Antalya Diyarbakır Uçak Bileti

Antalya - Diyarbakır Uçuş Bilgileri

999,99 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
849 KM Mesafe
SunExpress Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Diyarbakır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 26ºC
Maks: 39ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 25ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 25ºC
Maks: 39ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 26ºC
Maks: 38ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 24ºC
Maks: 37ºC
Güneşli

En Ucuz Antalya - Diyarbakır Uçak Biletleri

SunExpress
Antalya
Antalya Havalimanı
Diyarbakır
TL1.000
AnadoluJet
Antalya
Antalya Havalimanı
Diyarbakır
TL1.234

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Diyarbakır arası havayolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Antalya Diyarbakır karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Diyarbakır Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Diyarbakır en ucuz uçak bileti 999,99 TL’den başlamaktadır.
Antalya Diyarbakır arası yaygın olarak THY, SunExpress, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?
Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Diyarbakır’da Gezilecek Yerler
Diyarbakır’da Ne Yenir?

Antalya Diyarbakır Uçak Bileti
 

Geçmişten günümüze çok sayıda kültüre ev sahipliği yapan Diyarbakır, günümüzde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ziyaretçi kabul eder. Yıl içinde çok sayıda yerli-yabancı ziyaretçi ağırlayan Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu’nun güzelliklerine tanık olmak isteyenlerin vazgeçilmezi arasında yer alıyor. Yaz turizmine alışmış olan Antalyalılar, hem kültürel bir deneyim hem de dini geziler yaparak bu etnik atmosferi en güzel biçimde yaşamak için Antalya Diyarbakır uçak bileti satın alabilir.


Antalya’dan Diyarbakır’a seyahat etmek isteyen yolcularımız, en uygun Antalya Diyarbakır uçak bileti satın alırken Bilet Dükkanı, sağlamış olduğu imkanlar ve kampanyalar ile uygun fiyatlı uçak bileti konusunda yolcularına yardımcı olur. Diyarbakır’ın tarihsel ve mistik dokusu içinde kültürel doygunluğa ulaşmak isteyen yolcular için Diyarbakır rehberi sunan Bilet Dükkanı’ndan ucuz  Antalya Diyarbakır uçak bileti aldıktan sonra Diyarbakır’da gezilip görülmesi gereken yerleri tadılacak leziz yemekleri ve ibadet yerleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Antalya Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?
 

Antalya Havalimanı, şehir merkezinin araba ile 90 dakika uzağında yer alır. Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta yer alır. Yolcularına çok fazla imkan sunan havalimanında döviz ofisleri, bebek bakım odaları, restoranlar ve en önemlisi ATM’ler bulunur. Türkiye’nin en kalabalık ve yoğun havalimanları arasında yer alan Antalya Havalimanı’na ulaşım çeşitli ve çok kolaydır. Antalya şehir merkezinden havalimanına otobüs, tramvay, taksi ve özel araba acenteleriyle araba kiralama şirketleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun yanında belediye tarafından düzenlenen otobüsler, havalimanına ulaşmak için uygun fiyatlı bir tercih. Ancak, daha hızlı ve konforlu bir ulaşım için taksiler de bir vazgeçilmez! Yine dileyen misafirler havalimanı servis otobüslerini kullanabilirler.

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım
 

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na giden 2 adet otobüs vardır ve bunlardan 600 no’lu hat günün her saati hizmet vermektedir. Bu otobüsler, dış hatlar terminali ve iç hatlar terminalinin 3 numaralısının önünden hareket etmektedir. Yolcularımız biletlerini şoförlerden nakit para ile satın alabilirler. 600 no’lu her 30 dakikada bir hareket ederken  800 no’lu otobüs hattı ise her 2 saatte bir hareket etmektedir.  800 no’lu otobüs Lara Plajı ve Konyaaltı Plajı güzergahında gitmekte olup otelleri bu yol üzerinde olan yolcularımız için son derece pratik bir çözümdür.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım
 

Şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na belediye otobüslerine kıyasla çok daha konforlu bir ulaşım sağlayan HAVAŞ otobüsleri ile yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmekte olup yolcularımızın çalışma saatlerini uçuşlarından önce teyit ederek planlama yapmalarını önermekteyiz. 

