Antalya - Mersin Otobüs Bileti

Antalya - Mersin Otobüs Bileti Genel Bilgileri

480 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
482 KM Mesafe
Alanyalılar Turizm Popüler Firma
7 Saat 43 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Antalya Mersin Otobüs Biletleri

Antalya
Mersin
TL480

Antalya Popüler Otobüs Biletleri

Antalya Kalkışlı Otobüs Biletleri

Mersin Popüler Otobüs Biletleri

Mersin Kalkışlı Otobüs Biletleri

Mersin Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Mersin arası otobüs yolculuğu 7 ila 9 saat arası değişiklik gösterir.
Antalya Mersin otobüs bileti fiyatları ortalama 450 TL'dir.
En ucuz Antalya Mersin otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Antalya'dan Mersin'e giderken; Alanya, Anamur ve Silifke'den geçilir.

Antalya Mersin Otobüs Bileti


Ülkemizin turizm cenneti Antalya’nın hemen yanı başındaki komşusu Mersin hakkında hazırladığımız içeriklere göz atmak için seni Bilet Dükkanı web sayfasına davet ediyoruz. Bu iki şehir arasında ulaşım sağlamanın en kolay yolu otobüse binmek. Mersin otobüs seyahati hakkında aradığın bütün bilgileri bu yazıda bulacaksın.

Antalya'dan Mersin otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Mersin otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Mersin Otobüs Seyahati Hakkında


Antalya’dan Mersin’e otobüsle gitmek 7 saat 45 dakika ve 13 saat 30 dakika arasında değişmektedir. Antalya Mersin otobüs bileti satan firmalardan en popüler olanları sıraladık: Özkaymak, Güney Akdeniz Seyahat, Mersin Nur Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Adıyaman Ünal Turizm, Cizre İtimat, Jet Turizm, Alanyalılar Turizm, Lüks Ereğli Turizm, Ede Turizm, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır, Adıyaman Anka Turizm, Isparta Petrol Turizm, Öz Elazığlılar Turizm, Mardin Seyahat, Midyat Seyyidoğlu Turizm, Lüks Afşınlılar Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Ben Turizm, Martur Turizm, Has Karayolu Turizm, Deveci Nazar Turizm, Best Van, Özlem Diyarbakır, Malatya Zafer Turizm, Muş Yolu. Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Venn Seyahat, Çayırağası Vip, Dilmenler Mardin Seyahat, Lüks Batman Seyahat, Lider Elbistan, Can Dersim Tunceliler, Yeşil Erciş Seyahat, Midyat Güneydoğu Seyahat, Öz Gülaras Turizm, As Adana Seyahat, Star Batman, Öz Elbistan Seyahat, Hatay Öztur Turizm, Yeni Erciş İtimat Seyahat, Öz Has Bingöl, Beydağı Turizm, Siirt Petrol ve Vangölü Seyahat.

Antalya Mersin Otobüs Bilet Fiyatları


En güncel Antalya Mersin otobüs bileti fiyatları Bilet Dükkanı’nda. 2024 yılı Ocak ayı itibari ile Antalya Mersin otobüs bileti fiyatları 250 TL’den başlayarak 550 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. En uygun fiyatlı Ankara Mersin otobüs bileti için Bilet Dükkanı’nı ziyaret etmeyi unutma.

Antalya Otogar’a Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine çok yakın bir konumda yer alan Antalya Otogar’a gitmenin en kısa ve konforlu yolu özel araç kullanmak ya da taksiye binmek. Antalya araç kiralama ve transfer seçenekleri için Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret edebilirsin.
Daha uygun fiyatlı seçeneklerini merak ediyorsan tramvay ya da belediye otobüslerine binebilirsin. 600 Otogar – Antalya Havalimanı, DC15 Organize Sanayi – Meydan, TCP45 Otogar – Altıayak Mahallesi, TCS46 Otogar – Sinan Mahallesi, TK51 Otogar – Akdamlar, TK51A Otogar – Doyran, MC68 Ünsal – Jandarma, MD77 Otogar – Duacı, TB72 Otogar – Baraj Mahallesi ve DC79 TOKİ – Çallı Kavşağı otobüsleri Antalya Otogar’dan geçmekte. Ayrıca şehrin tramvay hattı Antray ile de doğrudan otogara gidebilirsin.

