Antalya Kayseri Uçak Bileti

Antalya - Kayseri Uçuş Bilgileri

799,99 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
466 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Kayseri Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Temmuz 2024 Salı
Min: 15ºC
Maks: 31ºC
Güneşli
17 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
18 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 18ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
19 Temmuz 2024 Cuma
Min: 17ºC
Maks: 32ºC
Güneşli
20 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 33ºC
Güneşli

En Ucuz Antalya - Kayseri Uçak Biletleri

Pegasus
Antalya
Antalya Havalimanı
Kayseri
Kayseri Havalimanı
TL933
SunExpress
Antalya
Antalya Havalimanı
Kayseri
Kayseri Havalimanı
TL800
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Ankara arası havayolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Antalya Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Kayseri Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Kayseri en ucuz uçak bileti 799,99 TL’den başlamaktadır.
Antalya Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı'na Ulaşım
Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Kayseri'de Gezilecek Yerler
Kayseri'de Ne Yenir?

Aziz yurdumuzun İç Anadolu Bölgesi'nde Erciyes'in kucağında yer alan güzide illerimizden Kayseri, dünyanın en eski şehirlerden birisi olma özelliğiyle birçok imparatorluğa ve medeniyete ev sahipliği yapmış. İpek Yolu'nun da üzerinde bulunduğu Kayseri, gelenleri kendine has havasıyla etkiliyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması nedeniyle Kayseri yalnızca tarihiyle değil yemekleri ile de oldukça ünlü. Ülkemizin her bir yanının taşı toprağı altın bundan eminiz ama siz bir de Kayseri'yi görün. 

Kayseri'ye gelip tarihe ve yemeğe doymak isteyen Antalyalılar Bilet Dükkanı'ndan güvenli, kolay ve kolay bir şekilde uçak biletlerini alarak çıkacakları seyahat ile mükemmel anlar yaratabilirler kendilerine. Antalya Kayseri uçak bileti için güvenilirliğin ve ucuzluğun adresi Bilet Dükkanı'ndan aldıktan sonra Kayseri'de neler yapılacağını da yine buradan öğrenebilir.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı'na Ulaşım


Antalya’dan tarihin adresi Kayseri'ye gitmek isteyen yolcuların aklına ilk gelen soru ‘şehir merkezinden havalimanına nasıl giderim?’ sorusu. Bilet Dükkanı’ndan aldığınız Antalya Kayseri uçak bileti aşamasından sonra şehir merkezinden havalimanına yolculuğunuzu birçok yolla bitirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehir merkezinden havalimanı arası 13 km olup D-400 karayolu ile ulaşım sağlanıyor. Yolcular şehir merkezinden havalimanına sorunsuz ve ucuz yolla gitmek isterlerse akla ilk gelen ulaşım aracı tabii ki otobüs oluyor. 7/24 ulaşım imkanı sağlayan otobüslerle havalimanına varmak oldukça basit. Günün her saatinde şehir merkezinden havalimanına gidebilen yolcular, 400,600 ve 800 numaralı otobüs hatlarını kullanarak kolay ve ucuz bir şekilde ulaşımlarını halledebilir.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Havaş İle Ulaşım


Antalya Kayseri ucuz uçak bileti alan yolcular yolculuklarının ilk durağı havalimanına erişim sağlamak için HAVAŞ’ı tercih listelerine koyabilirler. HAVAŞ ile şehir merkezinden havalimanına gitmek isteyen yolcular, saat başı gerçekleşen seferlerle çok konforlu ve basit bir şekilde ulaşılabilir.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Tramvay İle Ulaşım


Şehir merkezinden havalimanına gitmek isteyen yolcular için kolay bir seçenek olarak tramvayı söyleyebiliriz. 2010 yılından beri hizmet veren tramvay sayesinde havalimanına kolay ve ucuz erişim sağlanmakta. 29 durağı bulunan tramvay hattı ile Fatih Durağı’ndan binerek Antalya Havalimanı’na varabilirsiniz

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Taksi İle Ulaşım


Antalya Kayseri arası uçak bileti alan yolcuların, havalimanına erişimlerinin daha konforlu olmalarını istemeleri durumunda ilk akla gelen ulaşım seçeneği taksiler. Şehir merkezinden havalimanına gitmek isteyen yolcular 7/24 hizmet veren taksileri kullanarak Antalya Kayseri arası yolculuklarına konforla başlayabilir.

