İzmir - Mersin Otobüs Bileti

İzmir - Mersin Otobüs Bileti Genel Bilgileri

650 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
911 KM Mesafe
Özkaymak Popüler Firma
10 Saat 38 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İzmir Mersin Otobüs Biletleri

İzmir
Mersin
TL650

Mersin Popüler Otobüs Biletleri

Mersin Kalkışlı Otobüs Biletleri

Mersin Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Mersin arası otobüs yolculuğu 10 ila 11 saat arası değişiklik gösterir.
İzmir Mersin otobüs bileti fiyatları ortalama 600 TL'dir.
En ucuz İzmir Mersin otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İzmir'den Mersin'e giderken; Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Konya ve Niğde'den geçilir.

İzmir Mersin Otobüs Bileti


Sıcak iklimi, uzun ve güzel sahil şeridi, capcanlı marinası, bereketli ürünleri ve zengin tatlara sahip mutfağıyla Mersin Akkdeniz’in en sıcakkanlı şehirlerinden. Ege’nin incisi İzmir’den yola çıkıp Mersin’e otobüsle gitmek isteyen yolcuları Bilet Dükkanı’na bekliyoruz. Web sitemiz üzerinden en uygun fiyatlara İzmir Mersin otobüs bileti alabilir, Mersin otobüs seyahati hakkında hazırladığımız içeriklere ulaşabilirsin.

İzmir'den Mersin otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı üzerinden Mersin otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Mersin Otobüs Seyahati Hakkında


İzmir Mersin otobüs bileti alanlar yolculuğun ne kadar süreceğini merak ediyor. İzmir’den Mersin’e gitmek 12 saat 25 dakika ve 17 saat 30 dakika arasında değişiyor. Süreler otobüs firmalarına ve araçların trafiğe çıkış saatine göre belirleniyor.

Mersin Seyahat, Villa Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Kontur Turizm, Isparta Petrol Turizm ve Özkaymak otobüs firmaları İzmir Mersin otobüs bileti satıyor.

İzmir Mersin Otobüs Bileti Fiyatları


İzmir Mersin otobüs bileti fiyatları 585 TL – 800 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların Aralık 2023’te güncellendiğini hatırlatalım.

İzmir Otogar’a Nasıl Gidilir?


Bornova Işıkkent’te hizmet veren İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gitmenin en kolay yolu taksiye binmek. Daha uygun fiyatlı özel araç seçenekleri için Bilet Dükkanı’ndan araç kiralama ve transfer işlemleri için rezervasyon yapabilirsin.
Şehir merkezinin farklı noktalarından kalkan 54, 204, 227, 302, 555 ve 800 numaralı ESHOT belediye otobüsleriyle de İzmir Otogar’a ulaşabilirsin. Sefer saatlerine ulaşmak için http://www.eshot.gov.tr/tr/BaglantiliHatlar/5/64 adresini ziyaret etmeni tavsiye ederiz.

Otogara gitmek için bir diğer seçeneğin petrol yeşili renkli ESHOT dolmuşlarına binmek. Adliye, Eski Çamlık, Şaraphane – Yeşildere, Karabağlar Mezarlık, Osmangazi, Işıkktent – Toki ve Cengizhan gibi duraklardan Yeni Garaj’a dolmuşla gidebilirsin.

Mersin Otogar’dan Mersin Şehir Merkezine Ulaşım


Mersin Otogar’dan Mersin şehir merkezine ulaşım için öncelikle İzmir Mersin otobüs bileti aldığın firmanın Mersin şehir içi servis hizmeti olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederiz. Bu servisler genelde ücretsiz oluyor. 

Bunun dışında 101 ve 102 numaralı Afet – Otogar belediye otobüslerine ya da ilçeler arası hizmet veren minibüslere binebilirsin. Ayrıca 7/24 hizmet veren otogar taksileriyle de şehrin dilediğin noktasına gidebilirsin.

Bilet Dükkanı’ndan Mersin Otogar araç kiralama ve transfer işlemi yapmak çok mantıklı, özellikle araç kiralayarak Mersin’de gidilmemiş plaj, görülmemiş yer bırakmayacaksın!