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Zaten son derece işlek ve büyük bir şehir olan Antalya merkezden dileyen yolcularımız taksi ile de ulaşım sağlayabilirler. Ücretlendirmenin yüksek olabileceği konusunda uyarmakta fayda var! Taksiler ile şehir merkezinden Antalya Havalimanı’na yolculuk trafik yoğunluğuna da bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürmektedir. 

Şehir Merkezinden Havalimanı’na Özel Transfer ile Ulaşım
 

Şehir merkezinden havalimanına konforlu ve hızlı bir ulaşım için özel transfer şirketleri ile iletişim kurabilir ve rahatlıkla havalimanına varabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Havalimanı’na Araba Kiralama Acenteleri ile Ulaşım
 

Şehir merkezinde yer alan bir sürü kiralama şirketinden kendi bütçenize göre bir araba seerek kiralayabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında olan Diyarbakır’a gelen ziyaretçilerimiz Diyarbakır Havalimanı’na vardıklarında şehir merkezine belediye otobüsleri, özel ulaşım araçları, taksi ve transfer ile ulaşımlarını sağlayabilirler. Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan havalimanından şehir merkezine uzaklık yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım
 

Z2 numaralı belediye otobüsleri, geliş terminalinden çıkan yolcuları karşılamakta olup aktarmasız olarak yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır. Bu otobüslerin kalkış ve sefer saatleri için belediyenin internet sitesinden bilgi almayı lütfen unutmayın. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım
 

Konforlu ve hızlı bir ulaşım için genelde tercih edilen ulaşım şekli taksi olmakla beraber zaten şehir merkezine uzak olmayan havalimanı yolcuları genelde taksiler ile yolculuğu tercih etmekte. Günün 24 saati hizmet veren taksilerde sabit fiyat tarifesi uygulanmakta olup yolcularımız yine de şoförlerden bilgi almalıdırlar.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Şehir merkezine yolculuk ve sonrasında da tatiline konforlu devam etmek isteyen yolcularımızın seçimi olan araba kiralama şirketleri ile Diyarbakır Havalimanı’ndan arabalarını kiralayarak tatillerine devam ediyorlar veya sadece şehir merkezine ulaşım için kullanıyorlar. Ayrıca ön rezervasyon ile beklemeden aracınıza ulaşabilirsiniz. 

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Transfer ile Ulaşım

 

Şehir merkezine ulaşım için özel transfer şirketleri de son derece rahat ve konforlu. Uçağınızdan indiğinizde sizi bekleyecek olan araç ile şehir merkezine çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. 

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler
 

Çok eski bir tarihe sahip olan Diyarbakır, Anadolu ve Mezopotamya arasında yer almasından kaynaklı olarak bir geçit işlevi görmüş ve bünyesinde bir sürü medeniyet barındırmıştır. Dolayısıyla, çok fazla kültürel birikimi vardır. Yanında Dicle Nehri’nin bulunması da yine birçok toplumun yerleşim yeri olarak kullanılmasının bir diğer sebebidir. Özellikle bahar aylarında gezilmesi önerilen Diyarbakır’a öyle bir gün ayırmanızın yetersiz kalacağını şimdiden belirtelim. İşte Antalya Diyarbakır uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler: 

Ulu Cami: Bünyesinde bir sürü kitabe taşıyan Ulu Cami, Anadolu’daki en eski camidir. İçerisinde güneş saati bulunduran Ulu Cami, bir havuzda biriken ve Hani Dağı’ndan gelen bir su kaynağına sahip olmasıyla da ayrıcalık kazanmaktadır.  Ulu Cami, Diyarbakır Sur’da bulunmaktadır. 

Ziya Gökalp Müzesi: Ziya Gökalp’in doğduğu ev olan müze, Diyarbakır evlerinin etnik yapısı ile inşaa edilmiştir ve ne yazık ki kütüphane kısmı hasar görmüştür. Ev, 1956 senesinde müzeye çevrilmiş olup Diyarbakır’ı ziyaret eden misafirlerimizin bizce görmesi gereken bir yapıdır. 