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Antalya Kayseri uçak bileti aldıktan sonra Kayseri'ye vardınız. Şimdi aklınızdaki diğer soru olan 'Kayseri Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl giderim?' sorusuna cevabını bulmak için yine Bilet Dükkanı’ndan faydalanabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Kayseri Havalimanı'ndan şehir merkezine ekonomik bir yolla gitmek isteyen Antalya Kayseri uçak bileti alan ziyaretçiler Kayseri Belediye'sinin işlettiği toplu taşıma otobüslerine yönebilir. Pek çok yolcunun tercih ettiği bu ulaşım yolu, Kayseri Havalimanı'nın gelen yolcu salonunun çıkışında 1312 numaralı duraktan sizleri bekliyor olacak. İç hat uçak seferlerine göre düzenlenen otobüs seferleri 100,101 ve 271 numaralı hatlar üzerinden hareket etmektedir.

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Havaş İle Ulaşım


Kayseri Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için güvenli ve ekonomik bir diğer yol da HAVAŞ servis otobüsleri. HAVAŞ servis otobüsleri uçak iniş saatlerine göre hareket ediyor. HAVAŞ servisleriyle yapacağınız yolculukla şehir merkezine trafik yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakika içerisinde varmış olacaksınız. İşte Antalya Kayseri uçak bileti olan yolcuların geçebileceği güzergahlar… HAVAŞ servis otobüsü güzergahı : Havalimanı – Kayseri Forum AVM – Anatamir Tramvay Durağı – Kadir Has Stadyumu – Şehirlerarası Otobüs Terminali Karşısı (BYZ AVM Otoparkı)

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Kayseri Havalimanı'ndan şehir merkezine daha konforlu gitmek isteyen ziyaretçiler için taksileri önerebiliriz. Özellikle uçuş iniş saatlerinde kalabalığa dahil olmak istemeyen yolcuların tercih ettiği taksiler 7/24 ulaşım sağlıyor.

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Özel Araç İle Ulaşım


Kayseri'ye iner inmez şehri keşfetmeye başlamak isterseniz özel transfer araçlarını tercih listesine ekleyebilirsiniz. Konforlu bir ulaşım şekli de olan özel araç ile ulaşımla Kayseri Havalimanı'na vardığınızda varışta sürüsü ile karşılanarak aracınıza gidebilirsiniz. Kayseri Havalimanı’nda farklı araç türlerine sahip özel transfer hizmeti veren acenteler mevcut. Seyahatinizden önce ilgili acentelerden çevrimiçi veya telefon yoluyla transfer talebinizi, uçuş gün ve saatinizi garanti altına almayı da unutmayın. 

Kayseri Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Daha çok kalabalık yolcu gruplarının ilk tercihlerinden olan araç kiralama ile servisleri vs. beklemeden hızlıca şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kayseri'de birkaç gün kalmayı planlıyorsanız da tercih edebileceğiniz araç kiralamayı havalimanından yerel ve uluslararası birkaç acente ofisi ile halledebilirsiniz. Antalya Kayseri uçak bileti alan yolcular konforlu olması nedeniyle genelde taksi seçeneğini tercih ederler. 

Kayseri'de Gezilecek Yerler


Kayseri tarihi, yemekleri, doğal güzellikleriyle seyahat severleri doyuracak bir cennet desek abartmış olmayız. Gezmeye neresinden başlasak bilemiyoruz ama bir fikrimiz var deyip sizler için o fikirleri paylaşıyoruz. Antalya Kayseri uçak bileti sahibi iseniz bu yerleri görmeden dönmeyin. 

