Yıldızı Popüler Firma
4 Saat 18 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Samsun Sivas Otobüs Biletleri

Samsun
Sivas
TL600

Samsun Popüler Otobüs Biletleri

Samsun Kalkışlı Otobüs Biletleri

Samsun Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Samsun Sivas arası otobüs yolculuğu 4 ila 16 saat arası değişiklik gösterir.
Samsun Sivas otobüs bileti fiyatları ortalama 600 TL'dir.
En ucuz Samsun Sivas otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Samsun'dan Sivas'a giderken Amasya ve Tokat'tan geçilir.

Avantajlı Samsun Sivas Otobüs Seyahati


Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’yu birbirine bağlayan şehir Sivas’a gitmek isteyen Samsunlular çoğu zaman otobüse binmeyi tercih ediyor. Hemen web sayfamız üzerinden Samsun Sivas otobüs bileti satın alarak seyahatine başlayabilirsin!

Samsun'dan Sivas otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Sivas otelleri ve Sivas araç kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşarak, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Sivas Otobüs Seyahati Hakkında


Samsun’dan Sivas’a yapılan otobüs seyahatlerinin süresi 5 saat 15 dakika ve 6 saat 30 dakika arasında, firmadan firmaya göre değişmektedir.

Samsun Sivas otobüs bileti satışı yapan tüm firmaları şu şekilde sıraladık: Topçam Turizm, Tokat Yıldızı Seyahat, Tokat Seyahat, Vangölü Turizm, Özlem Cizre Nuh, Öz Gülaras Turizm, Öz Diyarbakır Seyahat, Mis Amasya Tur, Mardin Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Adıyaman Ünal Turizm ve As Adana Seyahat.

Bu firmalardan en uygun fiyata Bilet Dükkanı aracılığıyla Samsun Sivas otobüs bileti satın alabilirsin.

Samsun Sivas Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılı itibariyle Samsun Sivas otobüs bileti fiyatları da güncellenmiştir. 2024 yılı mart ayına ait Samsun Sivas otobüs bileti fiyatları 580 TL’den başlayarak 600 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bilet Dükkanı’nın sağladığı indirim kodlarından yararlanarak daha uygun fiyata biletini satın alabilirsin.

Samsun Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Orta Karadeniz’in en işlek ve büyük şehirlerarası otobüs terminallerinden biri olan Samsun Otogar’a nasıl gidilir sorusunu detaylarıyla yanıtladık. Şehrin her noktasında bulabileceğin ticari taksilerle ya da özel araçla Samsun şehir merkezinden otogara en hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsin. Samsun araç kiralama ya da Samsun transfer araç işlemlerin için Bilet Dükkanı’ndan rezervasyonunu tamamlayabilirsin.

Toplu taşımayla şehir merkezinden otogara gitmek için saat başı kalkan ve belediyeye bağlı Samulaş A.Ş. otobüslerinden T1 Üniversite, T2 Cumhuriyet Meydanı ve T3 Soğuksu Mahallesi hatlarını kullanabilirsin.

Ücretsiz bir şekilde Samsun Otogar’a gitmek için Samsun Sivas otobüs bileti satın aldığın firmanın, şehir merkezi ve otogar arasında ring yapan ücretsiz yolcu servislerine binebilirsin. Her firmanın böyle bir hizmeti olmayabilir, detaylı bilgi için Samsun Sivas otobüs bileti satın aldığın firmayla iletişime geçebilirsin.

Sivas Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Sivas şehir merkezine uzak bir konumda yer alan Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden en hızlı ve konforlu ulaşım otogar taksilerine binmek ya da özel araç kullanmak olacaktır.

Özel araçla otogardan Sivas şehir merkezine gitme imkanı olmayan Samsun Sivas otobüs bileti sahipleri Bilet Dükkanı’ndan Sivas Otogar araç kiralama ya da transfer işlemlerinden kendilerine en uygun olan için rezervasyon yapabilirler.

Toplu taşımayla Sivas Otogar’dan şehir merkezine ulaşım için haftanın her günü 06.45 – 23.15 saatleri arasında hizmet veren 332, 361, 433 ve 720 numaralı belediye otobüslerine ya da Sivas’ın diğer ilçelerine giden minibüslere binebilirsin.

Ücretsiz olarak Sivas Otogar’dan şehir merkezine gitmenin de bir yolu var. Samsun Sivas otobüs bileti satın aldığın firmanın Sivas Otogar ve Sivas şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri olabilir. Bu servislerin olup olmadığını öğrenmek için firmayla iletişime geçmeni tavsiye ederiz.

Sivas'ta Gezilecek Doğal Güzellikler

 • Gökpınar Gölü
 • Tödürge Gölü
 • Yıldız Dağı
 • Sızır Şelalesi


Sivas'ta Gezilecek 5 Yer


Doğal güzelliğinin yanında tarihi mirasıyla da ön plana çıkan Sivas’ta gezilecek 5 yer:

 1. Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası

  Ülkemizden UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ilk giren yapının Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası olduğunu biliyor muydun? Neredeyse 40 yıl önce dünyaca ünlü listeye girmeye hak kazanan bu kompleks Anadolu Selçuklu Devleti’nin Mengücekli Beyliği’nin beyi Ahmed Şah tarafından yaptırılmış. Sayısız taşın üzerindeki her motifin birbirinden farklı olduğu cami ve darüşşifa (hastane) hakkında ünlü seyyah Evliya Çelebi, Seyahatname eserinde “Methinde diller kısır, kalem kırıktır.” diye bahsetmiş.

 2. Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi

  Milli Mücadele döneminde gösterdiği fedakarlıklarla bildiğimiz Sivas, Atatürk’ün talimatlarıyla bir karargah merkezi haline gelmiş ve ünlü Sivas Kongresi burada düzenlenmişti. Döneme ait eserleri inceleyebilirsiniz.

 3. Eğri Köprü

  1000 yıllık tarihiyle görenleri şaşırtan Eğri Köprü’yü diğer taş köprülerden ayıran özellik düz gitmemesi. En yüksek noktaya ulaşıldıktan sonra köprü sola doğru kıvrılıyor.

 4. Çifte Minareli Medrese

  800 yıllık medrese Anadolu’nun en yüksek taç kapısına ev sahipliği yapıyor. Medresenin minarelerinin üzeri kırmızı tuğlayla kaplıyken gövdesi işlemelerle süslenmiş.

 5. Taşhan

  Gezme vakti bittiyse sıra geldi alışverişe! Şehrin kalbinin attığı tarihi Taşhan’dan sevdiklerin için hediyelik ürünler alabilirsin.

Sivas'ta Ne Yenir?


Üç bölgenin buluşma noktası olan Sivas’ın mutfağı da bu zenginlikten etkilenmiş. Peki Sivas’ta ne yenir?

 • Sivas Kebabı: Kuzu etinin kızarmış patlıcan, domates ve biberle süslendiği bu ana yemek tabağını yemeden Samsun’a dönme!
 • Madımak Otu Yemeği: Semizotunu andıran ve tıpkı onun gibi hazırlanan yemeğe isteğe göre et eklenebiliyor.
 • Divriği Pilavı: Nohut, kuru üzüm ve etle hazırlanan Divriği Pilavı şehre özgü yemeklerden.
 • Sivas Köftesi: Yanında sadece özel pidesi, domates ve biberle servis edilen bu sade ama ete doyuran tabak şehrin tescilli lezzetlerinden.