Mersin’de Denize Girilecek Plajlar


Ege’den uzaklaşıp yaz tatilini biraz da Akdeniz sularında geçirelim ama büyük masraflardan kaçınalım diyen İzmirliler için Mersin harika bir deniz tatili destinasyonu! Palmiye ağaçlarının her noktayı süslediği Mersin’de denize girilecek plajlar arasında en popüler olanları aşağıda sıraladık:

 • Kız Kalesi Halk Plajı
 • Tisan Yarımadası
 • Taşucu İncekum Plajı
 • Yapraklı Koy
 • Kızlar Hamamı Koyu
 • Kapızlı Sahili
 • Yenikaş
 • Limonlu Belediyesi Sahili
 • Bozyazı Halk Plajı
 • Akyar Koyu
 • Mavikent Plajı
 • Yeşilovacık Halk Plajı
 • Susanoğlu Plajı
 • Kum Mahallesi Plajı
 • Eğribük Koyu
 • Soğuksu Plajı
 • Boğsak Koyu

Mersin’de Gezilmesi Gereken 5 Yer


Sıcak iklimi, mistik tarihi ve cömert doğasıyla öne çıkan bir Akdeniz şehri olan Mersin’in her bir köşesi tarihle iç içe geçmiş, aynı zamanda çağdaşlığın izlerini taşıyan modern dokusuyla da büyüleyici bir denge sunuyor. 

İzmir Mersin otobüs bileti alanlar için Mersin’de gezilmesi gereken 5 yer:

 1. Silifke Kalesi

  Silifke Kalesi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, zaman içinde birçok kez restore edilmiş ve günümüze kadar sağlam kalabilmiş, Akdeniz’deki en eski kalelerden. Silifke Kalesi'nin etkileyici surları, kalenin tarih boyunca stratejik bir konumda olduğunun kanıtı. Kale, denizden gelebilecek saldırılara karşı şehri koruma amacıyla inşa edilmiştir. 

 2. Anamurium Antik Kenti

  Mersin'e bağlı Anamur ilçesinde, Anamur Burnu'nun güneydoğusunda, deniz kenarında konumlan Anamurium Antik Kenti’nin Helenistik dönemde kurulduğuna inanılıyor. Tiyatro, agora, hamam kompleksi, kiliseler, su yolları ve sarnıçların yer aldığı antik kente asıl eklemeler Roma döneminde yapılmış.

 3. Aya Tekla Kilisesi

  Adını Ayios Thekla’dan alan kilise 4. Yüzyılın sonlarında inşa edilmiş. Ayios Thekla, Hristiyan geleneklerine göre azize kabul edilen, erken Hristiyan döneminde yaşamış bir kadındır. Kilise, onun adına ithaf edilmiştir. Kilisenin çevresinde yapılan arkeolojik çalışmalarda, kilisenin yanı sıra kilisenin bulunduğu alanda çeşitli yapı kalıntıları da ortaya çıkmıştır. Bu kalıntılar, kilisenin geçmişteki önemini ve Bizans dönemine ait yaşamı göstermektedir.

 4. Cennet ve Cehennem Mağaraları

  Mersin’de Aydıncık yakınlarında yer alan Cennet ve Cehennem Mağaraları Mersin’in doğal oluşumlu güzelliklerinden. Cennet Mağarası’ndaki sarkıt ve dikitler şahane bir görüntü oluşturuyor. Cehennem Mağarası ise daha büyük ve mistik ışık oyunlarına ev sahipliği yapıyor.

 5. Mersin Marina

  Yenişehir ilçesinde yer alan marina pek çok markanın dükkanlarının bulunduğu, şehrin cazibe merkezlerinden. Denize nazır bir restoranda yemek yiyerek günün yorgunluğunu atabilirsin.

Mersin’de Ne Yenir?


Ekşisi, narları ve sulu sulu meyveleriyle ünlü Mersin’de ne yenir birlikte bakalım:

 • Tantuni
 • Batırık
 • Kerebiç
 • Kayakoruğu
 • Sıkma
 • Topalak Çorbası
 • Silifke Yoğurdu