Diyarbakır Arkeoloji Müzesi: Kültürel zenginliği ile öne çıkan Diyarbakır’ın tarihi mirasını barındıran müzede, çeşitli medeniyetlerden kalan eserlerle birlikte, Neolitik Çağ’a ait de bir sürü eser barındırmaktadır. 

Koşuyolu Parkı: Zamanında at yarışlarının yapıldığı bu park, Diyarbakır’ın Bağlar bölgesinde bulunmaktadır. Parkın içerisinde doğanın keyfini çıkartabilir, işletilen kafede çayınızı içerek yürüyüşler yapabilirsiniz. 

Anzele Parkı: Anzele kaynak suyundan ismini alan park Sur ilçesinde bulunmaktadır. Zamanında yüzmek ve çamaşır yıkamak için kullanılan suyun, sonrasında üzeri kapatılarak itfaiye kurulmuştur.  

Zülküf Dağı: Meryem Ana Klisesi ve Zülküf Peygamber makamı olan Zülküf Dağı, Ergani Halkı tarafından kutsal bilinir ve yoğun bir ziyaretçi akışına sahiptir. 

Birkleyn Mağaraları: Dicle’nin doğduğu yer olarak da bilinen Birkleyn Mağaraları, üç adet mağara içerir ve Birkleyn Suyu’nun bulunduğu mağara, bulunan kabartma ve çivi yazısı örneklerini barındırır. 

Diyarbakır’da Ne Yenir?
 

Birçok kültürü bünyesinde barındıran Diyarbakır, her kültürden kendisine kattığı enfes yiyecekler ile de hayli zengin bir mutfağa sahip. Etli tariflerle ön plana çıkan Diyarbakır mutfağı son derece besleyici ve bir o kadar da lezzetli yemekleri misafirlerine sunuyor. İşte Diyarbakır yöresel yemekleri: 

Meftune: Harika pişmiş bir et ve sumaklı sosla bir kere yediğinizde tekrar tekrar isteyeceğiniz meftuneyi Diyarbakır’a gittiğinizde sakın kaçırmayın.

Srbizer Çorbası: Et suyu, mercimek ve bulgur ile adeta bir protein deposu olan bu çorba kış ayları için mükemmel. 

Kaburga Dolması: Lezzeti ile hazırlama zorluğu eş değer olan bu yemek, Diyarbakır’ın kendi özel tarifi ile adeta bir şölen! Antalya Diyarbakır uçak bileti olan yolcuların mutlaka tatması gereken lezzetler arasında yer alır. 

Elma Düzmesi: Elma ve etin suyunun birleşmesi ve ekşili tadı ile yemeğe doyamayacağınız elma düzmesi son derece orijinal ve bir o kadar da sağlıklı bir tarif!

Diyarbakır Çöreği: Öğün fark etmeksizin yiyebileceğiniz bu çörek içerisinde mahlep barındırması sebebiyle enfes bir aromaya sahip. 

Duvaklı Pilav: Genelde özel günlerde servis edilen duvaklı pilav gerek görüntüsü gerek lezzetiyle bir vazgeçilmez!

Ayvalı Kavurma: Yine bir meyve ve etin bir araya gelmesi ile hazırlanan bu tarif Osmanlı mutfağına dayanmakta olup lezzetine inanamayacağınız bir güzelliğe sahiptir. 

Nardanaşı: Ekşi seven misafirlerimizin kaçırmaması gereken nardanaşı, salçalı sos, kıyma ve bulgurdan hazırlanmış top top köfteler, nohut ve adının sahibi nar ile midenizi bayram ettirecek nitelikte!

Burma Kadayıf: Diyarbakır için bir sembol olan burma kadayıfı Diyarbakır’a ziyarete gelen misafirlerimiz mutlaka denemeli. 

Hıllorik Aşkı: Bulgur, salça soğan ve Diyarbakır’a özgü olan sumak suyu ile hazırlanan hıllorik aşkı tadanları kendine hayran bırakmakta. 

Tırşik: Genelde et ile hazırlanan tariflerle dolu olan Diyarbakır mutfağında bir istisna olan tırşik, bir sürü sebze ile hazırlanmakta.