Melikgazi Kalesi: Melikgazi Köyü'nde bulunan Melikgazi Kalesi Bizans Dönemi ürünlerinden. Zamantı Kalesi olarak da bilinen Melikgazi Kalesi en çok ziyaret edilen kalelerden. Bizans'tan günümüze bir yolculuk yapmak için iyi bir lokasyon.

Erciyes Dağı: Kış turizminin başlıca yapı taşlarından... İç Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağı olan Erciyes Dağı Türkiye'nin 5. en yüksek dağı unvanına sahip. Bu yükseklikten gökyüzüne dokunmak ve yeryüzünde o dokunduğunuz hislerle uçmak için Kayseri'nin sembolü Erciyes Dağı'ndan daha iyi bir seçenek yok! 

Kapuzbaşı Şelaleleri: Doğa ananın Kayseri'ye bahşettiği mükemmel çatlak Kapuzbaşı Şelaleri. Çok büyük debisiyle yaz ve kış ayları süresince devamlı akan kaynak şelaleri Kapuzbaşı Şelalesi’nde huzura ermeniz için seyahat noktalarına ekleme yapabilirsiniz. 

Zamantı Irmağı: Kayseri deyince akla sadece tarih ve yemek gelmesinin yanlışlığını Zamantı Irmağı bir kez daha size gösterecektir. Türkiye'nin rafting yapılan en önemli akarsularından olan Zamantı Irmağı yurt dışından da rafting gruplarını çekiyor. 

Sultan Sazlığı Milli Parkı: İçerisinde 48'i endemik 428 doğal bitki örtüsü ve 301 kuş türünü barındıran Sultan Sazlığı Milli Parkı doğa severler için mutluluktan ağlatacak kadar güzel.

Yedigöller: Doğanın yarattığı bu sanat eseri karşısında içinizdeki sanatçı ortaya çıkacak. Bir tablodan farksız olan Yedigöller yaz kış kurumadan kalıyor ve adeta cennetin bir köşesini bize sunuyor.

Kayseri'de Ne Yenir?


Kayseri deyince yemek, yemek deyince Kayseri... Seçenek o kadar çok ki kelimeler yetecek gibi değil ama biz yine de bir deneyelim... 

Kayseri Mantısı: Bir kaşığa kırk tane... Kayseri mantısını yiyince, Türkiye'nin en iyi mantısı Kayseri, diyenlere katılacağınızdan şüphemiz yok. 

Yağlama: Fotoğrafını görünce bile iştah kabartan, daha önce yemeyenin bile ağzından suları akıtan yağlama, özellikle son yıllarsa ülke genelinde gittikçe ünlenen bir lezzet haline geldi. Kıymayla yufkanın bu benzersiz uyumuna 'evet' çığlığı atanları duyar gibiyiz. 

Develi Cıvıklı: Konya'nın etli pidesiyle benzer olan Develi Cıvıklısı, etin bıçakla cıvıklaştırılmasıyla farklı bir lezzete bürünüyor. 

Tahinli Yaprak Sarması: Yaprak sarmayı sevmeyen yoktur. Türlü türlü çeşitleri olan yaprak sarmanın en orijinal hali Kayseri'de... Kayseri'ye özgü olan yaprak sarma, ayva ve tahinden yapılıyor. 

Kurşun Aşı: Sulu bir yemek olan kurşun aşı Kayseri'ye özgü içesinde nohut, mercimek gibi bakliyatlara etin de eşlik ettiği bol proteinli bol vitaminli ve doyurucu bir yemek olarak karşınıza çıkacak. 

Pöç Kebabı: Hemen hemen her ilinde farklı farklı kebap çeşitleri olan ülkemizde bir kebap da Kayseri'den çıkmasın mı? Pöç kebabı dananın kuyruk sokumundan uzun saatler süresince yapılan bu lezzetin tadına doyamayacaksınız