Mersin Otogar’dan Şehir Merkezine Ulaşım


Mersin’de otogardan şehir merkezine gitmenin en kolay ve kısa yolu taksiye binmek, araç kiralama ya da özel transfer rezervasyonu yapmak. Mersin otogar araç kiralama ve transfer işlemlerin için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilirsin.
101 ve 102 numaralı Afet – Otogar belediye otobüslerine ya da ilçeler arası hizmet veren minibüslere binmek de daha uygun fiyatlı seçeneklerden.

Antalya Mersin otobüs bileti satan firmalardan bazıları Mersin’de otogar ve şehir merkezi arasında ücretsiz yolcu servisi hizmeti vermektedir. Firmaya ulaşarak böyle bir hizmetin olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederiz.

Mersin’de Denize Girilebilecek Plajlar

 • Kız Kalesi Halk Plajı
 • Tisan Yarımadası
 • Taşucu İncekum Plajı
 • Yenikaş
 • Limonlu Belediyesi Sahili
 • Bozyazı Halk Plajı
 • Akyar Koyu
 • Mavikent Plajı
 • Kum Mahallesi Plajı
 • Eğribük Koyu
 • Boğsak Koyu

Mersin’de Gezilecek 5 Yer


Akdeniz’in en güzel ve sıcakkanlı şehirlerinden biri olan Mersin geçmişten beri bölgenin önemli bir liman kenti olarak karşımıza çıkıyor. Durum böyle olunca burada ticari faaliyetler ve tarihi yerleşimler tarih boyunca yoğunlukta olmuş. Tarihi zenginliğinin yanında doğal güzellikleri ile de büyüleyen Mersin’de gezilecek 5 yer hangileridir diye merak ediyorsan doğru adrestesin.

 1. Cennet ve Cehennem Mağaraları

  Mersin’in en turistik iki mağarası olan Cennet ve Cehennem Mağaraları birbirine kısa bir mesafede konumlanıyor. Cennet Mağarası sarkıt ve dikitleriyle büyülerken, biraz daha büyük olan Cehennem Mağarası günün farklı saatlerinde güneşin yansımasıyla oluşan ışık oyunlarına sahne oluyor.

 2. Aya Tekla Kilisesi

  Akdeniz eski çağlardan kalma ibadethaneleriyle de ön plana çıkan bir bölge. Mersin’deki Aya Tekla Kilisesi de bunlardan biri. 4. Yüzyılda yapıldığı düşünülen kilise, Hristiyan dünyası için önemli bir figür olan Ayios Thekla adına inşa edilmiş. 

 3. Silifke Kalesi

  Mersin’de çok sayıda kale var, Silifke Kalesi de bunlardan biri. Doğu Akdeniz’in stratejik şehirlerinden biri olan Mersin eski dönemlerde denizden gelen tehlikelere açıktı. Silifke sahiline yapılan kale bölgeyi savunma amacıyla yapılmış.

 4. Anamurium Antik Kenti

  Anamur ilçesinin ismini aldığı Anamurium tiyatro, agora, su sarnıçları ve hamam kalıntılarıyla turistlerin beğenisini kazanıyor.

 5. Mersin Marina

  Tarihi ve doğal güzellikleri gezdikten sonra mola vermek için marinanın şahane manzarasında keyifli bir yemek yiyebilirsin.

Mersin’de Denenmesi Gereken Lezzetler

 • Tantuni
 • Batırık
 • Kerebiç
 • Topalak Çorbası
 • Silifke Yoğurdu